Рейтинг Topneftegaz: Історія розвитку «Газпрому» // Топ-10 // Аналітика

05 квітня 2012 р Topneftegaz

Російська газовидобувна і газорозподільна компанія   «Газпром»   має свою історію виникнення і розвитку Російська газовидобувна і газорозподільна компанія «Газпром» має свою історію виникнення і розвитку. Відкриття великих родовищ газу в Сибіру, ​​на Уралі і в Поволжі в 1970-і і 1980-і роки зробило СРСР однією з найбільших газодобувних країн. У 1965 р утворено Міністерство газової промисловості, яке відало пошуком газових родовищ, видобутком газу, його доставкою і продажем. Роком освіти «Газпрому» можна вважати 1989 рік, коли постановою Ради Міністрів СРСР Міністерство газової промисловості СРСР перетворено в державний газодобувний концерн «Газпром».
Topneftegaz виявив основні віхи в історії розвитку компанії «Газпром».


1. У серпні 1989 року постановою Ради Міністрів СРСР Міністерство газової промисловості СРСР перетворено в державний газодобувний концерн «Газпром» (в 1993 стало РАО «Газпром»). Головою «Газпрому» став Віктор Черномирдін .
2. До літа 1992 року частка держави в «Газпромі» становила 100%. 5 листопада 1992 року Президент Росії Борис Єльцин підписав Указ про перетворення державного концерну «Газпром» в РАО «Газпром», і 17 лютого 1993 року РАТ «Газпром» було засновано Постановою Ради Міністрів - Уряду РФ. Тією ж постановою був затверджений статут РАО «Газпром».
3. У 1998 році Борис Єльцин звільнив Віктора Черномирдіна з посади Прем'єр-міністра, і тоді ж Уряд пред'явило «Газпрому» вимоги виплати багатомільярдної податкової заборгованості. Після того як податкова поліція почала конфісковувати майно «Газпрому», компанія була змушена заплатити податки. В цьому році компанія вперше показала збитки.
4. У 2001-2003 роках Володимир Путін активно реформував керівництво «Газпрому». Цим реформам активно допомагали колишній міністр фінансів Росії Борис Федоров і директор Hermitage Capital Management Вільям Браудер.
5. До початку 2004 Російська Федерація володіла 38,7% акцій «Газпрому» і мала більшість в Раді директорів. У 2004 держава довела свою частку в акціях «Газпрому» до понад 50%, купивши відсутню частину акцій «Газпрому».
6. 9 грудня 2005 депутати Держдуми 335 голосами «за» (80 - «проти») прийняли в третьому читанні поправки до закону «Про газопостачання в РФ», спрямовані на лібералізацію ринку акцій «Газпрому». Згідно з прийнятими змінами частка акцій, що належать держкомпаніям, в сумі не може бути нижче 50% плюс однієї акції, а іноземні громадяни та компанії зможуть спільно володіти більш ніж 20% акцій «Газпрому».
7. У 2006 році «Газпром», «Шелл» , «Міцуї» і «Міцубісі» підписали протокол про входження «Газпрому» в «Сахалін Енерджі» (Компанія-оператор нафтогазового проекту "Сахалін-2»), в результаті чого «Газпром» отримає 50% плюс одну акцію в проекті. У «Шелл» залишиться 27,5% мінус одна акція, у «Міцуї» - 12,5%, у «Міцубісі» - 10%. За акції «Сахалін Енерджі» «Газпром» сумарно заплатить 7,45 млрд дол. У цьому ж році «Газпром» підписав угоду з Болгарією, яким передбачено відмову від бартерних схем розрахунків за транзит російського газу в Туреччину, Грецію та Македонію натомість на дуже повільний перехід на ринкові ціни - ціна російського газу для Болгарії виросте в 2007-2012 рр. з $ 91 до $ 245 за 1 тис. кубометрів.
8. У початку лютого 2007 «Газпром» і Сибірська вугільна енергетична компанія (СУЕК) підписали протокол про наміри, згідно з яким протягом першого півріччя 2007 року ці компанії створять спільне підприємство, в яке внесуть електроенергетичні та вугільні активи. Очікується, що «Газпром» отримає в новому підприємстві 50% плюс одну акцію, а СУЕК - 50% мінус одну акцію. Найбільш ймовірно, що в якості внеску в СП Сибірська вугільна енергетична компанія віддасть всі основні енергетичні і вугільні активи (за винятком мереж), а газовий концерн - пакет акцій в РАО «ЄЕС Росії» . У 2007 році «Газпром» вперше увійшов до щорічного списку ста найбільш шанованих фірм і компаній світу за версією тижневика Barron's (100-е місце). У 2007 році «Газпром» розробляв проект заводу «Балтійський ЗПГ" в Ленінградській області, який входить в план заходів щодо освоєння ринку скрапленого природного газу Атлантичного басейну, вихід який запланований в 2012 році.
9. У травні 2008 року «Газпром» обійшов «Чайна Мобіл» і «Дженерал Електрик» і став третьою компанією світу за капіталізацією. 9 червня 2008 року було оголошено про відмову від об'єднання активів «Газпрому» і СУЕК.
10. 23 вересня 2009 року ВАТ «Газпром» завершило операцію з придбання 51% ТОВ «СеверЕнергія». Сума угоди склала близько $ 1,6 мільярда. 30 жовтня 2009 року Голова Правління ВАТ «Газпром» Олексій Міллер і Голова Правління E.ON Ruhrgas AG Бернхард Ройтерсберг підписали сертифікат про закриття угоди обміну активами по проекту освоєння Південно-Російського нафтогазового родовища. В результаті угоди «Газпром» отримав 49% в ЗАТ «Геросгаз», що володіє 2,93% акцій ВАТ «Газпром».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация