Реєстрація шлюбу з іноземцем в Росії

  1. Реєстрація шлюбу з іноземцем в Росії Ви прийшли до доленосного рішення - створити сім'ю з громадянином...
  2. Перешкоди на шляху до одруження з іноземцем
  3. Необхідні документи для укладення шлюбу з іноземцем

Реєстрація шлюбу з іноземцем в Росії

Ви прийшли до доленосного рішення - створити сім'ю з громадянином іншої країни. Прийміть наші сердечні вітання! Але, займаючись передвесільними клопотами, не забудьте про юридичний аспект, в тому числі і про шлюбному договорі .

Ще порівняно недавно в нашій країні реєстрація шлюбу з іноземцем вважалася явищем рідкісним. Але останнім часом наші співвітчизниці все частіше виходять заміж за представників далекого і ближнього зарубіжжя або активно цікавляться питанням: як укласти угоду з іноземцем. Як показує статистика, кількість таких форм стає дедалі більше. Відповідно, виникають сімейні відносини «з участю міжнародного елемента», як кажуть юристи. Ми маємо на увазі майнові відносини між подружжям, батьками і дітьми. Нареченій або нареченому слід з'ясувати заздалегідь, за законами якого з двох держав буде здійснюватися правове регулювання відносин між подружжям в інтернаціональному союзі, а також де зареєструвати даний документ.

Якщо в РРФСР права іноземних громадян обмежувалися, тому що не допускалося застосування норм іноземного законодавства, то сучасні російські закони захищають інтереси обох сторін. Іноземці в нашій країні мають в сімейних відносинах тієї ж правоздатність, що і громадяни РФ: вони мають право одружуватися, розривати шлюб, мати батьківські обов'язки і права.

Реєстрація шлюбу з іноземцем фото: Реєстрація шлюбу з іноземцем фото:

Юридичні аспекти

Шлюб з іноземцем в Росії регулюється Сімейним кодексом, згідно з яким порядок і форма укладення визначаються вітчизняним законодавством. Тобто оформлення з іноземцем відбувається тільки в палацах одруження і загсах - органах реєстрації актів цивільного стану, та тільки в присутності тих, хто вирішив пов'язати себе сімейними узами. Фактичні шлюбні відносини і вінчання не породжують правових наслідків, оскільки не мають юридичного статусу.

Однак закон враховує положення країни, громадянином якої є чоловік-іноземець. Тому, наприклад, для іноземного жениха не має значення загальноприйнятий на території нашої країни закон про необхідність досягнення шлюбного віку, якщо за законом його держави укладання сімейного союзу можливо і в більш ранньому віці.

Деякі держави легалізують шлюби своїх підданих з іноземцями тільки в тому випадку, якщо вони отримали дозвіл від компетентного органу. В такому випадку російський загс може поцікавитися наявністю такого документа при прийомі заяви.

Якщо наречений або наречена є підданими декількох держав, вони мають право вибрати, законодавство якої з їх «батьківщин» буде діяти. Але якщо вони росіяни, то застосовуватися буде законодавство РФ. Загс не зобов'язує вас міняти громадянство.

Реєстрація шлюбу з іноземцем фото: Реєстрація шлюбу з іноземцем фото:

Перешкоди на шляху до одруження з іноземцем

Сімейний кодекс озвучує обставини, через які загс може не оформити. Врахуйте, що зареєструвати шлюб з іноземцем в Москві неможливо між:

  1. особами, з яких хоча б одна особа перебуває в іншому шлюбі;
  2. усиновителями і усиновленими;
  3. близькими родичами;
  4. особами, з яких внаслідок психічного розладу хоча б одна особа визнана недієздатною за рішенням суду.

Наприклад, багатоженство, яке допускається в деяких країнах, в Росії вважається фактором, який перешкоджає легалізації шлюбу. Тому не варто дивуватися, якщо при подачі заяви в загс, співробітники попросять вашого обранця пред'явити довідку, яка підтверджує, що він не одружений. Документи такого роду можна отримати в компетентному органі країни, якої є ваш наречений. Ця довідка складається російською мовою, засвідчується нотаріусом або консульством і відправляється в загс. Іноземні громадяни, які вже були раніше одружені, повинні надати паперу, який підтверджує розірвання. Якщо наречений і наречена виконали всі вимоги, інтернаціональний союз буде визнаний обома державами. Подружжю не доведеться проводити повторну реєстрацію за кордоном: досить зробити переклад свідоцтва, яке видав російський загс. Крім того, документ повинен бути завірений в консульстві.

Реєстрація шлюбу з іноземцем фото: Реєстрація шлюбу з іноземцем фото:

Необхідні документи для укладення шлюбу з іноземцем

Для того щоб дізнатися, як оформити цю процедуру, прочитайте докладний керівництво до дії, яке допоможе вам без проблем створити сімейний союз з коханою людиною, навіть якщо він є підданим іншої країни. Як і в будь-якому іншому випадку, вам знадобляться паспорта, заяву, квитанція про сплату держмита, довідка про припинення шлюбу (якщо один з майбутнього подружжя складався раніше). Всі ці документи необхідно принести в загс.

Федеральний Закон «Про актах громадянського стану» вимагає, щоб всі папери були в установленому порядку легалізовані, перекладені на російську мову і завірені посадовою особою органів нотаріату. Легалізацією називають підтвердження автентичності паперів органами зарубіжної держави.

Зібравши всі необхідні довідки, Ви можете віднести до загсу. Зареєструвати можна тільки в Палаці Одруження №4. Інші загси Москви не реєструють. Тут вас можуть попросити надати інші додаткові довідки і документи, тому що все залежить від того, громадянином якої держави є ваш наречений.

Подача спільної заяви, в якому ви підтвердите добровільну згоду на реєстрацію шлюбного союзу, стане завершальним кроком у підготовці до весілля .

Реєстрація шлюбу з іноземцем фото: Реєстрація шлюбу з іноземцем фото:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация