Раціон харчування дитини в 10 місяців

  1. нововведення
  2. Таблиця
  3. Що в раціоні?
  4. Зразкове меню
  5. рекомендації

Раціон 10-місячної дитини максимально наближається до дорослого харчування. Діти, що знаходяться на штучному і грудному вигодовуванні, поступово приходять до одного і того ж складу меню. Як правильно скласти меню для 10-місячної дитини?

нововведення

Незалежно від того, на грудному або штучному вигодовуванні знаходиться малюк, з 10 місяців в меню вже повинні бути присутніми наступні продукти:

  • Кукурудзяна каша. У ній багато корисних поживних речовин, вуглеводів і білків. Для харчування дитини вона хороша тим, що запобігає процеси гниття в кишечнику.
  • Макарони, приготовані з твердих сортів пшениці.
  • Риба. Перевага для харчування дитини 10 місяців треба віддавати нежирним сортам (хек, минтай, тріска). Вводити рибу в раціон можна 1-2 рази в тиждень, з 50 до 200 г.
  • Для харчування 10-місячної дитини відмінно підійдуть пюре з овочів. На їх основі можна готувати супи.
  • Тверді шматочки яблука, сухарики. Однак з такою їжею дитини краще не залишати одного без нагляду: він може вдавитися.
  • Пісний борщ прекрасно підійде для харчування 10-місячну дитину. Якщо у малюка алергія, його можна приготувати без додавання буряка.

В іншому раціон залишається колишнім, але змінюється обсяг порції і її консистенція.

Таблиця

Що в раціоні?

  • Молоко, його похідні і молочні каші. Останні переважно включати в раціон в першій половині дня. Дітям до 12 місяців каші готуються на основі дитячих сумішей з молочком. До року готувати каші на цілісному молоці не рекомендується: його потрібно розбавляти навпіл з водою. Порція сирка - близько 50 м
  • Крупи підходять будь-які, але пшеничну і манну каші краще включати в раціон не більше 1 рази в тиждень.
  • Овочі. Підходять будь-які, крім білокачанної капусти. Можна готувати їх у вигляді рагу або пре, додаючи трохи яблук. Найбільш затребуваними у батьків залишаються картопля, брокколі, морква, кабачок.
  • М'ясо. Якщо до 10 місяців дитини можна було годувати тільки пюре, тепер йому цілком можна давати фрикадельки або котлетки. На основі фрикадельок можна приготувати суп. М'ясо краще брати нежирних сортів (індичка, телятина, курка). У фарш можна додати трохи хліба, цибульки, жовток. Варити фрикадельки можна в воді, злегка її підсолити, котлети готуються тільки на пару.
  • З напоїв в раціон 10-місячної дитини мають включатися морси, соки, кефір або кисломолочні напої на натуральних біфідобактерії.

Такий раціон допоможе забезпечити дитину всіма необхідними речовинами для росту і розвитку. Таблиця харчування допоможе вам зорієнтуватися, яку їжу давати малюкові.

Зразкове меню

Спланувати меню для крихти 11 місяців нескладно. Спираючись на запропонований приклад, ви легко зможете зробити це самі.

  • Перше годування з 6 години ранку починаємо грудним годуванням або сумішшю (в залежності від типу вигодовування). Сніданок можна випередити соком або водою.
  • Сніданок може складатися з каші або сиру з перемеленими фруктами. Манну кашу в 10-11 місяців давати поки не потрібно, так як в ній є багато вуглеводів, і для переварювання вона дуже складна. Тому вводити її в раціон можна тільки з року.
  • В обід для 10-місячної дитини можна приготувати легкий суп на бульйоні з нежирного м'яса. Як гарнір може підійти вермішель з тефтелі або котлетками на пару.
  • На вечерю подайте яєчний жовток з пюре з овочів або фруктів. Доповненням для більшої ситності можуть служити сухарики.
  • Для вечірнього харчування підійде кефір. В цей час їжа повинна бути легкою і добре засвоюватися.

Відомий педіатр Комаровський в своїх книгах і передачах вибудовує саме такий раціон для 10-місячної дитини. Але це не означає, що мама не може внести корекцію в вказане меню. Так, замість вечірнього кефіру можна запропонувати суміш або грудне молоко. Завдяки цьому малюк заспокоїться і краще засне. Головне при складанні меню - дотримуватися різноманітність раціону, вводячи в нього всі необхідні продукти.

рекомендації

Правила складання раціону для малюка в 10 місяців характерні для будь-якого віку. Їсти малюк повинен ложкою, їжу бажано давати густої консистенції. Якщо малюк погано себе відчуває, давати нову їжу не слід. Є й інші правила:

  • Якщо дитина добре себе почуває, стілець у нього нормальний, дозування харчування можна збільшувати. Єдина різниця в годуванні дітей на штучному і на грудному вигодовуванні - ранкове і вечірнє годування з грудним молоком або сумішшю.
  • Готуйте страви з овочів і фруктів, які ростуть в області вашого проживання. Немає необхідності купувати дорогі пюре-консерви. Однак деяким мамам так зручніше.
  • Вводити в раціон фрукти слід, починаючи з менш алергенних. Це можуть бути зелені яблука, світла черешня, аґрус. Солодкі і червоні плоди, ягоди слід вводити пізніше. Останніми вводяться екзотичні фрукти, цитрусові.
  • Починати прикорм кашами слід з безглютенових круп (гречка, рис, кукурудза). А ось вівсянку, манку або пшенку краще вводити пізніше, оскільки в них знаходиться глютен, на який часто у малюків виникає алергія.
  • Увечері на вечерю давайте більш ситні страви, щоб малюкові вистачило їх до ранку. Це можуть бути каші, які добре буде запити кефіром.
  • У 10 місяців дитина повинна з'їдати до 50 г сиру. Порцію кефіру можна довести до неповного склянки. Кращий час для таких продуктів - сніданок і полуденок.

Коли ви складаєте раціон для свого малюка, прослідкуйте, щоб в ньому були присутні всі необхідні продукти, а страви і їх склад були різноманітними.

Поради підіатров

Особистий досвід

Як правильно скласти меню для 10-місячної дитини?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация