Рецензія на Titan Quest (iOS) - міфологічний апокриф

У далекому 2006 році ми зовсім не чекали виходу Titan Quest . Улюблена мільйонами механіка жанру Action RPG, придумана і допрацьована Девідом Брейвіком з Blizzard Entertainment, вже зарекомендувала себе в хітах жанру Diablo і Diablo II. Після був прекрасний Sacred в 2004, повернувши жанр в потрібне русло. Гра була названа Diablo-killer'ом кожним другим виданням і заслужено посіла свій трон з доларів на п'єдесталі пошани рольових стрілялки проектів. Але настав 2006, пантеон змушений був потіснитися - прийшов Titan Quest .

Що змінилося за 10 років? Ми буквально «обросли» гаджетами: смартфони, планшети та інші штуки захопили нашу увагу, спустошили трохи наші гаманці, і тепер, живучи в епоху технологічних інновацій, на вибір розваги витрачаєш часом більше часу, ніж на саме розвага ...


Але ми живемо не тільки в епоху технологічних інновацій, але і в еру римейків, перезапусків і невгамовного портирования. На цей раз чекає на вердикт проект десятирічної давності, поскаржитися на платформу iOS буквально вчора, 19 травня. Titan Quest був перероблений під мобільну платформу для продукції Apple командою хлопців зі студії DotEmu. У минулому програмісти талановито перенесли на мобільні операційні системи гри Sanitarium і Another World. Titan Quest для iOS обійдеться вам в 529 руб. А от чи варто його купувати, зараз побачимо.

Біля входу в гру мене зустріло до болю знайоме меню (сотні награних годин позначалися нерівним оком і відчуттям небезпеки з кожного кута). Вибираємо підлогу персонажа, колір туніки і вирушаємо в дорогу.

Вибираємо підлогу персонажа, колір туніки і вирушаємо в дорогу

Міфологічний сеттинг був обраний розробниками не дарма, процес занурення в знайомі з дитинства міфи більш простий, ніж знайомство з новими гоблінами / гномами / големамі / драконами і всім тим, що вже так засіло в печінку. А ось застрелити пару-трійку мінотаврів або медуз, це запросто!

Управління - наріжний камінь будь-якого мобільного проекту. Захоплюючий на PC геймплей може перетворитися в жахливий відхід життєдіяльності розробника на смартфоні або планшеті. Але слава давньогрецьким богам, додаток адаптовано практично під будь-які пальці і картинка виглядає так само як і в 2006, що для планшета приємне досягнення. Активні здатності пристосовані під бічну праву панель (їх чотири), а центральна кнопка панелі служить для взаємодії з навколишнім світом: то з персонажем поговорити, то по обличчю монстра вдарити.


Для пересування використовується область в лівому нижньому кутку екрану при горизонтальному положенні девайса. Підбирати предмети можна як за допомогою кнопки дії, так і торкаючись їх назв, за умови, що ви задіяли кнопку видобутку біля лівого краю екрана.

Журнал завдань вміщує різномасту корисну інформацію про квестах. Панель основних завдань розповідає гравцеві про основні сюжетних перипетіях Titan Quest .

Панель основних завдань розповідає гравцеві про основні сюжетних перипетіях   Titan Quest

Щоб предмети подсвечивались на екрані пристрою, торкніться кнопки видобутку біля лівого краю екрана. Вибравши нормальне функціонування, предмети можна підбирати, тапая за їх назвами. Як і у всіх інших представників жанру, що послідували за шедевром від Blizzard, колір предмета відображає його якість. Вони бувають: зламані (сірі), звичайні (білі), магічні (жовті), рідкісні (зелені), епічні (сині), легендарні або ключові (фіолетові).

Вони бувають: зламані (сірі), звичайні (білі), магічні (жовті), рідкісні (зелені), епічні (сині), легендарні або ключові (фіолетові)

В системі дропа нічого не змінили - вибивати сетів і легендарні нагороди як і раніше нелегке заняття. А якщо монстри вас ще й вбивають, то періодично доведеться повертатися до фонтану воскресіння (такою собі контрольній точці). Але фонтан не зовсім те ж саме, що і багаття в Dark Souls III . Після воскресіння біля багаття, всі монстри з'являлися заново, а герой втрачав накопичений за ігрову сесію досвід. В Titan Quest ж все демократичніше - гинучи, ви просто збунутуєтеся біля фонтану, а нечисть, убита вами, люб'язно залишиться мертвою, і досвід ніхто у вас не відбере. До того ж, не варто турбуватися за зілля здоров'я і мани, вони вживаються не тільки після натискання на відповідну кнопку, а й автоматично по досягненню певного порогу характеристики.

Проходячи гру на рівні складності Епос, ви розблоковуєте наступний, а за ним фінальний. Випробування, яке належить пройти - тільки ваше власне, від цього в епоху активного мультиплеєра, трохи сумно. Але якщо подивитися на ситуацію з іншого боку, в коментарях інтернету я часто зустрічаю людей, яким хочеться грати одним, а «весь цей онлайн» дістав з самого першого дня. У приклад критики призводять Diablo III і я змушений тут погодитися.

Озвучка залишена оригінальною, англійської, а весь текст локалізована на літературний великий і могутній без нарікань.

Озвучка залишена оригінальною, англійської, а весь текст локалізована на літературний великий і могутній без нарікань

Всередині гри немає жодної прохання заплатити або придбати преміум. Ціна в 529 рублів виправдана тим, що заплатити її доведеться раз. Однак мене засмутило відсутність мультиплеєра, який тримав гру на плаву довгий час.

В результаті я залишився радий, награвши пристойні 15 годин для того проекту, який був пройдений вздовж і поперек в 2006. Якщо ви хочете купити своїм дітям хіт своєї молодості або самі згадати своє дитинство - 529 рублів гідна плата за минуле, яке повернулося на сучасні платформи в даний.

Що змінилося за 10 років?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация