Рецепти пісних страв: пісні супи

  1. Суп-крем з буряка з часниковими грінками
  2. Суп з червоної квасолі
  3. Пісний суп-харчо
  4. Томатний суп з сочевицею
  5. Сочевичний суп з оливками
  6. Гороховий суп
  7. Морквяний суп із зеленим соусом
  8. Минестроне - італійський овочевий суп
  9. Суп-локшина з сушених грибів
  10. ***
  11. ***
  12. щи репяние
  13. Кислі щі в горщику
  14. Щи пісні грибні
  15. Грибний суп

З буряка з часниковими грінками, з квасолі, з томатів і сочевиці, сушених грибів і з моркви - кожен день можна варити новий суп, поживний, смачний і пісний ...

Суп-крем з буряка з часниковими грінками

1 великий буряк, 1 морквина, 1 помідор, 1 зубчик часнику, 1 цибулина (краще цибулю шалот), кілька гілочок кропу, 1 десертна ложка коричневого цукру, 1 ст. л. лимонного соку, сіль за смаком, 2 + 2 ст. л. оливкового масла, 2-3 скибочки білого хліба, по щіпці паприки і подрібненого сушеного часнику.

Овочі очистити і довільно нарізати. У каструлі розігріти 2 ст. л. оливкового масла і покласти підготовлені овочі. Обсмажувати на великому вогні, часто перемішуючи, поки не випарується волога. Зменшити нагрів, влити 1 л гарячої води, додати сіль, цукор і лимонний сік і накрити кришкою. Готувати 15 хвилин. Пробити суп блендером, при необхідності долити окропом, розлити по тарілках і посипати дрібно нарізаним кропом. Окремо подати грінки.

Для приготування грінок нарізати хліб маленькими кубиками. У глибокій сковорідці розігріти оливкову олію і покласти в нього кубики хліба, посипати паприкою і подрібненим сушеним часником. Обсмажувати до золотистої скоринки, постійно інтенсивно перемішуючи, так, щоб всі шматочки хліба були рівномірно покриті маслом і приправами.

Суп з червоної квасолі

5 картоплин, 1 банка (400 г) консервованої у власному соку червоної квасолі, 2 морквини, 1 цибулина, половина бульби селери, 2 зубчики часнику, по полпучка кінзи і петрушки, 2 ст. л. томатної пасти, 1 стакан томатного соку, чабер, перець і сіль за смаком.

У каструлю з киплячою водою покласти нарізану на четвертинки картоплю, додати банку консервованої у власному соку червоної квасолі, нарізані соломкою моркву, селеру і ріпчасту цибулю, покласти посічену зелень і варити 15-20 хвилин під кришкою. В кінці варіння підсолити, додати потовчений часник, мелений червоний перець і чабер, томатну пасту і томатний сік. Прокип'ятити ще 5 хвилин і подавати, рясно посипавши зеленню.

Примітка: маючи під рукою банку консервованої квасолі, можна приготувати смачний і ситний суп за лічені хвилини. А якщо час дозволяє, то з ранку залийте квасолю холодною водою, видаліть квасолини, спливли на поверхню, і залиште на 3-4 години. За цей час квасоля набубнявіє. Злийте воду, наповніть каструлю свіжою водою і поставте на невеликий вогонь. Квасоля звариться швидше, якщо відразу її не солити, а додати в каструлю десертну ложку цукру. Солити квасолевий суп потрібно незадовго до кінця варіння.

Пісний суп-харчо

4 середні цибулини, 4 помідори, 3/4 склянки рису, по 3-4 гілочки м'яти і кінзи, 3 зубчики часнику, 4-5 ст. л. соняшникової олії, сіль і чорний перець за смаком.

Цибулю дрібно нарізати, покласти в каструлю і згасити в рослинному маслі до прозорості. Додати нарізані невеликими кубиками помідори і продовжувати гасити ще 5 хвилин. Додати рис, перемішати, влити окріп, підсолити і варити при середньому нагріванні 12 хвилин. Пропустити через прес часник, подрібнити листочки м'яти кінзи і приправити суп. Довести до кипіння, розлити по тарілках і посипати чорним крупно меленим перцем.

Томатний суп з сочевицею

1/4 склянки жовтої сочевиці, 1 цибулина, 1 морквина, 100 г кореня селери, 2 склянки томатного пюре (можна замінити томатним соком або рідиною від консервованих у власному соку помідорів), 2 склянки води, 1 лавровий лист, оливкова олія, сіль і перець за смаком.

Сочевицю залити водою, підсолити і варити під кришкою протягом 30 хвилин, при необхідності знімаючи піну. Розігріти в глибокій сковороді оливкове масло і згасити в ньому нарізану кубиками цибулю і тонко нашатковану моркву. Через 5-7 хвилин додати нарізаний кубиками селеру і готувати, поки він не стане прозорим. Покласти в суп овочі, влити томатне пюре, приправити перцем і, при необхідності, досолити. Варити суп на невеликому вогні в каструлі з відкритими кришкою протягом 25 хвилин, поки суп не загусне, після чого розлити по тарілках і посипати листочками кінзи.

Сочевичний суп з оливками

250 г зеленої сочевиці, 1 велика морквина, 3-4 картоплини, головка ріпчастої цибулі, 2 зубчики часнику, 1 баночка чорних оливок, рослинне масло, сіль.

Сочевицю залити 2,5 л холодної води і поставити на сильний вогонь. Після закипання зменшити вогонь, зняти піну і варити під кришкою 15-20 хвилин. Тим часом спасерувати на олії тонко нарізану моркву і нарізану дрібними кубиками цибулю до золотистого кольору і додати в суп. Покласти в каструлю оливки разом з розсолом, нарізану кубиками картоплю і варити до готовності приблизно 20-25 хвилин, посолити і подавати з чорним хлібом.

Гороховий суп

200 г гороху, 5 картоплин, 1 головка ріпчастої цибулі, 1 морква, 1 помідор, 2-3 ст. л. рослинного масла, сіль.

Горох перебрати, вимити і замочити на 2-3 години в холодній воді. Злити воду, наповнити каструлю свіжою водою і поставити на сильний вогонь. Довести до кипіння, зменшити нагрів до мінімального і ретельно зняти піну. Коли горох почне розварюються, посолити, покласти в суп нарізану кубиками картоплю і обсмажені в олії подрібнені морква, помідор і цибулю. Варити приблизно 20 хвилин до готовності овочів.

Морквяний суп із зеленим соусом

4 морквини, 1 картоплина, 1 корінь пастернаку, 1 цибулина, 4 склянки води або овочевого бульйону, 2 пучка кропу, 2 ст. л. кедрових горішків, рослинне масло (2 ст. л. соняшникової та 2 ст. л. оливкової олії), 1 ст. л. лимонного соку, сіль і перець за смаком.

Морква, картопля, пастернак і цибулю очистити і нарізати соломкою. Розігріти в каструлі олію і обсмажити овочі, постійно перемішуючи. Готувати 6 хвилин, після чого влити воду або овочевий бульйон і на сильному вогні довести до кипіння. Зменшити нагрів і готувати під кришкою 10 хвилин. Процідити суп через друшляк, подрібнити овочі в блендері і повернути пюре в бульйон. Підсолити, приправити чорним перцем і закип'ятити. Кріп і кедрові горішки подрібнити в блендері. Додати оливкове масло і лимонний сік, підсолити і ретельно перемішати. Повинен вийти густий і гладкий соус. Розлити суп по тарілках і покласти в кожну по 1-2 ч. Л. соусу.

Минестроне - італійський овочевий суп

1,5-2 л води або овочевого бульйону, 100 г стручкової квасолі (можна використовувати заморожену), по 200 г суцвіть брокколі і цвітної капусти, 1 цибулина, 1 морквина, 2 ст. л. дрібних макаронних виробів, 2 помідори, кілька гілочок зеленого базиліка, сіль за смаком, 2 ст. л. оливкового масла.

Цибулю нарізати дрібними кубиками і згасити на оливковій олії до м'якості. У каструлі довести до кипіння підсолену воду або овочевий бульйон. Нарізати стручки квасолі невеликими шматочками, брокколі і цвітну капусту розібрати на невеликі суцвіття, моркву нарізати тонкими кружальцями. Покласти овочі в каструлю і довести до кипіння. Додати цибулю і варити 10 хвилин, після чого засипати в суп макаронні вироби. Найкраще використовувати тонку вермішель або спеціальну пасту для мінестроне - орзо. Паста орзо має форму подовжених рисових зерен і вариться приблизно 7 хвилин. Додати в каструлю нарізані на кубики і очищені від шкірки помідори. Готувати 5-7 хвилин, потім розлити по тарілках, поклавши в кожну дрібно нарізані листочки базиліка.

Суп-локшина з сушених грибів

100 г сушених грибів, 1,5 літра води, 1 цибулина, 1 морква, цибуля-порей, корінь петрушки або селера, сіль, чорний перець

З попередньо замочених грибів і коріння зварити бульйон. Гриби вийняти, нарізати тонкими смужками. Локшину відварити, залити бульйоном, викласти гриби. Можна додати ложку олії.

***

  • Рецепти пісних страв - Православні пости і свята
  • Життя без масла (рецепти Великого посту) - Вікторія Свердлова
  • Рецепти пісних страв: сніданки - Ніна Борисова, Максим сирників
  • Рецепти пісних страв: салати і закуски - Нескучний сад
  • Рецепти пісних страв: пісні супи - Максим сирників, Ніна Борисова
  • Рецепти пісних страв: другі страви - Ніна Борисова, Максим сирників
  • Рецепти пісних страв: випічка та десерти - Ніна Борисова
  • Пісні рецепти: напої в пост - Максим сирників, Ніна Борисова
  • Монастирські пісні рецепти - Олексій Реутовская
  • Історія російської кухні: ми в Росії приречені їсти каші - Максим сирників
  • Особливі страви Великого посту: хрести, жайворонки, ліствиці, тетерки - Максим сирників
  • Коливо: афонський рецепт - Нескучний сад
  • фруктовий стіл - Православие.Ru
  • Рецепти Різдвяного посту: сочевична юшка, хлібний салат, зелений суп, рагу з кальмарів, баклажани, закуска з авокадо, солянка з кальмарами і куба, кус-кус, козинаки, тости з яблуками і т.п. - Катерина Савостьянова
  • Рецепти для Нового року - Катерина Савостьянова
  • Масляна: 10 найкращих рецептів - Православ'я і світ
  • Як я зробив давньоримський соус гарум (З фотографіями і коментарями) - кулінарна реконструкція - Максим Степаненко

***

Рецепти пісних страв:

розсольник

1/3 склянки перлової крупи, 4-5 картоплин, 1 морква, 1 головка ріпчастої цибулі, 5-6 горошин чорного перцю, 1 лавровий лист, 2 великих солоних огірка, півсклянки огіркового розсолу, сіль, рослинне масло.

Замочити в холодній воді на 1-2 години третину склянки перлової крупи і поставити варити на слабкому вогні. Кілька разів зняти піну, що утворюється. Коли крупа стане м'якою, додати нарізану кубиками картоплю, покласти лавровий лист і горошини чорного перцю. Тонко нашаткувати або натерти на крупній тертці моркву, подрібнити цибулину і згасити в рослинному маслі. Додати пассеровку в суп, покласти нарізані кружальцями або кубиками солоні огірки. В кінці варіння влити в суп півсклянки огіркового розсолу. Іноді замість перлової крупи використовують рис.

Примітка: зверніть увагу: солоні огірки кладемо в суп після картоплі, інакше через досить складних біохімічних процесів картопля затвердіє і не розвариться. Це позначиться на смаку супу дуже негативно!

щи репяние

Дві невеликі ріпки, свіжі або квашені, одна морквина, корінь петрушки, 1 цибулина, два зубчики часнику, дві ложки рослинної олії, чорний перець горошок, щіпка кмину.

Моркву, ріпу і петрушку ріжемо тонкою соломкою. Закладаємо в горщик, туди ж - мелкопорезанний цибулю і масло. Поливаємо розсолом з-під ріпи або водою.

Овочів має бути трохи більше половини обсягу горщика, рідина - доходити до третини. Перемішуємо і ставимо під кришку в духовку на пару годин. Температура - 120-150 С. Овочі готові, коли вони набудуть характерну коричневе забарвлення.

Рідина на той час має вже википіти. Доливаємо окропом до верху, додаємо перець і злегка розтертий кмин. Млоїмо близько півтори години при 80-100 С. По готовності додаємо подрібнений часник, зелень і даємо настоятися.

Кислі щі в горщику

1 кг квашеної капусти, 2 морквини, 2 цибулини, 4 ст. л. томатної пасти, 4 ст. л. борошна, 3-4 ст. л. рослинного масла, 3 л води, сіль за смаком, 2 лаврові листки, 10 горошин чорного перцю, пучок кропу.

Дрібно нарізати квашену капусту і покласти її в глибоку сковорідку. Додати лавровий лист і томатну пасту і згасити на повільному вогні. Дрібно нарізати цибулю і моркву і спасерувати на олії. Всипати борошно, перемішати і смажити ще кілька секунд. Закип'ятити в каструлі воду, підсолити і покласти підготовлені овочі. Довести до кипіння і розлити по порційних горщиках. Поставити горщики в духовку на 1-1,5 години, після чого подавати, посипавши рубаним кропом.

Щи пісні грибні

Три склянки води, жменя сухих грибів, дві жмені квашеної капусти, дві цибулини, два зубчики часнику, дві ложки олії.

Капусту поміщаємо в чавунець (чавунець можна замінити закривається керамічним посудом, утятніце, нарешті - сотейником або сковорідкою, а то і простий каструлею, якщо їх можна ставити в духовку (НЕ емальовані, немає дерев'яних і пластмасових деталей)), поливаємо олією, додаємо дві- три ложки води.

Розміщуємо чавунець в духовку, спершу - на температуру близько 200 ° С, яку через кілька хвилин зменшуємо до 110-130 С. І тримаємо в духовці під кришкою як мінімум три години до появи світло-коричневого кольору. Якщо під час томління капуста буде підсихати - ложечкою підливаємо воду або розсіл.

За півгодини-годину до кінця гасіння додаємо в капусту дрібно порізані цибулю і часник. Поки капуста нудиться - варимо бульйон з попередньо розмочених грибів. Повністю відварені гриби виймаємо, нарізаємо смужками і повертаємо назад в бульйон, закладаючи туди і готову капусту. Варимо все разом ще півгодини.

Грибний суп

Гриби, 1 головка ріпчастої цибулі, 3-4 картоплини, 1 морквина, 1 помідор, сіль за смаком.

Жменя грибів, нарізати і опустити в киплячу воду. Посолити і опустити туди ж цілу цибулину, нарізану кубиками картоплю і нарізану тонкими кружечками моркву. Натерти на тертці очищений від шкірки помідор і додати в суп. Варити 25 хвилин.

Максим сирників, Ніна Борисова

Нескучний сад - 20.03.2013.

Читайте інші публікації розділу "Піст і його необхідність для нашого спасіння"
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация