Рай є Божа таємниця

В се ми прагнемо досягти Царства Небесного, але яке воно буде, ми не знаємо. Зовсім чи духовний рай, або є в ньому щось матеріальне - нам невідомо. При похованні Пресвятої Богородиці св. Іоанн ніс за труною райське гілка, яка була матеріальна, і плоди, прислані з раю мученицею Дорофєєв, були теж не уявні - їх можна було їсти, але яким чином речові речі були в раю, це таємниця Божого. Ні в раю ні садів, ні міст, так як і ми-то будемо інші, і все земне вже не потрібно буде для нас.
В се ми прагнемо досягти Царства Небесного, але яке воно буде, ми не знаємо В Апокаліпсисі Апостол Іоанн зображує рай у вигляді чудового храму на дванадцяти підставах (Одкр. 21, 9-27) . Одна підстава - яхонт, інше - сапфір, третя - теж дорогоцінний камінь. В цей храм ведуть дванадцять воріт, і кожна брама складаються з однієї цільної перлини. Так малює Іоанн Богослов град Господній, Новий Єрусалим. Але, звичайно, нічого в цьому описі можна розуміти чуттєво, і дванадцять воріт ці зовсім не схожі ось хоча б на святі врата Оптинского Скиту або ще які-небудь. Пояснюють Одкровення кажуть, що під дванадцятьма воротами треба розуміти ті Дванадцять просвіт Христовим вченням весь Всесвіт.
Так, нескінченно блаженні будуть достойні отримати життя вічне. Що таке рай, ми тепер зрозуміти не можемо. Деяким людям Господь показував рай в чуттєвих образах, найчастіше його бачили у вигляді прекрасного саду або храму. Коли я ще жив у миру, Господь двічі втішив мене видіннями раю уві сні. Бачу я одного разу прекрасне місто, що стоїть на верху гори. Всі будівлі міста були надзвичайно красиві, якоюсь особливою архітектури, який я ніколи не бачив. Стою я в захваті і милуюся. Раптом бачу - наближається до цього міста юродивий Міша. Одягнений тільки в одну сорочку, яка сягнула колін, ноги босі. Дивлюся на нього і бачу, що він не торкається землі, а мчить по повітрю. Хотів я щось у нього запитати, але не встиг: видіння скінчилося, і я прокинувся. Прокинувся я з почуттям незвичайної радості на душі. Вийшовши на вулицю, я раптом побачив Мишу. Він, як завжди поспішає, поспішає. "Міша, - кажу, - я тебе сьогодні уві сні бачив". Він же, глянувши на мене, відповів: "Не маємо бо зде пребивающаго граду, але грядущаго шукаємо" (Євр. 13, 14) . Сказавши це, він швидко пішов вперед ...
З бесід прп. Варсонофія Оптинського

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация