Рада улемів ДУМК дозволив вибирати стать майбутньої дитини при ЕКЗ

Але це допускається лише у виняткових випадках.

На черговому засіданні Ради улемів Духовного управління мусульман Казахстану винесена фетва про вибір статі майбутньої дитини при екстракорпоральному заплідненні, повідомляє Zakon.kz .

За словами керівника відділу шаріату і фетв ДУМК Сансизбая Курбанули, за шаріатом таке допускається в виняткових випадках. "Якщо цей метод буде мати масштабний характер, це ні до чого доброго не призведе", - вважає ісламознавство.

Zakon.kz попросив керівника відділу міжнародних відносин, секретаря Ради улемів ДУМК, PhD Ершата Онгарова прокоментувати фетву.

У хадисі, який передав імам Муслім від Абдулли ібн Масуда, йдеться, що душа дитини вдихається через 120 днів після зачаття. В утробу матері надсилається ангел, який і вдихає в нього душу і записує чотири речі - доля дитини, термін його життя, його діяння і яким він буде - щасливим або нещасним. І стать дитини теж визначається Всевишнім, тому шаріат тільки у виняткових випадках дозволяє вибирати стать майбутньої дитини при ЕКЗ. Наприклад, при якихось спадкових захворюваннях з боку батька, які можуть перейти до сина або до дочки, або коли батьки, маючи тільки одних синів, хочуть дочку або, навпаки, маючи одних тільки дочок, хочуть сина. У таких випадках при ЕКЗ дозволяється вторгатися в процес запліднення і вибрати потрібний стать дитини ще до пробірки. Ми ж живемо в сучасному світі, де розвинена технологія і якщо пара потребує ЕКО і при цьому хоче мати тільки хлопчика чи тільки дівчинку, то лікарі можуть піти їм назустріч і на рівні хромосом визначити стать дитини. Але, повторюся, за шаріатом до такого методу дозволено вдаватися лише в крайніх випадках, при цьому повинні бути наступні умови.

- А якщо ЕКО покаже небажаний підлогу, тоді можна зробити аборт?

- Ні, шаріат не дозволяє ніякої вид аборту, тільки у виняткових випадках за рішенням консиліуму лікарів, коли стоїть питання про збереження здоров'я і життя матері. Тільки в таких випадках допускається.

- Що робити, якщо УЗД покаже важку патологію плода, наприклад, аутизм, ДЦП. У таких випадках аборт дозволяється чи ні?

- Це питання ми маємо намір розглянути на наступних засіданнях Ради улемів. Вивчимо ситуацію і винесемо фетву. А щодо аборту в цілому у нас вже є фетва, також є і щодо зміни статі. В даний час зміна статевих органів є актуальною темою в медицині. За шаріатом забороняється піддавати зміни статеві органи, бо чоловіки не повинні наслідувати жінкам, а жінки - чоловікам. Є хадис, що Пророк (хай благословить його Аллах і вітає) прокляв чоловіків, уподібнюються жінкам, і жінок, уподібнюються чоловікам.

Статеві зносини чоловіка з чоловіком, жінки з жінкою є продовженням того розпусти, яке відбувалося людьми часів Пророка Лутай, де Його заклики до праведного життя були безрезультатними, що в підсумку призвело до зникнення цих населений. Відносно даної проблеми Академія Ісламського Права при Всесвітньої Ісламської Лізі винесла рішення, що зміна статі чоловіком і жінкою, які досягли повного статевого дозрівання, є харамом, це великий гріх.

Торгин Нурсеітова


Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!

А якщо ЕКО покаже небажаний підлогу, тоді можна зробити аборт?
У таких випадках аборт дозволяється чи ні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация