РЕПИН Ілля Юхимович (1844-1930)

Сєров В Сєров В.А. Портрет І. Ю. Рєпіна. тисяча дев'ятсот одна
5 серпня 2009 року виповнилося 165 років від дня народження художника Іллі Юхимовича Рєпіна. полотна И.Е.Репина "Бурлаки на Волзі" , «Запорожці» знайомі кожному з дитинства і є гордістю реалістичного мистецтва.

Колекція творів Рєпіна в зборах Російського музею займає особливе місце і налічує 260 малюнків і акварелей, 133 живописні твори, 73 графічні роботи і дві скульптури - всього 468 робіт.

За часом створення вони охоплюють тривалий півстолітній період. Найперша твір - «Приготування до іспиту» - написано двадцятирічним юнаком в рік вступу до Академії мистецтв, а найпізніше - "Портрет артиста П.В.Самойлова" - виконано в 72-річному віці всесвітньо прославленим майстром.

Показовим є склад мальовничій колекції: дві третини її - це картини і портрети, картини на сучасну тему складають 10 полотен, історичні - 6, пейзажі - 5, і натюрморт - 1. Таке жанрове співвідношення відображає специфіку рєпінського спадщини в цілому. Одна третина колекції представлена ​​етюдами і ескізами, яким Рєпін надавав великого значення в своїй художній практиці. Багато з них ілюструють створення відомих полотен, при цьому зберігаючи самостійну художню цінність.

Особливістю колекції творів Рєпіна в Російському музеї є наявність цілого ряду монументальних, величезних за своїми розмірами полотен, над якими художник працював протягом декількох років, і які сьогодні асоціюються з образом самого Російського музею: «Урочисте засідання Державної Ради» , «Запорожці» , «Садко» і т.д.
(В замітці використані матеріали статті І.Н.Шуваловой «Роботи І. Ю. Рєпіна в Російському музеї» // Ілля Юхимович Рєпін. До 150-річчя від дня народження. Збірник статей, СПб, 1995, с.117-124.)

З творами І. Ю. Рєпіна із зібрання Російського музею можна познайомитися в інформаційно-освітніх центрах «Російський музей: віртуальна філія» , використовуючи матеріали Медіатеки .

Твори І.Рєпіна в залах Російського музею

Твори І. Ю. Рєпіна в зборах художніх музеїв Росії
ЖИВОПИС


ГРАФІКА


Твори декоративно-прикладного мистецтва


Пaмятнікі И.Е.Репин у Краснодарі

Любителям творчості І. Ю. Рєпіна добре відомо, що в 45 кілометрах від Санкт-Петербурга, на узбережжі Фінської затоки, знаходиться Музей-садиба "Пенати" , Місце, де И.Е.Репин прожив останні 30 років життя і де він побажав бути похованим. "Пенати" - філія науково-дослідного музею Російської Академії мистецтв, один з перших меморіальних музеїв Росії. Тут можна побачити особисті речі художника, його картини і малюнки. У будинку збережений меморіальний вигляд кімнат, які несуть відбиток смаків і звичок хазяїна: майстерня, їдальня, кабінет, веранда.

Пам'ять про художника дбайливо зберігається і в Будинку-музеї І. Ю. Рєпіна в с. Ширяєве під Самарою. Сюди на Волгу в 1870 році разом з Ф.А.Васільевим, Е.К.Макаровим і В.Е.Репіним відправляється на етюди молодий художник. Творча експедиція пройшла по Волзі від міста Рибінська до міста Саратова. Для роботи молоді художники зупинилися в наймальовничішому місці - в Жигулях . Тут у Рєпіна народилася ідея створення картини про бурлак і були зроблені численні етюди.
26 серпня 1990 року відбулося відкриття Будинку-музею Іллі Юхимовича Рєпіна в селі Ширяєве.

Отава відгук про виставку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация