Реванш екс-регіоналів: як «Юра Єнакіївський» судиться з українськими журналістами і політиками

  1. Подробиці позову «Юри Єнакіївського» проти Чорновіл
  2. Чи не Чорновіл єдиної - Іванющенко також подав до суду на журналіста Бутусова
  3. «Темне минуле» Юри Єнакіївського

Екс-регіонали беруть реванш. Чи вийде у них?

16 травня Печерський суд Києва розглядав позов екс-нардепа Юрія Іванющенка, більш відомого як «Юра Єнакіївський», до діючого народному депутату від «Народного фронту» Тетяні Чорновіл. Іванющенко вимагає від Чорновіл спростування інформації, яку вона озвучила на брифінгу в парламенті 16 лютого поточного року.

Тоді нардеп заявила, що Іванющенко нібито «кришує» харчування в Збройних силах України, а Міністерство оборони продовжує закуповувати послуги харчування у приватних фірм, пов'язаних з соратником Віктора Януковича Юрієм Іванющенко і його менеджером Аврамовим.

«Цей пул досі забезпечує харчування в армії. Зараз складається непроста ситуація, коли пул цих фірм гальмує будь-які реформи в процесі харчування у ЗСУ, зокрема, корупційними засобами перешкоджає заходу нових гравців на ринок харчування », - відзначала в лютому Чорновіл.

Зараз складається непроста ситуація, коли пул цих фірм гальмує будь-які реформи в процесі харчування у ЗСУ, зокрема, корупційними засобами перешкоджає заходу нових гравців на ринок харчування », - відзначала в лютому Чорновіл

Юрій Іванющенко

Однак спростування - далеко не межа вимог захисту Іванющенко, адже в ході засідання його адвокати наголосили, що готують окремі позови по кожному з обвинувачень Чорновіл.

«Ми готуємо окремий позов по кожному з обвинувачень, висунутому Тетяною, що стосуються як звинувачень в сепаратизмі, так і причетності до вбивств людей у ​​лютому 2014 року в Києві на Майдані Незалежності. Ми свідомо афішуємо свої наміри - даємо їй час на підготовку до майбутніх процесів. Правда, я як адвокат впевнений, що тактика відповідача не зміниться - повна відсутність доказів і нові порції звинувачень », - заявив адвокат Іванющенка.

Подробиці позову «Юри Єнакіївського» проти Чорновіл

Сама Чорновіл на подібні загрози зазначає: нехай подають позови, адже судові розгляди, за її словами, і так є прогресом в їх «відносинах».

«Ми зробили крок далеко вперед, тому що під час Майдану вони мене вбивали. Це ж вони мене вбивали. Зараз вони проти мене в суд подають. Ми вже бачимо якийсь прогрес, правда, мінімальний. Це так, жартома », - розповідає FaceNews Чорновіл.

Тетяна Чорновіл

Крім того, народний депутат від «Народного фронту» відкидає той факт, що у неї немає доказів для суду.

«Чи не правда (що немає доказів, - FaceNews). Дивіться, що мені дивно. Вони подали позов з харчування армії, по причетність Іванющенка до корупційної прибутку з харчування армії. Хоча я була тією людиною, який оголошував про причетність Іванющенка до смертям на Майдані, до фінансування сепаратизму. Вони чомусь не подали на мене до суду з цих питань. Я так в суді і запитала у представників Іванющенко: «Так що, він визнає, що це була правда? Або не вважає цю інформацію негативної для своєї репутації? », - підкреслює Чорновіл в розмові з FaceNews.

За її словами, зараз Іванющенко намагається закрити кримінальну справу проти нього, зокрема, поданням до суду проти Чорновіл.

«Це кроки, які він напрацьовує, щоб закрити справу. Я поясню, чому. Якщо Ви візьмете Єдиний реєстр досудовий рішень і відкриєте різні процесуальні рішення щодо справ Іванющенко, побачите, про що це було. Це була справа про дерибан "кіотських коштів». Хто дерибанив ці кошти? У всіх процесуальних рішеннях є, хто. «Госекоінвест», який на той час очолював Вадим Якубовський, і ТОВ «Карпати Будінвест», яке на той час очолював нинішній депутат від «БПП» Олег Недава, відомий менеджер Іванющенка. Чому я кажу «менеджер»? Тут є прямі докази. Він був також віце-президентом фонду «Нові технології». Цей фонд керував легальними активами Іванющенко в Україні. Тому він - прямий менеджер Іванющенка », - зазначає Чорновіл.

Примітно, що той самий пан Якубовський був одним з так званих «харчувальніків» армії.

«Цей самий пан Якубовський був одним з« харчувальніків »армії, він був заступником директора фірми, яка як раз входить в групу фірм, які я називаю фірмами Іванющенко, яка« мала »армію. Тому він зайшов з боку, що не має ніякого відношення до армії, і таким чином (хоче, - FaceNews) цю справу закрити. Як я оголошувала на суді? Я сказала: «Вибачте, я говорю про кримінал, я говорю про корупційні доходи Іванющенко. Я не кажу, що він був директором або засновником цих фірм. Я говорю про те, що з цих фірм він отримував корупційну прибуток. Розумієте, я не є наслідком, щоб давати ці докази, але ці докази, я впевнена, будуть в справі, яке зараз розслідує Генеральна прокуратура. І тому я пропоную відкласти громадянське розгляд рішення у цій справі », - розповіла FaceNews Чорновіл.

Чи не Чорновіл єдиної - Іванющенко також подав до суду на журналіста Бутусова

Варто відзначити, що позов проти Тетяни Чорновіл - не єдина претензія Іванющенко, яка нині розглядається в судовому залі.

Справа в тому, що Юрій Іванющенко також подав позов щодо захисту честі і гідності на журналіста Юрія Бутусова. Засідання у справі відбулося 16 травня поточного року.

Журналіст вважає, що екс- «регіонал» Юрій Іванющенко намагається зняти з себе всі обмеження по переміщенню та розпорядження своїми активами шляхом, яким скористався Андрій Портнов. Для підкріплення своєї заяви в одному з європейських судів йому необхідно підтвердження роботи по відновленню репутації в Україні.

«За Іванющенко ситуація наступна. Рішення судді Дніпровського райсуду міста Київ Миколи Чауса дозволяє зараз Іванющенко зняти з себе всі обмеження по пересуванню на території Європи. Згідно з цим рішенням, він отримує доступ до всіх своїх активів, а його ім'я повинне бути викреслено з усіх без даних щодо розшуку, затримання і доставку до правоохоронних органів України. Це рішення, на жаль, не оскаржене державними органами. Чомусь держава не поспішає його оскаржити. Ми бачимо, як у нас можуть призначати генерального прокурора. Все відбувається дуже швидко. На жаль, в деяких питаннях правоохоронні органи, а це повністю відповідальність Генеральної прокуратури, проявляють просто неймовірну повільність, і не поспішають робити якісь заходи, щоб оскаржити рішення Чауса. Воно дійсно », - відзначає Юрій Бутусов.

За його словами, на обличчя - схема легалізації Іванющенко за зразком того, як це зробив Андрій Портнов.

«Андрій Портнов визнав недостовірною інформацію, на підставі якої проти нього подала позов Генеральна прокуратура України. Оскаржив, успішно, це рішення (про подачу в розшук, - FaceNews) в українському суді. А потім з цим рішенням звернувся в один з європейських судів країни свого перебування і виграв справу там. Тому в Європі він вже не знаходиться в розшуку. Тобто, немає дії карти по його затриманню і доставці в Україну. Аналогічне рішення Чауса дозволяє Іванющенко зробити те ж саме », - припускає Юрій Бутусов.

«Темне минуле» Юри Єнакіївського

Однак звинувачення Юрія Іванющенка в причетності до корупції на харчуванні армії або в створенні «ескадронів смерті» під час Революції Переваги, скоріше, стосуються недавнього минулого і сьогодення екс-політика.

Тим часом, якщо заглянути на кілька років назад, то ще в 2011 році політики звинувачували «Юру Єнакіївського» в наїздах на бізнес і його кришуванні під час президентства Віктора Януковича.

«Програма президента реалізовується, як у анекдоті:" Уряду треба активніше працювати зі знедоленими », - виступає Янукович. Азаров підходить до нього і питає: «Віктор Федорович, я вчу українську, але поясніть: хто такі« знедолені », -« Це ті, хто не віддали нам "частина". Зараз все, у кого є гроші, мають віддати «частина» влади. Хотіли забрати бізнес у власників "Фокстроту". Кажуть, зараз за кордоном власники мережі ресторанів «Козирна карта». Хто віддає 25 відсотків справи, інші - 70, щоб урятуватися », - розповідав в 2011 році Микола Томенко.

Хто віддає 25 відсотків справи, інші - 70, щоб урятуватися », -   розповідав   в 2011 році Микола Томенко

Микола Томенко

Тоді політик заявляв, що є кілька груп, які координують наїзди і кришування бізнесу.

«Одна навколо народного депутата Юрія Іванющенка. Інша - Олександра Януковича, сина президента. Кажуть, вони активно використовують для рейдерства Управління по боротьбі з організованою злочинністю. Якщо у тебе слабкі нерви і немає серйозної даху, все відберуть або посадять. Якщо не замислимося, як це зупинити, треба буде тікати з України », - підкреслював тоді Томенко.

джерело: Софіко Векуа , «Facenews»

Чи вийде у них?
Я так в суді і запитала у представників Іванющенко: «Так що, він визнає, що це була правда?
Або не вважає цю інформацію негативної для своєї репутації?
Хто дерибанив ці кошти?
Чому я кажу «менеджер»?
Як я оголошувала на суді?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация