Реформи Медведєва і Гайдара: дві точки зору лоялістів і реформатора

Реформи, оголошені головою уряду Дмитром Медведєвим, по суті ще й не почалися. Однак соціологи вже фіксують, що більшість жителів нашої країни негативно ставляться до роботи кабінету міністрів. Залишається тільки припускати, якими будуть оцінки , Якщо оголошене підвищення пенсійного віку, податку на додану вартість та іншого все ж відбудеться. По крайней мере, в тому вигляді, що було заявлено. Реформи, оголошені головою уряду Дмитром Медведєвим, по суті ще й не почалися

"Правда.Ру" раніше повідомляла, що за даними соціологічних опитувань , Рейтинг президента Росії Володимира Путіна впав на 8 відсотків, з 62 до 54%. Позитивну оцінку діяльності уряду дали 34%, негативну - 48%.

За даними фонду "Громадська думка", популярність пов'язаної з Дмитром Медведєвим і керованої з адміністрації президента "Єдиної Росії" впала з 45% до 38%.

Першопричина таких різких рейтингових коливань - це урядові ініціативи щодо підвищення пенсійного віку. На це вказує той факт, що згідно з дослідженням ФОМ ці реформи і їх обговорення в якості головної події тижня вказало 25% опитаних. Чемпіонат світу з футболу набрав всього лише на один відсоток більше. Так що припущення, що час для заяви про очевидно непопулярних реформах було спеціально підібрано під початок ЧС-2018, щоб нівелювати негативний ефект, не виправдалися. Якщо такий розрахунок і був, то нічого з цього не вийшло.

Зате можна відзначити інший факт - за рівнем підтримки уряд Дмитра Медведєва стрімко наближається до такої часів Єгора Гайдара. Тут варто процитувати екс-міністра економіки Євгенія Ясіна. Великого шанувальника гайдаровскіх реформ, до речі: "Найважливіші реформи ніколи не проводяться за згодою більшості населення.

Соцопитування показали, що до реформ Гайдара за ринкову економіку були 15% населення, а після - 40%. Тільки ось в питаннях ми ім'я Гайдара мовчали. При згадці його імені кількість висловилися "за" скорочувалася на 20% ".

Звичайно, якщо керуватися такою логікою, то оголошені плани нинішніх реформ цілком зрозумілі. З іншого боку, і реакції людей тоді дивуватися не варто - скільки не пояснює, як це важливо і корисно для країни в цілому і кожного окремо. Про "блискучі реформи" гайдарівського уряду все ще пам'ятають - і дуже добре пам'ятають.

Але ні лояльно налаштовані до влади експерти , Ні її опоненти не вважають правомірним порівнювати дії нинішнього уряду і кабінету міністрів Єгора Гайдара.

"Порівнювати абсолютно неможливо. По-перше, є критика цієї пенсійної реформи. Але ще невідомо, чи така вже вона погана або, може бути, вона вдала буде. Все можна скорегувати, зробити. Взагалі пенсійну реформу проводити необхідно. Але справа в тому, як її проводити. Я наприклад, вважаю, що вибір пенсійного віку має бути відносно добровільним. Я б собі із задоволенням вибрав час виходу на пенсію в 80 років, а хтось може бути, і 60 вибрав би ", - сказав" Правді. Ру "політолог Сергій Марков.

"Звертаю увагу, що президент ще своє слово не сказав, він якось тримає дистанцію. Гайдаровскіе реформи були жахливим ударом, які обрушили рівень життя населення у багато разів, зруйнували соціально-економічні інститути, знищили цілі галузі економіки, забезпечили різке зниження середньої тривалості життя. Пенсійна реформа, навіть якщо вона буде невдала, ні в яке порівняння не йде з катастрофою гайдарівського-чубайсовскіх реформ ", - підкреслив він.

У Андрія Нечаєва, який деякий час керував міністерством економіки в уряді Єгора Гайдара, очікувано інший погляд.

"Я гарячий прихильник реформ Гайдара, брав в них найактивнішу участь. Реформи Гайдара запобігли в Росії голод, хаос, її подальший можливий розпад за аналогією з розпадом СРСР, створили основи ринкової економіки", - оцінив він історичний масштаб виконаної в тому числі і їм роботи на початку 1990-х.

Нинішні реформи не йде ні в яке порівняння.

"Зараз це реформи безумовно важливі, але в конкретній приватній сфері, нехай і ще дуже болючою для населення. Звичайно їх порівнювати не можна, вони просто різні за завданнями і за масштабами. Я вважаю, що створення ринкової економіки в Росії, істотно в позитивному сенсі вплинуло на населення. Підвищення ж пенсійного віку багатьма громадянами оцінюється негативно ", - сказав Андрій Нечаєв" Правде.Ру ".

Очевидно, що це, в загальному, досить стандартні оцінки критиків і прихильників реформ Гайдара. І аргументація, в загальному, давно відома . Але, повторимося, що нинішній негатив навколо пенсійної реформи багато в чому пов'язаний з негативним досвідом 1990-х років - абсолютна більшість громадян Росії чи розділяє захоплення Андрія Нечаєва. Наскільки здійсненна задача будь-яким чином цей негатив подолати - питання відкрите. Поки варіантів особливо не спостерігається.

Читайте також:

Пенсійна реформа: чому некомпетентно уряд

Пенсійна реформа: "Якщо кволий - відразу в труну"?

Чому Чингіз-хан був справедливішим і чесніше Дмитра Медведєва

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация