Рекомендуємо фільми: НОВИЙ СВІТ

  1. Рекомендуємо фільми: НОВИЙ СВІТ Пропонуємо Вашій увазі перелік фільмів, які присвячені духовному...
  2. Рекомендуємо фільми: НОВИЙ СВІТ
  3. Рекомендуємо фільми: НОВИЙ СВІТ
  4. Рекомендуємо фільми: НОВИЙ СВІТ

Рекомендуємо фільми: НОВИЙ СВІТ

Пропонуємо Вашій увазі перелік фільмів, які присвячені духовному пошуку.
Серед них документальні розповіді про родину Реріхів, їх творчості і життєвому шляху; оповіді про духовність Тибету і буддизмі; художні фільми про шляхи мудрості і співчуття.

Серед них документальні розповіді про родину Реріхів, їх творчості і життєвому шляху;  оповіді про духовність Тибету і буддизмі;  художні фільми про шляхи мудрості і співчуття

Миларепа. Великий йог Тибету (Milarepa)
Фільм знятий по життєпису одного з найбільших йогинов і просвітлених Тибету славному Міларепи. У першій частині розповідається про ранні роки життя великого йогина. На прохання своєї матері Миларепа відправився вчитися чаклунства для того, щоб мати можливість помститися ворогам своєї сім'ї. Однак, в процесі своїх злодіянь Миларепа розуміє, що таким чином страждань стає ще більше і вирішує шукати інший шлях.
Художній (92 хв.)
Бутан, 2006.

)   Бутан, 2006

Сіддхартха. На шляху до істини (Siddhartha)
Фільм «Сіддхартха» поставлений по книзі Германа Гессе. Молодий брамін в пошуках просвітління присвячує своє життя медитації і практикам, але відчуває незадоволеність і безуспішність усіх своїх спроб здобути свободу. Одного разу його відвідує розуміння, що всі зусилля і техніки тільки зміцнюють його Его. Він приходить до Будди (все відбувається під час Гаутами Будди) і каже, що далі буде слідувати своїм шляхом. Але повернення до мирського життя, також, не приносить тривалого задоволення і спокою. І тоді він осягає суть серединного шляху і простого природного життя в теперішньому моменті, без зусиль і прагнень щось отримати.
Художній (83 хв.)
США, 1972.

)   США, 1972

Гімалаї (Himalaya - l'enfance d'un chef)
У забороненому непальському районі Долпо, розташованому на висоті п'ять тисяч і метрів, вождь Тінлі і молодий погонич Карма не можуть прийти до згоди, хто з них поведе через гори караван в'ючних яків з вантажем солі, яку потрібно обміняти на зерно. Карма сам хоче стати вождем, але Тінлі вважає, що звання вождя повинно перейти у спадок до його внука. Кожен зі своїм караваном, суперники відправляються в смертельно небезпечний шлях. Довгі тижні їм належить кидати виклик жорстоким морозам, ураганним вітрам і нищівного лавинам.
Художній (108 хв.)
Франція, Великобританія, Швейцарія, 1999..

)   Франція, Великобританія, Швейцарія, 1999

Самсара (Samsara)
Молодий чернець провів в медитації тривалий термін. Його повертають в рідний монастир і Рінпоче нагороджує його високим титулом ... Здається ось він успіх у пізнанні і вивченні буддизму, але для Таші, ченця цей світ не підходить. Він втомився від постійного дотримання букви писань і вирішує змінити життя ченця на життя в світі. Його мудра дружина Пема веде його по тернистою дорогою життя і в кінці пояснює йому, в чому полягає сенс любові до дхарми.
Художній (138 хв.)
Німеччина, Франція, Італія, 2001..

)   Німеччина, Франція, Італія, 2001

Дзен (Zen)
Відкинути все, віддаючи себе в руки Природи і просто сидіти в медитації. Це - сутність Дзен-Буддизму Догена. У 13-му столітті Доген, молодий японський послушник, поїхав до Китаю в пошуках вчителя Істини. Там він зустрів ченця, який вчив його, що тільки медитація Дзен - істинний шлях до просвітління. Повернувшись освіченим до Японії, він ризикує своїм життям, щоб ввести Дзен-Буддизм, надихаючи мільйони послідовників, які і в наші дні практикують його вчення у всьому світ.
Художній (127 хв.)
Японія 2009.

)   Японія 2009

Весна, літо, осінь, зима ... і знову весна
Цей фільм називають самим філософським фільмом Кім Кі-Дука. І не дарма. Фільм не просто філософський, він, як не можна краще показує суть дзен, життя і просвітління.
Невелика хатина посеред дивного за красою озера. Старий монах виховує хлопчика. Весна змінює зиму, і все починається спочатку - як і в житті людини. Роки йдуть. Хлопчик виріс і покинув старого, щоб почати нове життя. Але одного разу, молода людина, вже ставши чоловіком, і пройшовши всі випробування свого шляху зрозуміє наскільки швидкоплинне і ілюзорна мирське життя. Він повернеться в занедбану хатину, щоб все повторилося.
Художній (103 хв.)
Південна Корея, Німеччина, 2003.

)   Південна Корея, Німеччина, 2003

Конфуцій (Kong Zi / Confucius)
Історія життя знаменитого китайського мислителя і філософа Конфуція.
Китай ще не був єдиним в «Період Весен і Осені». Країна була клаптева ковдра з феодальних князівств і держав, постійно змагаються один з одним за перевагу і території.
У Князівстві Лу все було як скрізь: умовний правитель не мав реального авторитету, а справжня влада була зосереджена в руках трьох місцевих кланів. Вражений успіхами Конфуція на посаді мера Чжунду, правитель Лу закликав його до двору і призначив міністром обрядів.
Мудрий і вчений Конфуцій служить Вітчизні, але зрада і інтриги змушують його покинути Батьківщину і довгі роки поневірятися по Стародавньому Китаю в пошуках визнання.
Художній (118 хв.)
Китай, 2010 року.

)   Китай, 2010 року

Сім років в Тибеті (Seven Years in Tibet)
Генріх Харрер, офіцер Рейху, людина, у якого було все - успіх, краса, популярність. Але йому було мало земної слави. Залишивши вдома вагітну дружину, він відправляється на підкорення неприступного піку в Гімалаях. Цей подвиг повинен увічнити його ім'я.
Однак попереду його чекає не успішне сходження, а смертельна небезпека, ворожий полон, довгі поневіряння ... Нарешті він добирається до таємничого тибетського міста Лхаса, де йому належить провести довгих сім років, і де молодий Далай Лама робить його своїм наближеним. І тут, в країні, що лежить за межами цивілізації, йому доведеться пережити події, які назавжди змінять його життя.
Художній (136 хв.)
США, Великобританія, 1997..

)   США, Великобританія, 1997

Кундун (Kundun)
Реалістичне розповідь про життя і трагічну долю чотирнадцятого Далай-Лами, одного з найбільших релігійних діячів нашої епохи і духовного наставника буддистів усього світу. Хроніка його дитинства і юності, наповненої тривогами за майбутнє древньої нації, рішучими спробами відстояти право Тибету на політичну і релігійну незалежність.
Після китайського вторгнення Далай-Лама був змушений бігти в Індію, де він і до цього дня перебуває у вигнанні, закликаючи світову спільноту звернути увагу на біди і страждання свого народу. Це історія про дивну юнакові, наділеному багатовіковою мудрістю і знаннями, чия непохитна воля і віра є гідним прикладом для всіх, кому дорогі свобода і справедливість.
Художній (134 хв.)
США, 1997..

)   США, 1997

Маленький Будда (Little Buddha)
У великому американському місті маленький Джесі і його батьки читають казку про принца з країни чудес. Але коли до них в будинок є справжній тибетський чернець лама Норбу, життя виявляється чудеснее будь книжки. Норбу впевнений, що Джессі - нове втілення Будди, дві тисячі років тому носив ім'я принца Сиддхарти. Пізнавши біль і страждання, Сиддхарта проникся духовним прагненням вивести людей з темряви неуцтва до вершин просвітлення. У супроводі Норбу Джесі відправляється до Тибету, де йому доведеться пережити безліч незабутніх пригод.
Художній (123 хв.)
Франція, Великобританія, Італія, 1993.

)   Франція, Великобританія, Італія, 1993

Маги і мандрівники (Travellers and Magicians)
Молода людина на ім'я Дондуп, незважаючи на своє університетську освіту, вирішує, що краще збирати яблука в Сполучених Штатах, ніж працювати державним чиновником в далекій селі. На своєму шляху в пошуках кращого життя він зустрічає декількох мандрівників - ченця, торговця яблуками, виробника паперу і його чарівну дочку. Чернець розповідає Дондупу історію хлопця на ім'я Таші, яка відбувається як би паралельно його власним подорожі. Це історія пристрасті, ревнощів, і її трагічна розв'язка змушує Дондупа задуматися - а чи дійсно так чудова життя далеко від рідного дому.
Художній (108 хв.)
Австралія, Бутан, 2003.

)   Австралія, Бутан, 2003

Кубок (Phörpa / The Cup)
Чемпіонат Світу з футболу зразка 1998 року.
У стінах буддійського монастиря киплять цілком життєві пристрасті - лама-настоятель мріє повернутися на батьківщину, ченці розглядають глянцево-силіконових панянок в журналах, пристрасно вболівають за збірну Франції і бігають в сусіднє село, щоб подивитися ігри ЧС по телевізору. Але про їх несанкціонованих нічних походах дізнається вчитель і під загрозою відрахування з монастиря про перегляди футбольних матчів доводиться забути, але наближається фінал Бразилія-Франція. Таку гру пропустити не можна!
Футбол з Ламою Кхентце Норбу (режисер і сценарист), який, до речі сказати, є власником трону в Дзонгарском монастирі, а також духовним настоятелем кількох монастирів в Індії, Бутані і Сиккиме, був відзначений на фестивалях в Мюнхені, Пусані, Торонто.
Художній (93 хв.)
Австралія, 1999..

)   Австралія, 1999

Втеча з Тибету (Wie zwischen Himmel und Erde)
Йохана, німецька студентка, має намір підкорити одну з найвищих гір Тибету. На шляху до наміченої мети вона знайомиться з групою тибетських біженців, які хочуть вивезти з Тибету спадкоємця Далай-лами ( «Золотого хлопчика»). Інтерес до всього що відбувається змушує Йоханна залучитися до таємну операцію.
Шлях разом з біженцями проходить на висоті 6 тис. Метрів. Він небезпечний подвійно, тому що за учасниками втечі слідують по п'ятах солдати китайського уряду.
Художній (98 хв.)
Німеччина, Швейцарія, 2012.

)   Німеччина, Швейцарія, 2012

Кінь вітру (Windhorse)
Події розгортаються в вісімдесяті роки на території китайського Тибету. Дві сестри та брат пам'ятають зберігають спогади про те, що був убитий їхній дід за те, що відмовився визнавати китайську диктатуру і проголосив вірність Далай Ламі. Офіційна влада Китаю створює образ тибетців, як щасливих і ситих підданих великого Мао, в той же тибетці знаходяться в страху перед китайською поліцією, руйнування культурних цінностей, традицій і заборона згадувати ім'я Далай Лами викликає в них глибоке внутрішнє невдоволення. Одна з сестер - черниця і постраждала в тюрмі за відмову підкоритися вимогам китайської поліції. Брат тихо спивається в китайських дискотеках. Друга сестра намагається звикнути до нового життя і побудувати кар'єру співачки. Але в кінцевому рахунку і вона згадує про трагедію, яка торкнулася їх сім'ї і всього тибетського народу.
Свою назву фільм одержав від традиційних в буддистських обрядах прапорців - «коней вітру», на яких написані мантри.
Художній (97 хв.)
США, 1998..

)   США, 1998

Дід Азіз (Bab'Aziz)
Двоє людей, загублені в океані піску. Іштар, весела маленька дівчинка, і її дід, Баб Азіз, сліпий дервіш. Їх мета - велике возз'єднання дервішів, яке відбувається кожні тридцять років. Але дізнатися, де це станеться, кожен намагається виходячи зі своєї віри. Кожен повинен почути нескінченну тишу пустелі своїм серцем. Поки вони перетинають безмежний простір пустелі по палючим пісках, вони зустрічаються з іншими людьми.
Художній (96 хв.)
Швейцарія, Угорщина, Франція, Німеччина, Іран, Туніс, Великобританія, 2005.

)   Швейцарія, Угорщина, Франція, Німеччина, Іран, Туніс, Великобританія, 2005

Маленький чернець (A Little Monk)
Фільм знятий за оповіданням Хам Се Дока "Маленький чернець".
У буддійському монастирі залишилося тільки три ченці: старий настоятель, юнак Чон Сім і маленький хлопчик Тон ем. Хлопчик ніколи не бачив своєї матері, він ніколи не ходив в школу, він заздрить дітям, у яких є батьки. В юному Чон Сімі пробуджується жага любові. Старий монах намагається врятувати їх обох від спокус великого світу і від злої карми.
Художній (100 хв.)
Південна Корея, 2002.

)   Південна Корея, 2002

Після дощу (Ame agaru)
Мандрівний ронін Місава Іхеі і його вірна дружина перечікують розлив річки в зубожілій готелі на березі. Мистецтво Іхеі у володінні мечем гідне подиву, але ще дивніше його доброта і співчуття до людей. Ні майстерність, ні доброта не допомогли Ронін знайти місця в житті. Невдачі і бідність переслідують його. І ось Доля зводить його з місцевим вельможею, який, здається, відчув в неприкаяні самураї споріднену душу. Чи пощастить Іхеі на цей раз? Блисне промінь надії, коли пройде дощ?
Художній (91 хв.)
Японія, Франція, 1999..

)   Японія, Франція, 1999

Дорога до дому (Jibeuro / The Way Home)
Один хлопчисько, який є яскравим представником «важких дітей» відчуває велику кількість труднощів і незручностей через те, що він повинен якийсь час проживати на відстані від свого будинку і міста зокрема. Йому необхідно жити і доглядати за своєю бабусею, яка розмовляє виключно за допомогою жестів. Спочатку може здатися, що онук буде знущатися над беззахисною бабусею, але насправді, бабуся має дуже велику силу - любові. Бабуся дуже мудра і розумна, що згодом переводить відносини бабусі й онука на новий рівень, і змусить змінити важкого хлопчика.
Художній (88 хв.)
Південна Корея, 2002.

)   Південна Корея, 2002

Тенчі: Самурай-астроном (Tenchi meisatsu / Tenchi: The Samurai Astronomer)
Фільм заснований на життя Santetsu Yasui (27.12.1639 - 01.11.1715), який був призначений першим офіційним астрономом в період Едо і займався створенням календаря Jokyo за імператорським запитом.
Талановитий математик, визнаний гравець в го і астроном-любитель, Сантецу зауважив похибка в японському календарі, обумовлену традиційної табуювання будь-яких досліджень і ініціатив в цій галузі, а також відсутністю контактів з зарубіжними астрономами внаслідок закритості країни від зовнішнього світу. Довелося йому воістину винаходити велосипед в календарній справі і створювати власний, японський - відмінний від традиційного китайського - календар. Так з'явився перший в Японії державний астроном.
Художній (141 хв.)
Японія, 2012.

)   Японія, 2012

Гора Цуругі. Хроніка Трігопунктов (Tsurugidake: Ten no ki)
Гора Цуругі, розташована в префектурі Тояма, підноситься на 2999 м над рівнем моря. Вона відома своєю неприступністю, і з давніх часів вважалася священною. Тому аж до 20 століття, гора залишалася білою плямою на топографічних картах Японії. Але в 1907 році військове командування закликає Сібасакі, відомого топографа, і наказує зійти на гору Цуругі, щоб зробити геодезичну зйомку.
Сібасакі в компанії з Тёдзіро, місцевим провідником, і групою сміливців береться виконати це небезпечне завдання і встановити на вершині гори тригонометричний пункт (трігопункт) - спеціальний геодезичний знак, службовець опорною точкою для геодезичних вимірювань на місцевості.
Художній (139 хв.)
Японія 2009.

)   Японія 2009

Улюблена рівняння професора (Hakase no aishita sûshiki / The Professor and His Beloved Equation)
Історія про доброго і благородній професора, десять років тому потрапив в автомобільну аварію, після якої в його пам'яті стали утримуватися події не більше ніж 80 хвилин. У його житті з'являються дві людини: домробітниця і її десятирічний син Рут.
Згодом вони починають розуміти красу, приховану в цифрах, їх заворожує любов професора до математики. Мало-помалу вони починають досліджувати фантастичний світ математики, чисел, рівнянь - світ, наповнений любов'ю, теплотою, чистотою і красою. Він допомагає їм зрозуміти радість буття, радість того, що вони живі.
Художній (117 хв.)
Японія, 2006.

)   Японія, 2006

Лист з гір (Amida-do dayori / Letter From The Mountain)
Історія подружньої пари Уедо, яка переїхала в рідне село чоловіка. Історія Такао, письменника, який з часу отримання літературою премії так нічого не написав за десять років, і його дружини Мічіко, що живе з глибоким душевним травмою, в селі вона влаштовується як єдиний доктор.
Розмірений, філософський, дуже добрий сюжет фільму розкриває відносини людей цього села. Їх мужню простоту і чистоту сприйняття життя і смерті. Фільм містить багато цікавих зустрічей з реальними (Не актори) жителями села, і з дивовижною красою природи, серед якої вони живуть.
Художній (127 хв.)
Японія, 2002.

)   Японія, 2002

Чи не падай духом (Kujikenaide / Do not Lose Heart)
Фільм показує життя відомої японської поетеси Тойо Сибата. Вона вперше почала писати вірші у віці 92 років і в 2009-му році опублікувала свою першу збірку під назвою «Не падай духом» (Kujikenaide), який розійшовся тиражем понад 1,5 млн. Копій.
Її друга збірка віршів, що вийшов напередодні вікового ювілею, розійшовся тиражем в 200 мільйонів екземплярів і став національним бестселером. Секрет успіху її поезії в умінні помічати цікаві дрібниці повсякденному житті і з гумором описувати свої ностальгічні спогади про ті часи, коли вона була молодою і недосвідченою жінкою. Крім того, її вірші пронизані справжньою теплотою і ніжністю, що не залишають байдужими жодного читача.
Вірші Тойо Сибата
Художній (128 хв.)
Японія, 2013.

)   Японія, 2013

Осідлав кита (Whale Rider)
У народу маорі є легенда про юнака Пакейа, який, осідлавши кита, вивіз свій народ до Нової Зеландії. Старіючий вождь племені чекає народження внука-спадкоємця і вже вирішив назвати його на честь героя цієї легенди - адже хлопчикові належить прийняти на себе керівництво громадою. Однак, всупереч очікуванням, народжується дівчинка. Тепер внучці вождя доведеться довести своє лідерство, завоювати повагу одноплемінників і зробити героїчний подвиг - осідлати кита і прокотиться на ньому.
Художній (101 хв.)
Німеччина, Нова Зеландія, 2002.

)   Німеччина, Нова Зеландія, 2002

Печера жовтого пса (Die Höhle des gelben Hundes / The cave of the yellow dog)
Далеко від цівілізації, загублена в нескінченних ландшафтах Монголії, живе в гармонії з природою сім'я кочівніків, что складається з п'яти чоловік. За старовина традіцією смороду займаються вівчарством. Во время однієї з прогулянок 6-річна Нансаа в печері скелі знаходится маленького плямистостей цуценя. Вона назіває его Зохоре и забирає з собою. Батько вимагає віднести цуценя назад, але Нансаа відмовляється розлучатися зі своїм вірним другом. Одного разу вона втрачає собаку в степу. Під час пошуків дівчинка зустрічає стару кочевніцу, яка розповідає їй таємничу легенду про печеру жовтої собаки.
Художній (93 хв.)
Німеччина, 2005.

)   Німеччина, 2005

Куди приводять мрії (What Dreams May Come)
Кріс Нельсон і його дружина втратили двох дітей, які потрапили в автокатастрофу. Через деякий час в автокатастрофі гине і сам Нелсон. Після смерті він потрапляє в рай, такий, яким він і його дружина представляли його, втіливши на мальовничих полотнах - дружина була художницею. В раю Нелсон зустрічає свою хвору і приспану собаку, знаходить друга і провідника, але не може зустрітися з покінчила життя самогубством дружиною, у якої після втрати всіх близьких і коханих людей не було сил жити далі. Тому що ті, хто покінчив життя самогубством, знаходяться окремо від померлих своєю смертю і не по своїй волі - в пеклі. Чи зможе Кріс знайти своїх близьких?
Художній (113 хв.)
США, Нова Зеландія, 1998..

)   США, Нова Зеландія, 1998

Наш будинок (Nosso Lar)
Фільм про лікаря на ім'я Андре Луїс, який практикував в південно-східній Бразилії в перші десятиліття ХХ століття і який покинув своє фізичне тіло за кілька років до початку Другої світової війни. Будучи справжнім скептиком в момент своєї смерті, він був спочатку шокований відкриттям, що смерть це не більше, ніж поріг нової і дивовижне життя ... Пройшовши чистилище і потрапивши в рай, Андре Луїс починає усвідомлювати, що, поки людина не пройде всі стежки свого духовного розвитку, він не може зануритися в неосяжний Божественний Океан. Що тіло - це лише одяг. Що смерть - всього лише подих ...
Художній (109 хв.)
США, 2010 року.

)   США, 2010 року

Діти небес (Bacheha-Ye aseman / Children of heaven)
Алі, отримавши з ремонтної майстерні туфлі своєї сестри Захри, по дорозі додому втрачає їх. У неї це єдині туфлі, а у батька немає можливості терміново купити нові. Діти вирішують, що будуть носити спортивне взуття Алі по черзі. Щоб брат встиг в школу вчасно, Захра всю дорогу до будинку повинна бігти. Алі вирішує брати участь на межшкольном змаганні, щоб, зайнявши третє місце, в якості призу виграти спортивне взуття і подарувати сестрі. Але результат змагань виявляється несподіваним ...
Художній (89 хв.)
Іран, 1997..

)   Іран, 1997

Смерть майстра чайної церемонії / Sen no Rikyu
Фільм про японських майстрів чайного дійства в епоху правління сьогуна Хідейосі (XVI століття). Багато з них впали в немилість і були страчені. Наказали зробити харакірі і великому Сен-но Рікю. Один з його учнів згадує зустрічі і медитації у майстра і намагається зрозуміти, в чому причина його смерті і в чому полягав той закон честі, яким жив Учитель. Чому його шляху і його кончині намагалися наслідувати інші? Ті, хто був нижче його за родом (кому не належало здійснювати харакірі), все ж прагнули навіть в смерті до духовного єднання з майстром ...
Художній (107 хв.)
Японія, 1989.




Рекомендуємо фільми: НОВИЙ СВІТ

Пропонуємо Вашій увазі перелік фільмів, які присвячені духовному пошуку.
Серед них документальні розповіді про родину Реріхів, їх творчості і життєвому шляху; оповіді про духовність Тибету і буддизмі; художні фільми про шляхи мудрості і співчуття.

Серед них документальні розповіді про родину Реріхів, їх творчості і життєвому шляху;  оповіді про духовність Тибету і буддизмі;  художні фільми про шляхи мудрості і співчуття

Миларепа. Великий йог Тибету (Milarepa)
Фільм знятий по життєпису одного з найбільших йогинов і просвітлених Тибету славному Міларепи. У першій частині розповідається про ранні роки життя великого йогина. На прохання своєї матері Миларепа відправився вчитися чаклунства для того, щоб мати можливість помститися ворогам своєї сім'ї. Однак, в процесі своїх злодіянь Миларепа розуміє, що таким чином страждань стає ще більше і вирішує шукати інший шлях.
Художній (92 хв.)
Бутан, 2006.

)   Бутан, 2006

Сіддхартха. На шляху до істини (Siddhartha)
Фільм «Сіддхартха» поставлений по книзі Германа Гессе. Молодий брамін в пошуках просвітління присвячує своє життя медитації і практикам, але відчуває незадоволеність і безуспішність усіх своїх спроб здобути свободу. Одного разу його відвідує розуміння, що всі зусилля і техніки тільки зміцнюють його Его. Він приходить до Будди (все відбувається під час Гаутами Будди) і каже, що далі буде слідувати своїм шляхом. Але повернення до мирського життя, також, не приносить тривалого задоволення і спокою. І тоді він осягає суть серединного шляху і простого природного життя в теперішньому моменті, без зусиль і прагнень щось отримати.
Художній (83 хв.)
США, 1972.

)   США, 1972

Гімалаї (Himalaya - l'enfance d'un chef)
У забороненому непальському районі Долпо, розташованому на висоті п'ять тисяч і метрів, вождь Тінлі і молодий погонич Карма не можуть прийти до згоди, хто з них поведе через гори караван в'ючних яків з вантажем солі, яку потрібно обміняти на зерно. Карма сам хоче стати вождем, але Тінлі вважає, що звання вождя повинно перейти у спадок до його внука. Кожен зі своїм караваном, суперники відправляються в смертельно небезпечний шлях. Довгі тижні їм належить кидати виклик жорстоким морозам, ураганним вітрам і нищівного лавинам.
Художній (108 хв.)
Франція, Великобританія, Швейцарія, 1999..

)   Франція, Великобританія, Швейцарія, 1999

Самсара (Samsara)
Молодий чернець провів в медитації тривалий термін. Його повертають в рідний монастир і Рінпоче нагороджує його високим титулом ... Здається ось він успіх у пізнанні і вивченні буддизму, але для Таші, ченця цей світ не підходить. Він втомився від постійного дотримання букви писань і вирішує змінити життя ченця на життя в світі. Його мудра дружина Пема веде його по тернистою дорогою життя і в кінці пояснює йому, в чому полягає сенс любові до дхарми.
Художній (138 хв.)
Німеччина, Франція, Італія, 2001..

)   Німеччина, Франція, Італія, 2001

Дзен (Zen)
Відкинути все, віддаючи себе в руки Природи і просто сидіти в медитації. Це - сутність Дзен-Буддизму Догена. У 13-му столітті Доген, молодий японський послушник, поїхав до Китаю в пошуках вчителя Істини. Там він зустрів ченця, який вчив його, що тільки медитація Дзен - істинний шлях до просвітління. Повернувшись освіченим до Японії, він ризикує своїм життям, щоб ввести Дзен-Буддизм, надихаючи мільйони послідовників, які і в наші дні практикують його вчення у всьому світ.
Художній (127 хв.)
Японія 2009.

)   Японія 2009

Весна, літо, осінь, зима ... і знову весна
Цей фільм називають самим філософським фільмом Кім Кі-Дука. І не дарма. Фільм не просто філософський, він, як не можна краще показує суть дзен, життя і просвітління.
Невелика хатина посеред дивного за красою озера. Старий монах виховує хлопчика. Весна змінює зиму, і все починається спочатку - як і в житті людини. Роки йдуть. Хлопчик виріс і покинув старого, щоб почати нове життя. Але одного разу, молода людина, вже ставши чоловіком, і пройшовши всі випробування свого шляху зрозуміє наскільки швидкоплинне і ілюзорна мирське життя. Він повернеться в занедбану хатину, щоб все повторилося.
Художній (103 хв.)
Південна Корея, Німеччина, 2003.

)   Південна Корея, Німеччина, 2003

Конфуцій (Kong Zi / Confucius)
Історія життя знаменитого китайського мислителя і філософа Конфуція.
Китай ще не був єдиним в «Період Весен і Осені». Країна була клаптева ковдра з феодальних князівств і держав, постійно змагаються один з одним за перевагу і території.
У Князівстві Лу все було як скрізь: умовний правитель не мав реального авторитету, а справжня влада була зосереджена в руках трьох місцевих кланів. Вражений успіхами Конфуція на посаді мера Чжунду, правитель Лу закликав його до двору і призначив міністром обрядів.
Мудрий і вчений Конфуцій служить Вітчизні, але зрада і інтриги змушують його покинути Батьківщину і довгі роки поневірятися по Стародавньому Китаю в пошуках визнання.
Художній (118 хв.)
Китай, 2010 року.

)   Китай, 2010 року

Сім років в Тибеті (Seven Years in Tibet)
Генріх Харрер, офіцер Рейху, людина, у якого було все - успіх, краса, популярність. Але йому було мало земної слави. Залишивши вдома вагітну дружину, він відправляється на підкорення неприступного піку в Гімалаях. Цей подвиг повинен увічнити його ім'я.
Однак попереду його чекає не успішне сходження, а смертельна небезпека, ворожий полон, довгі поневіряння ... Нарешті він добирається до таємничого тибетського міста Лхаса, де йому належить провести довгих сім років, і де молодий Далай Лама робить його своїм наближеним. І тут, в країні, що лежить за межами цивілізації, йому доведеться пережити події, які назавжди змінять його життя.
Художній (136 хв.)
США, Великобританія, 1997..

)   США, Великобританія, 1997

Кундун (Kundun)
Реалістичне розповідь про життя і трагічну долю чотирнадцятого Далай-Лами, одного з найбільших релігійних діячів нашої епохи і духовного наставника буддистів усього світу. Хроніка його дитинства і юності, наповненої тривогами за майбутнє древньої нації, рішучими спробами відстояти право Тибету на політичну і релігійну незалежність.
Після китайського вторгнення Далай-Лама був змушений бігти в Індію, де він і до цього дня перебуває у вигнанні, закликаючи світову спільноту звернути увагу на біди і страждання свого народу. Це історія про дивну юнакові, наділеному багатовіковою мудрістю і знаннями, чия непохитна воля і віра є гідним прикладом для всіх, кому дорогі свобода і справедливість.
Художній (134 хв.)
США, 1997..

)   США, 1997

Маленький Будда (Little Buddha)
У великому американському місті маленький Джесі і його батьки читають казку про принца з країни чудес. Але коли до них в будинок є справжній тибетський чернець лама Норбу, життя виявляється чудеснее будь книжки. Норбу впевнений, що Джессі - нове втілення Будди, дві тисячі років тому носив ім'я принца Сиддхарти. Пізнавши біль і страждання, Сиддхарта проникся духовним прагненням вивести людей з темряви неуцтва до вершин просвітлення. У супроводі Норбу Джесі відправляється до Тибету, де йому доведеться пережити безліч незабутніх пригод.
Художній (123 хв.)
Франція, Великобританія, Італія, 1993.

)   Франція, Великобританія, Італія, 1993

Маги і мандрівники (Travellers and Magicians)
Молода людина на ім'я Дондуп, незважаючи на своє університетську освіту, вирішує, що краще збирати яблука в Сполучених Штатах, ніж працювати державним чиновником в далекій селі. На своєму шляху в пошуках кращого життя він зустрічає декількох мандрівників - ченця, торговця яблуками, виробника паперу і його чарівну дочку. Чернець розповідає Дондупу історію хлопця на ім'я Таші, яка відбувається як би паралельно його власним подорожі. Це історія пристрасті, ревнощів, і її трагічна розв'язка змушує Дондупа задуматися - а чи дійсно так чудова життя далеко від рідного дому.
Художній (108 хв.)
Австралія, Бутан, 2003.

)   Австралія, Бутан, 2003

Кубок (Phörpa / The Cup)
Чемпіонат Світу з футболу зразка 1998 року.
У стінах буддійського монастиря киплять цілком життєві пристрасті - лама-настоятель мріє повернутися на батьківщину, ченці розглядають глянцево-силіконових панянок в журналах, пристрасно вболівають за збірну Франції і бігають в сусіднє село, щоб подивитися ігри ЧС по телевізору. Але про їх несанкціонованих нічних походах дізнається вчитель і під загрозою відрахування з монастиря про перегляди футбольних матчів доводиться забути, але наближається фінал Бразилія-Франція. Таку гру пропустити не можна!
Футбол з Ламою Кхентце Норбу (режисер і сценарист), який, до речі сказати, є власником трону в Дзонгарском монастирі, а також духовним настоятелем кількох монастирів в Індії, Бутані і Сиккиме, був відзначений на фестивалях в Мюнхені, Пусані, Торонто.
Художній (93 хв.)
Австралія, 1999..

)   Австралія, 1999

Втеча з Тибету (Wie zwischen Himmel und Erde)
Йохана, німецька студентка, має намір підкорити одну з найвищих гір Тибету. На шляху до наміченої мети вона знайомиться з групою тибетських біженців, які хочуть вивезти з Тибету спадкоємця Далай-лами ( «Золотого хлопчика»). Інтерес до всього що відбувається змушує Йоханна залучитися до таємну операцію.
Шлях разом з біженцями проходить на висоті 6 тис. Метрів. Він небезпечний подвійно, тому що за учасниками втечі слідують по п'ятах солдати китайського уряду.
Художній (98 хв.)
Німеччина, Швейцарія, 2012.

)   Німеччина, Швейцарія, 2012

Кінь вітру (Windhorse)
Події розгортаються в вісімдесяті роки на території китайського Тибету. Дві сестри та брат пам'ятають зберігають спогади про те, що був убитий їхній дід за те, що відмовився визнавати китайську диктатуру і проголосив вірність Далай Ламі. Офіційна влада Китаю створює образ тибетців, як щасливих і ситих підданих великого Мао, в той же тибетці знаходяться в страху перед китайською поліцією, руйнування культурних цінностей, традицій і заборона згадувати ім'я Далай Лами викликає в них глибоке внутрішнє невдоволення. Одна з сестер - черниця і постраждала в тюрмі за відмову підкоритися вимогам китайської поліції. Брат тихо спивається в китайських дискотеках. Друга сестра намагається звикнути до нового життя і побудувати кар'єру співачки. Але в кінцевому рахунку і вона згадує про трагедію, яка торкнулася їх сім'ї і всього тибетського народу.
Свою назву фільм одержав від традиційних в буддистських обрядах прапорців - «коней вітру», на яких написані мантри.
Художній (97 хв.)
США, 1998..

)   США, 1998

Дід Азіз (Bab'Aziz)
Двоє людей, загублені в океані піску. Іштар, весела маленька дівчинка, і її дід, Баб Азіз, сліпий дервіш. Їх мета - велике возз'єднання дервішів, яке відбувається кожні тридцять років. Але дізнатися, де це станеться, кожен намагається виходячи зі своєї віри. Кожен повинен почути нескінченну тишу пустелі своїм серцем. Поки вони перетинають безмежний простір пустелі по палючим пісках, вони зустрічаються з іншими людьми.
Художній (96 хв.)
Швейцарія, Угорщина, Франція, Німеччина, Іран, Туніс, Великобританія, 2005.

)   Швейцарія, Угорщина, Франція, Німеччина, Іран, Туніс, Великобританія, 2005

Маленький чернець (A Little Monk)
Фільм знятий за оповіданням Хам Се Дока "Маленький чернець".
У буддійському монастирі залишилося тільки три ченці: старий настоятель, юнак Чон Сім і маленький хлопчик Тон ем. Хлопчик ніколи не бачив своєї матері, він ніколи не ходив в школу, він заздрить дітям, у яких є батьки. В юному Чон Сімі пробуджується жага любові. Старий монах намагається врятувати їх обох від спокус великого світу і від злої карми.
Художній (100 хв.)
Південна Корея, 2002.

)   Південна Корея, 2002

Після дощу (Ame agaru)
Мандрівний ронін Місава Іхеі і його вірна дружина перечікують розлив річки в зубожілій готелі на березі. Мистецтво Іхеі у володінні мечем гідне подиву, але ще дивніше його доброта і співчуття до людей. Ні майстерність, ні доброта не допомогли Ронін знайти місця в житті. Невдачі і бідність переслідують його. І ось Доля зводить його з місцевим вельможею, який, здається, відчув в неприкаяні самураї споріднену душу. Чи пощастить Іхеі на цей раз? Блисне промінь надії, коли пройде дощ?
Художній (91 хв.)
Японія, Франція, 1999..

)   Японія, Франція, 1999

Дорога до дому (Jibeuro / The Way Home)
Один хлопчисько, який є яскравим представником «важких дітей» відчуває велику кількість труднощів і незручностей через те, що він повинен якийсь час проживати на відстані від свого будинку і міста зокрема. Йому необхідно жити і доглядати за своєю бабусею, яка розмовляє виключно за допомогою жестів. Спочатку може здатися, що онук буде знущатися над беззахисною бабусею, але насправді, бабуся має дуже велику силу - любові. Бабуся дуже мудра і розумна, що згодом переводить відносини бабусі й онука на новий рівень, і змусить змінити важкого хлопчика.
Художній (88 хв.)
Південна Корея, 2002.

)   Південна Корея, 2002

Тенчі: Самурай-астроном (Tenchi meisatsu / Tenchi: The Samurai Astronomer)
Фільм заснований на життя Santetsu Yasui (27.12.1639 - 01.11.1715), який був призначений першим офіційним астрономом в період Едо і займався створенням календаря Jokyo за імператорським запитом.
Талановитий математик, визнаний гравець в го і астроном-любитель, Сантецу зауважив похибка в японському календарі, обумовлену традиційної табуювання будь-яких досліджень і ініціатив в цій галузі, а також відсутністю контактів з зарубіжними астрономами внаслідок закритості країни від зовнішнього світу. Довелося йому воістину винаходити велосипед в календарній справі і створювати власний, японський - відмінний від традиційного китайського - календар. Так з'явився перший в Японії державний астроном.
Художній (141 хв.)
Японія, 2012.

)   Японія, 2012

Гора Цуругі. Хроніка Трігопунктов (Tsurugidake: Ten no ki)
Гора Цуругі, розташована в префектурі Тояма, підноситься на 2999 м над рівнем моря. Вона відома своєю неприступністю, і з давніх часів вважалася священною. Тому аж до 20 століття, гора залишалася білою плямою на топографічних картах Японії. Але в 1907 році військове командування закликає Сібасакі, відомого топографа, і наказує зійти на гору Цуругі, щоб зробити геодезичну зйомку.
Сібасакі в компанії з Тёдзіро, місцевим провідником, і групою сміливців береться виконати це небезпечне завдання і встановити на вершині гори тригонометричний пункт (трігопункт) - спеціальний геодезичний знак, службовець опорною точкою для геодезичних вимірювань на місцевості.
Художній (139 хв.)
Японія 2009.

)   Японія 2009

Улюблена рівняння професора (Hakase no aishita sûshiki / The Professor and His Beloved Equation)
Історія про доброго і благородній професора, десять років тому потрапив в автомобільну аварію, після якої в його пам'яті стали утримуватися події не більше ніж 80 хвилин. У його житті з'являються дві людини: домробітниця і її десятирічний син Рут.
Згодом вони починають розуміти красу, приховану в цифрах, їх заворожує любов професора до математики. Мало-помалу вони починають досліджувати фантастичний світ математики, чисел, рівнянь - світ, наповнений любов'ю, теплотою, чистотою і красою. Він допомагає їм зрозуміти радість буття, радість того, що вони живі.
Художній (117 хв.)
Японія, 2006.

)   Японія, 2006

Лист з гір (Amida-do dayori / Letter From The Mountain)
Історія подружньої пари Уедо, яка переїхала в рідне село чоловіка. Історія Такао, письменника, який з часу отримання літературою премії так нічого не написав за десять років, і його дружини Мічіко, що живе з глибоким душевним травмою, в селі вона влаштовується як єдиний доктор.
Розмірений, філософський, дуже добрий сюжет фільму розкриває відносини людей цього села. Їх мужню простоту і чистоту сприйняття життя і смерті. Фільм містить багато цікавих зустрічей з реальними (Не актори) жителями села, і з дивовижною красою природи, серед якої вони живуть.
Художній (127 хв.)
Японія, 2002.

)   Японія, 2002

Чи не падай духом (Kujikenaide / Do not Lose Heart)
Фільм показує життя відомої японської поетеси Тойо Сибата. Вона вперше почала писати вірші у віці 92 років і в 2009-му році опублікувала свою першу збірку під назвою «Не падай духом» (Kujikenaide), який розійшовся тиражем понад 1,5 млн. Копій.
Її друга збірка віршів, що вийшов напередодні вікового ювілею, розійшовся тиражем в 200 мільйонів екземплярів і став національним бестселером. Секрет успіху її поезії в умінні помічати цікаві дрібниці повсякденному житті і з гумором описувати свої ностальгічні спогади про ті часи, коли вона була молодою і недосвідченою жінкою. Крім того, її вірші пронизані справжньою теплотою і ніжністю, що не залишають байдужими жодного читача.
Вірші Тойо Сибата
Художній (128 хв.)
Японія, 2013.

)   Японія, 2013

Осідлав кита (Whale Rider)
У народу маорі є легенда про юнака Пакейа, який, осідлавши кита, вивіз свій народ до Нової Зеландії. Старіючий вождь племені чекає народження внука-спадкоємця і вже вирішив назвати його на честь героя цієї легенди - адже хлопчикові належить прийняти на себе керівництво громадою. Однак, всупереч очікуванням, народжується дівчинка. Тепер внучці вождя доведеться довести своє лідерство, завоювати повагу одноплемінників і зробити героїчний подвиг - осідлати кита і прокотиться на ньому.
Художній (101 хв.)
Німеччина, Нова Зеландія, 2002.

Рекомендуємо фільми: НОВИЙ СВІТ

Пропонуємо Вашій увазі перелік фільмів, які присвячені духовному пошуку.
Серед них документальні розповіді про родину Реріхів, їх творчості і життєвому шляху; оповіді про духовність Тибету і буддизмі; художні фільми про шляхи мудрості і співчуття.

Серед них документальні розповіді про родину Реріхів, їх творчості і життєвому шляху;  оповіді про духовність Тибету і буддизмі;  художні фільми про шляхи мудрості і співчуття

Миларепа. Великий йог Тибету (Milarepa)
Фільм знятий по життєпису одного з найбільших йогинов і просвітлених Тибету славному Міларепи. У першій частині розповідається про ранні роки життя великого йогина. На прохання своєї матері Миларепа відправився вчитися чаклунства для того, щоб мати можливість помститися ворогам своєї сім'ї. Однак, в процесі своїх злодіянь Миларепа розуміє, що таким чином страждань стає ще більше і вирішує шукати інший шлях.
Художній (92 хв.)
Бутан, 2006.

)   Бутан, 2006

Сіддхартха. На шляху до істини (Siddhartha)
Фільм «Сіддхартха» поставлений по книзі Германа Гессе. Молодий брамін в пошуках просвітління присвячує своє життя медитації і практикам, але відчуває незадоволеність і безуспішність усіх своїх спроб здобути свободу. Одного разу його відвідує розуміння, що всі зусилля і техніки тільки зміцнюють його Его. Він приходить до Будди (все відбувається під час Гаутами Будди) і каже, що далі буде слідувати своїм шляхом. Але повернення до мирського життя, також, не приносить тривалого задоволення і спокою. І тоді він осягає суть серединного шляху і простого природного життя в теперішньому моменті, без зусиль і прагнень щось отримати.
Художній (83 хв.)
США, 1972.

)   США, 1972

Гімалаї (Himalaya - l'enfance d'un chef)
У забороненому непальському районі Долпо, розташованому на висоті п'ять тисяч і метрів, вождь Тінлі і молодий погонич Карма не можуть прийти до згоди, хто з них поведе через гори караван в'ючних яків з вантажем солі, яку потрібно обміняти на зерно. Карма сам хоче стати вождем, але Тінлі вважає, що звання вождя повинно перейти у спадок до його внука. Кожен зі своїм караваном, суперники відправляються в смертельно небезпечний шлях. Довгі тижні їм належить кидати виклик жорстоким морозам, ураганним вітрам і нищівного лавинам.
Художній (108 хв.)
Франція, Великобританія, Швейцарія, 1999..

)   Франція, Великобританія, Швейцарія, 1999

Самсара (Samsara)
Молодий чернець провів в медитації тривалий термін. Його повертають в рідний монастир і Рінпоче нагороджує його високим титулом ... Здається ось він успіх у пізнанні і вивченні буддизму, але для Таші, ченця цей світ не підходить. Він втомився від постійного дотримання букви писань і вирішує змінити життя ченця на життя в світі. Його мудра дружина Пема веде його по тернистою дорогою життя і в кінці пояснює йому, в чому полягає сенс любові до дхарми.
Художній (138 хв.)
Німеччина, Франція, Італія, 2001..

)   Німеччина, Франція, Італія, 2001

Дзен (Zen)
Відкинути все, віддаючи себе в руки Природи і просто сидіти в медитації. Це - сутність Дзен-Буддизму Догена. У 13-му столітті Доген, молодий японський послушник, поїхав до Китаю в пошуках вчителя Істини. Там він зустрів ченця, який вчив його, що тільки медитація Дзен - істинний шлях до просвітління. Повернувшись освіченим до Японії, він ризикує своїм життям, щоб ввести Дзен-Буддизм, надихаючи мільйони послідовників, які і в наші дні практикують його вчення у всьому світ.
Художній (127 хв.)
Японія 2009.

)   Японія 2009

Весна, літо, осінь, зима ... і знову весна
Цей фільм називають самим філософським фільмом Кім Кі-Дука. І не дарма. Фільм не просто філософський, він, як не можна краще показує суть дзен, життя і просвітління.
Невелика хатина посеред дивного за красою озера. Старий монах виховує хлопчика. Весна змінює зиму, і все починається спочатку - як і в житті людини. Роки йдуть. Хлопчик виріс і покинув старого, щоб почати нове життя. Але одного разу, молода людина, вже ставши чоловіком, і пройшовши всі випробування свого шляху зрозуміє наскільки швидкоплинне і ілюзорна мирське життя. Він повернеться в занедбану хатину, щоб все повторилося.
Художній (103 хв.)
Південна Корея, Німеччина, 2003.

)   Південна Корея, Німеччина, 2003

Конфуцій (Kong Zi / Confucius)
Історія життя знаменитого китайського мислителя і філософа Конфуція.
Китай ще не був єдиним в «Період Весен і Осені». Країна була клаптева ковдра з феодальних князівств і держав, постійно змагаються один з одним за перевагу і території.
У Князівстві Лу все було як скрізь: умовний правитель не мав реального авторитету, а справжня влада була зосереджена в руках трьох місцевих кланів. Вражений успіхами Конфуція на посаді мера Чжунду, правитель Лу закликав його до двору і призначив міністром обрядів.
Мудрий і вчений Конфуцій служить Вітчизні, але зрада і інтриги змушують його покинути Батьківщину і довгі роки поневірятися по Стародавньому Китаю в пошуках визнання.
Художній (118 хв.)
Китай, 2010 року.

)   Китай, 2010 року

Сім років в Тибеті (Seven Years in Tibet)
Генріх Харрер, офіцер Рейху, людина, у якого було все - успіх, краса, популярність. Але йому було мало земної слави. Залишивши вдома вагітну дружину, він відправляється на підкорення неприступного піку в Гімалаях. Цей подвиг повинен увічнити його ім'я.
Однак попереду його чекає не успішне сходження, а смертельна небезпека, ворожий полон, довгі поневіряння ... Нарешті він добирається до таємничого тибетського міста Лхаса, де йому належить провести довгих сім років, і де молодий Далай Лама робить його своїм наближеним. І тут, в країні, що лежить за межами цивілізації, йому доведеться пережити події, які назавжди змінять його життя.
Художній (136 хв.)
США, Великобританія, 1997..

)   США, Великобританія, 1997

Кундун (Kundun)
Реалістичне розповідь про життя і трагічну долю чотирнадцятого Далай-Лами, одного з найбільших релігійних діячів нашої епохи і духовного наставника буддистів усього світу. Хроніка його дитинства і юності, наповненої тривогами за майбутнє древньої нації, рішучими спробами відстояти право Тибету на політичну і релігійну незалежність.
Після китайського вторгнення Далай-Лама був змушений бігти в Індію, де він і до цього дня перебуває у вигнанні, закликаючи світову спільноту звернути увагу на біди і страждання свого народу. Це історія про дивну юнакові, наділеному багатовіковою мудрістю і знаннями, чия непохитна воля і віра є гідним прикладом для всіх, кому дорогі свобода і справедливість.
Художній (134 хв.)
США, 1997..

)   США, 1997

Маленький Будда (Little Buddha)
У великому американському місті маленький Джесі і його батьки читають казку про принца з країни чудес. Але коли до них в будинок є справжній тибетський чернець лама Норбу, життя виявляється чудеснее будь книжки. Норбу впевнений, що Джессі - нове втілення Будди, дві тисячі років тому носив ім'я принца Сиддхарти. Пізнавши біль і страждання, Сиддхарта проникся духовним прагненням вивести людей з темряви неуцтва до вершин просвітлення. У супроводі Норбу Джесі відправляється до Тибету, де йому доведеться пережити безліч незабутніх пригод.
Художній (123 хв.)
Франція, Великобританія, Італія, 1993.

)   Франція, Великобританія, Італія, 1993

Маги і мандрівники (Travellers and Magicians)
Молода людина на ім'я Дондуп, незважаючи на своє університетську освіту, вирішує, що краще збирати яблука в Сполучених Штатах, ніж працювати державним чиновником в далекій селі. На своєму шляху в пошуках кращого життя він зустрічає декількох мандрівників - ченця, торговця яблуками, виробника паперу і його чарівну дочку. Чернець розповідає Дондупу історію хлопця на ім'я Таші, яка відбувається як би паралельно його власним подорожі. Це історія пристрасті, ревнощів, і її трагічна розв'язка змушує Дондупа задуматися - а чи дійсно так чудова життя далеко від рідного дому.
Художній (108 хв.)
Австралія, Бутан, 2003.

)   Австралія, Бутан, 2003

Кубок (Phörpa / The Cup)
Чемпіонат Світу з футболу зразка 1998 року.
У стінах буддійського монастиря киплять цілком життєві пристрасті - лама-настоятель мріє повернутися на батьківщину, ченці розглядають глянцево-силіконових панянок в журналах, пристрасно вболівають за збірну Франції і бігають в сусіднє село, щоб подивитися ігри ЧС по телевізору. Але про їх несанкціонованих нічних походах дізнається вчитель і під загрозою відрахування з монастиря про перегляди футбольних матчів доводиться забути, але наближається фінал Бразилія-Франція. Таку гру пропустити не можна!
Футбол з Ламою Кхентце Норбу (режисер і сценарист), який, до речі сказати, є власником трону в Дзонгарском монастирі, а також духовним настоятелем кількох монастирів в Індії, Бутані і Сиккиме, був відзначений на фестивалях в Мюнхені, Пусані, Торонто.
Художній (93 хв.)
Австралія, 1999..

)   Австралія, 1999

Втеча з Тибету (Wie zwischen Himmel und Erde)
Йохана, німецька студентка, має намір підкорити одну з найвищих гір Тибету. На шляху до наміченої мети вона знайомиться з групою тибетських біженців, які хочуть вивезти з Тибету спадкоємця Далай-лами ( «Золотого хлопчика»). Інтерес до всього що відбувається змушує Йоханна залучитися до таємну операцію.
Шлях разом з біженцями проходить на висоті 6 тис. Метрів. Він небезпечний подвійно, тому що за учасниками втечі слідують по п'ятах солдати китайського уряду.
Художній (98 хв.)
Німеччина, Швейцарія, 2012.

)   Німеччина, Швейцарія, 2012

Кінь вітру (Windhorse)
Події розгортаються в вісімдесяті роки на території китайського Тибету. Дві сестри та брат пам'ятають зберігають спогади про те, що був убитий їхній дід за те, що відмовився визнавати китайську диктатуру і проголосив вірність Далай Ламі. Офіційна влада Китаю створює образ тибетців, як щасливих і ситих підданих великого Мао, в той же тибетці знаходяться в страху перед китайською поліцією, руйнування культурних цінностей, традицій і заборона згадувати ім'я Далай Лами викликає в них глибоке внутрішнє невдоволення. Одна з сестер - черниця і постраждала в тюрмі за відмову підкоритися вимогам китайської поліції. Брат тихо спивається в китайських дискотеках. Друга сестра намагається звикнути до нового життя і побудувати кар'єру співачки. Але в кінцевому рахунку і вона згадує про трагедію, яка торкнулася їх сім'ї і всього тибетського народу.
Свою назву фільм одержав від традиційних в буддистських обрядах прапорців - «коней вітру», на яких написані мантри.
Художній (97 хв.)
США, 1998..

)   США, 1998

Дід Азіз (Bab'Aziz)
Двоє людей, загублені в океані піску. Іштар, весела маленька дівчинка, і її дід, Баб Азіз, сліпий дервіш. Їх мета - велике возз'єднання дервішів, яке відбувається кожні тридцять років. Але дізнатися, де це станеться, кожен намагається виходячи зі своєї віри. Кожен повинен почути нескінченну тишу пустелі своїм серцем. Поки вони перетинають безмежний простір пустелі по палючим пісках, вони зустрічаються з іншими людьми.
Художній (96 хв.)
Швейцарія, Угорщина, Франція, Німеччина, Іран, Туніс, Великобританія, 2005.

)   Швейцарія, Угорщина, Франція, Німеччина, Іран, Туніс, Великобританія, 2005

Маленький чернець (A Little Monk)
Фільм знятий за оповіданням Хам Се Дока "Маленький чернець".
У буддійському монастирі залишилося тільки три ченці: старий настоятель, юнак Чон Сім і маленький хлопчик Тон ем. Хлопчик ніколи не бачив своєї матері, він ніколи не ходив в школу, він заздрить дітям, у яких є батьки. В юному Чон Сімі пробуджується жага любові. Старий монах намагається врятувати їх обох від спокус великого світу і від злої карми.
Художній (100 хв.)
Південна Корея, 2002.

)   Південна Корея, 2002

Після дощу (Ame agaru)
Мандрівний ронін Місава Іхеі і його вірна дружина перечікують розлив річки в зубожілій готелі на березі. Мистецтво Іхеі у володінні мечем гідне подиву, але ще дивніше його доброта і співчуття до людей. Ні майстерність, ні доброта не допомогли Ронін знайти місця в житті. Невдачі і бідність переслідують його. І ось Доля зводить його з місцевим вельможею, який, здається, відчув в неприкаяні самураї споріднену душу. Чи пощастить Іхеі на цей раз? Блисне промінь надії, коли пройде дощ?
Художній (91 хв.)
Японія, Франція, 1999..

)   Японія, Франція, 1999

Дорога до дому (Jibeuro / The Way Home)
Один хлопчисько, який є яскравим представником «важких дітей» відчуває велику кількість труднощів і незручностей через те, що він повинен якийсь час проживати на відстані від свого будинку і міста зокрема. Йому необхідно жити і доглядати за своєю бабусею, яка розмовляє виключно за допомогою жестів. Спочатку може здатися, що онук буде знущатися над беззахисною бабусею, але насправді, бабуся має дуже велику силу - любові. Бабуся дуже мудра і розумна, що згодом переводить відносини бабусі й онука на новий рівень, і змусить змінити важкого хлопчика.
Художній (88 хв.)
Південна Корея, 2002.

)   Південна Корея, 2002

Тенчі: Самурай-астроном (Tenchi meisatsu / Tenchi: The Samurai Astronomer)
Фільм заснований на життя Santetsu Yasui (27.12.1639 - 01.11.1715), який був призначений першим офіційним астрономом в період Едо і займався створенням календаря Jokyo за імператорським запитом.
Талановитий математик, визнаний гравець в го і астроном-любитель, Сантецу зауважив похибка в японському календарі, обумовлену традиційної табуювання будь-яких досліджень і ініціатив в цій галузі, а також відсутністю контактів з зарубіжними астрономами внаслідок закритості країни від зовнішнього світу. Довелося йому воістину винаходити велосипед в календарній справі і створювати власний, японський - відмінний від традиційного китайського - календар. Так з'явився перший в Японії державний астроном.
Художній (141 хв.)
Японія, 2012.

)   Японія, 2012

Гора Цуругі. Хроніка Трігопунктов (Tsurugidake: Ten no ki)
Гора Цуругі, розташована в префектурі Тояма, підноситься на 2999 м над рівнем моря. Вона відома своєю неприступністю, і з давніх часів вважалася священною. Тому аж до 20 століття, гора залишалася білою плямою на топографічних картах Японії. Але в 1907 році військове командування закликає Сібасакі, відомого топографа, і наказує зійти на гору Цуругі, щоб зробити геодезичну зйомку.
Сібасакі в компанії з Тёдзіро, місцевим провідником, і групою сміливців береться виконати це небезпечне завдання і встановити на вершині гори тригонометричний пункт (трігопункт) - спеціальний геодезичний знак, службовець опорною точкою для геодезичних вимірювань на місцевості.
Художній (139 хв.)
Японія 2009.

)   Японія 2009

Улюблена рівняння професора (Hakase no aishita sûshiki / The Professor and His Beloved Equation)
Історія про доброго і благородній професора, десять років тому потрапив в автомобільну аварію, після якої в його пам'яті стали утримуватися події не більше ніж 80 хвилин. У його житті з'являються дві людини: домробітниця і її десятирічний син Рут.
Згодом вони починають розуміти красу, приховану в цифрах, їх заворожує любов професора до математики. Мало-помалу вони починають досліджувати фантастичний світ математики, чисел, рівнянь - світ, наповнений любов'ю, теплотою, чистотою і красою. Він допомагає їм зрозуміти радість буття, радість того, що вони живі.
Художній (117 хв.)
Японія, 2006.

)   Японія, 2006

Лист з гір (Amida-do dayori / Letter From The Mountain)
Історія подружньої пари Уедо, яка переїхала в рідне село чоловіка. Історія Такао, письменника, який з часу отримання літературою премії так нічого не написав за десять років, і його дружини Мічіко, що живе з глибоким душевним травмою, в селі вона влаштовується як єдиний доктор.
Розмірений, філософський, дуже добрий сюжет фільму розкриває відносини людей цього села. Їх мужню простоту і чистоту сприйняття життя і смерті. Фільм містить багато цікавих зустрічей з реальними (Не актори) жителями села, і з дивовижною красою природи, серед якої вони живуть.
Художній (127 хв.)
Японія, 2002.

)   Японія, 2002

Чи не падай духом (Kujikenaide / Do not Lose Heart)
Фільм показує життя відомої японської поетеси Тойо Сибата. Вона вперше почала писати вірші у віці 92 років і в 2009-му році опублікувала свою першу збірку під назвою «Не падай духом» (Kujikenaide), який розійшовся тиражем понад 1,5 млн. Копій.
Її друга збірка віршів, що вийшов напередодні вікового ювілею, розійшовся тиражем в 200 мільйонів екземплярів і став національним бестселером. Секрет успіху її поезії в умінні помічати цікаві дрібниці повсякденному житті і з гумором описувати свої ностальгічні спогади про ті часи, коли вона була молодою і недосвідченою жінкою. Крім того, її вірші пронизані справжньою теплотою і ніжністю, що не залишають байдужими жодного читача.
Вірші Тойо Сибата
Художній (128 хв.)
Японія, 2013.

)   Японія, 2013

Осідлав кита (Whale Rider)
У народу маорі є легенда про юнака Пакейа, який, осідлавши кита, вивіз свій народ до Нової Зеландії. Старіючий вождь племені чекає народження внука-спадкоємця і вже вирішив назвати його на честь героя цієї легенди - адже хлопчикові належить прийняти на себе керівництво громадою. Однак, всупереч очікуванням, народжується дівчинка. Тепер внучці вождя доведеться довести своє лідерство, завоювати повагу одноплемінників і зробити героїчний подвиг - осідлати кита і прокотиться на ньому.
Художній (101 хв.)
Німеччина, Нова Зеландія, 2002.

Рекомендуємо фільми: НОВИЙ СВІТ

Пропонуємо Вашій увазі перелік фільмів, які присвячені духовному пошуку.
Серед них документальні розповіді про родину Реріхів, їх творчості і життєвому шляху; оповіді про духовність Тибету і буддизмі; художні фільми про шляхи мудрості і співчуття.

Серед них документальні розповіді про родину Реріхів, їх творчості і життєвому шляху;  оповіді про духовність Тибету і буддизмі;  художні фільми про шляхи мудрості і співчуття

Миларепа. Великий йог Тибету (Milarepa)
Фільм знятий по життєпису одного з найбільших йогинов і просвітлених Тибету славному Міларепи. У першій частині розповідається про ранні роки життя великого йогина. На прохання своєї матері Миларепа відправився вчитися чаклунства для того, щоб мати можливість помститися ворогам своєї сім'ї. Однак, в процесі своїх злодіянь Миларепа розуміє, що таким чином страждань стає ще більше і вирішує шукати інший шлях.
Художній (92 хв.)
Бутан, 2006.

)   Бутан, 2006

Сіддхартха. На шляху до істини (Siddhartha)
Фільм «Сіддхартха» поставлений по книзі Германа Гессе. Молодий брамін в пошуках просвітління присвячує своє життя медитації і практикам, але відчуває незадоволеність і безуспішність усіх своїх спроб здобути свободу. Одного разу його відвідує розуміння, що всі зусилля і техніки тільки зміцнюють його Его. Він приходить до Будди (все відбувається під час Гаутами Будди) і каже, що далі буде слідувати своїм шляхом. Але повернення до мирського життя, також, не приносить тривалого задоволення і спокою. І тоді він осягає суть серединного шляху і простого природного життя в теперішньому моменті, без зусиль і прагнень щось отримати.
Художній (83 хв.)
США, 1972.

)   США, 1972

Гімалаї (Himalaya - l'enfance d'un chef)
У забороненому непальському районі Долпо, розташованому на висоті п'ять тисяч і метрів, вождь Тінлі і молодий погонич Карма не можуть прийти до згоди, хто з них поведе через гори караван в'ючних яків з вантажем солі, яку потрібно обміняти на зерно. Карма сам хоче стати вождем, але Тінлі вважає, що звання вождя повинно перейти у спадок до його внука. Кожен зі своїм караваном, суперники відправляються в смертельно небезпечний шлях. Довгі тижні їм належить кидати виклик жорстоким морозам, ураганним вітрам і нищівного лавинам.
Художній (108 хв.)
Франція, Великобританія, Швейцарія, 1999..

)   Франція, Великобританія, Швейцарія, 1999

Самсара (Samsara)
Молодий чернець провів в медитації тривалий термін. Його повертають в рідний монастир і Рінпоче нагороджує його високим титулом ... Здається ось він успіх у пізнанні і вивченні буддизму, але для Таші, ченця цей світ не підходить. Він втомився від постійного дотримання букви писань і вирішує змінити життя ченця на життя в світі. Його мудра дружина Пема веде його по тернистою дорогою життя і в кінці пояснює йому, в чому полягає сенс любові до дхарми.
Художній (138 хв.)
Німеччина, Франція, Італія, 2001..

)   Німеччина, Франція, Італія, 2001

Дзен (Zen)
Відкинути все, віддаючи себе в руки Природи і просто сидіти в медитації. Це - сутність Дзен-Буддизму Догена. У 13-му столітті Доген, молодий японський послушник, поїхав до Китаю в пошуках вчителя Істини. Там він зустрів ченця, який вчив його, що тільки медитація Дзен - істинний шлях до просвітління. Повернувшись освіченим до Японії, він ризикує своїм життям, щоб ввести Дзен-Буддизм, надихаючи мільйони послідовників, які і в наші дні практикують його вчення у всьому світ.
Художній (127 хв.)
Японія 2009.

)   Японія 2009

Весна, літо, осінь, зима ... і знову весна
Цей фільм називають самим філософським фільмом Кім Кі-Дука. І не дарма. Фільм не просто філософський, він, як не можна краще показує суть дзен, життя і просвітління.
Невелика хатина посеред дивного за красою озера. Старий монах виховує хлопчика. Весна змінює зиму, і все починається спочатку - як і в житті людини. Роки йдуть. Хлопчик виріс і покинув старого, щоб почати нове життя. Але одного разу, молода людина, вже ставши чоловіком, і пройшовши всі випробування свого шляху зрозуміє наскільки швидкоплинне і ілюзорна мирське життя. Він повернеться в занедбану хатину, щоб все повторилося.
Художній (103 хв.)
Південна Корея, Німеччина, 2003.

)   Південна Корея, Німеччина, 2003

Конфуцій (Kong Zi / Confucius)
Історія життя знаменитого китайського мислителя і філософа Конфуція.
Китай ще не був єдиним в «Період Весен і Осені». Країна була клаптева ковдра з феодальних князівств і держав, постійно змагаються один з одним за перевагу і території.
У Князівстві Лу все було як скрізь: умовний правитель не мав реального авторитету, а справжня влада була зосереджена в руках трьох місцевих кланів. Вражений успіхами Конфуція на посаді мера Чжунду, правитель Лу закликав його до двору і призначив міністром обрядів.
Мудрий і вчений Конфуцій служить Вітчизні, але зрада і інтриги змушують його покинути Батьківщину і довгі роки поневірятися по Стародавньому Китаю в пошуках визнання.
Художній (118 хв.)
Китай, 2010 року.

)   Китай, 2010 року

Сім років в Тибеті (Seven Years in Tibet)
Генріх Харрер, офіцер Рейху, людина, у якого було все - успіх, краса, популярність. Але йому було мало земної слави. Залишивши вдома вагітну дружину, він відправляється на підкорення неприступного піку в Гімалаях. Цей подвиг повинен увічнити його ім'я.
Однак попереду його чекає не успішне сходження, а смертельна небезпека, ворожий полон, довгі поневіряння ... Нарешті він добирається до таємничого тибетського міста Лхаса, де йому належить провести довгих сім років, і де молодий Далай Лама робить його своїм наближеним. І тут, в країні, що лежить за межами цивілізації, йому доведеться пережити події, які назавжди змінять його життя.
Художній (136 хв.)
США, Великобританія, 1997..

)   США, Великобританія, 1997

Кундун (Kundun)
Реалістичне розповідь про життя і трагічну долю чотирнадцятого Далай-Лами, одного з найбільших релігійних діячів нашої епохи і духовного наставника буддистів усього світу. Хроніка його дитинства і юності, наповненої тривогами за майбутнє древньої нації, рішучими спробами відстояти право Тибету на політичну і релігійну незалежність.
Після китайського вторгнення Далай-Лама був змушений бігти в Індію, де він і до цього дня перебуває у вигнанні, закликаючи світову спільноту звернути увагу на біди і страждання свого народу. Це історія про дивну юнакові, наділеному багатовіковою мудрістю і знаннями, чия непохитна воля і віра є гідним прикладом для всіх, кому дорогі свобода і справедливість.
Художній (134 хв.)
США, 1997..

)   США, 1997

Маленький Будда (Little Buddha)
У великому американському місті маленький Джесі і його батьки читають казку про принца з країни чудес. Але коли до них в будинок є справжній тибетський чернець лама Норбу, життя виявляється чудеснее будь книжки. Норбу впевнений, що Джессі - нове втілення Будди, дві тисячі років тому носив ім'я принца Сиддхарти. Пізнавши біль і страждання, Сиддхарта проникся духовним прагненням вивести людей з темряви неуцтва до вершин просвітлення. У супроводі Норбу Джесі відправляється до Тибету, де йому доведеться пережити безліч незабутніх пригод.
Художній (123 хв.)
Франція, Великобританія, Італія, 1993.

)   Франція, Великобританія, Італія, 1993

Маги і мандрівники (Travellers and Magicians)
Молода людина на ім'я Дондуп, незважаючи на своє університетську освіту, вирішує, що краще збирати яблука в Сполучених Штатах, ніж працювати державним чиновником в далекій селі. На своєму шляху в пошуках кращого життя він зустрічає декількох мандрівників - ченця, торговця яблуками, виробника паперу і його чарівну дочку. Чернець розповідає Дондупу історію хлопця на ім'я Таші, яка відбувається як би паралельно його власним подорожі. Це історія пристрасті, ревнощів, і її трагічна розв'язка змушує Дондупа задуматися - а чи дійсно так чудова життя далеко від рідного дому.
Художній (108 хв.)
Австралія, Бутан, 2003.

)   Австралія, Бутан, 2003

Кубок (Phörpa / The Cup)
Чемпіонат Світу з футболу зразка 1998 року.
У стінах буддійського монастиря киплять цілком життєві пристрасті - лама-настоятель мріє повернутися на батьківщину, ченці розглядають глянцево-силіконових панянок в журналах, пристрасно вболівають за збірну Франції і бігають в сусіднє село, щоб подивитися ігри ЧС по телевізору. Але про їх несанкціонованих нічних походах дізнається вчитель і під загрозою відрахування з монастиря про перегляди футбольних матчів доводиться забути, але наближається фінал Бразилія-Франція. Таку гру пропустити не можна!
Футбол з Ламою Кхентце Норбу (режисер і сценарист), який, до речі сказати, є власником трону в Дзонгарском монастирі, а також духовним настоятелем кількох монастирів в Індії, Бутані і Сиккиме, був відзначений на фестивалях в Мюнхені, Пусані, Торонто.
Художній (93 хв.)
Австралія, 1999..

)   Австралія, 1999

Втеча з Тибету (Wie zwischen Himmel und Erde)
Йохана, німецька студентка, має намір підкорити одну з найвищих гір Тибету. На шляху до наміченої мети вона знайомиться з групою тибетських біженців, які хочуть вивезти з Тибету спадкоємця Далай-лами ( «Золотого хлопчика»). Інтерес до всього що відбувається змушує Йоханна залучитися до таємну операцію.
Шлях разом з біженцями проходить на висоті 6 тис. Метрів. Він небезпечний подвійно, тому що за учасниками втечі слідують по п'ятах солдати китайського уряду.
Художній (98 хв.)
Німеччина, Швейцарія, 2012.

)   Німеччина, Швейцарія, 2012

Кінь вітру (Windhorse)
Події розгортаються в вісімдесяті роки на території китайського Тибету. Дві сестри та брат пам'ятають зберігають спогади про те, що був убитий їхній дід за те, що відмовився визнавати китайську диктатуру і проголосив вірність Далай Ламі. Офіційна влада Китаю створює образ тибетців, як щасливих і ситих підданих великого Мао, в той же тибетці знаходяться в страху перед китайською поліцією, руйнування культурних цінностей, традицій і заборона згадувати ім'я Далай Лами викликає в них глибоке внутрішнє невдоволення. Одна з сестер - черниця і постраждала в тюрмі за відмову підкоритися вимогам китайської поліції. Брат тихо спивається в китайських дискотеках. Друга сестра намагається звикнути до нового життя і побудувати кар'єру співачки. Але в кінцевому рахунку і вона згадує про трагедію, яка торкнулася їх сім'ї і всього тибетського народу.
Свою назву фільм одержав від традиційних в буддистських обрядах прапорців - «коней вітру», на яких написані мантри.
Художній (97 хв.)
США, 1998..

)   США, 1998

Дід Азіз (Bab'Aziz)
Двоє людей, загублені в океані піску. Іштар, весела маленька дівчинка, і її дід, Баб Азіз, сліпий дервіш. Їх мета - велике возз'єднання дервішів, яке відбувається кожні тридцять років. Але дізнатися, де це станеться, кожен намагається виходячи зі своєї віри. Кожен повинен почути нескінченну тишу пустелі своїм серцем. Поки вони перетинають безмежний простір пустелі по палючим пісках, вони зустрічаються з іншими людьми.
Художній (96 хв.)
Швейцарія, Угорщина, Франція, Німеччина, Іран, Туніс, Великобританія, 2005.

)   Швейцарія, Угорщина, Франція, Німеччина, Іран, Туніс, Великобританія, 2005

Маленький чернець (A Little Monk)
Фільм знятий за оповіданням Хам Се Дока "Маленький чернець".
У буддійському монастирі залишилося тільки три ченці: старий настоятель, юнак Чон Сім і маленький хлопчик Тон ем. Хлопчик ніколи не бачив своєї матері, він ніколи не ходив в школу, він заздрить дітям, у яких є батьки. В юному Чон Сімі пробуджується жага любові. Старий монах намагається врятувати їх обох від спокус великого світу і від злої карми.
Художній (100 хв.)
Південна Корея, 2002.

)   Південна Корея, 2002

Після дощу (Ame agaru)
Мандрівний ронін Місава Іхеі і його вірна дружина перечікують розлив річки в зубожілій готелі на березі. Мистецтво Іхеі у володінні мечем гідне подиву, але ще дивніше його доброта і співчуття до людей. Ні майстерність, ні доброта не допомогли Ронін знайти місця в житті. Невдачі і бідність переслідують його. І ось Доля зводить його з місцевим вельможею, який, здається, відчув в неприкаяні самураї споріднену душу. Чи пощастить Іхеі на цей раз? Блисне промінь надії, коли пройде дощ?
Художній (91 хв.)
Японія, Франція, 1999..

)   Японія, Франція, 1999

Дорога до дому (Jibeuro / The Way Home)
Один хлопчисько, який є яскравим представником «важких дітей» відчуває велику кількість труднощів і незручностей через те, що він повинен якийсь час проживати на відстані від свого будинку і міста зокрема. Йому необхідно жити і доглядати за своєю бабусею, яка розмовляє виключно за допомогою жестів. Спочатку може здатися, що онук буде знущатися над беззахисною бабусею, але насправді, бабуся має дуже велику силу - любові. Бабуся дуже мудра і розумна, що згодом переводить відносини бабусі й онука на новий рівень, і змусить змінити важкого хлопчика.
Художній (88 хв.)
Південна Корея, 2002.

)   Південна Корея, 2002

Тенчі: Самурай-астроном (Tenchi meisatsu / Tenchi: The Samurai Astronomer)
Фільм заснований на життя Santetsu Yasui (27.12.1639 - 01.11.1715), який був призначений першим офіційним астрономом в період Едо і займався створенням календаря Jokyo за імператорським запитом.
Талановитий математик, визнаний гравець в го і астроном-любитель, Сантецу зауважив похибка в японському календарі, обумовлену традиційної табуювання будь-яких досліджень і ініціатив в цій галузі, а також відсутністю контактів з зарубіжними астрономами внаслідок закритості країни від зовнішнього світу. Довелося йому воістину винаходити велосипед в календарній справі і створювати власний, японський - відмінний від традиційного китайського - календар. Так з'явився перший в Японії державний астроном.
Художній (141 хв.)
Японія, 2012.

)   Японія, 2012

Гора Цуругі. Хроніка Трігопунктов (Tsurugidake: Ten no ki)
Гора Цуругі, розташована в префектурі Тояма, підноситься на 2999 м над рівнем моря. Вона відома своєю неприступністю, і з давніх часів вважалася священною. Тому аж до 20 століття, гора залишалася білою плямою на топографічних картах Японії. Але в 1907 році військове командування закликає Сібасакі, відомого топографа, і наказує зійти на гору Цуругі, щоб зробити геодезичну зйомку.
Сібасакі в компанії з Тёдзіро, місцевим провідником, і групою сміливців береться виконати це небезпечне завдання і встановити на вершині гори тригонометричний пункт (трігопункт) - спеціальний геодезичний знак, службовець опорною точкою для геодезичних вимірювань на місцевості.
Художній (139 хв.)
Японія 2009.

)   Японія 2009

Улюблена рівняння професора (Hakase no aishita sûshiki / The Professor and His Beloved Equation)
Історія про доброго і благородній професора, десять років тому потрапив в автомобільну аварію, після якої в його пам'яті стали утримуватися події не більше ніж 80 хвилин. У його житті з'являються дві людини: домробітниця і її десятирічний син Рут.
Згодом вони починають розуміти красу, приховану в цифрах, їх заворожує любов професора до математики. Мало-помалу вони починають досліджувати фантастичний світ математики, чисел, рівнянь - світ, наповнений любов'ю, теплотою, чистотою і красою. Він допомагає їм зрозуміти радість буття, радість того, що вони живі.
Художній (117 хв.)
Японія, 2006.

)   Японія, 2006

Лист з гір (Amida-do dayori / Letter From The Mountain)
Історія подружньої пари Уедо, яка переїхала в рідне село чоловіка. Історія Такао, письменника, який з часу отримання літературою премії так нічого не написав за десять років, і його дружини Мічіко, що живе з глибоким душевним травмою, в селі вона влаштовується як єдиний доктор.
Розмірений, філософський, дуже добрий сюжет фільму розкриває відносини людей цього села. Їх мужню простоту і чистоту сприйняття життя і смерті. Фільм містить багато цікавих зустрічей з реальними (Не актори) жителями села, і з дивовижною красою природи, серед якої вони живуть.
Художній (127 хв.)
Японія, 2002.

)   Японія, 2002

Чи не падай духом (Kujikenaide / Do not Lose Heart)
Фільм показує життя відомої японської поетеси Тойо Сибата. Вона вперше почала писати вірші у віці 92 років і в 2009-му році опублікувала свою першу збірку під назвою «Не падай духом» (Kujikenaide), який розійшовся тиражем понад 1,5 млн. Копій.
Її друга збірка віршів, що вийшов напередодні вікового ювілею, розійшовся тиражем в 200 мільйонів екземплярів і став національним бестселером. Секрет успіху її поезії в умінні помічати цікаві дрібниці повсякденному житті і з гумором описувати свої ностальгічні спогади про ті часи, коли вона була молодою і недосвідченою жінкою. Крім того, її вірші пронизані справжньою теплотою і ніжністю, що не залишають байдужими жодного читача.
Вірші Тойо Сибата
Художній (128 хв.)
Японія, 2013.

)   Японія, 2013

Осідлав кита (Whale Rider)
У народу маорі є легенда про юнака Пакейа, який, осідлавши кита, вивіз свій народ до Нової Зеландії. Старіючий вождь племені чекає народження внука-спадкоємця і вже вирішив назвати його на честь героя цієї легенди - адже хлопчикові належить прийняти на себе керівництво громадою. Однак, всупереч очікуванням, народжується дівчинка. Тепер внучці вождя доведеться довести своє лідерство, завоювати повагу одноплемінників і зробити героїчний подвиг - осідлати кита і прокотиться на ньому.
Художній (101 хв.)
Німеччина, Нова Зеландія, 2002.

Рекомендуємо фільми: НОВИЙ СВІТ

Пропонуємо Вашій увазі перелік фільмів, які присвячені духовному пошуку.
Серед них документальні розповіді про родину Реріхів, їх творчості і життєвому шляху; оповіді про духовність Тибету і буддизмі; художні фільми про шляхи мудрості і співчуття.

Серед них документальні розповіді про родину Реріхів, їх творчості і життєвому шляху;  оповіді про духовність Тибету і буддизмі;  художні фільми про шляхи мудрості і співчуття

Миларепа. Великий йог Тибету (Milarepa)
Фільм знятий по життєпису одного з найбільших йогинов і просвітлених Тибету славному Міларепи. У першій частині розповідається про ранні роки життя великого йогина. На прохання своєї матері Миларепа відправився вчитися чаклунства для того, щоб мати можливість помститися ворогам своєї сім'ї. Однак, в процесі своїх злодіянь Миларепа розуміє, що таким чином страждань стає ще більше і вирішує шукати інший шлях.
Художній (92 хв.)
Бутан, 2006.

)   Бутан, 2006

Сіддхартха. На шляху до істини (Siddhartha)
Фільм «Сіддхартха» поставлений по книзі Германа Гессе. Молодий брамін в пошуках просвітління присвячує своє життя медитації і практикам, але відчуває незадоволеність і безуспішність усіх своїх спроб здобути свободу. Одного разу його відвідує розуміння, що всі зусилля і техніки тільки зміцнюють його Его. Він приходить до Будди (все відбувається під час Гаутами Будди) і каже, що далі буде слідувати своїм шляхом. Але повернення до мирського життя, також, не приносить тривалого задоволення і спокою. І тоді він осягає суть серединного шляху і простого природного життя в теперішньому моменті, без зусиль і прагнень щось отримати.
Художній (83 хв.)
США, 1972.

)   США, 1972

Гімалаї (Himalaya - l'enfance d'un chef)
У забороненому непальському районі Долпо, розташованому на висоті п'ять тисяч і метрів, вождь Тінлі і молодий погонич Карма не можуть прийти до згоди, хто з них поведе через гори караван в'ючних яків з вантажем солі, яку потрібно обміняти на зерно. Карма сам хоче стати вождем, але Тінлі вважає, що звання вождя повинно перейти у спадок до його внука. Кожен зі своїм караваном, суперники відправляються в смертельно небезпечний шлях. Довгі тижні їм належить кидати виклик жорстоким морозам, ураганним вітрам і нищівного лавинам.
Художній (108 хв.)
Франція, Великобританія, Швейцарія, 1999..

)   Франція, Великобританія, Швейцарія, 1999

Самсара (Samsara)
Молодий чернець провів в медитації тривалий термін. Його повертають в рідний монастир і Рінпоче нагороджує його високим титулом ... Здається ось він успіх у пізнанні і вивченні буддизму, але для Таші, ченця цей світ не підходить. Він втомився від постійного дотримання букви писань і вирішує змінити життя ченця на життя в світі. Його мудра дружина Пема веде його по тернистою дорогою життя і в кінці пояснює йому, в чому полягає сенс любові до дхарми.
Художній (138 хв.)
Німеччина, Франція, Італія, 2001..

)   Німеччина, Франція, Італія, 2001

Дзен (Zen)
Відкинути все, віддаючи себе в руки Природи і просто сидіти в медитації. Це - сутність Дзен-Буддизму Догена. У 13-му столітті Доген, молодий японський послушник, поїхав до Китаю в пошуках вчителя Істини. Там він зустрів ченця, який вчив його, що тільки медитація Дзен - істинний шлях до просвітління. Повернувшись освіченим до Японії, він ризикує своїм життям, щоб ввести Дзен-Буддизм, надихаючи мільйони послідовників, які і в наші дні практикують його вчення у всьому світ.
Художній (127 хв.)
Японія 2009.

)   Японія 2009

Весна, літо, осінь, зима ... і знову весна
Цей фільм називають самим філософським фільмом Кім Кі-Дука. І не дарма. Фільм не просто філософський, він, як не можна краще показує суть дзен, життя і просвітління.
Невелика хатина посеред дивного за красою озера. Старий монах виховує хлопчика. Весна змінює зиму, і все починається спочатку - як і в житті людини. Роки йдуть. Хлопчик виріс і покинув старого, щоб почати нове життя. Але одного разу, молода людина, вже ставши чоловіком, і пройшовши всі випробування свого шляху зрозуміє наскільки швидкоплинне і ілюзорна мирське життя. Він повернеться в занедбану хатину, щоб все повторилося.
Художній (103 хв.)
Південна Корея, Німеччина, 2003.

)   Південна Корея, Німеччина, 2003

Конфуцій (Kong Zi / Confucius)
Історія життя знаменитого китайського мислителя і філософа Конфуція.
Китай ще не був єдиним в «Період Весен і Осені». Країна була клаптева ковдра з феодальних князівств і держав, постійно змагаються один з одним за перевагу і території.
У Князівстві Лу все було як скрізь: умовний правитель не мав реального авторитету, а справжня влада була зосереджена в руках трьох місцевих кланів. Вражений успіхами Конфуція на посаді мера Чжунду, правитель Лу закликав його до двору і призначив міністром обрядів.
Мудрий і вчений Конфуцій служить Вітчизні, але зрада і інтриги змушують його покинути Батьківщину і довгі роки поневірятися по Стародавньому Китаю в пошуках визнання.
Художній (118 хв.)
Китай, 2010 року.

)   Китай, 2010 року

Сім років в Тибеті (Seven Years in Tibet)
Генріх Харрер, офіцер Рейху, людина, у якого було все - успіх, краса, популярність. Але йому було мало земної слави. Залишивши вдома вагітну дружину, він відправляється на підкорення неприступного піку в Гімалаях. Цей подвиг повинен увічнити його ім'я.
Однак попереду його чекає не успішне сходження, а смертельна небезпека, ворожий полон, довгі поневіряння ... Нарешті він добирається до таємничого тибетського міста Лхаса, де йому належить провести довгих сім років, і де молодий Далай Лама робить його своїм наближеним. І тут, в країні, що лежить за межами цивілізації, йому доведеться пережити події, які назавжди змінять його життя.
Художній (136 хв.)
США, Великобританія, 1997..

)   США, Великобританія, 1997

Кундун (Kundun)
Реалістичне розповідь про життя і трагічну долю чотирнадцятого Далай-Лами, одного з найбільших релігійних діячів нашої епохи і духовного наставника буддистів усього світу. Хроніка його дитинства і юності, наповненої тривогами за майбутнє древньої нації, рішучими спробами відстояти право Тибету на політичну і релігійну незалежність.
Після китайського вторгнення Далай-Лама був змушений бігти в Індію, де він і до цього дня перебуває у вигнанні, закликаючи світову спільноту звернути увагу на біди і страждання свого народу. Це історія про дивну юнакові, наділеному багатовіковою мудрістю і знаннями, чия непохитна воля і віра є гідним прикладом для всіх, кому дорогі свобода і справедливість.
Художній (134 хв.)
США, 1997..

)   США, 1997

Маленький Будда (Little Buddha)
У великому американському місті маленький Джесі і його батьки читають казку про принца з країни чудес. Але коли до них в будинок є справжній тибетський чернець лама Норбу, життя виявляється чудеснее будь книжки. Норбу впевнений, що Джессі - нове втілення Будди, дві тисячі років тому носив ім'я принца Сиддхарти. Пізнавши біль і страждання, Сиддхарта проникся духовним прагненням вивести людей з темряви неуцтва до вершин просвітлення. У супроводі Норбу Джесі відправляється до Тибету, де йому доведеться пережити безліч незабутніх пригод.
Художній (123 хв.)
Франція, Великобританія, Італія, 1993.

)   Франція, Великобританія, Італія, 1993

Маги і мандрівники (Travellers and Magicians)
Молода людина на ім'я Дондуп, незважаючи на своє університетську освіту, вирішує, що краще збирати яблука в Сполучених Штатах, ніж працювати державним чиновником в далекій селі. На своєму шляху в пошуках кращого життя він зустрічає декількох мандрівників - ченця, торговця яблуками, виробника паперу і його чарівну дочку. Чернець розповідає Дондупу історію хлопця на ім'я Таші, яка відбувається як би паралельно його власним подорожі. Це історія пристрасті, ревнощів, і її трагічна розв'язка змушує Дондупа задуматися - а чи дійсно так чудова життя далеко від рідного дому.
Художній (108 хв.)
Австралія, Бутан, 2003.

)   Австралія, Бутан, 2003

Кубок (Phörpa / The Cup)
Чемпіонат Світу з футболу зразка 1998 року.
У стінах буддійського монастиря киплять цілком життєві пристрасті - лама-настоятель мріє повернутися на батьківщину, ченці розглядають глянцево-силіконових панянок в журналах, пристрасно вболівають за збірну Франції і бігають в сусіднє село, щоб подивитися ігри ЧС по телевізору. Але про їх несанкціонованих нічних походах дізнається вчитель і під загрозою відрахування з монастиря про перегляди футбольних матчів доводиться забути, але наближається фінал Бразилія-Франція. Таку гру пропустити не можна!
Футбол з Ламою Кхентце Норбу (режисер і сценарист), який, до речі сказати, є власником трону в Дзонгарском монастирі, а також духовним настоятелем кількох монастирів в Індії, Бутані і Сиккиме, був відзначений на фестивалях в Мюнхені, Пусані, Торонто.
Художній (93 хв.)
Австралія, 1999..

)   Австралія, 1999

Втеча з Тибету (Wie zwischen Himmel und Erde)
Йохана, німецька студентка, має намір підкорити одну з найвищих гір Тибету. На шляху до наміченої мети вона знайомиться з групою тибетських біженців, які хочуть вивезти з Тибету спадкоємця Далай-лами ( «Золотого хлопчика»). Інтерес до всього що відбувається змушує Йоханна залучитися до таємну операцію.
Шлях разом з біженцями проходить на висоті 6 тис. Метрів. Він небезпечний подвійно, тому що за учасниками втечі слідують по п'ятах солдати китайського уряду.
Художній (98 хв.)
Німеччина, Швейцарія, 2012.

)   Німеччина, Швейцарія, 2012

Кінь вітру (Windhorse)
Події розгортаються в вісімдесяті роки на території китайського Тибету. Дві сестри та брат пам'ятають зберігають спогади про те, що був убитий їхній дід за те, що відмовився визнавати китайську диктатуру і проголосив вірність Далай Ламі. Офіційна влада Китаю створює образ тибетців, як щасливих і ситих підданих великого Мао, в той же тибетці знаходяться в страху перед китайською поліцією, руйнування культурних цінностей, традицій і заборона згадувати ім'я Далай Лами викликає в них глибоке внутрішнє невдоволення. Одна з сестер - черниця і постраждала в тюрмі за відмову підкоритися вимогам китайської поліції. Брат тихо спивається в китайських дискотеках. Друга сестра намагається звикнути до нового життя і побудувати кар'єру співачки. Але в кінцевому рахунку і вона згадує про трагедію, яка торкнулася їх сім'ї і всього тибетського народу.
Свою назву фільм одержав від традиційних в буддистських обрядах прапорців - «коней вітру», на яких написані мантри.
Художній (97 хв.)
США, 1998..

)   США, 1998

Дід Азіз (Bab'Aziz)
Двоє людей, загублені в океані піску. Іштар, весела маленька дівчинка, і її дід, Баб Азіз, сліпий дервіш. Їх мета - велике возз'єднання дервішів, яке відбувається кожні тридцять років. Але дізнатися, де це станеться, кожен намагається виходячи зі своєї віри. Кожен повинен почути нескінченну тишу пустелі своїм серцем. Поки вони перетинають безмежний простір пустелі по палючим пісках, вони зустрічаються з іншими людьми.
Художній (96 хв.)
Швейцарія, Угорщина, Франція, Німеччина, Іран, Туніс, Великобританія, 2005.

)   Швейцарія, Угорщина, Франція, Німеччина, Іран, Туніс, Великобританія, 2005

Маленький чернець (A Little Monk)
Фільм знятий за оповіданням Хам Се Дока "Маленький чернець".
У буддійському монастирі залишилося тільки три ченці: старий настоятель, юнак Чон Сім і маленький хлопчик Тон ем. Хлопчик ніколи не бачив своєї матері, він ніколи не ходив в школу, він заздрить дітям, у яких є батьки. В юному Чон Сімі пробуджується жага любові. Старий монах намагається врятувати їх обох від спокус великого світу і від злої карми.
Художній (100 хв.)
Південна Корея, 2002.

)   Південна Корея, 2002

Після дощу (Ame agaru)
Мандрівний ронін Місава Іхеі і його вірна дружина перечікують розлив річки в зубожілій готелі на березі. Мистецтво Іхеі у володінні мечем гідне подиву, але ще дивніше його доброта і співчуття до людей. Ні майстерність, ні доброта не допомогли Ронін знайти місця в житті. Невдачі і бідність переслідують його. І ось Доля зводить його з місцевим вельможею, який, здається, відчув в неприкаяні самураї споріднену душу. Чи пощастить Іхеі на цей раз? Блисне промінь надії, коли пройде дощ?
Художній (91 хв.)
Японія, Франція, 1999..

)   Японія, Франція, 1999

Дорога до дому (Jibeuro / The Way Home)
Один хлопчисько, який є яскравим представником «важких дітей» відчуває велику кількість труднощів і незручностей через те, що він повинен якийсь час проживати на відстані від свого будинку і міста зокрема. Йому необхідно жити і доглядати за своєю бабусею, яка розмовляє виключно за допомогою жестів. Спочатку може здатися, що онук буде знущатися над беззахисною бабусею, але насправді, бабуся має дуже велику силу - любові. Бабуся дуже мудра і розумна, що згодом переводить відносини бабусі й онука на новий рівень, і змусить змінити важкого хлопчика.
Художній (88 хв.)
Південна Корея, 2002.

)   Південна Корея, 2002

Тенчі: Самурай-астроном (Tenchi meisatsu / Tenchi: The Samurai Astronomer)
Фільм заснований на життя Santetsu Yasui (27.12.1639 - 01.11.1715), який був призначений першим офіційним астрономом в період Едо і займався створенням календаря Jokyo за імператорським запитом.
Талановитий математик, визнаний гравець в го і астроном-любитель, Сантецу зауважив похибка в японському календарі, обумовлену традиційної табуювання будь-яких досліджень і ініціатив в цій галузі, а також відсутністю контактів з зарубіжними астрономами внаслідок закритості країни від зовнішнього світу. Довелося йому воістину винаходити велосипед в календарній справі і створювати власний, японський - відмінний від традиційного китайського - календар. Так з'явився перший в Японії державний астроном.
Художній (141 хв.)
Японія, 2012.

)   Японія, 2012

Гора Цуругі. Хроніка Трігопунктов (Tsurugidake: Ten no ki)
Гора Цуругі, розташована в префектурі Тояма, підноситься на 2999 м над рівнем моря. Вона відома своєю неприступністю, і з давніх часів вважалася священною. Тому аж до 20 століття, гора залишалася білою плямою на топографічних картах Японії. Але в 1907 році військове командування закликає Сібасакі, відомого топографа, і наказує зійти на гору Цуругі, щоб зробити геодезичну зйомку.
Сібасакі в компанії з Тёдзіро, місцевим провідником, і групою сміливців береться виконати це небезпечне завдання і встановити на вершині гори тригонометричний пункт (трігопункт) - спеціальний геодезичний знак, службовець опорною точкою для геодезичних вимірювань на місцевості.
Художній (139 хв.)
Японія 2009.

)   Японія 2009

Улюблена рівняння професора (Hakase no aishita sûshiki / The Professor and His Beloved Equation)
Історія про доброго і благородній професора, десять років тому потрапив в автомобільну аварію, після якої в його пам'яті стали утримуватися події не більше ніж 80 хвилин. У його житті з'являються дві людини: домробітниця і її десятирічний син Рут.
Згодом вони починають розуміти красу, приховану в цифрах, їх заворожує любов професора до математики. Мало-помалу вони починають досліджувати фантастичний світ математики, чисел, рівнянь - світ, наповнений любов'ю, теплотою, чистотою і красою. Він допомагає їм зрозуміти радість буття, радість того, що вони живі.
Художній (117 хв.)
Японія, 2006.

)   Японія, 2006

Лист з гір (Amida-do dayori / Letter From The Mountain)
Історія подружньої пари Уедо, яка переїхала в рідне село чоловіка. Історія Такао, письменника, який з часу отримання літературою премії так нічого не написав за десять років, і його дружини Мічіко, що живе з глибоким душевним травмою, в селі вона влаштовується як єдиний доктор.
Розмірений, філософський, дуже добрий сюжет фільму розкриває відносини людей цього села. Їх мужню простоту і чистоту сприйняття життя і смерті. Фільм містить багато цікавих зустрічей з реальними (Не актори) жителями села, і з дивовижною красою природи, серед якої вони живуть.
Художній (127 хв.)
Японія, 2002.

)   Японія, 2002

Чи не падай духом (Kujikenaide / Do not Lose Heart)
Фільм показує життя відомої японської поетеси Тойо Сибата. Вона вперше почала писати вірші у віці 92 років і в 2009-му році опублікувала свою першу збірку під назвою «Не падай духом» (Kujikenaide), який розійшовся тиражем понад 1,5 млн. Копій.
Її друга збірка віршів, що вийшов напередодні вікового ювілею, розійшовся тиражем в 200 мільйонів екземплярів і став національним бестселером. Секрет успіху її поезії в умінні помічати цікаві дрібниці повсякденному житті і з гумором описувати свої ностальгічні спогади про ті часи, коли вона була молодою і недосвідченою жінкою. Крім того, її вірші пронизані справжньою теплотою і ніжністю, що не залишають байдужими жодного читача.
Вірші Тойо Сибата
Художній (128 хв.)
Японія, 2013.

)   Японія, 2013

Осідлав кита (Whale Rider)
У народу маорі є легенда про юнака Пакейа, який, осідлавши кита, вивіз свій народ до Нової Зеландії. Старіючий вождь племені чекає народження внука-спадкоємця і вже вирішив назвати його на честь героя цієї легенди - адже хлопчикові належить прийняти на себе керівництво громадою. Однак, всупереч очікуванням, народжується дівчинка. Тепер внучці вождя доведеться довести своє лідерство, завоювати повагу одноплемінників і зробити героїчний подвиг - осідлати кита і прокотиться на ньому.
Художній (101 хв.)
Німеччина, Нова Зеландія, 2002.

)   Німеччина, Нова Зеландія, 2002

Печера жовтого пса (Die Höhle des gelben Hundes / The cave of the yellow dog)
Далеко від цівілізації, загублена в нескінченних ландшафтах Монголії, живе в гармонії з природою сім'я кочівніків, что складається з п'яти чоловік. За старовина традіцією смороду займаються вівчарством. Во время однієї з прогулянок 6-річна Нансаа в печері скелі знаходится маленького плямистостей цуценя. Вона назіває его Зохоре и забирає з собою. Батько вимагає віднести цуценя назад, але Нансаа відмовляється розлучатися зі своїм вірним другом. Одного разу вона втрачає собаку в степу. Під час пошуків дівчинка зустрічає стару кочевніцу, яка розповідає їй таємничу легенду про печеру жовтої собаки.
Художній (93 хв.)
Німеччина, 2005.

)   Німеччина, 2005

Куди приводять мрії (What Dreams May Come)
Кріс Нельсон і його дружина втратили двох дітей, які потрапили в автокатастрофу. Через деякий час в автокатастрофі гине і сам Нелсон. Після смерті він потрапляє в рай, такий, яким він і його дружина представляли його, втіливши на мальовничих полотнах - дружина була художницею. В раю Нелсон зустрічає свою хвору і приспану собаку, знаходить друга і провідника, але не може зустрітися з покінчила життя самогубством дружиною, у якої після втрати всіх близьких і коханих людей не було сил жити далі. Тому що ті, хто покінчив життя самогубством, знаходяться окремо від померлих своєю смертю і не по своїй волі - в пеклі. Чи зможе Кріс знайти своїх близьких?
Художній (113 хв.)
США, Нова Зеландія, 1998..

)   США, Нова Зеландія, 1998

Наш будинок (Nosso Lar)
Фільм про лікаря на ім'я Андре Луїс, який практикував в південно-східній Бразилії в перші десятиліття ХХ століття і який покинув своє фізичне тіло за кілька років до початку Другої світової війни. Будучи справжнім скептиком в момент своєї смерті, він був спочатку шокований відкриттям, що смерть це не більше, ніж поріг нової і дивовижне життя ... Пройшовши чистилище і потрапивши в рай, Андре Луїс починає усвідомлювати, що, поки людина не пройде всі стежки свого духовного розвитку, він не може зануритися в неосяжний Божественний Океан. Що тіло - це лише одяг. Що смерть - всього лише подих ...
Художній (109 хв.)
США, 2010 року.

)   США, 2010 року

Діти небес (Bacheha-Ye aseman / Children of heaven)
Алі, отримавши з ремонтної майстерні туфлі своєї сестри Захри, по дорозі додому втрачає їх. У неї це єдині туфлі, а у батька немає можливості терміново купити нові. Діти вирішують, що будуть носити спортивне взуття Алі по черзі. Щоб брат встиг в школу вчасно, Захра всю дорогу до будинку повинна бігти. Алі вирішує брати участь на межшкольном змаганні, щоб, зайнявши третє місце, в якості призу виграти спортивне взуття і подарувати сестрі. Але результат змагань виявляється несподіваним ...
Художній (89 хв.)
Іран, 1997..

)   Іран, 1997

Смерть майстра чайної церемонії / Sen no Rikyu
Фільм про японських майстрів чайного дійства в епоху правління сьогуна Хідейосі (XVI століття). Багато з них впали в немилість і були страчені. Наказали зробити харакірі і великому Сен-но Рікю. Один з його учнів згадує зустрічі і медитації у майстра і намагається зрозуміти, в чому причина його смерті і в чому полягав той закон честі, яким жив Учитель. Чому його шляху і його кончині намагалися наслідувати інші? Ті, хто був нижче його за родом (кому не належало здійснювати харакірі), все ж прагнули навіть в смерті до духовного єднання з майстром ...
Художній (107 хв.)
Японія, 1989.




Чи пощастить Іхеі на цей раз?
Блисне промінь надії, коли пройде дощ?
Чи зможе Кріс знайти своїх близьких?
Чому його шляху і його кончині намагалися наслідувати інші?
Чи пощастить Іхеі на цей раз?
Блисне промінь надії, коли пройде дощ?
Чи пощастить Іхеі на цей раз?
Блисне промінь надії, коли пройде дощ?
Чи пощастить Іхеі на цей раз?
Блисне промінь надії, коли пройде дощ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация