Ратифікація Гаазької конвенції поліпшить становище не тільки дітей, а й жінок

Білорусь підписала Конвенції про міжнародне порядку стягнення аліментів на дітей та інших форм утримання сім'ї (Гаазьку конвенцію) від 23 листопада 2007 року. У порівнянні з діючою в Республіці Білорусь Конвенцією ООН про стягнення аліментів за кордоном від 20 червня 1956 року народження, яка втрачає свою актуальність, підписаний документ буде забезпечувати оперативний розгляд прохань у справах, що стосуються аліментних зобов'язань, а також надасть громадянам можливість використання для стягнення аліментів універсальних, доступних, ефективних і простих у застосуванні процедур.

Підписання цієї конвенції, яка в даний час є найпрогресивнішим міжнародним інструментом в галузі міжнародного стягнення аліментів, відзначає Pravo.by , Відповідає проведеній політиці країни в області вдосконалення механізму захисту прав дітей та забезпечення їх законних інтересів. Після підписання конвенції найближчим часом Міністерством юстиції Республіки Білорусь будуть ініційовані внутрішньодержавні процедури, необхідні для вираження згоди на обов'язковість для Республіки Білорусь конвенції, що дозволить вже до 2018-го року застосовувати передбачені цим міжнародним договором механізми для стягнення аліментів в ряді зарубіжних держав.

- Конвенції про міжнародне порядку стягнення аліментів на дітей та інших форм утримання сім'ї дозволить забезпечити доступність, універсальність процедур по стягненню аліментів, а також оперативність їх застосування - Конвенції про міжнародне порядку стягнення аліментів на дітей та інших форм утримання сім'ї дозволить забезпечити доступність, універсальність процедур по стягненню аліментів, а також оперативність їх застосування. А це означає не що інше, як можливість реалізації прав жінок. Йдеться про рівність чоловіків і жінок у питаннях, що стосуються шлюбу і сімейних відносин, яке закріплене в Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, згідно зі статтею 16 якої держави-учасники повинні прийняти всі відповідні заходи для ліквідації дискримінації щодо жінок в даній області, і, зокрема, забезпечити однакові права і обов'язки чоловіків і жінок як батьків в питаннях, що стосуються їхніх дітей. Одна з обов'язків батьків (в тому числі відповідно до законодавства Республіки Білорусь - стаття 91 Кодексу про шлюб та сім'ю) - утримувати дітей, - зазначає юристка «Центру по просуванню прав жінок - Її права» Лілія Воліна.

Сьогодні в Білорусі більшість стягуваних аліментів за судовим постановам - на користь жінок як законних представниць дітей. У свою чергу, наявні в державі можливості і процедури щодо стягнення аліментів не забезпечують повною мірою рівність обов'язків чоловіків і жінок в області шлюбу і сім'ї, і, по суті, основний тягар по утриманню дітей лежить на жінках. У такому випадку можна говорити про гендерну дискримінацію жінок.

У зв'язку з цим ратифікація підписаної нещодавно конвенції могла б служити більш повної реалізації не тільки прав дітей, але також і жінок.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация