Речі з "Іловайського котла": депутат розповів подробиці про жахливу знахідку

Депутат Криворізької міськради, почесний куратор батальйону "Кривбас" Микола Колесник розповів про подробиці виявлення в Дніпропетровській області мішків з речами бійців з "Іловайського котла".

Як повідомив Колесник Укрінформу, після трагічних подій 2014 року в "Іловайськ котлі" залишки тіл загиблих і їх особисті речі перевозилися до Дніпропетровської області.

"У моргах тіла, особисті речі, одяг, опис, окремий мішок - повинні були розібрати. В даному випадку керівник Таромського райвідділу поліції в той час забрав мішки з моргу із залишками речей, речами й одягом і повинен був провести детальний опис речових доказів. А потім чи то йому стало моторошно, або щось інше, він взяв кілька бомжів і на "Газелі" ці мішки привіз на територію фермерського господарства, нібито для просушки ", - сказав Колесник.

Там, за його словами, "були каски, прострелені з половинами черепів, в берцах подекуди кістки були. Все це довго лежало, з господарства дзвонили в відділ, щоб звідти приїхали і забрали. Але немає, так ніхто і не приїхав".

Але немає, так ніхто і не приїхав

"З'явився трупний запах. Ці мішки почали розтягувати дикі собаки, бомжі крали речі, тому в фермерському господарстві склали ці мішки і прикопали шаром землі. Нарешті, знаючи, що я займаюся долею" Кривбасу ", подзвонили мені", - розповів депутат.

За словами Колесника, він домовився з групою з евакуації місії "Чорний тюльпан", яка працювала по Кривому Рогу. Взяли кінооператора, апаратуру, спеціальні костюми і приїхали сюди перевірити, бо не вірили, що таке може бути.

"На одному багнеті лопати ми знайшли медаль батальйону" Кривбас "і дві пари берців, а потім почали копати, оскільки шар грунту був досить великий. Попросили трактор ковшем копнути. Коли він це зробив, ми побачили мішки, побачили форму" Правого сектора ", батальйону "Миротворець" з жовтими скотчевимі іловайськ пов'язками. ми припинили всі роботи, я особисто зателефонував в "102", особисто керівництву поліції області, ми дочекалися приїзду слідчо-оперативної групи, якій дали пояснення ", - повідомив депутат.

За його словами, вже потім, коли перебирали речі для опису, були знайдені і хрестики, дитячі листи, радіостанція.

"Запах такий стояв, що я до сих пір не можу ні їсти, ні пити. Ми все зробили для того, щоб задокументувати, зробити фото і відео і тих мішків, в яких все це було, і тих, у які перекладалися речові докази. тепер слово за поліцією, внесення в ЕРДР і вивчення всіх обставин. Але мене хвилює ще й те, чи немає ще десь таких поховань наших хлопців або їх частин тіл. якщо це прийняти як прецедент, добре, якщо це було таке виключення з правил , а якщо таке ставлення було наших полусепарскіх поліцейських до іншого, то невідомо що ще ми можемо знайти. У мене немає довіри, я буду шукати і далі. Мені будуть допомагати серйозні люди, але я не зупинюся, поки не буду впевнений, що ми знайшли все ", - зазначив Колесник.

Він додав, що їх взагалі не слід було закопувати, а ідентифікувати, брати ДНК і потім робити кремацію, просто спалювати, а не викидати на смітник. "Ці речі повинні, мабуть, ми поховати з військовими почестями. Хоча залишки кінцівок не рахуються, але ці залишки шкіри, крові, обгорілої плоті з трупним запахом - це що, не рахується тілом наших бійців?" - переконаний депутат.

Читайте також: Біля Дніпра знайшли 36 мішків з речами загиблих в "Іловайськ котлі"

Як повідомляв Укрінформ, напередодні в Нацполіціі заявили, що факт виявлення на Дніпропетровщині мішків з особистими речами учасників Іловайського котла розслідуватиме спеціальна комісія. У Нацполіціі повідомили, що знайдені речові докази в 2014 році були передані на зберігання в фермерське господарство в зв'язку з відсутністю приміщення з відповідними санітарними нормами в відділенні поліції. З яких причин протягом тривалого терміну за даними речовими доказами не було прийнято законне рішення, встановить службова перевірка.

З яких причин протягом тривалого терміну за даними речовими доказами не було прийнято законне рішення, встановить службова перевірка

Як повідомлялося, за даними розслідування прокуратури, 29 серпня 2014 року відповідно до безпосередньої вказівки і наказом командування Генерального штабу збройних сил РФ російські військовослужбовці в упор розстріляли з важкого озброєння колони українських бійців під Іловайськ.

Загинули 366 українців, 429 воїнів отримали поранення, 300 - потрапили в полон.

Фото: facebook.com/NikolayKolesnyk

Хоча залишки кінцівок не рахуються, але ці залишки шкіри, крові, обгорілої плоті з трупним запахом - це що, не рахується тілом наших бійців?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация