Реконструкція арташесідского прапора

  1. Передмова
  2. мотивація
  3. реконструкція
  4. висновок

Передмова   Арташесідов (Арташесяни, Артаксіди) - царська династія Стародавньої Вірменії

Передмова

Арташесідов (Арташесяни, Артаксіди) - царська династія Стародавньої Вірменії. Вважається, що вона мала родинні зв'язки з передувала династією Ервандідов (Ервандянов, Ервандуні, Ервандаканов, Оронтідов) і правила царством Вірменії зі 189 р. До н.е. е. аж до її повалення римлянами в 12 р. н.е. е. під керівництвом Тиграна II Великого , Представника цієї династії, Вірменія стала імперією, коли він підпорядкував селевкідского і Парфянську імперії. Його монети, поряд з монетами його родича Антіоха I з вірменського царства Коммагина, є на сьогоднішній день кращими збереженими зразками прапора / герба династії Арташесідов.

Тигран Великий (140-55 рр. До н. Е .; також іменований Тиграном II і іноді Тиграном I) був імператором Вірменії, при якому країна стала найсильнішою державою на схід від Римської республіки. Він був членом царського дому Арташесідов. Під його керівництвом вірменське держава досягла свого історичного зеніту, дозволивши Тіграну привласнити титул «царя царів». Тигран завоював і спустошив значну частину Мідії, підкорив Юдею та Єрусалим, зробивши їх частиною вірменських володінь; царів Атропатени (іранської провінції Азербайджан), повернутих Кордуена і Адіабени (обидві в верхів'ях річки Тигр), і Осроена зробив своїми васалами. Він також анексував північну Месопотамію, а на Кавказі царі Іберії і Албанії взяли його сюзеренітет. У 83 р сирійці, втомившись від династичної боротьби селевкідів, запропонували йому свою корону, а в 78-77 рр. він знову заволодів Каппадокией. Тигран взяв титул «царя царів» і спорудив новий царський місто, Тигранакерт, на стику Вірменії та Месопотамії. Місто, як вважалося, містив безліч скарбів. Тигран, разом зі своїм понтійським союзником Митридатом VI Евпатором, з дочкою якої (Клеопатрі) він одружився, був в числі останніх, хто кинув виклик Риму на піку його могутності. Цицерон, говорячи про успіх Тиграна на Сході, сказав, що він «змусив Рим тремтіти перед доблестю його рук».

мотивація

Раніше я спробував дослідити форму   арташесідской тіари   (Фактично демонструючи, що вона мала форму трикутної призми, а не циліндра) і реконструював   особа Тиграна Великого   шляхом об'єднання стількох монет з його зображенням, скількох я тільки зумів зібрати Раніше я спробував дослідити форму арташесідской тіари (Фактично демонструючи, що вона мала форму трикутної призми, а не циліндра) і реконструював особа Тиграна Великого шляхом об'єднання стількох монет з його зображенням, скількох я тільки зумів зібрати. Обидва цих починання я ініціював у зв'язку з моїм дискомфортом з приводу неточних зображень в популярних засобах масової інформації та в інтернеті. Однак ось уже тривалий час мене також турбувало те, як в мас-медіа зображувався арташесідскій прапор / герб. Будь то логотипи, постери, обкладинки книг тощо, вони практично завжди використовують дизайн арташесідского прапора з Вікіпедії. Що дуже неточно з історичної точки зору, не кажучи вже про художні недоліки. Або це, або ще більш неточні реконструкції, які можна спостерігати на картинах, у пресі та на статуях. Ось деякі приклади:

Мені, звичайно, не слід бути настільки критичним до варіанту з Вікіпедії. Зрештою, спроба гідна, і прапор цей був опублікований автором без копірайту, що гідно похвали. Але більш того я радий, що хоч хтось доклав зусиль, щоб відтворити і зобразити герб великої династії Арташесідов. Ні, я ні в якому разі не засуджую автора або будь-якого іншого художника, робилися спроби відтворення, мені навіть подобаються багато його роботи, які я бачив в мережі. Моє розчарування пов'язане з тим фактом, що після створення цього прапора в 2009 році, на протязі ось вже 8 років, ніхто не намагався створити щось краще. Можна лише здогадуватися, що ж такого наші історики, ілюстратори та художники зображують, що не прапор / герб найвідомішою і успішної вірменської династії за всю нашу історію. Не скажу, що сам я чудовий художник або ілюстратор, але я докладу всі свої здібності, щоб спробувати реконструювати прапор / герб царського дому Арташесідов, приділяючи увагу деталям, історичними відомостями і академічної суворості.

Давайте ж попутно зруйнуємо ще один міф, популяризованому Вікіпедією. Карта імперії, яку завоював Тигран, не така, якою вона представлена ​​на сторінці в Вікіпедії. Насправді зміст чітко описує, як Тигран підкорив і вознісся над тронами Селевкідской і Парфянской імперій. Велика частина територій цих імперій помилково не включена в карту, використовувану в Вікіпедії. Нижче можете побачити порівняння помилкової карти з Вікіпедії і найбільш точну карту імперії Тиграна II, засновану на записах кількох греко-римських джерел, включаючи Страбона, Плутарха і Плінія. Тигран, врешті-решт, називався царем царів авторами античності - титул, якого навіть парфянский цар не удостоївся. Всі ці держави впали під його владою, що робить його імператором. Якби ми повірили невірної карті Вікіпедії, то він не міг би мати титул, що витісняє парфян або взагалі мати право на звання царя царів.

Якби ми повірили невірної карті Вікіпедії, то він не міг би мати титул, що витісняє парфян або взагалі мати право на звання царя царів

Карта імперії Тиграна Великого

реконструкція

Тепер, коли ми з цим розібралися, давайте спершу поглянемо на джерела, які я використовував для моєї реконструкції і мої остаточні думки з приводу того, чому я обрав певний художній стиль.

форма

Розглянемо для початку деякі наявні у нас свідоцтва, що зображують царські емблеми Арташесідов. В першу і головну чергу ми маємо безліч ілюстрацій орлів, розташованих по обидві сторони зірки, як видно на монетах Тиграна Великого та його родича Антіоха I Коммагенского. Див. Збірник, наведений нижче:

Ці ілюстрації, що використовувалися на монетах Тиграна, звичайно, є важливими доказами форми царського герба, але вони не дуже деталізовані в силу свого малого розміру. Так давайте поглянемо на інші зображення орлів і зірок з тієї ж епохи, які використовувалися членами династії Арташесідов:

Таким чином, я використовував ці зображення (і багато інших), щоб виявити форму. Наприклад, я простежив форми на монетах, показаних вище, і комбінував їх з більш деталізованими ілюстраціями орлів з інших артефактів арташесідской ери.

зірка

Ще одним важливим елементом дизайну є зірка Ще одним важливим елементом дизайну є зірка. Якщо ми подивимося на зірку, зображену на більшості монет, можна припустити, що вона повинна мати форму квітки. Саме такий дизайн, зображений на прапорі Арташесідов в Вікіпедії. Однак це помилка! Дозвольте пояснити, чому. Можливо, через делікатного характеру монет і відомих на той момент методів карбування обидва кінці променів виглядають загостреними. Однак якщо ми подивимося на деякі більш деталізовані зразки і приклади з таких статуй, як статуї Антіоха I Теоса Коммагенского, ми чітко можемо бачити, що зірка, зображена на його одязі, на плитах, що представляють сузір'я і навіть його фамільної арташесідской тіарі, повинна мати загострені кінці, але округлий центр. Див. Приклади нижче:

Крім того, ми повинні враховувати художній стиль епохи еллінізму в цілому, яка ясно показує зірки з округлими променями від центру і загостреними до кінця. Подібно дизайну зірки Олександра Великого.

Подібно дизайну зірки Олександра Великого

Фрагмент статуї Антіоха I Теоса Коммагенского, що носить вірменську тіару Арташесідов з зображеної на ній зіркою

Цікаво, що творці популярної комп'ютерної гри Total War: Rome II правильно зобразили арташесідскую зірку (по крайней мере, частково правильно: вони все ж зменшили розмір половини променів з якоїсь незрозумілої причини). Ось так вони зобразили прапор вірменської фракції в грі. Див. Іконку нижче:

кольори

Черговий важливий аспект прапора - колір. І я задаюся питанням: «Які ж кольору спочатку використовувалися для прапора Арташесідов?». Що ж, найкраще свідчення за кольорами, яке я зміг знайти, знаходиться в дуже цікавій книзі під назвою «Немрут-Даг: Нові археологічні дослідження, реставраційні та відновлювальні роботи в гробниці-святилище на горі Немрут» . Автор цієї книги досить докладно описує всі дослідження, проведені на пам'ятниках одного з членів сім'ї Арташесідов на горі Немрут. Статуї божеств і самого Антіоха I Теоса Коммагенского колись були яскраво пофарбовані, і дослідники виявили сліди пігментації на вапняку.

Кольорові пігменти, що використовувалися в античності: малахіт, жовта охра, азурит, червона охра, кіновар червоний, гематит, єгипетська синь, реальгар і золотий пігмент

Що стосується кольорів на вірменській тіарі, яку можна бачити на статуї Антіоха I, автор зазначає наступне:

«Тіара або божественна або царська накидка або мантія, позбавлена ​​всякого кольору, не справляла враження на глядача. Тіари і царські шати повинні мати королівські кольору, на зразок пурпурно-червоного або синього, і прикрашені золотою парчею або вишивкою у вигляді зірок, квіткових візерунків і т. Д., Як показано на зображеннях рельєфних стел (див. 49-52). Вертикальні ряди дисків (виліплені у вигляді барельєфа) на передній і задній гребенях всіх тіар говорять про аплікаціях позолочених дисків; їх колір жовто-золотий. Звичайно ж, вірменська тіара Антіоха I була одноколірної, але, мабуть, була прикрашена жовто-золотий блискавкою, левом, орлом або зіркою, як показують рельєфна стела і монети з портретом Антіоха (в реальності вона була вишита золотом) ».

Див. Нижче на реконструкцію, засновану на дослідженнях на горі Немрут:

Колосальна голова царя Антіоха I (вис. 2,90 м), західна тераса Немрут-Дага; зліва: запропонована реконструкція квітів; справа: оригінальна вапнякова голова.

Ще один цікавий джерело даних про древніх царських головних уборах в цілому можна споглядати на скіфських артефактах, знайдених в курганних похованнях. Див. Кілька прикладів нижче:

Кілька прикладів нижче:

Тут ми бачимо, що використання яскраво-червоного в якості основного кольору головного убору, на який накладалися золоті прикраси, був дуже поширений. Ми можемо вважати, що це не обмежувалося однією лише скіфської культурою.

Інший приклад, який я хотів би згадати - це прапор Римської імперії того періоду. Давайте поглянемо на цей прапор, оскільки це був змагається сучасник Тиграна і його царської династії Арташесідов. Найбільш поширені реконструкції прапора / прапора Римської імперії виглядають наступним чином:

Отже, якщо ми приймемо все це до уваги, включаючи факт того, що Вірменія з часів античності була багатим джерелом червоного барвника для всього стародавнього світу, завдяки особливій кошенілі, яка зустрічається майже виключно на Араратских рівнинах, про що я вже розповідав декількома записами раніше, а саме: Пошуки вірменського кольору - Вордан Кармир і Червоний колір вірменських убрань і килимів , Ми можемо сміливо вважати, що царські прапори, прапори і тіари арташесідской сім'ї офарблювалися в глибокий малиново-червоний колір (відомий як Вордан Кармир) в якості основи і прикрашалися золотими зображеннями, на зразок зірки по центру і протилежно дивляться орлів з боків. Вірменська червона фарба використовувалася ще з 714 р. До н.е. е., коли Новоассірійскій цар Саргон II, за повідомленнями, захопив червоний текстиль як військові трофеї з царств Арарату і Кілху. Фізик і фармаколог римської епохи, Діоскорид, який писав в першому столітті до нашої ери, відзначав, що кращі комахи, з яких добувався червоний барвник, були з Вірменії.

Тому, на мій погляд, прапор з Вікіпедії має занадто багато пурпурного і занадто мало золотого. Я вирішив виправити це в моїй реконструкції.

стиль

Художній стиль того часу зазнала сильного впливу елліністичного мистецтва, яке відрізнялося анатомічним реалізмом. Це означає, що прапор / герб династії Арташесідов, швидше за все, повинен виглядати досить реалістично. Подібне можна спостерігати на деяких більш деталізованих монетах. Ми можемо бачити явні ознаки пір'я та інші невеликі деталі. Ми також бачимо схожий рівень деталей на медальйонах, статуях та інших артефактах тієї епохи.

Ми також бачимо схожий рівень деталей на медальйонах, статуях та інших артефактах тієї епохи

Однак заради мети використання в інтернеті і модернізації його загальної привабливості, я вирішив трохи відхилитися від класичного реалізму і створив логотип більше в стилі 2D Арт-Деко Однак заради мети використання в інтернеті і модернізації його загальної привабливості, я вирішив трохи відхилитися від класичного реалізму і створив логотип більше в стилі 2D Арт-Деко. Що за іронією вельми схожий на Араратській (урартськоє) мистецтво. Я вибрав цей певний стиль в силу ряду причин:

1) Він легко пізнаваний як прапор і / або герб

2) Такий стиль виглядає добре в усіх кольорах на будь-якому фоні

3) Його також можна побачити в античності

Наприклад, статуї на горі Немрут також демонструють деяку форму менш реалістичних ілюстрацій. Наприклад, орел і лев, розташовані поруч зі статуєю Антіоха, не надто реалістичні з точки зору анатомії, та й голова великого орла, на зображенні зліва, теж.

висновок

У висновку хочу сказати, що ця стаття ні в якому разі не є засудженням попередніх реконструкцій, блукаючих в інтернеті, навіть якщо зараз це може таким здатися. Я радий, що художники витрачають час і прикладають зусилля на відтворення прапора, при цьому ми не повинні боятися дивитися на них критично і покращувати при необхідності. Основним моїм занепокоєнням є те, що певні неправильні зображення використовуються в мас-медіа і живуть власним життям. Я сподіваюся, що в майбутньому ми продовжимо покращувати ілюстрації нашого стародавнього минулого, і я б попросив наших художників і істориків взяти на себе цю задачу. Отже, в міру моїх художніх здібностей, враховуючи всі вищезгадані форми, кольори і стилі, я реконструював наступне зображення прапора / герба царської династії Арташесідов:

джерело

© Переклад «ІСТОРІЯ ВІРМЕН»

І я задаюся питанням: «Які ж кольору спочатку використовувалися для прапора Арташесідов?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация