Реферат - Скептицизм філософії Д. Юма.Проблематіка раціональної психології у вченні Д. Юма.

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
Пошук навчального матеріалу на сайті

Пропонуємо нашим відвідувачам скористатися безкоштовним програмним забезпеченням «StudentHelp» , Яке дозволить вам всього за кілька хвилин, виконати підвищення оригінальності будь-якого файлу в форматі MS Word. Після такого підвищення оригінальності, ваша робота легко пройдете перевірку в системах антиплагіат вуз, antiplagiat.ru, РУКОНТЕКСТ, etxt.ru. Програма «StudentHelp» працює за унікальною технологією так, що на зовнішній вигляд, файл з підвищеною оригінальністю не відрізняється від початкового.


Найменування:


Реферат Скептицизм філософії Д. Юма.Проблематіка раціональної психології у вченні Д. Юма

інформація:

Тип роботи: Реферат. Предмет: Філософія. Доданий: 15.12.2013. Рік: 2012. Сторінок: 13. Унікальність по antiplagiat.ru:

Опис (план):

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ   Пошук навчального матеріалу на сайті   Пропонуємо нашим відвідувачам скористатися безкоштовним програмним забезпеченням   «StudentHelp»   , Яке дозволить вам всього за кілька хвилин, виконати підвищення оригінальності будь-якого файлу в форматі MS Word

зміст
Введение ................................................................................. ..2
1.Скептіцізм Д. Юма і правильна його трактування ........................ 3
2.Проблематіка раціональної психології у вченні Д. Юма ......... .6
2.1 Метафізичні докази ............................................. 6
Висновок .............................................................................. 12
Список використаної літератури .......................................... .13
Вступ
Девід (Давид, Дейвід) Юм (7 травня 1711 року Единбург - 25 серпня 1776 роки) - шотландський філософ, представник емпіризму й агностицизму, попередник позитивізму, економіст та історик, публіцист, один з найбільших діячів шотландського Просвітництва. Народився в сім'ї небагатого дворянина, який займався юридичною практикою, власника невеликого маєтку. Юм відвідував Единбурзький університет, де отримав добру юридичну освіту. Працював в дипломатичних місіях Англії в Європі. Почав філософську діяльність в 1739 році, опублікувавши перші дві частини «Трактату про людську природу». Через рік вийшла друга частина трактату. Перша частина була присвячена людському пізнанню. Потім він допрацював ці ідеї і опублікував в окремій книзі - «Дослідженні про людське пізнання". Написав безліч робіт на різні теми, в тому числі історію Англії в восьми томах.
Філософія Юма, на думку істориків філософії, носить характер радикального або померлого скептицизму, однак багато дослідників вважають, що вкрай важливу роль в навчанні Юма грають і ідеї натуралізму.
1. Скептицизм Д. Юма і правильна його трактування
Найбільші проблеми приніс Юму термін "скептицизм". Часто називаючи себе скептиком, а свою філософію скептичною, Юм буквально нав'язував таке уявлення про себе читачам його творів.
Дійсно, XVIII століття в філософії пройшов багато в чому під знаком скептичного тлумачення Юма. Наприклад, Кант розповідав студентам, що Юм найбільш відомий з сучасних скептиків, Тетенс називає його "віртуозом скептицизму" і т.д. Варіації цього способу Юма можна зустріти і в сучасній юмоведческой літературі, хоча вони давно вже не домінують в ній.
Насправді ніяким скептиком в звичайному сенсі слова Юм не є. Для цього досить по уважніше поглянути на класифікацію різновидів скептицизму, представлену Юмом в книзі "Дослідження про людське пізнання".
Юм виділяє чотири види скептицизму:
1. пірронізма (крайній скептицизм, який сповідує тотальне сумнів.)
Юм негативно ставиться до такого роду філософії: є області абсолютно достовірного пізнання (математика і "справжня метафізика». На цій позиції не можна довго встояти і в менш достовірних знаннях: ми рано чи пізно повинні віддати перевагу ті чи інші рішення: "Головним і самим чарівним запереченням проти надмірного скептицизму є те, що він не може принести довготривалої користі, поки зберігає всю свою силу і міць ". Прихильник пірронізма повинен визнавати, що весь лад людського життя мав би підлягати руйнуючої шению, якби його принципи придбали загальне і міцне панування. Правда, такого фатального кінця навряд чи можна побоюватися, бо природа завжди набагато сильніше принципів. Пірронік неминуче повинен рано чи пізно прокинутися від свого скептичного сну. Негативне ставлення Юма до пірронізма зростає від "Трактату про людську природу "(один тисяча сімсот тридцять дев'ять) до" Дослідженню про людське пізнання ", але ж саме остання робота оголошується їм викладом своєї остаточної позиції.
2. Методичний скептіці ........
Список використаної літератури
1. Історія філософії: Захід-Росія-Схід книга друга. Філософія XV-XIX ст. - М .: Греко - латинський кабінет, 1995р.
2. Історія філософії: Підручник для вузів / Під ред.В. В. Васильєва, А.А. Кротова і Д.В. Бугая - М .: Академічний проект, 2005 р. - 680с.
3. Мееровский Б.В. Давид Юм і Шарль де Бросс. - "Філософські науки", 1965, № 6.
4. Миронов В.В. Філософія В.В. Миронов, підручник для ВНЗ, - М: Норма, 2005р. - 928с.
5. Нарський І.С. Давид Юм. І.С. Нарський - М .: Думка, 1973р


* Примітка. Унікальність роботи вказана на дату публікації, поточне значення може відрізнятися від зазначеного.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация