Раннє навчання англійській мові: ЗА і ПРОТИ - Магазин розвиваючих ігор та іграшок Розумна дитина

Купити посібники для вивчення іноземної мови >>

Часто у батьків виникає питання: "Чи варто навчати дитину англійської мови , І, якщо стоїть, то коли і з чого почати? ". Існує думка, що ранній початок вивчення мови, є непрощенним ускладненням змісту дошкільної освіти, і шкідливо, оскільки" позбавляє дитину дитинства ". Однак, наявний досвід вітчизняних і зарубіжних досліджень в даній сфері, доводить, що вивчення іноземної мови, в разі правильної організації занять, розвиває дітей, піднімає їх освітній і культурний рівень.

Так, в результаті проведеного в школах Англії та Уельсу експерименту, що охопила 6000 дітей, було встановлено, що заняття іноземною мовою позитивно впливають на знання рідної, багато дітей зі слабкими загальними здібностями показали прекрасні успіхи в мовлення іноземною мовою. Дослідження провідних університетів США і Канади показали, що у двомовних дітей когнітивні здібності розвиваються краще, ніж у монолінгвов. Сприятливий вплив вивчення другої мови на розвиток рідної мови довів Л. С. Виготський, відзначав Л. В. Щерба, і інші вітчизняні вчені. Багаторічні експериментальне навчання іноземної мови, що проводилося колективом лабораторії навчання іноземних мов НДІ загальної та середньої освіти АПН РФ, підтвердило "благотворний вплив предмета на дітей: на їх загальний психічний розвиток (пам'ять, увага, уява, мислення), на вироблення у хлопців способів адекватної поведінки в різних життєвих ситуаціях, на краще володіння рідною мовою, на мовленнєвий розвиток дітей в цілому ".

Звичайно, дослідження щодо впливу вивчення іноземної мови на загальний розвиток дитини не можна вважати завершеними, однак представляється можливим стверджувати, що вивчення іноземної мови не робить негативного впливу на формування особистості дитини. Швидше, спираючись на результати експериментальних шкіл, можна говорити про позитивний вплив іноземної мови на розвиток дітей.

В якому віці краще починати вивчення іноземної мови ? Багато батьків задаються питанням, чи не занадто рано вони почали навчання своєї дитини іноземної мови, і який вік найбільш сприятливий для початку занять. На цей рахунок не існує однозначної думки. Деякі педагоги-практики впевнені, що "найкраще - розмовляти з дитиною на іноземних мовах з дня його народження. Це розвиває слух, дає поняття про звуковому різноманітність світу." (Каріне Нещерет, директор школи "Інтелект").

Звернемося до теорії. Як у вітчизняній (Л. С. Виготський, С. І. Рубінштей), так і в зарубіжній психології (Б. Уайт, ДЖ. Брунер, В. Пенфильд, Р. Робертс, Т. Еліот) є дані про те, що дитина опановує іноземною мовою легше, ніж дорослий. Тривалість сенситивного періоду характеризується різними авторами неоднаково: Пенфильд і Робертс визначають його з 4 до 8 років, Еліот - з 1,5 до 7 років. Фізіологи вважають, що "існують біологічний годинник мозку, так само як існують у часі етапи розвитку залоз внутрішньої секреції дитини. Дитина до дев'яти років - це фахівець в оволодінні мовою. Після цього періоду мозкові механізми мови стають менш гнучкими і не можуть так легко пристосовуватися до нових умов. Після 10-річного віку доводиться долати безліч перешкод. Мозок дитини має спеціалізовану здатність до іноземної мови, але вона зменшується з віком. " (Пенфильд В., Робертс Л. Мова і мозкові механізми. - Л .: Медицина, 1964. - С. 217.)

Більшість дослідників сходяться на думці, що спеціальні заняття іноземною мовою можна проводити з дітьми 3 - 10 років, до 3 - безглуздо, після 10 - марно сподіватися на позитивний результат, який можливий лише для незначної частини учнів, тих, хто має комунікативні та лінгвістичними особливостями вище середнього рівня. Найкраще вивчати іноземну мову в 5 - 8 років, коли система рідної мови дитиною вже досить добре засвоєна, а до нової мови він ставиться свідомо. Саме в цьому віці ще мало штампів мовної поведінки, легко по-новому "кодувати" свої думки, немає великих труднощів при вступі в контакт іноземною мовою. Якщо методична система побудована досить грамотно з лінгводидактичної і психолингвистической точки зору, то успіх в оволодінні прÐ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация