Рецепт на мільйон "Уральських пельменів"

Або історія одного перевороту.

У репертуарі "Уральських пельменів" явно не вистачає номера "Зайвий за борт". Його сюжет невигадливий - якийсь продюсер знімає багатосерійну комедію. У якийсь момент актори, розбурхався, виганяють його, відібравши весь відзнятий матеріал, і відправляються з "здобиччю" до ділкам телебізнесу. Потім вони купаються в грошах, але раптом повертається продюсер з ... ОМОНом.

Шоу - брехня, та в ньому натяк. На багаторічні позови колективу "Уральських пельменів" з Сергієм Нетіевскій. Хто він? Продюсер, сценарист, актор, один з батьків-засновників шоу, яке з року в рік збирає аудиторію в залах і біля телевізорів, незважаючи на те, що колишніх гравців КВК далеко "за 40". Немає сьогодні в Росії аналогічного феномена, коли на підмостках слави виявилися не поодинокі фронтмени команд КВН, а вся команда.

Немає сьогодні в Росії аналогічного феномена, коли на підмостках слави виявилися не поодинокі фронтмени команд КВН, а вся команда

"Уральським пельменів" пощастило, тому що каналу СТС десять років тому треба було якірне шоу. Телеканалу пощастило - на той час Сергій Нетіевскій зрозумів, що без "телевізора" єкатеринбурзькій команді комерційного успіху не бачити. У 2009 році для Рен-ТВ була підготовлена ​​телевізійна версія концерту "пельменів". Після чого чорно-помаранчеве шоу екатеринбуржцев закрутилося на СТС.

Ну, як же не бути популярним в Росії, коли раз на місяць виходить нове телешоу, а нарізку зі старих випусків крутять щотижня! Гастролі, концерти, корпоративи, гонорари від телепоказів. Крім податкової в гаманець до "пельменів", звичайно, ніхто не заглядав. А, між тим, кістяк, ці веселі хлопці, в реальному житті - індивідуальні підприємці з мільйонними статками.

Відкрився цей факт в скандальному "розлучення" Нетіевскій з командою. Взагалі, в нашій країні шлюборозлучні процеси гумористів вражають розміром нажитого на сцені. Може і не хотіли "Уральські пельмені" привертати увагу громадськості до своїх банківських рахунків, але самі їх розкрили.

Як стверджує Нетіевскій у відкритому листі для екатеринбургских ЗМІ, в 2009-2015 роках "Уральські пельмені" отримали від показів шоу на телебаченні близько 500 мільйонів рублів. Плюс 250 мільйонів від гастрольних виступів.

Кругообіг "пельменів" вимагав більше жартів, більше витрат на втілення, більше людей в команді. Так в їх орбіті в 2012 році з'явився Євген Орлов. Сліди цього генерального директора компанії "Ідея фікс медіа" (ІФМ) тягнуться з "Інвестиційної компанії Росбілдінг", історія якої рясніє гучними рейдерськими захопленнями в Москві. На посаді віце-президента Орлов брав участь в "проектах модернізації неефективних підприємств" - так "Росбілдінг" позначав профіль своєї діяльності.

Євген Орлов

"Ідея фікс медіа" займалася виробництвом телешоу і робила це досить ефективно. Зокрема, в 2015 році ІФМ уклала вигідний договір з СТС на право використання 32 збірок програм "Кращі номери" за 92 мільйони рублів. Відповідно, з акторами, сценаристами, які на законних підставах були співвласниками програм, ІФМ розплатилася в рамках прямих контрактів, які вони власноруч перепідписувалися щорічно.

Як згадує Нетіевскій про ту благодатну пору - "моя справа був прорубувати просіку, а Орлов цей ліс повинен був складати і потім продавати". Можливо, для нього це була занадто нудна грошова робота в веселій компанії. Не вистачало "бунту на кораблі".

Привід знайшовся - давайте зекономимо на продюсера, ми ж самі з вусами! В одному з інтерв'ю Дмитро Соколов, з якого, як прийнято вважати, почалися "Уральські пельмені", розповів, що Нетіевскій за організацію концертів в Єкатеринбурзі доплачувалося 10%.

В одному з інтерв'ю Дмитро Соколов, з якого, як прийнято вважати, почалися Уральські пельмені, розповів, що Нетіевскій за організацію концертів в Єкатеринбурзі доплачувалося 10%

Виходячи з їх численних матеріалів в ЗМІ, випливає, що саме Орлов був головним "змовником", після чого 20 жовтня 2015 року його розжалували. Залишивши виробляти шоу на посаді заступника гендиректора ІФМ. За дорученням він міг укладати контракти від імені "Ідея фікс медіа" і мав право розпорядження фінансами компанії (стелю угод - до 5 мільйонів рублів). Ніхто тоді з власників не міг припустити, чим це обернеться.

Зараз Нетіевскій гірко шкодує, що не вигнав Орлова дочиста. Можливість була - співвласником (50%) ІФМ є компанія Сергія "Фест хенд медіа". Рівноправний співвласник - "ВБД ГРУП". Акторська команда "пельменів" в управлінні телевиробництвом участі не брала, та й не хотіла цим морочитися, зосередившись на дохідних гастролях. Нетіевскій ж з головою занурився в продюсування телепрограм в Москві.

Актори знайшли свій інтерес в ТОВ "Уральські пельмені продакшн" (УПП). Вони увійшли туди - лікоть до ліктя - 16 жовтень 2015 року, немов підписували установчий договір на сцені - Брекоткін, Єршов, Ісаєв, Калугін, Мясников, Попов, Рожков, Соколов.

Це був один з фрагментів "жовтневого заколоту". Але глядачі нічого не підозрювали. На подив, і Сергій Нетіевскій не підозрював, які баталії за активи їх чекають в майбутньому. Що зайвий раз доводить - уроки російської історії ми вчимо погано. Революційний рейдерство у нашій нації в крові.

Головний удар "заколотників" було завдано по архіву програм шоу. У 2016 році для СТС прийшов час продовжити ліцензію на показ "Уральські пельмені - Краще". Цього разу телекомпанія висловила готовність закупити 80 програм за 231 мільйон рублів. Ціна кожної з них залишилася незмінною з попереднього року - 2,9 мільйона.

Але несподівано змінився продавець! Їм стало ... ТОВ "Уральські пельмені продакшн", з яким права на переробку 73 архівних програм 2012-2015 років поступилася "Ідея фікс медіа". За символічну плату - 861 тисячу рублів. Засвідчив такий щедрий подарунок заступник гендиректора Євген Орлов.

Володіючи підписом з печаткою, він також встиг заплатити якоїсь продакшн-студії 24 мільйони рублів за роботи, які на замовлення "Ідея фікс медіа" вона так і не виконала. І видати купу позик по 4,9 мільйона рублів на загальну суму понад 68 мільйонів рублів. Після чого Орлов покинув свою посаду в ІФМ. Вона йому була більше не потрібна.

Після відходу Євгена в 2016 році "Ідея фікс медіа" направила претензію гендиректору СТС В'ячеславу Муругова про незаконність передачі відеоархівів в розпорядження ТОВ "Уральські пельмені продакшн". Телекомпанія відповіла, що провела перевірку і "статус кво" ланцюжка угод її влаштовує. Зараз СТС в судових процесах виступає в коаліції з УПП проти ІФМ. Адже є ризик, що в разі перемоги "Ідея фікс медіа" 80 випусків "Уральські пельмені - Улюблена" перетворяться в контрафакт! І трапиться небувалий скандал на російському телебаченні.

Спробуємо підсумувати фінансові підсумки діяльності Орлова в ІФМ. Як стверджує Сергій Нетіевскій, з рахунків компанії було незаконно виведено близько 100 мільйонів рублів, плюсом до того 231 мільйон рублів, отриманих власниками ТОВ "Уральські пельмені продакшн". Між іншим, з цієї суми 4,5 мільйона рублів пішло на користь дружини Євгена Орлова.

Євген Орлов (праворуч)

У цій "революційної комедії" є, на жаль, смертельний випадок. На початку серпня 2016 року в єкатеринбурзькому готелі "Анжело" був знайдений мертвим Олексій Лютіков. Він був директором ТОВ "Уральські пельмені продакшн" в момент операції з перепродажу прав на телепрограми. А потім несподівано влаштував смертельний запій замість того, щоб їхати до родини в Москву. До речі, за умовами договору з СТС основна сума винагороди - 184 мільйони рублів - надходила на рахунок УПП після 15 вересня, тобто коли директором компанії став Орлов!

Звичайно, це ще не вся історія багатства і успіху, образ і розчарувань, яку "Уральські пельмені" не покажуть глядачам на сцені. Гроші люблять тишу, але часом її підривають скандали. "Уралінформбюро" простежить, що буде далі, адже show must go on!

Вадим Динін

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram для швидкого доступу до новин!

Хто він?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация