Рецепти домашнього хліба

  1. Випічка хліба в хлібопічці
  2. Випічка хліба в духовці
  3. Рецепт пшеничного хліба
  4. Випічка хліба на заквасці
  5. приготування закваски
  6. рецепт закваски
  7. Рецепт хліба на заквасці

Все частіше сучасні господині вирішують готувати хліб самостійно Все частіше сучасні господині вирішують готувати хліб самостійно. Серед головних причин - незадовільний смак і якість купленого хліба . Випікаючи хліб в домашніх умовах, ви самі вирішуєте які інгредієнти використовувати, щоб хліб вийшов не тільки смачним, але і корисним: без сумнівних добавок і поліпшувачів, використовуючи борошно грубого помелу або додаючи висівки. Домашній хліб, спечений з любов'ю, заряджений позитивною енергетикою, такий хліб доставить ні з чим незрівняне задоволення вашим близьким.

Випічка хліба в хлібопічці

Процес випічки домашнього хліба спрощується з покупкою хлібопічки Процес випічки домашнього хліба спрощується з покупкою хлібопічки. Господині необхідно лише завантажити інгредієнти в пічку згідно з рецептом і включити апарат. Приготування хліба в залежності від рецепту займе від 4 до 6 годин, при цьому всі операції хлібопічка виконує самостійно. Вам не потрібно буде контролювати процес підняття тесту, стежити за тим, щоб не пригоріла скоринка і ін. Залежно від моделі за один раз можна спекти буханець хліба, вагою від 400 г до 1,5 кг. Багатофункціональні моделі дозволяють встановлювати ступінь засмажені скоринки, використовувати різні види борошна (пшеничне, цільну, змішану), випікати безглютеновий хліб, додавати в тісто в процесі випікання горішки і сухофрукти, і навіть використовувати хлібопічку для приготування варення.

Як правило, до хлібопічці виробник прикладає опис готових рецептів, слідуючи яким можна практично в 100% випадків отримати відмінний результат. Рецепти в основному розраховані на використання сухих дріжджів.

Випічка хліба в духовці

Хлебопечка безсумнівно істотно полегшує процес випічки домашнього хліба, проте випікати хліб можна і в звичайній духовці.

Рецепт пшеничного хліба

Для опари в теплій воді (очищеної або мінеральної) розчинити 2 ч. Ложки сухих дріжджів (або 10 гр живих). Через 10 хвилин влити цю суміш в миску з 250 г борошна і вимішувати 7-10 хвилин. Для вимішування можна використовувати міксер з насадками-крюками. Отриману опару накрити і поставити в тепло на 3 години. За цей час опара збільшиться в об'ємі як мінімум в 2 рази.

Потім слід замісити тісто з опари, на 250 г борошна, додати 100 мл теплої води, в якій розчинити 1 ст. ложку цукру і 1 ч. ложку солі. Тісто вимішувати 7 хвилин, а потім додати невеликий кубик вершкового масла 7,5 м Знову вимісити ще пару хвилин, накрити миску з тістом кришкою і залишити на 2 години. Потім викласти тісто на стіл, присипаний борошном, і сформувати коровай. Перекласти коровай в форму і залишити для підйому ще на 1 годину. За цей час тісто ще підійде і підніметься. Випікати в духовці при 200 ° C протягом 50 хвилин.

Випічка хліба на заквасці

Випікати пшеничний хліб на дріжджах люди почали менше століття тому. До цього часу для випічки хліба використовувалася закваска. Знамениті російські хліба випікали на солодовою, хмільний заквасці. І якщо пшеничний хліб можна випікати як на дріжджах, так і на заквасці, то для випічки житнього хліба і хліба з сумішей борошна (пшеничне + житнє, пшеничне + інша мука) обов'язково потрібно готувати закваску. Існує безліч рецептів приготування закваски в домашніх умовах. Як правило, закваска готується один раз, а потім зберігається в холодильнику і в міру необхідності використовується для випічки хліба.

приготування закваски

У деяких джерелах така закваска називається «вічної», оскільки може довго зберігатися в холодильнику. При замішуванні тіста використовується половина закваски, а частина, що залишилася підгодовується і зберігається далі для наступних хлібів.

Для приготування закваски потрібна житнє обдирне борошно (або пшеничне грубого помелу) і вода.

рецепт закваски

100 г борошна змішати зі 100 г води, отримана маса по консистенції схожа на густу сметану або тісто для оладок 100 г борошна змішати зі 100 г води, отримана маса по консистенції схожа на густу сметану або тісто для оладок. Миску накрити і поставити на добу в тепло - закваска повинна почати бродити. Протягом доби потрібно кілька разів перемішати суміш. В кінці першої доби на поверхні з'являться перші рідкісні бульбашки. В цей час закваску потрібно перший раз підгодувати: додати по 100 г борошна і води, щоб отримати вихідну консистенцію густої сметани. Знову накрити і поставити в тепло. За другу добу суміш також потрібно кілька разів перемішати. На третій день бульбашок на поверхні стає все більше, більше того, закваска збільшується в розмірах, перетворюючись в пінну шапку. Слід підгодувати закваску в третій раз, додавши по 100 г борошна і води і поставити расстаіваться в останній раз. Тепер закваска вже набрала достатньо сили, яка знадобиться їй, щоб підняти тісто. Важливо зловити так званий «пік форми» закваски, коли обсяг збільшиться вдвічі, а її сила буде максимальною. У цей момент закваску необхідно розділити навпіл - одну частину можна використовувати для випічки першого хлібця, другу частину слід перекласти в банку і накрити пластмасовою кришкою з дірками (для дихання). Така закваска зберігається в холодильнику до наступного випікання хліба.

Якщо закваска довго не використовується, її потрібно підгодовувати. Для цього необхідно дістати закваску з холодильника, додати борошна і води (по 3-4 ст. Ложки) і залишити в теплі годин на 8. Коли закваска підійде і буде готова до використання, її знову можна буде забрати на зберігання в холодильник.

Рецепт хліба на заквасці

Для ранкового випікання хліба закваску слід дістати з холодильника з вечора, підгодувати і дати дозріти в теплому місці (близько 8 годин).

550 г борошна просіяти, наситивши киснем, тоді тісто краще підніметься, а хліб буде більш пишним. Додати 2 ч. Ложки солі, 2 ст. ложки цукру, 2 ст. ложки масла (рослинного або вершкового) і змішати. До речі, вершкове масло зробить хліб запашним, здобних і поліпшить структуру м'якушки. Потім додати закваску (6-7 ст. Ложок). Почати вимішувати, поступово додаючи води (до 1 склянки). Добре вимішати тісто має відходити від рук. Потім миску потрібно накрити і поставити підходити в тепло. Тісто має стояти до тих пір, поки не збільшиться вдвічі. Час підйому залежить від температури на кухні. Взимку для прискорення процесу миску з тестом можна поставити на водяну баню. Для цього потрібно налити у велику ємність теплу (не гарячу!) Воду і поставити в неї миску з тестом.

Коли тісто підійшло, його потрібно акуратно обмять, сформувати буханець і укласти в форму. У формі повинен бути передбачений запас місця, оскільки тісто ще підніметься вгору. У формі тісто ще має підійти протягом 1,5-2 годин. Коли тісто помітно підніметься, його можна ставити в прогріту духовку. Випікати при температурі 220 ° C близько 50 хвилин. Якщо хочеться отримати золотисту скориночку, слід обмазати поверхню буханки рослинним маслом.

Тим, хто вперше пробує свої сили у випічці домашнього хліба, весь процес із закваскою може здатися занадто довгим і виснажливим. Однак за відгуками тих, хто регулярно випікає свій хліб, процес не такий вже складний, а кожна господиня поступово визначає для себе оптимальне співвідношення інгредієнтів і режим випікання в залежності від характеристик духовки.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация