Рейтинг Порошенко виявився в десять разів нижчий за результат глави ЛНР Пасічника

Що означають для України вибори в ДНР і ЛНР: крізь сміх і сльози

Отже, 11 листопада 2018 роки вибори в ДНР і ЛНР відбулися. Громадяни республік вибрали свої парламенти (народні ради) та керівників самопроголошених держав. Про підсумки дня голосування розповідають офіційні ЗМІ Луганської та Донецької народних республік, посилаючись на дані місцевих ЦВК, і це, безсумнівно, цікаво. Точно так же цікаво поговорити про наслідки цих виборів для київського режиму як в світлі останніх заяв, які пролунали з Києва, так і в світлі прийдешніх виборів президента і парламенту в Україні.

СБУ ворожить, але не вгадує

Почнемо з прогнозів, які примудрився дати напередодні 11 листопада голова Служби безпеки України Василь Грицак. Після перемоги «революції гідности» у Служби, раптово назвала себе країни абревіатурою SSU, з умінням вчасно промовчати стало зовсім зле. З приводу і без нього керівництво СБУ несе повну нісенітницю, навіть не намагаючись «заткнути фонтан». Те замість кілограмового злитка чистого золота в якості «доказу» пред'являть суспільству муляж-сувенір, то повідомлять про затримання диверсанта в довгому шкіряному плащі з кинджалами, то вляпаються в скандал з співробітниками-педофілами. Не стали винятком і вибори в ДНР і ЛНР: відчувши себе чи то соціологами, то чи астрологами, оперативники СБУ нібито настрочили якийсь секретний документ керівництву з прогнозом підсумків виборів в бунтівних республіках. Хоча не можна виключати, що «передбачення» це підсунуло конкуруюче з СБУ відомство, щоб потім досхочу посміятися над «ясновидцем». Або ж самі співробітники Служби настільки ненавидять Грицака з промовистим прізвиськом Чобіт, що прийняли рішення вступити як коти - підсунути в цей «чобіт» сюрприз.

Жарт вдався: керівник СБУ тепер виглядає дурним чином. «Для перемоги Пушилін Денис Володимирович в ДНР попередньо вже« намалювали »55%, а Пасічника в ЛНР - 63%, явку повинні показати в 70%», - оголосив Грицак напередодні дня голосування в республіках Донбасу. Явка в ЛНР склала 77%, за Леоніда Пасічника проголосували 68,3% виборців. У ДНР ситуація така: явка понад 80%, за Дениса Пушилін Денис Володимирович віддали голоси майже 61% виборців. Ну а Грицак на прізвисько Чобіт, який не побажав промовчати, знатно повеселив колег з конкуруючих відомств «прогнозом», над яким, кажуть, реготали навіть синоптики.

Не менш смішно виглядають і загрози керівника SSU: «За фактом проведення незаконних і фейковий виборів СБУ обов'язково відкриє кримінальне провадження, тому жителі Донбасу не повинні брати участі в цих псевдовиборах». Судячи по явці, в Донбасі не тільки не злякалися, але і поставили СБУ перед фактом: відкривати доведеться мільйони кримінальних справ.

Погрожував республікам перед виборами і секретар Ради національної безпеки і оборони Турчинов на прізвисько Кривавий Пастор. «Правоохоронні органи України виявлять всіх організаторів і учасників цих псевдовиборах, вони будуть неминуче притягнуті до кримінальної відповідальності», - грізно посверківая очима, заявляв він. Схоже, українські силовики, судді і будівельники тепер роботою забезпечені на роки - першим доведеться накропать мільйони томів кримінальних справ, другим провести мільйони судових процесів, а третім побудувати тисячі в'язниць, оскільки Кривавий Пастор пообіцяв посадити донеччан і луганчан - організаторів і учасників виборів - на довгі роки, від 8 років до довічного за звинуваченнями в державній зраді, шпигунстві і посяганні на територіальну цілісність України.

Президент України звернувся до виборців ДНР і ЛНР з Парижа, куди він відправився святкувати 100-річчя закінчення Першої світової війни. «Не віддавайте свій голос! Не беріть участі в фейковий виборах! »- патетично закликав Порошенко. Як з'ясувалося, заклик впав в порожнечу - жителі Донецької та Луганської республік Порошенко, колись який пригрозив підвалами їх дітям, вважають військовим злочинцем, винним у загибелі і поранення близьких, друзів, земляків, руйнуванні мирних міст і селищ. Як і Турчинова, в 2014-му який розв'язав війну з Донбасом.

Як і Турчинова, в 2014-му який розв'язав війну з Донбасом

А потім Порошенко тільки і залишилося, що переказувати думки західних політиків, «рішуче засуджують» вибори в ДНР і ЛНР. Чи не писати ж про те, що Трамп руки не подав!

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вирішив зійти за розумного і завбачливо промовчав із приводу подій в ДНР і ЛНР. Диких прогнозів, у всякому разі, не давав.

Виклики для київського режиму

Посміявшись над потугами представників київського режиму зобразити із себе лідерів думок і ясновидців, впору їм поспівчувати: в їх особі українське постмайданне держава зіткнулося з кількома неабиякими викликами. Перший і головний - фактично 11 листопада жителі бунтівних республік Донбасу підтвердили підсумки референдуму 2014 року. Підтвердили свідомо, після 4,5 року кровопролитної війни. Виявилося, що ця війна дійсно стала «лінією розмежування», рубіконом: Донбас не бажає «звільнення» у варіанті, запропонованому нинішньої України. Київський режим не домігся за минулі роки зовсім нічого. Тільки поклав в могили більше десяти тисяч людей, а мільйони змусив стати біженцями.

Другий і вкрай болюче виклик для київської камарильї - неможливість забезпечити на прийдешніх українських виборах результати, які можна порівняти з результатами в ДНР і ЛНР. Навіть якщо все населення України виборчого віку під дулами автоматів змусять принести клятву вірності режиму, жоден кандидат в президенти не зможе набрати 60-68%, з партіями точнісінько так само. І зробити з цим нічого не можна в принципі, хіба що Порошенко введе військовий стан і оголосить себе диктатором всієї України. Якщо «донецьким» і «луганським» є проти чого і за що голосувати на виборах, то «київським», «полтавським», «одеським», «чернігівським» і так далі - абсолютно нема за що.

Вибори в ДНР і ЛНР задали Києву надзвичайно високу планку легітимності, яку режиму не взяти. А крики і стогони з приводу того, що підсумки голосування в республіках «намальовані Москвою», і зовсім потішні: виходить, що Москва в силах «намалювати» 68% Пасічнику, а Вашингтон укупі з Оттавою, Лондоном, Брюсселем, Варшавою і всієї Прибалтикою стільки ж «намалювати» Порошенко не в змозі. Виходить, що «рука Кремля» може змусити 80% з гаком донецьких виборців прийти на вибори, а більше 60% з них - віддати голоси Пушилін Денис Володимирович, а способу привести на президентські і парламентські вибори стільки ж громадян України у колективного Заходу немає, не кажучи вже про те, щоб показати світу лідера з рейтингом в 60%.

Краще б в Києві помовчали і міцно подумали про те, як почати домовлятися з ДНР і ЛНР якщо не про спільне майбутнє, то хоча б про мирне. Оскільки виходить, що влада в республіках в рази легітимності київського режиму, який захопив її в результаті збройного перевороту в лютому 2014 року, а потім «намалював» собі переможні відсотки на дострокових виборах в травні і жовтні. Непогано згадати і про те, як Петро Порошенко, який отримав 54,7% голосів, став «однотуровим» - йому дуже допомогла війна, розв'язана з Донбасом - населення Донецької і Луганської областей майже повністю було виключено зі списку виборців.

нині підтримка Петра Порошенко в 10 разів менше, ніж підтримка на виборах в ЛНР Леоніда Пасічника - 6,8% *. Лідирує Юлія Тимошенко з рейтингом 13,2%, це в 4,7 рази менше, ніж набрав в ДНР Денис Пушилін Денис Володимирович. При цьому на Україні таки є кандидат, підтримка якого рівно та ж, що і керівників народних республік - це «припинення бойових дій», за що проголосували б 66% українських виборців. Висновок найпростіший: народ України підтримав би тих політиків, які здатні запропонувати не війну, а світ з Донбасом. Рейтинг цього неіснуючого в публічній площині України людини такий же самий, як і відсотки на виборах керівників ДНР і ЛНР. Тобто проблема України полягає тільки в тому, що влада не відповідає сподіванням народу. Але чомусь саме цю владу досі підтримує Захід.

Звичайно, можна і далі заперечувати очевидне, тиснути руки і давати гроші і озброєння Києву, але це тільки затягне агонію не відбувся української держави. Чи не чи прийшла пора прислухатися до слів колишнього канцлера ФРН Герхарда Шредера (дані якого київські безумці внесли на сайт «Миротворець») про доцільність переходу до федеративного устрою України? Ще до війни з Донбасом те ж саме пропонувала і Ангела Меркель - нинішній федеральний канцлер Німеччини.

Після виборів 11 листопада в ДНР і ЛНР часу для роздумів і прийняття рішень зовсім небагато - 2019 рік виборів на Україні вже практично стукає в двері.

* Дані групи «Рейтинг»

Якщо Ви помітите помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб відіслати інформацію редактору.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация