Рейтинги партій: влада "підірвалася" на реформах, а опозиція йде вгору

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

15 червня 2015 року, 8:05 Переглядів:

Фото: Н. Лазаренко.

КМІС оприлюднив свіжі результати електоральних уподобань українців. Якби вибори до ВР проходили наприкінці травня, то найбільше число карток отримала б президентська партія (див. Інфографіку). Рейтинг БПП завмер в порівнянні з парламентськими виборами 2014 (тоді було 21,82%). Але тепер на п'яти блоку Порошенко наступають "Батьківщина" і "Самопоміч". А "Опозиційному блоку" вдалося наростити підтримку на Лівобережній Україні.

КОНКУРЕНТИ. Порівнюючи з попереднім опитуванням КМІС (проводилося з 26 лютого по 11 березня), рейтинг БПП знизився: їм давали 26,7% підтримки, а зараз - 21,2%. За "внутрішньої соціології" блоку, яка є в розпорядженні "Сегодня", середній рейтинг БПП по країні - 18-20%. Зате за 8 місяців істотно поліпшила становище "Самопоміч": отримавши на виборах в ВР 10,97%, зараз їй дають 15,8%. "Поки вони в стороні, і в той же час в коаліції, але і в опозиції (до уряду і президенту. - Авт.). За це вони і отримують такі дивіденди", - сказав політолог Володимир Фесенко. На Банковій планують схилити "Самопоміч" делегувати людей в Кабмін . "Якщо на місцевих виборах 25 жовтня вони покажуть хороший результат, їм доведеться це зробити: в грудні в уряду закінчується імунітет на відставки, і президент позначив, що перестановки в Кабміні будуть. А коли вони візьмуть на себе відповідальність, їх рейтинги можуть знизитися", - кажуть в БПП.

Головною небезпекою для себе на Банковій вважають підвищилися рейтинги "Батьківщини" і ПРО. З осені партія ЮВТ додала з 5,68% до 15,3%. "Цифри КМІС по" Батьківщині "близькі до результату ЮВТ на президентських виборах 2014 (12,81%. - Авт.). Тимошенко повернула виборців за рахунок активної експлуатації теми зростання тарифів", - сказав Фесенко.

За даними КМІС, за НФ готові голосувати 4,1%. Це істотно нижче, ніж на парламентських виборах, де НФ віддали 22,14% голосів. У самому НФ кажуть, що їх рейтинг постраждав через непопулярних рішень Кабміну і повільних поки реформ. "Заходи в тому числі були пов'язані з виділенням грошей МВФ (для отримання довелося підвищити тарифи. - Авт.). У нас в політиці часто перемагає не здоровий глузд, а популізм - порожні обіцянки. Частина людей в них вірить. Яценюк, як і весь НФ, був би щасливий підвищити людям пенсії і зарплати, за що був би усіма любимо, і рейтинг був би 50-60%. Але зробити це зараз безвідповідально. Про уряд "камікадзе" попереджали, ось, це реалізується ", - сказав" Сегодня "нардеп від НФ Леонід Ємець. За "внутрішньої соціології" НФ, у партії 10-12% (особливо велика підтримка - на Заході): "До місцевих виборів 25 жовтня ще все може змінитися. Та й рейтинги КМІС стосуються виборів до парламенту, а не до місцевих рад".

З цим згоден і директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко: "Падіння рейтингу НФ пов'язано із загальним падінням соціально-економічної ситуації і з очікуваннями підвищення тарифів восени".

До речі, якщо БПП і НФ підуть на місцеві вибори однією колоною, то рейтинги істотно зміняться. "Це був би нормальний варіант. Зараз у БПП найвищі рейтинги. Але вони хочуть піти від назви БПП, зробивши партію президента (" Солідарність ". - Авт.). Якщо новим виборчим законом повернуть блоки (один з 5 проектів передбачає таку можливість. - Авт.), вони можуть піти об'єднаним з НФ блоковим списком. Адже нелогічно, якщо партія прем'єра буде входити в загальний список під брендом БПП або "Солідарності", - вважає політтехнолог Тарас Березовець.

РОСТ ПРО. За "внутрішньої соціології" ПРО, у нього рейтинг вище даних КМІС: 12-14% по Україні. "За Лівобережній Україні у нас 30-40%, а по Харківській обл. - все 60%", - розповіли нам джерела в ПРО. За словами прем'єра опозиційного уряду Бориса Колеснікова, шанси на успіх у опозиції на місцевих виборах є мінімум в 8 областях центральної та східної України.

ДРУГА ОПОЗИЦІЯ. З'явилася в країні і ще одна опозиція. Петро Симоненко після прийняття Радою закону про декомунізацію переформатував свою КПУ в нове громадське об'єднання "Ліва опозиція": на з'їзді 12 червня Петро Миколайович об'єднав сили з здавалося б канула в лету "Прогресивної соцпартією" Наталії Вітренко і 13-ма громадськими організаціями. У числі останніх: академік Валерій Солдатенко, який керував Інститутом національної памяті в 2010-2014 рр. (Під час перебування на посаді заперечував Голодомор як геноцид українського народу), а також рекордсмен світу з легкої атлетики Рудольф Поварницин (першим в світі взяв 2,4 м в стрибках у висоту) і академік-комуніст Георгій Крючков. Але політологи в успіх на місцевих виборах "Лівою опозиції" поки не вірять. "Створюється чимало проектів, спрямованих на опозиційне поле, так як сьогодні спостерігається успіх ПРО і попит на опозицію. Тому є спроби" примазатися "до терміна" опозиція ", і до осені ще буде з десятка схожих проектів. Створення" Лівою опозиції "може бути спробою відтягнути рейтинги у інших: я не здивуюся, якщо виявиться, що один з великих українських бізнесменів, який раніше був губернатором, раптом спробує профінансувати ліві сили (щоб відтягнути голоси у ПРО. - Авт.) ", - вважає політолог Кость Бондаренко .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Рейтинги партій: влада" підірвалася "на реформах, а опозиція йде вгору". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Зеленюк Христина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация