Реформа поліції: зарплати зросли не у всіх, а колишніх звуть в бандити і охоронці

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

28 січня 2016, 8:05 Переглядів: 28 січня 2016, 8:05 Переглядів:   Фото: Анатолій Бойко   Наступного тижня виповниться три місяці, як в Україні пішла в минуле міліція, а на зміну їй прийшла поліція

Фото: Анатолій Бойко

Наступного тижня виповниться три місяці, як в Україні пішла в минуле міліція, а на зміну їй прийшла поліція. Нагадаємо, українська міліція офіційно припинила своє існування 7 листопада з вступом в силу закону про "Нацполіціі", після чого почався перехідний період. Він має на увазі кілька етапів: переатестацію, роботу за новими стандартами (наприклад, прибуття на місце ПП протягом 10 хвилин замість 30 в умовах міста), отримання нової форми і посвідчень. По оцінкам МВС , Такий процес займе близько півроку.

Ключові зміни першими помітили поки тільки поліцейські в Києві і області (тут стартували головні реформи). Вони розповіли нам, що крім зміни вивісок на райвідділах трохи поліпшилося забезпечення. "Якщо раніше був дефіцит навіть паперу, то зараз він особливо не відчувається. Не знаю, всім чи ні, але в чергових частинах почали видавати нову форму. Раніше я за своє звання отримував доплату до зарплати в 200 грн, зараз - вже 2 тисячі. А в цілому за грудень отримав зарплату майже 6000 грн замість 4300 грн. до речі, в посвідченнях ще стара запис - "міліція", - розповів нам один із співробітників київського главку поліції.

У главку Київської області нам також розповіли, що підвищення зарплат на невеликі суми сталося майже для всіх співробітників, хто за званням нижче майора. Решті - немає. Неофіційно поліцейські нам повідомили, що мінуси через реформи теж є - за попередніми підрахунками, знизилася розкриваність злочинів. "Позначається те, що хтось із досвідчених працівників не пройшов переатестацію або потрапив під скорочення, тому кульгає організація пошуку злочинців по гарячих слідах", - зізнаються поліцейські. Але начальство все заперечує. Так, начальник київської облполіціі Вадим Троян каже: "У нас в карному розшуку працюють досвідчені співробітники. Нові поліцейські приходять в патрульну службу, це не впливає на розкриття".

КУДИ ЙДУТЬ. Як правило, які не пройшли переатестацію міліціонери йдуть працювати в охоронні фірми, юристами і навіть барменами. Деякі отримують зовсім нестандартні пропозиції. "Після того як потрапив під скорочення, зі мною зв'язалися ті, з ким я раніше боровся і кого ловив. Запропонували працювати на них, їм важливо знати, які методи проти них буде використовувати поліція, мій досвід їм важливий, і за нього готові платити. всерйоз я їх пропозицію, звичайно, не розглядаю ", - розповів нам один з тепер уже колишніх київських силовиків.

Ще кілька екс-міліціонерів розповіли, що вони пішли працювати охоронцями. "В таких структурах і шукають колишніх силовиків. Я пішов і не пошкодував, але працюю не охоронцем, а начальником служби безпеки в невеликому банку. Тепер навіть з'явилися шанси очолити" сек'юріті "в більшій компанії. Висока зарплата, звичайно, не зрівняється з колишньої міліцейської в 3-4 тис. грн ", - говорить екс-міліціонер.

Експерт: "багато дивують"

Зараз переатестація закінчується в столиці та Київській області, а стартувала днями в Хмельницькій області. "Наступні в черзі на переатестацію - Волинська і Рівненська області", - сказав "Сегодня" співробітник Департаменту комунікацій МВС Ярослав Тракало. Всього ж, за даними відомства, вже "відсіялися" близько 11,5% співробітників.

В атестаційних комісіях нам розповіли, що багато міліціонерів їх приємно здивували. "Мене найбільше вразив один із звичайних слідчих. Коли ми його запитали про новому Кримінальному кодексі, то він запропонував нам порівняльні висновки українського кодексу і німецького. Тобто він зробив порівняльну характеристику", - розповіла "Сегодня" глава атестаційної комісії Києва Анастасія Леухіна. В одному зі своїх блогів в інтернеті, розповідаючи про процес переатестації, вона написала наступне: "Ми не тільки вирішуємо, кому піти, але можемо також згладжувати перекоси системи іншого порядку, коли люди перебувають не на своєму місці - знижувати або підвищувати їх".

За час атестації були і кумедні історії. Так, член однієї з атестаційних комісій Роман Синицин на своїй сторінці в "Фейсбуці" опублікував такий діалог з міліціонером:

- У вас така цікава посада булу три роки: "Міліціонер-велосипедист".

- Ой .... Не нагадуйте ...

- Чому?

- Посада булу - велосипедів НЕ Було.

За оцінками керівництва МВС, по всій Україні переатестація завершиться в кінці першого півріччя 2016 року А найближчим часом планується, що патрульна поліція з'явиться ще в 19 населених пунктах, а до червня - в 29 містах країни. Також днями в Київській області будуть представлені нові підрозділи - групи швидкого реагування, які в разі, наприклад, стрільби, повинні першими за максимально короткий час приїхати на місце події і взяти його під охорону.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Реформа поліції: зарплати зросли не у всіх, а колишніх звуть в бандити і охоронці". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ігор Сєров

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Чому?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация