Регулярні польоти між Києвом і Ужгородом можуть налагодити до кінця року

Також в Мінінфраструктури сподіваються знайти джерела фінансування для будівництва нового аеропорту в Мукачеві в 2019-2020 році. Також в Мінінфраструктури сподіваються знайти джерела фінансування для будівництва нового аеропорту в Мукачеві в 2019-2020 році

Аеропорт Ужгорода / Фото wikimedia.org

Міністерство інфраструктури України розраховує налагодити регулярне повітряне сполучення між Києвом і Ужгородом до кінця поточного року після успішного проходження сертифікаційного аудиту Європейського агентства авіаційної безпеки (EASA).

В Ужгороді відкрили ще одну міні-скульптурку: зараз в місті їх уже понад 30 (фото)

Як повідомили в прес-службі Мінінфраструктури, про це заявив глава відомства Володимир Омелян сьогодні в ході зустрічі з представниками EASА Полом Харві, Еріком Чемброем і Манфредом Дірофом.

«Аудит EASA вступив у фінальну фазу. На цьому тижні фахівці Єврокомісії та Словаччини працюють в Ужгороді. Україна очікує отримати позитивний результат аудиту, щоб почати регулярні авіаперевезення Київ - Ужгород в цьому році », - сказано в повідомленні.

У повідомленні підкреслюється, що сертифікація EASA є важливим кроком для створення нормативно-правової бази надання послуг держпідприємством обслуговування повітряного руху України ( "Украерорухом") в частині повітряного простору Словаччини, необхідного для маневрування літаків, які будуть заходити на посадку на аеродром Ужгорода.

«Це дуже важливе і ключове рішення не тільки для Закарпатського регіону, а й для України в цілому. Як ви знаєте, Закарпатський регіон відділений від України горами, тому для нас дуже важливо мати регулярні щоденні рейси з Києва в Ужгород і з інших міст. Більш того, ми розглядаємо питання аудиту EASA як аудит всієї України », - цитує прес-служба міністра.

У повідомленні наголошується, що термін дії міжурядової угоди між Україною і Словаччиною, яке регулювало питання використання повітряного простору останньої, закінчився влітку 2016 року.

Омелян підкреслив, що Мінінфраструктури не розглядає запуск аеропорту Ужгорода як єдине рішення проблеми авіасполучення з даним регіоном, висловивши надію на якнайшвидший пошук джерел фінансування для будівництва нового аеропорту в Мукачеві в 2019-2020 році.

«Я вірю, що ми знайдемо джерела фінансування для будівництва нового аеропорту в Мукачеві вже в 2019-2020 році. Але ми повинні заповнити нішу вже зараз ... Ще раз хочу підкреслити, що для нас вкрай важливо мати тимчасовий аеропорт на кілька років, поки ми не побудуємо новий аеропорт в Закарпатському регіоні. Ми досліджували весь регіон, і аеропорт Мукачево був обраний як найбільш вдалий для цього регіону », - підкреслив Омелян.

Читайте також Подорож по українським замкам, частина IV. Легенди угорських фортець Закарпаття

Як повідомляв УНІАН, 10 липня 2018 року EASA і «Украерорух» уклали контракт на сертифікацію українського підприємства як провайдера аеронавігаційних послуг на території ЄС з метою відновлення польотів повітряних суден в аеропорту Ужгород.

У 2017 році влада Закарпаття намагалися передати аеропорт Ужгород в концесію іноземному інвестору. В кінці березня минулого року голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс та голова Закарпатської області Геннадій Москаль їздили в Дебрецен (Угорщина), де провели переговори з угорською авіакомпанією Wizz Air. Однак про результати переговорів нічого не відомо.

У грудні 2016 року Закарпатська обласна рада затвердила програму розвитку закарпатського обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт« Ужгород »на 2017-2020 роки з фінансуванням в обсязі 215 млн грн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация