Реєстрація дитини від іноземця

  1. Документи для отримання свідоцтва про народження в українському ЗАГСЕ:
  2. Підтвердження громадянства України для дитини
  3. Документи для підтвердження громадянства України
  4. А тому перелік документів для отримання соцвиплат виглядає так:
  5. Документи для прописки (реєстрації) дитини:

Любов не знає кордонів, а ось при народженні дитини міжнародної парі доведеться вирішити деякі формальності. Дізнайся, як оформити такій дитині всі необхідні документи.

згідно Закону України «Про громадянство» кожна дитина, народжена на території України в українському медичному закладі вже по праву народження отримує громадянство України (ст. 7 «Придбання громадянства України по народженню»). Більш того, якщо дитина народилася за межами України, але один з його батьків - громадянин України, дитина також отримує право на набуття громадянства України.

Процедура отримання свідоцтва про народження для дитини, яка народилася в Україні, практично нічим не відрізняється (крім пакета документів) від аналогічної для сина або дочки двох українських громадян. Тобто мама з татом приходять до районного ЗАГС за місцем реєстрації батька-громадянина України, пред'являють необхідні документи і отримують свідоцтво про народження українського зразка. Детальніше ця процедура описана тут . Там же описано, як отримати свідоцтво про народження дитини, якщо один з батьків проживає в зоні АТО, або ж малюк народився в пологовому будинку на тимчасово окупованій території (а значить, в медичній довідці про народження коштує фейковий друк ЛДНР).

Документи для отримання свідоцтва про народження в українському ЗАГСЕ:

  • паспорти батьків, причому до паспорту батька-іноземця додається офіційно завірений українським нотаріусом переклад паспорта на українську мову;
  • документ, що підтверджує законність перебування іноземця на території України (посвідка на проживання, відкрита віза або міграційна карта з вказаною датою в'їзду - для тих країн, з якими у нас безвізовий режим);
  • свідоцтво про шлюб (якщо мережа);
  • довідка про народження, видана пологовим будинком.

Якщо батьки перебувають у шлюбі і мають спільне прізвище, для реєстрації досить явки одного з батьків-громадянина України.

Якщо дитина народилася в іншій країні, щоб отримати українське свідоцтво про народження, батькам необхідно звернутися до Консульського відділу посольства України в цій країні. Або, по приїзді в Україну прийти в ЗАГС за місцем реєстрації батька-українця. В такому випадку до довідки про народження з медичного закладу необхідно додати її нотаріально завірений (українським нотаріусом) переклад.

Якщо батьки не перебувають у шлюбі, і батько-іноземець не прийшов на реєстрацію в ЗАГС, його ім'я вписується в книгу реєстрації зі слів матері, а в свідоцтві про народження вписують по батькові зі слів матері. При цьому в саме свідоцтво про народження дані батька не заносяться, а мама вважається матір'ю-одиначкою. У такому випадку всі формальності для цієї дитини - такі ж як, для дітей українських громадян, і факт іноземного підданства його батька ніяк на оформленні малюка не позначається.

Незалежно від того, складаються батьки у шлюбі чи ні, в подальшому при оформленні дитині закордонного паспорта, а також для виїзду з дитиною за кордон з України згода батька-іноземця не обов'язково.

Любов не знає кордонів, а ось при народженні дитини міжнародної парі доведеться вирішити деякі формальності

Реєстрація дитини, якщо батько іноземець

Підтвердження громадянства України для дитини

Якщо в свідоцтві про народження дитини зазначено, що один з батьків є громадянином іншої країни або особою без громадянства, малюкові обов'язково потрібно буде підтвердити громадянство. Тобто отримати в паспортному столі (районному відділі Міграційної служби України) довідку про підтвердження громадянства.

Для цього батько-громадянин України звертається до відділу Міграційної служби за місцем своєї реєстрації.

Документи для підтвердження громадянства України

  • паспорт одного з батьків-громадянина України;
  • нотаріально завірені ксерокопія і переклад на українську мову паспорта одного з батьків-іноземця;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • свідоцтво про шлюб (якщо батьки в ньому складаються).

Отримання материнських виплат на дитину від іноземця

Якщо в парі мама - українська громадянка, то процедура оформлення соцвиплат на дитину для неї нічим не відрізняється від стандартної (все це вже описано тут ). Більш того, їй навіть не доведеться добувати якісь документи, які доводять, що тато за місцем своєї реєстрації вже не отримує допомогу на дитину.

Якщо ж в парі громадянин України - батько, а мама - іноземка, але родина воліє жити і ростити малюка в Україні, в Службу соціального захисту доведеться звертатися батькові. Така сім'я не отримує допомогу по вагітності та пологах, але отримує належні державою виплати за народження дитини в розмірі 41280 грн (10320 грн одноразово і по 860 грн щомісяця протягом найближчих 3 років). Єдине але: татові доведеться довести, що малюк проживає з ним в Україні.

А тому перелік документів для отримання соцвиплат виглядає так:

  • паспорт і ІПН батька-громадянина України;
  • свідоцтво про народження дитини (в якому, зрозуміло, зазначений батько);
  • довідка про підтвердження громадянства дитини;
  • довідка про прописку (реєстрацію) дитини за місцем проживання батька (про неї поговоримо нижче);
  • довідка з банку про відкриття соціального рахунку для виплат;
  • свідоцтво про шлюб (не обов'язково);
  • нотаріально завірені ксерокопія і переклад на українську мову паспорта матері-іноземки (для доказу того, що мама не отримує допомогу на дитину в Україні).

Як прописати дитину, якщо батько іноземець

Щоб прописати малюка за місцем проживання батька-українця, необхідна явка обох батьків в паспортний стіл за місцем проживання батька-українця. Батько-іноземець повинен власноруч написати заяву про те, що він не заперечує проти реєстрації дитини за місцем проживання другого з батьків.

Документи для прописки (реєстрації) дитини:

  • паспорти батьків, причому паспорт іноземця - з нотаріально завіреним перекладом;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • документи на квартиру. Взагалі-то відповідно до Житлового Кодексу України дитина до 10 років може бути прописаний за місцем проживання одного з батьків без згоди власника житла. Але краще перестрахуватися і захопити свідоцтво про право власності на житло (або право спадкування, або договір купівлі-продажу і т. П.);
  • паспорта всіх співвласників квартири (знову ж таки, про всяк випадок).

На сьогоднішній день Інтернет рясніє пропозиціями від посередників оформити всі необхідні документи, позбавивши клієнтів від ходіння по кабінетах і стояння в чергах. Твоя особиста справа, чи довіряти цим людям свої документи (а вони заберуть оригінали!), Чи ні. Ми ж спробували змалювати тобі фронт організаційних робіт по реєстрації малюка з міжнародної сім'ї. До речі, вважається, що такі діти найбільш талановиті - подумай поки про це.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация