Реформа швидкої допомоги: нові правила для лікарів

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

2 березня 2017, 08:09 Переглядів: 2 березня 2017, 08:09 Переглядів:   Якщо сьогодні лікар повинен приїжджати за 10-20 хвилин, то після реформи - за 4-8 хвилин

Якщо сьогодні лікар повинен приїжджати за 10-20 хвилин, то після реформи - за 4-8 хвилин. Фото: Анатолій Бойко

МОЗ розкрив плани реформування швидкої допомоги. У відомстві хочуть зосередитися на кваліфікованих лікарів і високої мобільності невідкладної допомоги. "Сегодня" дізналася, яким буде майбутнє екстреної медицини в країні.

ВСТИГНУТИ ЗА 8 ХВИЛИН. В першу чергу МОЗ хоче домогтися скорочення часу приїзду "швидкої". Якщо сьогодні карета швидкої в місті повинна бути на місці через 10 хвилин, а в сільській місцевості - через 20, то після реформи час скоротиться до 4-8 хвилин, незалежно від типу місцевості. Щоб домогтися таких результатів, МОЗ хоче вирішити дві проблеми: відсутність координації і величезна кількість непрофільних викликів. Поліпшити координацію між диспетчерами і екіпажами "швидких" хочуть за допомогою GPS-навігаторів.

"Це дасть можливість відстежувати на карті переміщення машин і направляти на місце виклику бригаду, яка знаходиться найближче", - говорять в прес-службі МОЗ. Другу проблему вирішуватимуть, створивши колл-центр, через який лікарі даватимуть безкоштовні консультації. За планом МОЗ, це відтягне на себе більше половини дзвінків і дозволить працювати швидкої допомоги більш ефективно.

Лікарі до нових стандартів ставляться скептично. "Мені здається, скоротити час до восьми хвилин нереально! У містах на дорогах просто божевільні пробки, а в сільській місцевості доріг взагалі подекуди немає." Швидку "підрізають, не пропускають в потоці. Ми і зараз мчимо на виклик, часто ризикуючи життям , але вкладаємося в норматив. А якщо його знизити, це буде вже занадто небезпечно ", - розповіла нам фельдшер однієї зі столичних станцій швидкої допомоги Інна Дудник.

Крім того, в Міністерстві охорони здоров'я хочуть збільшити кількість підстанцій швидкої допомоги в країні, а також відкрити в лікарнях профільні відділення, які будуть займатися тільки тими хворими, яких привезла швидка. Але член Комітету ВР з охорони здоров'я Олег Мусій сумнівається, що в бюджеті на це знайдуть гроші: "Ще кілька років тому на такі завдання потрібно було 60 млн грн. Сьогодні ця цифра буде в кілька разів більше. А ще ж є питання непридатності автопарку швидких - потрібно оновити 40% всіх машин ".

ВЧИТИСЯ РЯТУВАТИ. Другий блок реформи - утворення. МОЗ до кінця цього року запустить програму "Перший на місці події", обов'язкову для копів і рятувальників - їх навчать робити серцево-легеневу реанімацію, правильно жгутовать рани і ставити шини на переломи. Програма буде доступна і звичайним українцям. Активно будуть переучувати і фельдшерів, а також випускників медучилищ. Перші після 180 навчальних годин будуть перекваліфіковані в парамедиків, які будуть ставити попередні діагнози і проводити нескладні медичні маніпуляції по дорозі в лікарню. Випускників ж будуть вчити для роботи на "швидких" ще три роки. "У нас сьогодні вже готове багато фельдшерів, і не думаю, що буде проблема з кадрами для такої перекваліфікації або розширення мережі підстанцій. Просто потрібен підготовчий період в декілька місяців, щоб перевчити людей", - відзначає медексперт РПР Тетяна Авраменко.

Дніпровський лікар Євген Кисилюк дотримується іншої думки - плани МОЗ можна здійснити за 3-4 роки, але головною проблемою стане саме відсутність кадрів: "Хто повинен готувати парамедиків? Лікарі" швидких ", у яких більше десятка викликів за зміну? Нові станції відкривати або спецвідділення - теж питання. у кожній бригаді є фельдшер, водій і лікар. якщо перших двох знайти нескладно, то кваліфіковані лікарі - проблема? Зарплати маленькі, навантаження божевільні - навіщо йти працювати в невідкладну допомогу, якщо можна добре заробляти, напри заходів, в приватній клініці ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Реформа швидкої допомоги: нові правила для лікарів". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Ілля Требор, Анастасія Светлевская

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Дніпровський лікар Євген Кисилюк дотримується іншої думки - плани МОЗ можна здійснити за 3-4 роки, але головною проблемою стане саме відсутність кадрів: "Хто повинен готувати парамедиків?
Лікарі" швидких ", у яких більше десятка викликів за зміну?
Кщо перших двох знайти нескладно, то кваліфіковані лікарі - проблема?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация