Реферат - Актуальні проблеми теорії держави і права.

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
Пошук навчального матеріалу на сайті

Пропонуємо нашим відвідувачам скористатися безкоштовним програмним забезпеченням «StudentHelp» , Яке дозволить вам всього за кілька хвилин, виконати підвищення оригінальності будь-якого файлу в форматі MS Word. Після такого підвищення оригінальності, ваша робота легко пройдете перевірку в системах антиплагіат вуз, antiplagiat.ru, РУКОНТЕКСТ, etxt.ru. Програма «StudentHelp» працює за унікальною технологією так, що на зовнішній вигляд, файл з підвищеною оригінальністю не відрізняється від початкового.


Найменування:


Реферат Актуальні проблеми теорії держави і права

інформація:

Тип роботи: Реферат. Предмет: Юриспруденція. Доданий: 20.09.2012. Рік: 2012. Сторінок: 17. Унікальність по antiplagiat.ru:

Опис (план):

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ   Пошук навчального матеріалу на сайті   Пропонуємо нашим відвідувачам скористатися безкоштовним програмним забезпеченням   «StudentHelp»   , Яке дозволить вам всього за кілька хвилин, виконати підвищення оригінальності будь-якого файлу в форматі MS Word

ЗМІСТ
ВСТУП ................................................................................. .3
1. Загальна характеристика ДЕРЖАВИ І ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ СУСПІЛЬСТВА ............................................................... 5
1.1. Сутність держави ............................................................... .5
1.2. Поняття політичної системи суспільства ....................................... 8
2. ПОЛОЖЕННЯ ДЕРЖАВИ В ПОЛІТИЧНІЙ СИСТЕМІ СУСПІЛЬСТВА ... ......................................... .................................................. .......... 11
2.1. Особливості держави як елемента політичної системи суспільства ........................................... .................................................. .................... 11
2.2. Місце і роль держави в політичній системі суспільства ............ ... 12
ВИСНОВОК ........................................................................ ... 14
Список використаних джерел ... ....... ..................... 16
ДОДАТОК. Теорії походження держави і права ............ 17
ВСТУП
Держава відіграє важливу роль в житті будь-якого сучасного суспільства. Це, безумовно, дуже активний соціальний інститут, який впливає на розвиток всієї світової цивілізації, хоча його значення на протязі історії людства не було однаковим. Однак зрозуміти роль і місце держави в історії суспільства можна тільки розглядаючи його в контексті інших - більш широких і ємних явищ, одним з яких є, наприклад, політична система.
Держава виділилася з суспільства на певному ступені його зрілості. Суспільство - мати держави, відповідно держава - продукт суспільного розвитку. Держава піклується про суспільство або навпаки, паразитує або ламає суспільний механізм. У міру того, як суспільство переходить у своєму поступальному розвитку від однієї формації до іншої, від нижчої ступені до вищої, змінюється і держава, воно також стає більш досконалим, більш цивілізованим.
В даний час бачиться актуальним пізнання законів взаємовпливу політичної системи і держави для того, щоб в критичні моменти розвитку суспільства і держави знати способи і механізми можливого запобігання революційних вибухів і соціальних катастроф, різкої зміни діючих державно-політичних режимів, нейтралізації негативних тенденцій в розвитку суспільства.
Вивченням взаємодії держави і політичної системи займаються представники багатьох наук - філософії, соціології, політології, правознавства, економічних наук, психології. З розвитком суспільства йде розвиток і політичної системи і держави, як складової її частини.
Предметом дослідження є держава в політичній системі суспільства.
Об'єктом дослідження є теоретичні положення правоведов- теоретиків, що стосуються ролі та місця держави в політичній системі суспільства.
До цілей дослідження можна віднести: розгляд питання про взаємозв'язок політичної системи та держави, місце держави в політичній системі суспільства і його ролі в ній, їх взаємовпливу. Для досягнення поставленої мети в роботі, перш за все, необхідно дати загальну характеристику самих понять «держава» і «політична система», визначити їх зміст, а потім виявити співвідношення і роль держави в політичній системі суспільства.
Виходячи з поставлених цілей, завданнями дослідження є:
- розгляд сутності держави;
- розкриття поняття політичної системи суспільства;
- визначення місця і ролі держави в політичній системі суспільства;
- розгляд особливостей держави як складового елементу політичної системи.
При написанні роботи були використані сучасні праці з теорії держави і права таких авторів, як: С.С. Алексєєв, Н.І. Матузов, А. В. Малько, В.М. Корельський, В.Д. Перевалов, В.В. Лазарєв, В.Н. Хропанюк, також була проаналізована література по теорії держави радянського періоду таких авторів, як Г.Н. Манів, Н.І. Матузов та інших.
1. Загальна характеристика ДЕРЖАВИ І ПОЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ СУСПІЛЬСТВА
1.1. сутність держави
Визначаючи підходи до висвітлення питання про державу, на наш погляд, слід акцентувати увагу на таких аспектах, як проблема розуміння держави, його сутність і закономірності розвитку. Перш за все, необхідно відзначити, що держава - це складне й історично розвиваються суспільно-політичне явище.
Держава забезпечує цілісність і керованість суспільства. Воно є політичною організацією всього населення країни суспільства. Без держави неможливий суспільний прогрес. Існування і розвиток цивілізаційного суспільства. Держава забезпечує організованість і реалізує народовладдя, економічну свободу, свободу автономної особи - вважає С.С.Алексеев, з сем важко не погодитися. Все це в значній мірі актуалізує проблему теми.
Серед розглянутих в науковій літературі питань, звертає на себе увагу безліч теорій походження держави (див. Додаток). До найбільш важливим і відомим теоріям ставляться: теологічна (Ф.Аквинский); патріархальна (Аристотель, Філер, Михайлівський); патримоніальна (Галлер); договірна (Т. Гоббс, Д. Люкка, Ж.-Ж. Руссо, П. Гольбах); теорія насильства (Дюрінг, Л. Гумплович, К. Каутський), психологічна (Л. Петражицький); марксистська (К.Маркс, Ф.Енгельс, В.І.Ленін, Г.В.Плеханов). Існують і інші, менш відомі теорії. Але всі вони є ступенями до пізнання істини.
Настільки ж суперечливою проблемою залишається визначення держави. Багато вчених характеризували держава, як організацію Правопорядку (порядку), вбачаючи в тому його суть і головне призначення.
У сучасній науковій літературі не бракує у визначенні держави. До недавнього часу воно визначалося як політико-територіальна суверенна організація публічної влади, що має спеціальний апарат, здатна робити свої веління обов'язковими для всієї країни. Однак в даному визначенні слабо відображена зв'язок держави і суспільства.
«Держава - це особлива організація публічної політичної влади пануючого класу (соціальної групи, блоку класових сил, всього народу), що володіє спеціальним апаратом управління і примусу, яка, представляючи суспільство, здійснює його інтеграцію».
Існують такі визначення держави, які носять абстрактний характер: «Держава - це організація політичної влади, необхідна для виконання як суто класових завдань, так і спільних справ, що випливають з піраміди будь-якого суспільства».
Істотним компонентом при аналізі проблеми держави є розкриття його ознак. Вони, власне, і відрізняють державу від інших організацій, що входять в політичну систему суспільства. Які ж вони? ................
ВИСНОВОК
Розуміння держави, його сутність і закономірності розвитку дозволяють визначити його як складний і історично розвивається громадсько-політичне явище; підтвердити наявність плюралізму в розумінні і визначенні держави.
Демократична політична система - це організація легальної, що спирається на закони і підконтрольний суспільству влади. Вона працює на основі зрозумілих і прийнятих суспільством принципів, має ясні цілі і здатна сприяти реалізації спільних інтересів.
Держава займає центральне місце в політичному і громадському житті будь-якої країни. Це підтверджується наступним:
1) держава виступає, перш за все, в якості альтернативи в боротьбі між різними соціальними групами, верствами, класами, з їх суперечливими інтересами. Воно запобігло самознищення людського суспільства і робить це і сьогодні, можна сказати, що в цьому сенсі держава «дало» життя політичній системі суспільства;
2) держава можна розглядати як організаційну форму, союз людей, і через державу кожен індивід включається в політичну систему суспільства;
3) держава стало першим результатом політичної діяльності людей, якимось чином організованих і представляють інтереси певних груп або шарів. Державність - форма буття класового суспільства;
4) держава - найважливіший інтегруючий фактор, що зв'язує в єдине ціле політичну систему і громадянське суспільство;
5) політична система в силу рухливості економічних, соціально-класових відносин, мінливості ідеологічної та психологічної аури знаходиться в постійному русі. І коли приходить необхідність в зміні форми правління або політичного режиму, особлива роль в реалізації цієї необхідності відводиться державі. Тільки законна державна влада мет забезпечити відносно безболісний і безкровний перехід до нового стану суспільства.
Таким чином, в різних сферах життя суспільства держава незмінно виступає як власне політична організація, як інститут суто політичний. Однак, абсолютизувати політичний характер держави було б помилковим: у багатогранній діяльності держави, так само як і його різних органів, присутні не тільки «чисто» політичні, а й інші аспекти - такі, наприклад, як організаційні, фінансові, техніко-економічні (нормативи, стандарти і т.п.). Перераховані заходи хоча і асоціюються з політичною діяльністю держави, але самі такими не є.
Те ж саме можна сказати і про окремі державних органах - парламенті, уряді, конституційному суді, різних міністерствах і відомствах і ін. Будучи невід'ємними складовими частинами політичного за своєю суттю і характером державного механізму, вони в той же час виконують і неполітичні функції - економічні, фінансові і т.п ..
Будь-яка політична діяльність, в кінцевому рахунку, так чи інакше, пов'язана з державною владою. Можна сперечатися про те, які чинники лежали в основі виникнення держави, чиї інтереси виражають ті чи інші сучасні державні освіти. Але аксіомою є те, що результатом політичної діяльності людей і їх об'єднань, є державна влада. І що б не було зафіксовано в програмних документах різних політичних партій різних часів, ясно одне: їм потрібна державна влада для здійснення своїх явних чи таємних цілей. Найсуттєвіше в державі - не вибір об'єднання людей, не територія, а володіння владою. Тому безперебійного «правильного» правового механізму освіти і здійснення державної влади немає.
Список використаних джерел
Нормативно-правові акти:
1. Конституція Російської Федерації. Прийнята всенародним голосуванням 12 грудня 1993 року .// Російська газета. - 1993. - 25 грудня. - № 237.
Наукова література:
2. Абдуллаєв М.І., Комаров С.А. Проблеми теорії держави і права: Підручник. - СПб., 2003. - 425 с.
3. Актуальні проблеми теорії права: Курс лекцій / За ред. К.Б. Толкачова, А.Г. Хабибуллина. - Уфа, 2005. - 634 с.
4. Венгеров А.Б. Теорія держави і права: Підручник. - М., 2008. - 768 с.
5. Комаров С.А. Загальна теорія держави і права. - М., 2007. - 564 с.
6. Лазарєв В.В., Липень С.В. Теорія держави і права: Підручник для вузів. - М., 2004. - 734 с.
7. Матузов Н.І., Малько А.В. Теорія держави і права: Підручник. - М., 2001. - 665 с.
8. Марченко М.Н. Теорія держави і права: Підручник. - М., 2003. - 358 с.
9. Морозова Л.А. Основи держави і права: Підручник. - М., 2004. - 774 с.
10. Морозова Л.А. Теорія держави і права: Підручник. - М., 2007. - 951 с.
11. Нерсесянц В.С. Загальна теорія права і держави: Підручник для вузів. - М., 2007. - 968 с.
12. Загальна теорія права і держави: Підручник / За ред. В.В. Лазарева. - М., 2002. - 623 с.
13. Радько Т.Н. Теорія держави і права: Підручник. - М., 2004. - 452 с.
14. Спиридонов Л.І. Теорія держави і права. - М., 2008. - 745 с.
15. Теорія держави і права / За ред. А.С. Пиголкина. - М., 2003. - 537 с.
16. Теорія держави і права: Підручник для юридичних вузів і факультетів / За ред. В.М. Корельского, В.Д. Перевалова. - М., 2006. - 445 с.
17. Теорія держави і права: Підручник / За ред. В.К. Бабаєва. - М., 2002. - 313 с.
18. Теорія держави і права / За ред. М.М. Рассолова, В.О. Лучина, Б.С. Ебзеева. - М., 2005. - 534 с.
19. Теорія держави і права: Курс лекцій / За ред. Н.І. Матузова, А.В. Малько. - М., 2004. - 529 с.
20. Теорія держави і права: Хрестоматія: У 2 т. / Авт.-упоряд. В.В. Лазарєв, С.В. Липень. - М., 2003. - 690 с.
21. Черданцев А.Ф. Теорія держави і права. - М., 2006. - 727 с.
ДОДАТОК
Теорії походження держави і права
теологічна (Ф.Аквинский)
патріархальна (Аристотель, Філер, Михайлівський)
патримоніальна (Галлер)
договірна (Т. Гоббс, Д. Люкка, Ж.-Ж. Руссо, П. Гольбах)
теорія насильства (Дюрінг, Л. Гумплович, К. Каутський
психологічна (Л. Петражицький)
марксистська (К.Маркс, Ф.Енгельс, В.І.Ленін, Г.В.Плеханов)



* Примітка. Унікальність роботи вказана на дату публікації, поточне значення може відрізнятися від зазначеного.

Які ж вони?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация