Ремінь - не метод виховання

Ремінь - не метод виховання

Автор: Олена Тополева-Солдунова ,

Зараз в Москві проходить незвичайна акція. Вона називається «Ремінь - не метод виховання». Відомі спортсмени, телеведучі, зірки естради віддають свої ремені в знак підтримки руху «Росія - без жорстокості до дітей!», Яке організовано Фондом підтримки дітей, які перебувають у важкій життєвій ситуації. Рух стартувало в травні в Громадській палаті, і першим до нього приєднався наш президент.
Не так давно фонд провів дослідження, і з'ясувалося, що у нас більше половини батьків використовують фізичні покарання в процесі виховання дітей. А адже це тільки ті, хто знайшов в собі сміливість в цьому зізнатися. Можна тільки здогадуватися, скільки ж батьків в реальності б'ють своїх дітей. Раніше я думала, що більшість робить це від безсилля або невміння поводитися з дітьми. Я і сама добре пам'ятаю, як, будучи зовсім молодою мамою, часом сильно кричала і навіть шльопала моїх маленьких хлопчиків-близнюків саме через нестачу знань і навичок поводження з дітьми. Вони іноді виводили мене з себе, як, напевно, майже всі діти, і я, не розуміючи, що робити, як їх вгамувати, вдавалася до шльопань і крику. Правда, вже через кілька хвилин починала гірко шкодувати про скоєне. Я розуміла, що мені просто бракує знань і навичок розумного і мудрого вихователя і намагалася їх поступово заповнити. У мене вистачало розуму і інтуїції усвідомлювати, що жорстоке, грубе поводження з дитиною ніяк не може зробити його краще. Я і зараз впевнена, що маленька людина виросте вільним, активним, самостійним громадянином тільки якщо не буде зазнавати принижень в дитинстві.
Ми весь час продовжуємо міркувати і сперечатися про те, як побудувати громадянське суспільство в Росії, як зробити, щоб наші співвітчизники стали ініціативними і відповідальними, подолали патерналистскую життєву позицію. Ми звинувачуємо в усьому радянський лад, який, і правда, був прекрасним живильним середовищем для формування рабської психології. Але ми давно вже живемо не при соціалізмі, а люди якось повільно стають справжніми громадянами. Можливо, це відбувається і тому, що вони виховуються за колишніми канонами і стереотипам, типу «виховувати - значить бити». До речі, я теж приєдналася до руху «Росія - без жорстокості до дітей!» І стала вмовляти багатьох знайомих наслідувати мій приклад. Яке ж було моє здивування, коли деякі з них, досить освічені люди, іноді навіть займають досить високі державні пости, відмовилися це робити. Вони щиро вважають, що без побоїв та інших жорстоких покарань дитини виростити «людиною» неможливо. Звичайно, обнадіює, що не всі такі. Наприклад, ті зірки, що публічно віддали свої ремені і пояснили, чому вони так зробили. Ця акція хоча б змусить багатьох задуматися про правильність своїх виховних методів. Можливо, вони захочуть повчитися відповідального батьківства та ненасильницьких способів виховання. навіть сайт спеціальний для цього створений, на ньому батьки можуть проконсультуватися з психологами або просто почитати різні корисні поради. Дуже хочеться сподіватися, що рух набере чинності і ми навчимося бути дійсно відповідальними батьками і виховувати вільних і відповідальних громадян нашої країни.

Рубрика: сім'я

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация