Регіональні князі

  1. Віталій Кличко. Київ
  2. Сергій Моргунов. Вінниця
  3. Микола Романюк. Луцьк
  4. Борис Філатов. Дніпропетровськ
  5. Сергій Сухомлин. Житомир
  6. Богдан Андрєєв. Ужгород
  7. Володимир Буряк. Запоріжжя
  8. Руслан Марцінків. Івано-Франківськ
  9. Валентин Казаков. Сєвєродонецьк
  10. Андрій Садовий. Львів
  11. Олександр Сенкевич. Миколаїв
  12. Геннадій Труханов. Одеса
  13. Олександр Мамай. Полтава
  14. Володимир Хомко. Рівне
  15. Олександр Лисенко. Суми
  16. Сергій Надал. Тернопіль
  17. Геннадій Кернес. Харків
  18. Володимир Ніколаєнко. Херсон
  19. Олександр Симчишин. Хмельницький
  20. Анатолій Бондаренко. Черкаси
  21. Владислав Атрошенко. Чернігів
  22. Олексій Каспрук. Чернівці
  23. Кіровоград
  24. Максим Єфімов. Краматорськ
Версія для друку

Другий тур виборів на посади мерів великих міст пройшов 15 листопада. Завдяки місцевим виборам повинна була відбутися зміна регіональних еліт в рамках реформи з децентралізації. Вона, зокрема, передбачає збільшення повноважень і відповідальності влади на місцях, а також перерозподіл бюджетних потоків на користь регіонів. Що відомо про «нових» мерах обласних центрів.

В тему: «Децентралізація»: чекайте в гості бандитизм

Ключову роль у вирішенні питань на місцях відіграють мери міст і секретарі міських рад. Зокрема, вони вирішують питання по виділенню і продажу землі, управління комунальним майном та розподілу бюджетів на закупівлі.

У виданні INSIDER проаналізували нових мерів обласних центрів.

Результати виборів мерів великих міст показують, що ідея зміни регіональних еліт і її реалізація виборцями - протилежні речі. Новими керівниками міст, за винятком кількох, залишилися старі кадри, які за попередні роки своєї служби сприяли бізнесу свого оточення.

Віталій Кличко. Київ

Офіційно у Кличка немає пакетів акцій або часток у статутних фондах українських компаній.

У 2014 році, на посаді мера столиці, він отримав 107 тис грн доходу. На рахунках в німецьких банках зберігає $ 55 тис. В цілому у подружжя Кличко на рахунках в банках тримає більше 520 млн грн.

Дружина Кличка володіє двома автомобілями: Land Rover Discovery (2013 року) і Toyota Sequoia (2014 року). Мер Києва автомобілі не задекларував. Кличко належить будинок на 225 кв м, його дружині - дві земельні ділянки на 3286 кв м.

У 2000-х Віталій Кличко був власником інвестиційної компанії "Фортуна плюс". Його партнерами по бізнесу в різний час були рідний брат Володимир, народні депутати від - УДАР Артур Палатний і Валерій Карпунцов . А також колишній депутат Київради з блоку Кличка Павло Демінський.

Серед українських компаній, з якими мали відношення Віталій і Володимир Кличко: рекламне агентство "К2 Промоушенз" і торгова фірма "Терра Нова". Фірма "Кватро М", яка згідно з реєстром спеціалізується на продажу шкіряних виробів і годин, належить Володимиру Кличку і зараз.

Сергій Моргунов. Вінниця

Вперше депутатом міської ради Вінниці Сергій Моргунов став в 2002 році. У 2006 році, коли Володимир Гройсман був обраний мером, Моргунов перебрався депутатом і став секретарем міської ради. З тих пір соратник Гройсмана був незмінним секретарем міськради Вінниці - базового регіону президента України Петра Порошенка.

У 2014 році, після того як Гройсман став народним депутатом за списками БПП і був обраний спікером Верховної Ради, виконання обов'язків глави Вінниці було покладено на Моргунова.

У 2015 році жителі Вінниці обрали Моргунова мером, він балотувався від партії Гройсмана - "Вінницька європейська перспектива". Особливістю його передвиборної кампанія була велика кількість зовнішньої реклами і сюжети по вінницькому муніципальному ТБ.

Дохід новообраного градоначальника Вінниці в 2014 році склав 150 тис грн. За аналогічний період його сім'я заробила, як це часто буває в українських чиновників, 1,05 млн грн. Левова частка доходу сім'я Моргунова отримала від підприємницької діяльності.

У Моргунова є будинок 352 кв м і земельна ділянка в 928 кв м. На сім'ю записані три земельні ділянки загальною площею понад 1000 кв м і 600 кв м нерухомості невідомого походження.

Автомобілі Моргунов не задекларував. Все рухоме майно - на сім'ї. Наприклад, їй належить люксовий автомобіль Mercedes-Benz ML 350, і Volkswagen Touareg. Обидва 2011 року випуску.

Чим заробляє на хліб сім'я мера Вінниці? Його дружині Наталі і сестрі Оксані належить ТОВ "Вітек". У минулому ця фірма належала особисто Сергію Моргунову.

У 2013 році влада Вінниці погодила продаж ТОВ "Вітек" двох земельних ділянок на одному з центральних проспектів міста. Зокрема, за підписом Гройсмана фірмі була продана ділянка в 4 482 кв м землі, який знаходиться на проспекті Коцюбинського, 13-А та 13-Б. На цій ділянці вже перебувала нерухомість Моргунова, а саме об'єкти торгівлі. Ціна продажу землі склала 1,8 млн грн.

Інша фірма дружини і сестри Моргунова - ПП "Еконіка-М". Вона також займається нерухомістю - скуповує майно, яке раніше належало місту. Наприклад, в якості в.о. мера Вінниці Моргунов підписав рішення про продаж сестрі і дружині 1 846 кв м землі за 406 тис грн. Ділянка знаходиться на вулиці Київська, 108-А. Земля продана для будівництва та обслуговування об'єктів торгівлі. З 2012 року цю землю родичі нового мера орендували у міста.

У 2012 році "Еконіка-М" отримала ділянку на 0,18 га на Хмельницькому шосе, 75-Б. Раніше цю землю орендувало ТОВ "Вітаком", що належало сестрі Моргунова (зараз ліквідовано). Сьогодні за цією адресою знаходиться торговий центр "Пасаж".

У 2011 році Вінницька міська рада вирішила продати фірмі "Еконіка-М" дві ділянки на Хмельницькому шосе, 75-а і 75-у загальною площею 2700 кв м за 550 тис грн. Крім невисокої ціни, влада Вінниці дозволила родичам секретаря міськради виплатити кошти за землю з розстрочкою на рік.

У 2008 році нещодавно обраний мером Гройсман передав в оренду до 2030 року земельну ділянку біля Центрального ринку під стоянку автомобілів фірмі сім'ї Моргунова - ТОВ "Вітек" .

Микола Романюк. Луцьк

У 2007-2010 роках Романюк був головою Волинської обласної державної адміністрації. До цього обіймав посаду директора волинського регіонального управління ПриватБанку.

Багаторічний мер Луцька в 2014 році отримав 181 тис грн доходу. Його дружина Марія заробила 250 тис грн у вигляді дивідендів.

Романюку належать земельні ділянки на 1 440 кв м і 580 кв м, будинок на 282 кв м, квартира на 55,7 кв м і садовий будинок на 98 кв м.

Багато об'єктів нерухомості належить і його дружині. Зокрема - дві земельні ділянки на 4000 кв м, будинок на 53,7 кв м, три квартири і садовий будинок на 120 кв м.

На рахунках в банку мер Луцька тримає понад півмільйона гривень і має цінних паперів на 5,4 млн грн. Їздить глава міста на Toyota Land Cruiser Prado 2003 року випуску.

Мер Луцька входить в об'єднання власників дачних будинків "Пісочне", що знаходиться в селі Мельники Шацького району.

Його партнерами по дачному об'єднання є бізнесмен, голова спостережуваного ради "Гнідавський цукровий завод» Ярослав Галькевич і бізнесмен Ярослав Гич - позаштатний радник колишнього голови Волинської ОДА Бориса Клімчука та співвласник "Ковельського хлібокомбінату".

Офіційно бізнесом ні сам Микола Романюк, ні його дружина не займаються. Однак його сини Володимир і Валентин - підприємці.

Зокрема, Володимиру Романюку належить ТРЦ "Буратіно" (Луцьк). Також він володіє фірмою ТОВ "Євро Альянс Луцьк", директором якої є його брат Валентин. Володимиру належить ТОВ "Інтербізнес", що торгує комп'ютерною та офісною технікою.

Романюку також ТОВ належить ТОВ "Воліньборд" , Який відає дозволами на розміщення рекламних щитів в Луцьку. проживають Романюки в елітному селі Зміїнець біля Луцька.

Борис Філатов. Дніпропетровськ

Новообраний мер Дніпропетровська Борис Філатов називає себе юристом і журналістом. До обрання мером був депутатом Верховної Ради в об'єднанні "Кріп". Потрапив в парламент по мажоритарному округу в Дніпропетровську.

В тему: Борис Філатов: Російські бл * ді, ми знайдемо де і коли з вас отримати. бійтеся

Під час передвиборної кампанії в Раду позиціонував себе, як кандидат від президентського блоку. Однак в блок Порошенко так і не вступив через конфлікт першого з Ігорем Коломойським. Активно критикує політику президента Порошенко і його команди.

У 2014 році Філатов був заступником Ігоря Коломойського, який в той час був губернатором Дніпропетровської області. Новий мер ставиться до команди фінансово-промислової групи "Приват", яку очолюють Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов . Їм, в свою чергу, належить найбільший банк країни Приватбанк , Єдиний працюючий НПЗ, найбільша мережа АЗС, все феросплавні заводи, комбінати, які видобувають для них руду і великий медіа-холдинг "1 + 1".

Філатов дружить з Геннадієм Корбаном - на початку 2000-х відомим як рейдер, який сам себе називає "фахівцем з конфліктів" в корпоративному секторі.

Сам Філатов в минулому брав участь в резонансних судових процесах, пов'язаних з інтересами Коломойського. Тому ЗМІ охрестили Філатова юристом групи "Приват", який спеціалізується на переділі корпоративної власності.

Опонентом Філатова на мерських виборах був Олександр Вілкул - колишній менеджер Ріната Ахметова. Сьогодні вони непримиренні суперники, хоча ще кілька років тому називали себе друзями. Їхні стосунки зіпсувалися після того, як губернатор Дніпропетровської області Вілкул, за допомогою державних органів, спробував відібрати у Олега Левіна Дніпропетровський стрілочний завод. Левін був партнером Філатова.

У минулому році Філатов отримав 73 тис грн доходу. Його дружина - 930 тис грн. Вся сума була отримана як дохід від оренди майна. Новообраному меру належать дві ділянки на 2200 кв м, квартира на 280 кв м та інше нерухоме майно на 613 кв м. У його дружини - будинок на 462 кв м, дві квартири на 824 і 212 кв м відповідно, інше нерухоме майно на 500 кв м.

Борис Філатов має великий автопарк, який складається з Jaguar (1989 року), Mercdes-Benz (1969 року), Mercedes-Benz S600 (2012 року). Також у своїй власності він має катер SKI Nautigue, гідроцикл Bombardier, парусно-моторний катер "Русич", моторний човен Grand S 4 704 Mercury F-50 ELPTO, вертоліт Eurocopter AS 350 B2, два мотоцикли - Honda і "Тріумф», і квадроцикл Arctic Car Prowler.

Його дружині належить три автомобілі Porsche: Panamera (2012 р), Carrere (2007) і Cayenne (2007). Крім того, Філатов володіє цінними паперами на 1,5 млн грн.

Сергій Сухомлин. Житомир

У 2006 році Сухомлин був обраний депутатом Житомирської міської ради. Згодом разом з нинішнім віце-прем'єром Геннадієм Зубко та Олександром Рабиновичем він перейшов в "Єдиний центр" Віктора Балоги.

У 2009 році вони перейшли до "Фронту змін" Арсенія Яценюка. З 2010 року Сухомлин був депутатом Житомирської обласної ради від «Фронту». Очолював фракцію "Батьківщини" Юлії Тимошенко в облраді.

На початку 2014 року був призначений першим заступником мера Житомира Любові Цимбалюк від партії Тимошенко. З нею ж він, як кандидат від "Солідарності", боровся за крісло мера на місцевих виборах.

Сухомлин, Зубко і Рабинович заснували ГО "Наш дім Житомир" і спортивний клуб "Візаж".

Дохід нового мера Житомира в 2014 році склав 1,4 млн грн. Основна сума була отримана від продажу майна. Його дружина Світлана заробила 417 тис грн.

Сухомлин володіє земельною ділянкою в 3600 кв м і квартирою на 114 кв м. Дружині належить 3600 кв м землі. Їздить мер на Porsche Cayenne 2011 року, дружина - на BMW X3 2007 року.

Свій бізнес Сухомлин переписав на дружину. Їй належить ТОВ "Маген-Україна" - фітнес-центр в Житомирі. Бізнес-партнером по цьому бізнесу є Олена Веретельник - дружина Рабиновича.

Сам Сухомлин має частку в ТОВ "Візаж". Компанією також володіють його дружина і чоловік і жінка Рабинович-Веретельник.

Частки в ТОВ "Кінотон" і ТОВ "Каденція", якими Сухомлин володів разом з Рабиновичем, також перейшли дружині. Перша фірма - управляє кінотеатром "Україна" в Житомирі, друга - кафе, яке знаходиться поруч з їх же кінотеатром. У 2014 році "Кінотон" потрапила до переліку закладів, яким міські депутати дозволили працювати в нічний час.

У тому ж кінотеатрі знаходиться ще одна фірма Сухомлин і Рабиновичів - "Кон Бріо", якому належить піцерія "Маріо".

Дружині мера Житомира і його партнеру Рабиновичу належить також архітектурно-будівельна компанія "Архітектура плюс дизайн" та ТОВ "Строве Енержі". У 2014 році, коли Сухомлин був заступником глави міста, компанія "Строве Енержі" за кошти міста проводила аудит комунальних підприємств на предмет споживання ними обсягів газу.

Богдан Андрєєв. Ужгород

У 2014 році новообраний мер Ужгорода отримав 3,1 млн грн доходу. Більшу половину заробітку складали дивіденди. Його дружина заробила 8,6 млн грн, з яких 7,4 млн грн - також дивіденди. В її власності - Mercedes-Benz ML 350 2012 року.

До того, як стати мером, Андрєєв був в.о. глави міста і секретарем міськради. Був членом Партії регіонів, активно брав участь в акціях антимайдану.

Сім'я Андрєєва має бізнес в будівництві і зеленої енергетики. Так, меру Ужгорода і його брата Андрія Андрєєву належить житлово-будівельний кооператив "Аніта". Ця фірма будує і продає житлові будинки в Ужгороді.

Родині мера Ужгорода також належить ПП "Зелена технологія" і ТОВ "Сонячна енергія плюс". Перша управляє малої гідроелектростанцією в Перечинському районі потужністю 1 МВт. Друга - геліоелектростанції в Ужгородському районі Закарпатської області.

Дружині Андрєєву Владе належить ТОВ "Срібний лід", яка будувала льодову арену в Ужгороді. На свою сестру Ірину Ватан вона переписала два ЧП: "Булава УЖ" і "Булава УЖ1" - охоронні підприємства.

Володимир Буряк. Запоріжжя

Самовисуванець Володимир Буряк є ставлеником Ріната Ахметова.

В тему: У бандитів Батьківщини немає. Автономна республіка «Люкс»: від вбивств до погромів

Запоріжжя для Ахметова є одним з базових регіонів, тому і була зроблена ставка на головного інженера меткомбінату "Запоріжсталь", що належить мільярдерові.

Конкурентом Буряка був кандидат від БПП Микола Фролов, який набрав на 10% голосів менше. Запоріжсталь - одне з найбільших металургійних підприємств України, яке увійшло в холдинг "Метінвест" Ріната Ахметова і Вадима Новінського в 2012 році.

Буряк змінив на посту міського голови Олександра Сіна, який був обраний в 2010 році, як представник "Батьківщини" Юлії Тимошенко. Але згодом Сін вступив до Партії регіонів. Олександр Сін запам'ятався скандалами через крадіжки коштів комунальних підприємств Запоріжжя на користь Євгена Анісімова - напівкримінального місцевого бізнесмена.

Руслан Марцінків. Івано-Франківськ

Марцінків був народним депутатом Верховної Ради 7-го скликання від "Свободи". До цього був депутатом Івано-Франківської міськради, а ще раніше - його секретарем.

У 2013 році Марцінків заробив 232 тис грн. Дохід його сім'ї від підприємницької діяльності склав 531 тис грн.

Згідно з Реєстром юридичних осіб, часткою в бізнесі, що належать йому або його дружині - ні. За 2014 рік декларацію мера Івано-Франківська знайти не вдалося. У 2013 році Марцінківа належала квартира на 102 кв м.

Марцінків змінив на посту гмера Віктора Анушкевичуса, який керував містом з 2006 року.

Валентин Казаков. Сєвєродонецьк

"Регіонал" Валентин Казаков очолює Сєвєродонецька міська рада з 2010 року. До цього був головою правління Сєверодонецького об'єднання Азот - виробника азотних добрив, який належить Дмитру Фірташу. На виборах глави міськради Казаков переобирався, як представник Опозиційного блоку.

Як характеризує мера місцеві ЗМІ? Коли в 2014 році в місто ввійшли проросійські козаки , Мер Сєвєродонецька взяв лікарняний. Після звільнення міста від сепаратистів Казаков на деякий час зник.

ЗМІ повідомляли, що до його зникнення причетний "Айдар" . Коли його відпустили, бійці змусили мера написати заяву про відставку. Заява Казаков написав, але у відставку не пішов.

На посту глави адміністративного центру Луганської області, згідно з декларацією, у 2014 році він отримав 230 тис грн доходу. З цієї суми зарплата склала 134 тис грн, пенсія - 71,5 тис грн.

У власності Казакова знаходяться чотири квартири і два гаража. Володіє двома автомобілями Opel Vectra 2001 і Toyota Prado 2005 року.

Андрій Садовий. Львів

Офіційно багаторічний мер міста Львова не займається бізнесом. В його родині гроші заробляє дружина - Катерина Кіт-Садова.

У минулому році Садовий заробив 126 тис грн. Його дружина - 520 тис грн. Подружжю Садових належить земельна ділянка у Львові на 702 кв м, будинок на 660 кв м і автомобіль Mercedes-Benz Viano 2012 року випуску.

Кот-Садовій належить ЗАТ "Радіокомпанія Люкс". Її партнерами є Роман і Оксана Андрейко. Роман Андрейко входить в партію "Самопоміч" . У 2014 році пройшов до Київради за її списками. У 2015 році не потрапив до Київради.

Через ЗАТ "Радіокомпанія Люкс" їм належить ряд ЗМІ: телеканал 24 радіо Lux FM (Львів) і Lux FM (Київ), ТОВ "Захiд.нет", яке володіє однойменною ЗМІ (Zaxid.net), Радіо 24 сайт Football24.ua і рекламне агентство "Люкс".

У дружини Садового також частка в ТОВ "Королівський двір" - однойменна кав'ярня в центрі Львова, біля Домініканського собору.

У 2008 році власником пакета акцій ПрАТ "Радіокомпанії Люкс» був сам Андрій Садовий. Його партнером по "Радіокомпанії Люкс" був Андрій Карпій, якому належала ще ряд радіокомпаній. У 2014 році Карпій продав чотири радіокомпанії з мережею на 27 міст Ігорю Гужві, якому тоді належало Радіо "Вести".

Олександр Сенкевич. Миколаїв

Олександр Сенкевич був обраний мером Миколаєва від політичної сили "Самопоміч". Він підприємець з IT сфери.

Согласно Реєстру юридичних осіб, Сенкевич є співзасновніком ТОВ "Блинк Ріекшн ІНТЕРНЕШЕНЕЛ". Компанія займається програмування. Ще одна його фірма - ТОВ "Леда" - виконує монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування.

У своїй декларації він вказав 3 млн грн доходів за 2014 рік. Дохід його сім'ї склав 214,5 тис грн.

Новий мер Миколаєва задекларував дві земельні ділянки по 1000 кв м, дві квартири: на 70 і 55 кв м. У його дружини - земельна ділянка на 2,6 кв м і житловий будинок на 230 кв м. Їздить чиновник-айтішник на автомобілі Volovo 2012 випуску.

До обрання Сенкевича містом керував секретар міської ради Юрій Гранатуров. Останній обраний мер Миколаєва Володимир Чайка помер ще в березні 2013 року після інфаркту.

Геннадій Труханов. Одеса

Колишній нардеп від Партії регіонів Геннадій Труханов за результатами виборів залишився на посаді мера Одеси. У минулому році він отримав 100 тис грн доходу.

В тему: Охоронець торговця зброєю з Одеси - нардеп ПР контролює фірму з мільярдної виручкою

Дружина Марія живе на відсотки і дивіденди. У 2014 році її дохід становив 339 тис грн.

Інформація про Трухановому небагато. Після служби в армії він заснував охоронну фірму "Капітан" в Одесі. З 2000 року він працевлаштувався в одеське представництво російської компанії "Лукойл" . Займався безпекою менеджменту компанії.

ЗМІ неодноразово писали про зв'язок Труханова з кримінальним авторитетом Олександром Ангерт (кличка "Янгол" - А), який в 1980 році був засуджений до розстрілу за вбивство. Пізніше смертну кару йому замінили на 15 років. Відсидівши їх, він переїхав до Британії. Труханів не заперечую свою дружбу з Ангерт.

В тему: Вантажоперевезення в Україні: як кримінал «пасе» мастодонтів

Політичну кар'єру Труханів почав після того, як став помічником депутата Віктора Розвадовського, який сьогодні входить до депутатської групи "Воля народу".

Труханів був членом партії соціалістів. У 2010 очолив Партію регіонів в Одесі. Під час революції Труханів неодноразово виступав на Куликовому полі в Одесі під час акцій антимайдану.

У сферу впливу мера Одеси входить інвестиційна група "Рост", яка об'єднує 15 компаній, що займаються будівництвом доріг, автоперевезеннями, нафтопереробкою, а також косметичними та фінансовими послугами.

Труханова називають власником медіа-ресурсів, серед яких телеканал "Глас", газета "Час Ч" і новинний інтернет-ресурс odessit.ua.

Олександр Мамай. Полтава

За кілька років до обрання мером Полтави в 2010 році, Олександр Мамай був директором ТОВ "Інтер-Агро". Сьогодні підприємство ліквідовано. Його акціонерами були мати Тамара і колишня дружина Людмила Мамай.

ТОВ "Інтер-Агро" входило в холдинг "Інтер-Агро Капітал", який належав екс-дружині Мамая, а сам він був у ньому директором.

Пізніше підприємство було продано ТОВ "ІнтерАгроБізнес" і згодом перепродано агрохолдингу "Кернел", яким володіє Андрій Веревський .

На момент продажу "Інтер-Агро Капітал" був агрохолдинг з земельним банком в 40 тис гектар в Полтавській і Харківській областях та елеватори. Угода оцінювалася в кілька десятків мільйонів доларів.

Веревський і Мамай не чужі один одному. Дочка мера Полтави одружена з двоюрідним братом Веревського.

Мамай запам'ятався бійкою з нардепом Сергієм Каплін.

Володимир Хомко. Рівне

Безпартійний Володимир Хомко керує містом Рівне з 2008 року. До цього був директором "Рівневодоканала". Згідно з його декларацією за 2014 рік, міський голова Рівного живе скромніше, ніж його колеги з інших міст. Його дохід склав 172 тис грн, дружина Марія заробила 100 тис грн.

Хомко - землевласник. Йому належить 50 тис кв м землі, хата на 261 кв м і дві квартири на 90 і 72,5 кв м. Їздить на Hyundai Santa FE 2013 року.

Бізнесом в родині мера займається зять - Роман Артуньян. Рівненські ЗМІ пов'язують зятя мера з земельними оборудками. Крім того, йому разом з партнерами належить медичний "Діагностичний центр РАМ" і будівельна компанія "Будова-М".

Також Артуньян є співвласником житлово-будівельного кооперативу "Соборний". Сьогодні фірма в стадії ліквідації. Його партнером по кооперативу є Іван Гайчук - син Василя Гайчука, заступника начальника управління Рівненського міськвиконкому.

Олександр Лисенко. Суми

У травні 2014 року Лисенко став мером Сум від "Батьківщини". За минулий рік отримав 355 тис грн, з них 112 тис грн - заробітна плата і ще 243 тис грн - дохід від продажу майна.

Лисенко належить ділянка на 630 кв м і квартира на 40 кв м. Його дружина володіє землею площею 1140 кв м.

Кілька років тому Лисенко володів ТОВ "Сумітранс-С", яке займалося технічним обслуговуванням автомобілів. Сьогодні він не є власником цієї компанії.

Сергій Надал. Тернопіль

"Свободівець" Сергій Надал займає крісло глави Тернополя з 2010 року. До цього був заступником керівника податкової інспекції в Тернопільській області, кілька місяців керував податковою в Старокостянтинові Хмельницької області.

У 2014 році Надал заробив 621 тис грн. З цієї суми зарплата мера становила 185 тис грн. Ще 415 тис грн він отримав у вигляді спадщини.

Дружина Олена заробила за рік всього 30 тис грн. При цьому вона є директором ТОВ "Акватер". Компанія належить Ярославу Гладкому - синові голови комісії міськради з питань приватизації Михайла Гладкого.

ТОВ "Акватер" керує рестораном "Назарія", розташований в парку Шевченка. Землю під ресторан надав Тернопільська міськрада.

Крім того Олена Надал заснувала ГО "Гільдія рестораторів Тернопільщини" . "Назарія" входить в цю гільдію разом з дев'ятьма іншими місцевими закладами харчування. З майна дружині Дала належить 3 700 кв м землі і будинок на 400 кв м.

Геннадій Кернес. Харків

Кернес обіймає посаду голови міської ради Харкова з 2010 року. Дружить з Михайлом Добкіним - екс-губернатором Харківської області. У політиці з 2000 років. Його дружина Оксана Гайсинська - дочка колишнього генерального прокурора Юрія Гайсинського.

Перед виборами мера Харкова в 2015 році Кернес переписав частки в бізнесі на свою дружину.

В тему: Кернес переписав свій бізнес на дружину

Зокрема, сім'ї Кернес належить регіональна телевізійна компанія "Тоніс-Центр" (харківський 7-й канал). За 25% телекомпанії належить матері Добкіна - Аллі і Ользі Кирилової.

Гайсинської і Кирилової також належить ТОВ "Торговий центр" Комільфо ", що володіє однойменним торговим центром. До виборів Кернес безпосередньо володів ним.

Дружині мера Харкова належить частка в ТОВ "Фірма" Рівлад ЛТД ". Це торгова площадка на вулиці Блюхера, 21, недалеко від станції метро" Студентська ". Раніше фірма була записана на Кернеса. Мажоритарна частка - у Анатолія Челобітчікова. За даними" Наших Грошей ", він є директором і співвласником" Діамант-2006 "- фірми, яка надає в оренду техніку КП" Газета "Харьковские известия" ХМР »". Серед засновників "Діамант-2006" є і Кирилова.

Крім того, Кернес переписав на Гайсинської ПАТ "НПК-Холдинг". Основний вид діяльності - оренда і експлуатація власного майна. Невеликі пакети акцій "Харківобленерго" та непрацюючого банку "Реал Банк" , Який належав Сергію Курченко, також відійшли від Кернеса Гайсинської.

У Кернеса три сина від трьох шлюбів. Однак, за даними сервісу "Гарна Хата" , В 2014 році Софія Геннадіївна Кернес отримала в подарунок трикімнатну квартиру на 240 кв м в елітному районі Києва. Угода запевнила харківський нотаріус, яка тримає офіс недалеко від міської ради Харкова. Даних про наявність дочки у Кернеса немає.

За 2014 рік Кернес задекларував 13 млн грн доходу. Левова частка доходів була отримана Кернесом у вигляді дивідендів та відсотків. На рахунках в банках він тримав 10,3 млн грн.

Володимир Ніколаєнко. Херсон

У минулому році Володимира Ніколаєнко переобрали мером Херсона. Входить в партію "Батьківщина".

У 2014 році дохід Ніколаєнко складався лише з зарплати - 109 тис грн. Його дружина заробила 132 тис грн. Ніколаєнко володіє трьома земельними ділянками загальною площею 5 тис кв м і квартирою на 65 кв м. Його дружині належить дві квартири на 42 і 48 кв м.

Ніколаєнко належить приватна виробничо-комерційна фірма "Демі", яка продавала нафтопродукти. Чи здійснює фірма сьогодні діяльність - невідомо. Ще однією фірмою - ТОВ "Стандарт" - Ніколаєнко володіє на пару з Олегом Дерев'янко.

Олександр Симчишин. Хмельницький

"Свободівець" Олександр Симчишин став депутатом міської ради Хмельницького в 2010 році. Через чотири роки його призначили першим заступником губернатора області, а ще через рік він став виконуючим обов'язки голови Хмельницької області.

Згідно з декларацією новообраний мер Хмельницького живе скромно: 87,6 тис грн доходу в 2014 році, відсутність автомобіля і земельну ділянку в 600 кв м. Його дружина Світлана отримала 22,7 тис грн. Обидва не мають часткою в бізнесі.

За повідомленнями хмельницьких ЗМІ, Симчишин брав участь в мітингу під Радою у вересні, коли невідомий кинув гранату в силовиків. В результаті загинуло кілька нацгвардейцев, ще десятки отримали поранення.

Анатолій Бондаренко. Черкаси

Анатолій Бондаренко - чиновник з багаторічним стажем. До 2005 року був головою Лисянського селищної ради, потім один рік очолював Лисянського райадміністрацію. Далі чотири роки був заступником гендиректора ТОВ СП "Нібулон", що належить Олексія Вадатурського.

Паралельно був депутатом обласної ради Черкаської області. З 2010 року - голова Черкаської обласної партійної організації ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко.

З бізнес-активів Бондаренко належить ПП "Свон-2007", яке займається торгівлею в магазинах продуктами, напоями та тютюном.

Владислав Атрошенко. Чернігів

Новий мер Чернігова Владислав Атрошенко - місцевий мільйонер. Був нардепом від Партії регіонів і голосував за так звані диктаторські закони 16 січня 2014 року. У 2014 році пройшов в Раду від БПП.

Згідно з декларацією за 2014 рік Атрошенко заробив 3,37 млн ​​грн. Володіє двома будинками та двома квартирами. У власності мера також майже 5000 кв м землі. Ще два будинки і квартира належать його дружині.

як повідомляв INSIDER , Атрошенко давній знайомий Петра Порошенка. За часів свого губернаторства в Чернігівській області у 2005 році взяв під контроль багато місцевих підприємства, землю і нерухомість. У власності його дружини 73,6 тис кв м землі.

Новоспечений мер Чернігова їздить на Range Rover Vogue (2013 року).

Атрошенко володіє рядом компаній. Зокрема, на пару з губернатором Чернігівської області Валерієм паски, йому належить група агропідприємств, які вирощують, збирають і експортують зернові. Зокрема, в холдинг чиновників входять: "Торговий Дім" Сатурн ", ПОСП" Жадковське ", ТОВ" Інтер "," Агро-Трейдер "," Форсаж "і" Північагро ".

Крім цього, у Атрошенко є частка в компанії "Брокерська контора" АГРОЕНЕРГОПОСТАЧ ". Його партнер по цій фірмі Микола Купрінчік разом з дружиною був убитий у власному будинку влітку 2015 року.

Разом з естонцем Марком Еівін Атрошенко належить агропідприємство "Сідко Україна". Місцеві ЗМІ неодноразово звертали увагу, що партнери Атрошенко заробляють на держзакупівлях, які фінансуються з місцевого бюджету.

Наприклад, Атрошенко належить ТОВ "Ріел Ко.". Його бізнес-партнер по цій фірмі Костянтин Будьонний неодноразово вигравав підряди на ремонт доріг в місті.

Атрошенко належить телерадіоагентство "Терра" і телеорганізація "Ніса".

Олексій Каспрук. Чернівці

Олексій Каспрук раптом став мером Чернівців. Був головою Чернівецького обласного осередку ГО "Фронт змін" - колишньої полтісіли прем'єра Арсенія Яценюка, який так само народився в Чернівцях.

Згідно з декларацією, у 2014 році Каспрук отримав 82,4 тис грн доходу, в тому числі 9,5 тис грн - матеріальної допомоги з бюджету міста. Його дружина - 137,2 тис грн. Більше половини свого доходу вона отримала від здійснення підприємницької діяльності.

У минулому Каспрук належало ТОВ "КМ Трейд" - компанія, яка торгувала комп'ютерами. Сьогодні фірма належить Сергію Левенцю.

Також переобраному мерові Чернівців належала фірма "Ай Ті Груп". Згодом він переписав свою частку на дружину Антоніну. Компанія займається комп'ютерним програмуванням.

Кіровоград

Остаточне ім'я нового мера Кіровограда досі не оголошено. Справа в тому, що 19 листопада Кіровський райсуд Кіровограда заборонив ТВК встановлювати результати підрахунку голосів до рішення суду за позовом довіреної особи кандидата в мери від БПП Андрія Райковіча.

Визнати результати виборів, згідно з законом, повинні були до 21 листопада. Раніше про перемогу на виборах оголосили штаби обох кандидатів: кандидата від БПП А. Райковіча і самовисуванця Артема Стрижакова.

Андрій Райкович з 2010 року був депутатом обласної ради Кіровоградської області від "Народної партії". Він - власник і директор компанії "М'ясокомбінат" Ятрань ", відомого виробника ковбасних і м'ясних виробів. Крім того, Райковіча і його дружині Галині належать дві компанії, на які записані об'єкти нерухомості: ТОВ" Ар Ессет »і ТОВ" Міа Люкс ".

Артем Стрижаков - в минулому обирався до місцевих рад від Партії регіонів. Стрижаков потрапив до міськради Кіровограда завдяки знайомству з покійним сином Януковича - Віктором. Місцеві ЗМІ називають його близьким до колишнього губернатора Сергія Ларіна, який був в команді Сергія Льовочкіна, екс-глави адміністрації Януковича.

Стрижаков був активним учасником і провідним Кіровоградського "антимайдану".

Після революції, втечі клану Януковича і розвалу Партії регіонів, Льовочкін і Ларін створили Партію розвитку України, куди увійшов і Стрижаков.

Напередодні виборів до Верховної Ради в 2014 році він опинився в числі запрошених на зустріч партактиву "Опозиційного блоку".

Після зміни політичної партії, Стрижаков запам'ятався проведенням патріотичних акцій і розфарбуванням під'їздів будинків міста в жовто-блакитні кольори.

Стрижакова належить ТОВ "Кіровоград-Медіа", яке надає послуги рекламного характеру. Бізнес-партнером мера по цій фірмі є Ігор Хоменко.

Декларацію Стрижакова за 2014 рік знайти не вдалося. За декларацією 2013 року його заробив 1,11 млн грн. Основна сума отримана від підприємницької діяльності.

Максим Єфімов. Краматорськ

Краматорськ - найбільше місто Донецької області, де пройшли вибори. Обрання місцевої влади в цьогорічному обласному центрі - Маріуполі має відбутися 29 листопада.

Мером Краматорська був обраний народний депутат Максим Єфімов, який обирався в Раду по округу від БПП.

Згідно з декларацією, у 2014 році Єфімов заробив більше 14 млн гривень. Велика частина надходжень - від підприємницької діяльності.

Бізнес Єфімова побудований на виробництві обладнання для вітряних установок, що генерують електроенергію. Він керує компанією "Енергомашспецсталь" у Краматорську, в якій має міноритарну частку. Вона виробляє обладнання для млинів.

Партнером Єфімова по бізнесу вважається Сергій Близнюк - син колишнього губернатора Донецької області Анатолія Близнюка.

Єфімов є міноритарним власником і колишнім керівником компанії "Вітряні парки України", яку також пов'язують з Близнюком. До війни компанія управляла чотирма ВЕС (вітроелектростанції) і планувала будівництво ще трьох.

Після анексії Криму компанія втратила Керченський парк, а після початку бойових дій на Донбасі Азовський і Краснодонський парки виявилися в зоні протистояння. У 2014 році виручка компанії склала всього 12 млн гривень.

Єфімов та його родина мають акції в акціонерних товариствах "Урожай", "Краматорське автотранспортне підприємство" і "Старокраматорський машинобудівний завод".

Крім того, вони володіють частками в компаніях "Краматорський урожай", "Гольф Віжн Україна", "Авангард" і "Донкримстрой".

-

Юрій Винничук, опубліковано у виданні INSIDER

переклад: аргумент

В тему:

Чим заробляє на хліб сім'я мера Вінниці?
Як характеризує мера місцеві ЗМІ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация