Рада підтримала закон про рівні права жінок і чоловіків під час служби в Збройних силах

"За" з третього разу проголосували 230 народних депутатів За з третього разу проголосували 230 народних депутатів   Фото з відкритих джерел   Верховна Рада підтримала за основу законопроект №   6109   про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби в Збройних силах України та інших військових формуваннях

Фото з відкритих джерел

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 6109 про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби в Збройних силах України та інших військових формуваннях. "За" проголосували 230 народних обранців.

онлайн- трансляцію засідання вів офіційний канал "Рада" .

Проект закону виключає зі статуту внутрішньої служби ЗСУ норму, згідно з якою жінок-військовослужбовців не призначають в добовий наряд.

У законі "Про військовий обов'язок і військову службу" мають намір прописати, що жінки проходять військову службу на рівних з чоловіками. Зокрема, мова йде про службу за контрактом, призначення на посади, отриманні військових звань, виконанні завдань військової служби, направлення у відрядження, притягнення до відповідальності за порушення військової дисципліни, проходження військової служби у військовому резерві, виконанні військового обов'язку в запасі та інше.

Документ надає право жінкам служити до досягнення граничного віку перебування на військовій службі. Скасовуються обмеження щодо служби жінок у військовому запасі.

Від проходження зборів мають намір звільняти не всіх жінок-військовослужбовців, а тільки вагітних.

Згідно з пояснювальною запискою, в зараз жінки можуть служити за контрактом тільки з 18 до 40 років, а протягом наступних 10 років (40-50), на відміну від чоловіків, позбавлені такої можливості.

Військовозобов'язані жінки зараховуються в запас другого розряду, граничний вік перебування там - 50 років. При цьому жінкам не враховують присвоєне їм військове звання (чоловікам - враховують). Це призводить до того, що всіх жінок незалежно від звання переводять у відставку в одному віці.

Крім того, максимальний вік перебування в запасі для чоловіків вищого офіцерського складу - 65 років. Як наслідок, чоловіки можуть служити в запасі на 15 років довше жінок, тому жінки позбавлені можливості отримувати такі військові звання, а в подальшому - і потенційно більш високу пенсію.

Жінки позбавлені права зараховуватися до військового запасу першої категорії в разі отримання військово-облікової спеціальності; для чоловіків така можливість передбачена.

Раніше ми публікували матеріал про те, в яких умовах українські жінки служать у військових формуваннях , Чому їх мало і за яких умов ситуація зміниться.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация