Рада Безпеки ООН проголосувала проти резолюції Росії по Сирії

Кремль звинуватив США і їх союзників в пособництві тероризму

Hassan Ammar / AP

На екстреному засіданні Ради Безпеки ООН, скликаному з ініціативи Росії, було розглянуто російський проект резолюції по Сирії. Більшість членів Радбезу проголосували проти. Документ крім Росії підтримали Китай і Болівія. Казахстан, Перу, Екваторіальна Гвінея і Ефіопія вирішили утриматися. Решта вісім членів Радбезу, включаючи Францію, США і Великобританію, висловилися проти.

Проект резолюції був поширений в суботу, повідомило постійне представництво Росії при ООН. Документ засуджував «агресію по відношенню до Сирії з боку США і їх союзників в порушення міжнародного права і статуту ООН». Проект резолюції вимагав від міжнародної коаліції під керівництвом США негайно відмовитися від використання сили щодо Сирії.

США своїми діями в Сирії ще більше погіршують гуманітарну катастрофу в країні, заявив на засіданні Ради Безпеки постійний представник Росії при ООН Василь Небензя. Він назвав хуліганством політику США і їх союзників. «Все за відпрацьованою схемою: провокація, помилкові звинувачення, фальшивий вирок, покарання. Ви так тепер хочете вести міжнародні справи? Це хуліганство в міжнародних відносинах, і аж ніяк не дрібне, з урахуванням того, що мова йде про ключові ядерні держави », - вважає постпред.

Небензя підкреслив, що удари завдавалися по сирійським аеродромах, які використовуються в операціях проти терористичних організацій. «Це дуже оригінальний внесок в боротьбу з міжнародним тероризмом», - сказав він. На думку постпреда, США могли б протягом доби завершити конфлікт в Сирії, вивівши звідти «своїх кишенькових терористів».

Сирія сама змусила США і союзників завдати удару, заявила постпред США при ООН Ніккі Хейлі. «Наша стратегія в Сирії не змінилася, але сирійський режим змусив нас вдатися до дій, грунтуючись на застосуванні ними хімзброї», - сказала Хейлі на засіданні РБ ООН. За її словами, удар по Сирії - це сигнал сирійському керівництву, що США не потерплять використання хімічної зброї. США готові знову вдарити по Сирії, якщо буде потрібно, заявила Хейлі.

Великобританія вважає абсолютно законним свою участь в ударах по Сирії, так як вона діяла з гуманітарних міркувань, заявила британський постпред при ООН Карен Пірс на засіданні Ради Безпеки. Пірс назвала чотири умови дипломатичного вирішення сирійського кризи. Це знищення хімічної зброї, припинення військових дій, повернення влади Сирії до переговорного процесу в Женеві, а також сирійська влада повинна понести відповідальність за використання хімічної зброї та інші військові злочини.

Французька влада абсолютно впевнені в тому, що сирійські урядові війська застосували хімзброю в місті Дума, заявив постпред Франції при ООН Франсуа Делатра. «Я хотів би підкреслити, що у Франції немає абсолютно ніяких сумнівів в тому, що саме режим Асада застосував хімзброю», - сказав він на засіданні РБ ООН. За його словами, Франція найближчим часом внесе проект резолюції по розв'язанню кризи в Сирії і механізму розслідування хімічних атак в країні.

Постпред Сирії при ООН Башар Джаафарі, виступаючи на засіданні РБ, заявив, що в результаті нічних ударів по сирійським об'єктах три людини постраждали, було завдано матеріальних збитків. На його думку, удари Заходу щодо Сирії спрямовані на підрив роботи місії ОЗХЗ в країні і на чинення тиску на експертів.

У ніч на 14 квітня США, Великобританія і Франція завдали ракетних ударів по об'єктах в Сирії, імовірно пов'язаних з сирійської хімічної програмою. Атака стала відповіддю на можливе використання урядовими військами Сирії хімічної зброї. За попередніми даними, в результаті удару ніхто не загинув.

Кремль звинуватив США і їх союзників в пособництві тероризму   Hassan Ammar / AP   На екстреному засіданні Ради Безпеки ООН, скликаному з ініціативи Росії, було розглянуто російський проект резолюції по Сирії

Всього США і союзники випустили близько 110 ракет, повідомив генштаб Сирії. За даними відомства, більшу частину ракет вдалося збити. Удари були нанесені по науково-дослідному центру на околиці Дамаска. Зруйновано будівлю, в якому знаходилися наукові лабораторії і освітній центр. Також ударам піддалися склади сирійської армії в Хомсі. В результаті ударів по ним постраждали троє цивільних осіб.

Удар був нанесений по аеродромах сирійських ВПС «Дюван», «Думеір», «Блеі», «Шайрат», вони не постраждали, повідомило Міноборони Росії. Частина ракет, випущених по аеродромах «Меззе» і «Хомс», досягли мети, але серйозних руйнувань не спостерігається. Частково зруйновані об'єкти в населених пунктах Барз і Джарамані.

Президент США Дональд Трамп заявив, що удар по Сирії був виконаний ідеально. «Кращого результату і бути не могло. Місію виконано! »- написав Трамп в Twitter. Президент подякував Францію і Великобританію «за їх мудрість і міць збройних сил».

Кремль звинуватив США і їх союзників в пособництві тероризму. Про це йдеться в заяві президента Володимира Путіна. На його думку, удар США і їх союзників є актом агресії проти суверенної держави, порушує статут ООН, норми і принципи міжнародного права.

Ви так тепер хочете вести міжнародні справи?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация