Рамадан 2019 починається календар розклад місяця посту

  1. СУТНІСТЬ Рамадан:
  2. Місяць Рамадан 2019 році
  3. Ісламський календар (скачати) - початок Рамадану
  4. Особливості свята Рамадан
  5. Намір на пост Рамадан
  6. Відмова від потреб для зміцнення духу людини
  7. Рамадан і Коран
  8. Що заборонено в Рамадан
  9. Що дозволено в Рамадан місяць
  10. Особи, звільнені від посту
  11. обов'язкові вимоги
  12. Що робити в разі порушення поста
  13. добрі вчинки
  14. Сніданок (сухур) на світанку
  15. Вечірній прийом їжі (Іфтар)
  16. Таравіх в Рамазан місяць
  17. завершення Рамадану
  18. Ніч аль-Кадр в 2019 році
  19. Свято розговіння Ураза-байрам
  20. виплата милостині
  21. Привітання в Рамазан

Рамадан 2019 році починається з вечора 5-го травня (неділя) з настанням вечора після того як на небо буде видно місяць. Великий місяць Рамадан цей час тримати «пост мусульманський» і проміжний шанс для скуплених гріхів!

Дата і дані поки, що за попередніми розрахунками про початок посту і що стосується точну дату початку місяця Рамазан то вона в залежності від країн світу може початися 1 день вперед або пізніше за рішенні вищих релігійних улемів (вчених). При наближенні місяця Рамазан точна дата початок поста буде визначена з боку лідерів релігійних духовенство кожної країни в ісламських країнах, індивідуально.

Початок поста в 2019 році в рамках священного місяця Рамадан вважається з ранку 6 травня і триває вона 30 діб (± 1 доби) в залежності від місячного календаря в різних країнах світу з рішення рад Улам.

СУТНІСТЬ Рамадан:

Місяць Рамадан є місяцем очищенням від гріхів і тримати пост в даному місяців вважається одним з 5-ти стовпів в Ісламському релігії. Місяць Рамадан (Рамазан) починається після закінчення місяця «Шаабан» і після Рамадана починається місяць «Шаван». Саме в місяць Рамадан для народів світу було послано священна книга «Коран» в якій про даному місяці ясно написано, що праведним мусульманам необхідно певні дні в місяці Рамазан категорично утриматися від заборонених діяннях (гунах) а в денний час відмовитися від прийняття пиши і пиття.

Місяць Рамадан 2019 році

Фактично, цей місяць багато народів також називають «Рамазаном». Він є дев'ятим за рахунком в мусульманському календарі. Якщо користуватися Григоріанським календарем, то щорічно початок місяця буде змінюватися. Це свято є найбільш важливим і найбільш шанованим для всіх мусульман. У році, що наступив цей святковий місяць припадає на вечір 5 травня. Закінчення святкового місяця відбудеться 5 червня. Цього року тривалість Рамадану дорівнює 30 дням (за середнім значенням).

Орієнтовна час посту на 06.05.2019 ( розклад )МістоФаджрМагриб Астана

(Казахстан) 3:01 21:07 Алма Ата (Қазақстан) 3:35 20:18 Ашхабад (Туркменістан) 4:10 20:25 Баку (Азербайджан) 4:18 21:08 Бішкек (Киргізістан - Киргизія) 3:09 21:24 Грозний (Чечня) 2:38 21:30 Душанбе (Таджикистан) 3:00 19:54 Казань (Татарстан) 1:53 21:20 Майкоп (Адигея) 2:08 19:53 Махачкала (Дагестан) 1:53 19:17 Москва (РФ) 2:05 21:05 Назрань (Інгушетія) 2:04 19:27 Нальчик (Кабардино-Балкарський) 2:50 19:34 Сімферополь (Крим) 2:28 20:17 Ташкент (Узбекистан) 3:20 20:00 Уфа (Башкортостан) 2:34 21:37 Черкаси - Адигеї (Росія) 2:01 19:01 Астрахань / Волгоград 3:15 21:25 Волгоград 2:56 19:50 Красноярськ 2:03 21:17

Ісламський календар (скачати) - початок Рамадану

Кожен новий місяць в ісламському місячному календарі починається відразу за молодиком. Варто врахувати, що місячним календарем властиво бути більш коротким, ніж григоріанський, з цієї причини зрушення дати початку поста відбувається приблизно на 11 днів у співвідношенні з сучасним календарем. Також варто пам'ятати, що в країнах з мусульманським населенням початок Рамадану визначають за допомогою астрономічного розрахунку, а у всіх інших завдяки безпосередньому спостереженню за місяцем.

Також можна скористатися авторитетними заявами відомих мусульман, які можуть визначити початок свята. З цієї причини визначення початку поста відрізняється в залежності від розташування держави, в якому проживають правовірні.

Особливості свята Рамадан

Сучасники відносять це свято до списку обов'язкових для всіх мусульман. Цей місяць знаменує собою пост, який також називають саум. Він є одним із стовпів сучасного ісламу. Протягом усього місяця правовірним мусульманам заборонено приймати їжу в денний час доби. Також їм не можна пити, курити і займатися любов'ю протягом усього свята, мета якого полягає в тому, щоб спокутувати всі свої гріхи.

Інакше кажучи, пост є випробуванням для сили волі, пройшовши яке дух людини зможе взяти гору над його плотськими побажаннями. Правовірні можуть сконцентрувати свою увагу на внутрішньому світі. Це дозволить виявити або знищити гріховні нахили, а також покаятися в гріхах вже скоєних. Людина отримує шанс подолати власну гординю і змиритися з волею Творця. Тривалість цього посту зазвичай коливається в межах 29-30 днів, що пояснюється особливостями місячного календаря. Початок посту припадає на світанок, а завершується лише з заходом сонця або вечірнім азан.

Намір на пост Рамадан

Перед тим, як приступити до посту, правовірним необхідно вимовити свої наміри, форма яких буде приблизно такою: «Я бажаю сьогодні зробити пост Рамадан, заради Аллаха». Мусульмани повинні за 30 хвилин перед світанком впоратися з ранковим прийомом їжі і приступити до розговіння. Цей прийом їжі називають сухур, а розговіння іфтар. Розговлятися слід за допомогою води, молока або фініків, а також інших продуктів. Кожен день після завершення вечірньої молитви правовірними відбувається колективна молитва таравіх, яка включає від 8 до 20 ракатів. Завершальний етап місяці пов'язаний з настанням ночі аль-Кадр. У перший день Шавваля, приурочений до завершення Рамазана, проводять розговіння. У цей момент мусульманами виконується рання ранкова святкова молитва. Також правовірними повинна виплачуватися обов'язкова милостиня, яку називають закят аль-фітр. Дане свято є другим за важливістю для мусульманської громади в усьому світі.

Відмова від потреб для зміцнення духу людини

Завдяки повної відмови від найбільш простих потреб людини в період спекотних днів, дозволяє правовірним довести, наскільки сильна їхня віра. У цей період мусульмани намагаються впоратися зі своїми пристрастями і інстинктами. Крім зовнішньої чистоти, в цей період часу також необхідно дотримати внутрішню чистоту. Це означає, що мусульманин повинен звільнитися від різних помислів, які можуть осквернити людину. Пост правовірного, який не зміг досягти чистоти своїх думок і дій, не можна вважати таким, що відбувся, так як «Аллах не потребує утримання від їжі і пиття того, хто не залишив брехня». Мусульмани дотримуються думки, що духовним і тілесним постом Рамадан можна істотно поліпшити стан духу людини.

Рамадан і Коран

Пост поширюється тільки на певну кількість днів. У разі якщо людина хвора чи подорожує, то може перенести пост на інший час. Ті, хто можуть постити з вчиненням справ, повинні спокутувати свій вчинок милостинею для бідних. У разі якщо хтось зробив добрий вчинок з особистих переконань, то це зарахується йому. Саме в цей місяць правовірні отримали Коран. Ця книга є вірним керівництвом для людини. Той з мусульман, кого застане цей місяць, повинен постити. А ось витяг з Корану, яка прямо говорить про Рамадан і його вплив на мусульман - «Аллах бажає вам полегшення і не бажає вам труднощі. Він бажає, щоб ви довели до кінця визначене число днів і звеличили Аллаха за те, що він наставив вас на прямий шлях. Бути може, ви будете вдячні ».

В цей час мусульманам потрібно виконувати свої молитви з максимальною відповідальністю, ніж в інший час. Місяць слід присвятити вивченню Корану і виконання добрих вчинків. Також мусульмани повинні обдаровувати добровільної (садака) і обов'язкової (закят) милостинею. Багато мусульман, які з різних причин не здійснюють намаз, зазвичай в цей період знову починають дотримуватися цього правила ісламу. З цієї причини правовірні так захоплено очікують приходу Рамазана.

Що заборонено в Рамадан

Під час посту забороняється здійснювати кілька вчинків. Варто врахувати, що порушенням поста буде вважатися їх вчинення саме в світлий період дня. Мова йде про:

  • Чи не сказаному бажанні зробити пост;
  • Навмисному прийомі їжі і пиття;
  • палінні;
  • Статевих контактах (не має значення, чи був факт сім'явиверження чи ні), мастурбації і еякуляції, викликаної за допомогою стимуляції;
  • Ректальному і вагінальному використанні ліків;
  • Ковтанні рідини, яка потрапила в рот.

Що дозволено в Рамадан місяць

У той же час законом не забороняється займатися:

  • Ненавмисним прийняттям їжі і пиття;
  • Введенням ліки кошти завдяки уколів;
  • Здавати кров;
  • Купатися, але тільки якщо в рот не проникає вода;
  • Цілуватися, якщо слина партнера не проковтує;
  • Отримувати задоволення від ласк, які не стають причиною сім'явиверження;
  • Ковтати слину і мокроту, яка не належить іншій людині;
  • Чистити зуби, але з умовою, щоб паста не проникала в глотку;
  • Не робити намази.

Особи, звільнені від посту

Чи не слідувати правилам мають право ті, хто не є мусульманами. Також діти, які не досягли повноліття і люди з розладами психіки. Рамазан можуть не дотримуватися люди похилого віку і люди, які страждають від важких захворювань, що не дозволяють впоратися з постом. Щоб спокутувати це вони повинні годувати бідняків. Вагітним також можна не слідувати посту, якщо вони переживають про своє або здоров'я малюка. Вони повинні слідувати Рамадану після того, як причини занепокоєння підуть. Як було сказано раніше, подорожні можуть розговлятися при будь-якому фізичному стані або складності обраного маршруту. У разі, якщо людина не дотримується Рамадан, то йому не варто показувати прийом їжі або куріння іншим мусульманам. Також в країнах, де переважає мусульманське населення, забороняється приймати їжу, куріння або використання жуйки на період Рамадану.

обов'язкові вимоги

Дуже важливо для тих, хто дотримується посту, повідомити про свій намір. Намір необхідно вимовити з серцем. Для цього можна використовувати будь-яку мову, який буде зрозумілий тим, хто поститься. Якщо перевести цю фразу на російську, то вона повинна виглядати приблизно так - «Я маю намір завтра (сьогодні) зробити пост місяця Рамазан, заради Аллаха». Вимовляти цю фразу потрібно кожен день протягом усього місяця. Фразу повторюють між нічним і ранковим намазом. Намір, яке було вимовлено один раз в місяць за всі наступні дні не вважають дійсним в будь-якому сунітському мазхабе. Винятком є ​​тільки малікійський мазгаб.

Що робити в разі порушення поста

Якщо пост буде порушений, і для цього не буде поважних причин, то даний проступок буде віднесений до гріхів. У разі ненавмисного порушення поста через важку хворобу, мусульманину слід виконати пропущений пост 1 днем ​​посту. Також модно виплатити біднякові певні кошти, які дорівнюють 1 са пшениці. Можуть бути використані й інші продукти, придбані на еквівалентну суму. У разі якщо пост був пропущений з іншої поважної причини, то правовірний повинен дотриматися його в будь-який зручний час до того, як прийде пора наступного Рамадану. Статеві зносини, яке було скоєно в світлий період доби, необхідно загладити за допомогою 60 днів постійного поста або насичення 60 бідних людей. Якщо пост не дотримується через, яка передбачена в шаріаті, необхідно зайнятися покаянням.

добрі вчинки

Виходячи з хадисів і Корану, робити добрі вчинки в цей період прийнято вважати дуже важливим для мусульман. Якщо слідувати словам пророка, Аллах може збільшити значення кожного такого вчинку семісоткратно, а шайтан в цей період буде перебувати в ланцюгах, тому робити добро в цей період буде простіше, ніж в іншу пору року. Правовірним мусульманам в цей місяць варто витрачати більше часу на вивчення Корану. Вони не повинні забувати про милостиню, а також робити інші позитивні вчинки.

Сніданок (сухур) на світанку

Сухур - це сніданок, який приймають на світанку протягом усього Рамадану. Їжу слід прийняти до того, як потрібно буде читати ранкову молитву. Сухур і іфтар дозволяють замінити звичайне харчування в цей місяць для всіх правовірних. Мусульмани повинні зробити сухур перед першими ознаками світанку. У цьому випадку винагорода для правовірних буде значно більше. Якщо дотримується пост не насититься до світанку, то його пост буде збережений, але він буде позбавлений певної частини винагороди, так як не виконає одного з вимог Сунни пророка Мухаммада.

Вечірній прийом їжі (Іфтар)

Іфтаром є розговіння або прийом їжі ввечері в кожен день протягом усього Рамадану. Є слід після того, як буде здійснена вечірня молитва. Іфтар можна почати лише з заходом сонця. Не варто відкладати цей прийом їжі на більш пізній період вечора. Для розговіння по Сунні варто використовувати фініки або воду. Коли іфтар буде здійснений, необхідно проговорити спеціальну молитву, яка називається дуа. Вона може звучати приблизно так: «О Господи, Заради Твого достатку мною я постив, увірував в Тебе, поклався на Тебе і зробив розговіння, використовуючи дари Твої. Прости мене, про Той, Чия милість безмежна. Хвала Всевишньому, Який допоміг мені постити і нагодував мене, коли я розговлятися ».

Таравіх в Рамазан місяць

Таравіх може перекладатися як перепочинок. Ця назва дано спеціальної добровільної молитві, яку слід здійснювати після нічної молитви. Вона триває до того моменту, поки не з'явиться сонце на світанку. Таравіх можна здійснювати самостійно або в колективі. Молитва отримала таку назву через те, що після кожного четвертого раката моляться отримують можливість відпочити сидячи, приносячи хвалу Господу.

В період життя пророка таравіх складався з 8-20 ракатів. Сучасна молитва включає 20 ракатів. Її затвердив халіф Умар, на що дали згоду сахаби. Сьогодні молитва представлена ​​10 молитвами, кожна з яких складається з двох ракатів. Вона повинна відбуватися щодня протягом усього Рамадану. Починати молитву слід після завершення нічної молитви.

завершення Рамадану

Останній десятиденний період Рамазана мусульманам слід бути особливо старанними в своїх молитвах. У цей період краще всього відвідувати мечеті, як це робив пророк Мухаммад, усамітнюється в мечеті на весь цей період. В останній рік свого життя він провів в мечеті 20 днів під час місяця Рамадан. Під час усамітнення не варто забувати про необхідність вимовляти свої наміри. У них потрібно згадати про те, що ви вирішили проводити усамітнення в ітікафе. Після того, як правовірний залишає мечеть, потрібно повернутися до звичної формі намірів. У цей період слід очікувати ніч аль-Кадр.

Ніч аль-Кадр в 2019 році

Цю ніч також називати Вночі могутності. Прийнято вважати, що саме 27 ніч в цьому місяці збігається з періодом, коли Мухаммаду було відкрито сура «Інна анзалнагу». Це сталося в сьомому столітті в печері гори Джабал ан-Нур. Саме в цей час, що підтверджується ісламськими джерелами, що молиться Мухаммад зустрівся з архангелом Джабраїлом, який вказав пророку на сувій і повелів йому читати його. Мусульмани відзначають цю ніч в кінці Рамазана. Саме в Ніч могутності правовірні отримують можливість випросити прощення у Творця за власні гріхи. Також цей період слід присвячувати читанню Корану.

Свято розговіння Ураза-байрам

В кінці Рамадану проводиться свято розговіння, який називають Ід аль Фітр або Ураза-байрам на тюркському язике.В 2019 року свято Рамадан відзначається 5-го червня. У цей період мусульманам можна зробити особливу молитву, а також виплатити милостиню. Закят аль-фітр є милостинею, яка повинна виплачуватися біднякам. Вчинення цього вчинку є обов'язковим для всіх правовірних. Главою сім'ї повинна бути виплачена певна сума грошей за всю сім'ю, яку він опікується. У разі, якщо дитина була народжена вночі в останній день Рамазана, то за нього милостиню платити не потрібно.

виплата милостині

Виплатити закят аль-фітр можна в мечеті особі, яка уповноважена приймати її. Також можна роздати продукти безпосередньо тим, хто їх потребує. Милостиня дорівнює одному саа сипучих речовин. Наприклад, в країнах Європи прийнято виплачувати милостиню в еквіваленті пшениці або ячменю, в Азії для цього використовують рис, а в країнах Близького Сходу фініки. Найкраще сплатити закят аль-Фітр продуктами, як це було прийнято робити під час пророка. Виплачувати милостиню грішми можна тільки в ханафітського мазхабе. Ця обов'язкова милостиня дозволяє спокутувати (кафарра) всілякі помилки, які були допущені в період Рамадану. Також вона покликана надати допомогу для бідняків і тих, хто потребує коштів для святкування Ураза-байрам.

Привітання в Рамазан

Пост продовжує залишатися самим радісним святом для правовірних на всій планеті. Мусульмани можуть привітати своїх друзів і близьких з його приходом завдяки словами Рамазанов коричневим, які є побажанням щедрого Рамазана. Традиційно в цей час можна бажати мусульманам - «Нехай Аллах радує ваші очі в Рамазанов солодкими вечорами і дружбою обраних, милістю всепрощаючими раєм благочестивих!».

Коментарі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация