Рейтинг армій світу 2019 року: порівняння, таблиця

Ні для кого, напевно, не секрет, що в останні кілька років відносини між Росією і країнами західного світу істотно загострилися Ні для кого, напевно, не секрет, що в останні кілька років відносини між Росією і країнами західного світу істотно загострилися. Багато експертів всерйоз побоюються початку Третьої світової війни. Насправді, ситуація, на жаль, дійсно така, що глобальний військовий конфлікт може спалахнути в будь-яку хвилину. Залишається тільки сподіватися тільки на розсудливість політиків.

Відповідно, в такій ситуації на перший план виходить міць армій. Звичайно, краще, коли проблемні питання вирішуються дипломатичним шляхом. Однак наявність такого козиря, як потужні, боєздатні, значні за своєю чисельністю Збройні сили, що складаються з добре підготовлених і прекрасно оснащених бійців - це відмінний стримуючий фактор.

Читайте також: Порівняння армії Росії і армії України

Відразу варто попередити, що порівняння Збройних сил різних країн - це дуже невдячна справа. Адже мова в цьому випадку йде про національну безпеку, і тому значна частина інформації тут засекречена або її просто неможливо перевірити ще раз. Багато складають рейтинги найсильніших країн світу, керуючись даними, отриманими з власних джерел. Також тут активно використовується інформація, видобута з відкритих джерел. У будь-якому випадку отримані результати будуть приблизними. Проте вони все-таки дають можливість оцінити приблизну співвідношення сил.

Як приклад можна привести список країн, що володіють найпотужнішою армією, складений фахівцями Credit Suisse. Перша десятка тут виглядає наступним чином (по спадаючій):

  • Сполучені Штати Америки;
  • Російська Федерація;
  • Китайська Народна Республіка;
  • Японія;
  • Індія;
  • Франція;
  • Південна Корея;
  • Італія;
  • Великобританія;

При складанні рейтингу враховувалися такі параметри як військовий бюджет, чисельність особового складу, кількість підводних човнів, авіаносців, танків, літаків, ударних вертольотів. При цьому ядерний арсенал не враховувався.

Давайте наведемо для першої трійки порівняльну таблицю. Виглядає вона наступним чином:

Країна Бюджет Особовий склад Танки Авіація Авіаносці Підводні човни США 601 мільярд доларів 1,4 мільйона чоловік 8 848 13 892 10 72 Росія 84,5 мільярда доларів 766 055 15 398 3 429 1 55 Китай 216 мільярдів доларів 2,333 мільйона людей 9 150 2 860 1 67

Тепер давайте коротко розглянемо, чому та чи інша країна зайняла таку позицію в рейтингу. Як вже говорилося вище, таке порівняння завжди відносно. З іншого боку, перша трійка країн з найбільш потужними Збройними силами завжди виглядає наступним чином - США, Росія, Китай, причому саме в такій послідовності. Отже, давайте подивимося короткий огляд 10 провідних армій світу від Credit Suisse.

Беззаперечним лідером тут є Сполучені Штати Америки. При Барака Обаму керівництво країни прагнуло до скорочення військового бюджету. Проте даний показник продовжує залишатися самим значним серед всіх країн світу. Більш того, новий президент країни Дональд Трамп заявив про необхідність збільшення військового бюджету, а також нарощування потужності ЗС США, в тому числі і посилення ядерного потенціалу.

Основною перевагою Сполучених Штатів є їх військовий флот, до складу якого входить 10 авіаносців. Крім цього, США мають значну перевагу в плані бойової авіації. Не варто також забувати про новітні розробки у військовій сфері, таких як гіперзвукових зброя, здатна доставити заряд в будь-яку точку світу протягом 1 години. Особовий склад ЗС прекрасно вишколений, а багато військовослужбовців мають за плечима досвід участі в збройних конфліктах.

Читайте також: Порівнянь армій США і Росії

Росія у всіх рейтингах посідає друге місце. Зокрема, країна володіє другим в світі парком бойової авіації, поступаючись тут тільки США. При цьому у Росії найбільше танків. Втім, даний компонент останнім часом все більше нівелюється. Проте кількість танків у російській армії вселяє повагу. З іншого боку, незважаючи на істотне нарощування витрат на оборону, військовий бюджет країни виглядає досить скромно навіть у порівнянні з Китаєм, не кажучи вже про Сполучених Штатах Америки. Та й за кількістю особового складу ЗС РФ поступаються цим двом країнам. Практично 80 відсотків російських військових льотчиків отримали бойовий досвід в Сирії. Та й в сухопутних силах чимало бійців отримали досвід на полях битв в гарячих точках.

Ну а замикає першу трійку Китайська Народна Республіка. Збройні сили цієї країни за останні кілька років продемонстрували прогрес, як в плані потенціалу, так і в збільшенні свого розміру. Найбільша кількість військовослужбовців сьогодні якраз у Китаю. Крім цього, КНР має другий в світі підводним флотом. Та й кількість танків у Піднебесній вражає - за цим показником Китай поступається лише Росії. При цьому китайська армія розвивається дуже бурхливими темпами - там активно впроваджуються найсучасніші технології і розробляють нові види озброєнь. На цьому терені Китаю є чим похвалитися.

На четверте місце в рейтингу Credit Suisse поставили армію Японії. На перший погляд такий вибір здається трохи дивним, проте тут є цілком логічне пояснення. Збройні сили цієї країни, якщо дивитися на абсолютні цифри, виглядають не дуже грізно, однак оборонні спроможності Японії насправді надзвичайно високі. Крім 4 авіаносців, нехай навіть пристосованих тільки під ударні вертольоти, армія цієї країни має четвертий за величиною підводний флот серед всіх армій світу. Парк ударних вертольотів Японії поступається лише трійці лідерів. Ну і найголовніший момент - на японській території розташовані військові бази США. Відповідно, ця країна може розраховувати на військову підтримку Сполучених Штатів. Військовий бюджет Японії - 41,6 мільярда доларів, чисельність ЗС - 247,1 тисячі осіб.

На п'яте місце фахівці Credit Suisse поставили армію Індії На п'яте місце фахівці Credit Suisse поставили армію Індії. При бюджеті в 50 мільярдів доларів чисельність особового складу Збройних сил цієї країни становить 1,325 мільйона чоловік. Іншими словами, за останнім показником Індія поступається тільки Сполученим Штатам і Китаю. Як вже говорилося вище, ядерний потенціал виведений за дужки. Але якщо говорити в цілому, то даний фактор не буде зайвим. У Індії є ядерна зброя, і це робить її військову міць дуже серйозною. Крім цього, дана країна поступається за кількістю літаків і танків тільки країнам, що входять до першої трійки лідерів. Ще один важливий момент - індійське керівництво постійно нарощує витрати держави на оборону. Згідно з підрахунками експертів, за цим показником країна може посісти перше місце в світі вже в 2020 році.

Читайте також: Розшифровка статей у військовому квитку Росії

Армія Франції, яка виявилася на шостому місці, щодо нечисленна - близько 203 тисяч чоловік при військовому бюджеті в 62,3 мільярда доларів. Однак її Збройні сили відрізняються прекрасною професійної виучкою і високою мобільністю. Крім цього, у країни є 1 авіаносець. Також до переваг французької армії слід віднести і бойовий досвід військовослужбовців. Вони регулярно беруть участь у військових конфліктах на території африканських країн.

Ще одного союзника США - Південну Корею - фахівці Credit Suisse поставили на сьоме місце. Армія цієї країни налічує близько 625 тисяч чоловік при військовому бюджеті в 62,3 мільярда доларів. Військовослужбовці прекрасно навчені, що не дивно на тлі постійної загрози конфлікту, що виходить від сусідньої Північної Кореї. Сеул дуже добре підготувався до можливого протистояння, оснастивши свою армію 13 підводними човнами, а також створивши значний ударний кулак з танків і авіації - 2,4 і 1,412 тисячі одиниць відповідно.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация