Реферати з історії. Зовнішня політика Росії в другій половині XIX ст.

СТАТТІ ПО ІСТОРІЇ РОСІЇ

Після закінчення Кримської війни головним завданням російської зовнішньої політики став перегляд умов Паризького мирного договору (1855). Російська дипломатія змогла успішно вирішити це завдання, використовуючи ситуацію, що склалася в Європі у зв'язку з посиленням Пруссії. Після того як остання завдала нищівної поразки Австрії (1866) і Франції (1871), Росія не зустріла з їхнього боку опору своїм планам.

У 1870-х рр. Росія створює на Чорному морі військовий флот, відновлює зруйновані фортеці і приступає до вирішення східного питання. У ці роки посилюється визвольний рух на Балканах, яке турки намагалися придушити, діючи найжорстокішими заходами. Росія надавала балканським народам підтримку, спочатку неофіційну (збір пожертвувань, відправка добровольців - офіцерів, солдатів, лікарів). У квітні 1877 року, коли неможливість залагодити справу миром стала очевидною, Росія оголосила війну Османської імперії. Ця війна, що коштувала Росії багатьох жертв, закінчилася її грандіозною перемогою. Захопивши турецьку фортецю Плевну, російські війська перейшли Балкани і здобули перемоги в Південній Болгарії. У лютому 1878 в містечку Сан-Стефано під Константинополем був підписаний договір, за яким Сербія, Чорногорія і Румунія отримували повну незалежність. Болгарія ставала автономним князівством, її залежність від Туреччини обмежувалася сплатою данини.

Умови Сан-Стефанського договору цілком відповідали інтересам Росії і балканських народів. Однак посилення Росії на Балканах і в близькосхідному регіоні лякало західноєвропейські держави. Вони висловили протест проти Сан-Стефанського договору і погрожували Росії війною. У цих умовах російський уряд погодився на скликання загальноєвропейського конгресу, який відбувся в Берліні влітку 1878 р Росія на ньому виявилася в повній ізоляції: їй протистояли Англія і Австро-Угорщина, які користувалися підтримкою Франції. Німецький канцлер О. Бісмарк з усіх істотних питань також зайняв антиросійську позицію. В результаті Сан-Стефанський договір був переглянутий. Сербія, Чорногорія і Румунія зберегли незалежність, але Болгарія була розділена по Балканському хребту на дві частини; Північна отримувала повну автономію. Південна залишалася турецькою провінцією (управлялася губернатором з християн). Англія самовільно окупувала Кіпр, який став її найважливішою військово-морською базою в Середземному морі; Австро-Угорщина захопила Боснію і Герцеговину. Т.ч., з кровопролитної для Росії війни максимальну користь витягнули західноєвропейські держави.

В кінці XIX ст. зовнішньополітична орієнтація Росії змінюється. Німецька імперія посилюється і починає сприйматися російським урядом як самий небезпечний супротивник. У 1882 р Німеччина, Австро-Угорщина та Італія укладають т.зв. Троїстий союз, спрямований проти Франції, але який погрожував і Росії. Німеччина і Австро-Угорщина в 1880 - 1890-х рр. ведуть активну боротьбу за посилення впливу на Балканах. У 1880-х рр. виникають серйозні економічні протиріччя між Росією і Німеччиною: російський уряд встановлює високі митні збори на німецькі товари, Німеччина - на російську сільськогосподарську продукцію. Все це змусило російський уряд шукати союзника, якого можна було б протиставити центральноєвропейським державам. Їм стала Франція (прагнула взяти реванш у Німеччині за програну війну). Сторони прийшли до висновку військової конвенції (ратифікована в 1894 р), по якій зобов'язувалися надати один одному військову допомогу в разі нападу Німеччини (або її союзників). Так було покладено початок Антанті (від франц. - сердечне згоду), яка протистоїть Троїстого союзу.


Винахідник швидкозшивачі Карл Гладітц
Товарознавство канцелярських товарів
Рухливі реєстратори системи "Либерт"
Історія слова значення слова папка
Фрідріх Зеннеккен - творець Сегрегатор (реєстратора)


На озері, на Чудському - 765 років тому
Англія очікує, що кожен виконає свій обов'язок
Венеція шукає порятунку від води
генералісимус
А був солдат - паперовий!
Останній політ племінника Лінкольна
А пукли - У Пташиних кігті
Зустрічають по одягу?
Доля "ідіота"
Вам лист!
Кадети в Москві і в Перербург
Тура для сну
таємниці Арктики
рятівний ранець
Кросворд - розвага інтелектуалів?
Простий паперу світлий лист
Ось потіха - свято сміху!
Простий паперу світлий лист
І 560 тисяч корів в повітрі
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация