Реквієм за мрією. Microsoft йде з ринку смартфонів

Експеримент вартістю $ 8 млрд добігає кінця. Microsoft, яка обіцяла в 2010 році перевернути ринок мобільного зв'язку, тихенько розпродала мобільні активи, включаючи легендарний бренд Nokia, і скоротила тисячі співробітників

Незважаючи на всю симпатію, яку багато експертів роками висловлювали щодо Windows Phone, від неї ніхто вже не чекав дива.

Але і такого безславного кінця теж не передбачав ніхто.

Епопея, що тривала шість років, обернулася катастрофічним фіаско. Вклавши $ 8 млрд у спробу зайняти гідне місце на ринку смартфонів, Microsoft в кінці кінців капітулює.

Минулого тижня була продана Nokia разом з в'єтнамським заводом, на якому збиралися до недавнього часу телефони під цим брендом.

А тепер Microsoft і зовсім розпрощалася зі своїм мобільним підрозділом. 1850 співробітників будуть скорочені в процесі "оптимізації" підрозділу смартфонів.

Windows Phone був мрією попереднього глави Microsoft Стіва Баллмера Windows Phone був мрією попереднього глави Microsoft Стіва Баллмера

У заяві, яку з цього приводу зробив глава Microsoft Сатья Наделла, зокрема, сказано, що компанія буде і далі "займатися інноваціями на мобільних пристроях і розвитком наших хмарних сервісів на всіх мобільних платформах".

У перекладі з маркетингового мови на людську це означає, що компанія робить ставку на просування своїх сервісів на iOS і Android.

великий старт

Ця історія почалася в далекому 2007 році, коли глава Microsoft Стів Баллмер публічно висміяв тільки що представлений iPhone компанії Apple. "Це найдорожчий телефон в світі, і він не цікавий бізнес-користувачам, адже у нього немає апаратної клавіатури, на ньому складно набирати email", - заявив Баллмер.

Він помилявся.

У наступні пару років iPhone, який пережив пару інкарнацій (3G, 3GS), став де факто стандартом в мобільній індустрії, перевернувши уявлення про смартфони.

Ринок змінився.

На горизонті замаячив Google зі своїм Android. А дві домінували до того мобільні платформи - Symbian, яку найбільше підтримувала фінська Nokia, і Windows Mobile - дітище Стіва Баллмера, стали стрімко втрачати популярність.

На початку 2010 року Microsoft заявила про "перезапуску" мобільного Windows.

Миру був представлений Windows Phone - мрія Стіва Баллмера про ідеальний телефоні. Система мала мало спільного з попередницею. Подібно до першого iPhone в ній навіть не було багатозадачності. І, до речі, апаратної клавіатури.

Зате в ній була підтримка сервісів Microsoft і унікальний інтерфейс "плиточками".

Виробництвом перших моделей на Windows Phone займалися HTC і Samsung. А потім підключилася Nokia.

Nokia стала ключовим партнером Microsoft і принесла багато цікавих розробок, які втім, не допомогли платформі стати популярною Nokia стала ключовим партнером Microsoft і принесла багато цікавих розробок, які втім, не допомогли платформі стати популярною

Фінську компанію, яка тоді переживала не найкращі часи, на той час уже очолив виходець з Microsoft Стівен Елоп.

Він прийняв рішення поховати Symbian, припинити розробку власної платформи Meego і замість неї перейти на Windows Phone.

Незабаром Nokia стала ключовим виробником смартфонів на Windows Phone зі своєю лінійкою Lumia, а потім і зовсім основним партнером Microsoft.

Це було помилкою.

Як для самої Nokia, так і для Microsoft.

тернистий шлях

Багато аналітиків вважали, що для Nokia єдино правильним кроком було б стрибнути в останній вагон стрімкого локомотива під назвою Android, як це зробили наприклад Sony і LG.

Що стосується Microsoft, то її першою помилкою з Nokia було рішення зробити фінську компанію своїм пріоритетним партнером в мобільному бізнесі.

Це не сподобалося Samsung і HTC. А сваритися з ними було небезпечно - обидві компанії на той момент також активно випускали смартфони на конкуруючої платформі Android.

Розчарувавшись в Microsoft обидві компанії повністю пішли в обійми Google.

У 2015 році Microsoft став випускати смартфони Lumia під власним брендом У 2015 році Microsoft став випускати смартфони Lumia під власним брендом

Microsoft залишився в парі з Nokia проти всього світу. Більше мрію Баллмера не поділяв ніхто.

У якийсь момент здавалося, що з цього щось вийде. Частка Windows Phone на ринку смартфонів в 2012-2013 рр навіть досягала 3-4%. А в деяких країнах - до 10%.

Сама система трохи подорослішала і стала отримувати цілком позитивні оцінки оглядачів. Правда, вони нарікали на те, що Windows Phone оптимізується занадто повільно і в цілому Microsoft з нею сильно запізнилася.

З огляду на все списання збитків, експеримент з Nokia обійшовся Microsoft в $ 8 млрд

І iOS і Android пішли в різкий відрив і по функціональності, і за кількістю доступних додатків. Незалежних розробників - а саме вони наповнюють App Store і Google Play - було складно переконати в тому, що вони повинні розробляти ще й третю версію своїх програм для мало популярний Windows Phone.

У 2014 році Microsoft лише погіршила становище, витративши $ 7,1 млрд на покупку Nokia і перетворення колись легендарної компанії в свій мобільний підрозділ.

Ця угода нічого не принесла обом сторонам.

Частка Windows Phone на світовому ринку стрімко скорочувалася, опустившись до кінця 2015 року до рівня статистичної похибки. Аналітики називали те, що відбувається катастрофою .

Попутно в Microsoft почали готуватися до перепродажу Nokia. Останні моделі Lumia виходили вже під брендом Microsoft, а не Nokia. А саму платформу перейменували в Windows Mobile, спробувавши зробити її нової основною "фішкою" сумісність додатків з десктопними.

грандіозний фінал

Як раніше писало НВ , Минулого тижня Microsoft продав бренд Nokia фінської компанії HMD Global і тайваньському виробнику Foxconn.

Сума угоди склала нікчемні $ 350 млн.

З огляду на все списання збитків, можна підвести підсумок, що експеримент з Nokia обійшовся Microsoft в $ 8 млрд, підсумували.

Останньою фішкою Windows Mobile стала сумісність з десктопом, але користувачі так і не оцінили її гідно Останньою "фішкою" Windows Mobile стала сумісність з десктопом, але користувачі так і не оцінили її гідно

Можливо, у Microsoft просто не було іншого виходу, міркують вони, оскільки Nokia до 2014 року вже виробляла 90% всіх "віндовсфонов", і за чутками, збиралася йти на Android. Але як би там не було, рішення Microsoft принесло лише одні збитки.

Тепер настала черга зрубати ще один сук.

Підрозділ, що займався розробкою і випуском смартфонів, згортається .

1850 співробітників Microsoft залишаться без роботи, включаючи 1350 чоловік, які працювали в Microsoft Mobile в Фінляндії - останній осколок легендарної Nokia.

Американським журналістам вдалося отримати доступ до внутрішнього меморандуму, який розіслав віце-президент підрозділу Windows і мобільних пристроїв Microsoft Террі Майерсон своїм підлеглим.

З мрією про мобільний Windows покінчено

У ньому сказано, що компанія буде працювати на мобільному ринку. Але немає жодної згадки про те, що компанія буде випускати власні смартфони.

Таким чином, поки немає підтверджень чуток про швидке запуску власної лінійки Surface Phone, чутки про яку ходять вже більше року.

Вторгнення на мобільний ринок з власними пристроями було ідеєю Стіва Баллмера, а новий глава компанії Сатья Наделла завжди обтяжувався цим напрямом бізнесу, відзначають аналітики.

Зате останнім часом Microsoft вельми активно оновлює і розвиває свої додатки для iOS і Android. В першу чергу це програми для роботи з офісними додатками, корпоративною поштою та хмарними сервісами компанії.

Простіше кажучи, Microsoft робить ставку на свій останній козир - лояльність з боку корпоративних клієнтів, для яких магічні слова Word, Excel, Outlook досі значать багато.

З мрією про мобільний Windows покінчено. Швидше за все, назавжди .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация