Резиденція прем'єра - сама російська з празьких вілл

  1. Згадуючи Анну Кареніну
  2. «Державного зрадника» заарештували в більярдній
  3. Підтримка російських біженців
  4. Візитна картка - російський ведмідь і чеський лев

Він був призначений Надії Миколаївні Абрикосовій, дочки російського фабриканта Миколи Хлудова. Влаштувати сімейне життя Карел Крамарж зміг лише після розлучення своєї російської обраниці, матері численного сімейства, з її першим чоловіком - знаменитим королем кондитерської імперії. До речі, цукерки фабрики «Абрикосов» і сьогодні є одним з головних місць на полицях російських магазинів.

Згадуючи Анну Кареніну

Розірвати шлюб в царській Росії було дуже непростою справою - досить згадати роман «Анна Кареніна». Очікування цієї події розтягнулося на довгих десять років. Однак життя все розставило по місцях, Надія Миколаївна переїхала до Праги. Пізніше вона стане «матір'ю російських емігрантів».

Надія Миколаївна - дружина Крамарж   Шлюб між Надією Абрикосовій і Карелом Крамарж, який прийняв православ'я, був укладений в 1900 році Надія Миколаївна - дружина Крамарж Шлюб між Надією Абрикосовій і Карелом Крамарж, який прийняв православ'я, був укладений в 1900 році. У столиці Чехословаччини подружжя Крамарж, вибираючи місце для будівництва власного будинку, зупинили свій вибір на Градчанах, намітивши ділянку на фундаменті 19-го бастіону св. Марії Магдалени, названому на честь каплички цій святій. Ця частина столиці в той час ще не була заселена, і місто за власні кошти підводив до ділянки електрику і воду. Натомість Карел Крамарж зобов'язався надати Празі пріоритетне право на подальший викуп будівлі. До речі, міська влада дозволила звести лише два поверхи - будова, що стало певним символом слов'янської єдності, не повинно було загороджувати вигляд на Празький Град.

Ніхто не знає, про що найчастіше мріяла ця чесько-російська подружня пара, дивлячись на Влтаву з вікон своєї празької вілли, звідки відкривається чудовий вид на арки з'єднують її берега мостів. У будь-якому випадку, особняк варто відвідати при першій же нагоді - а така випаде вже цієї весни. Побувати тут можна в дні деяких державних свят.

- Крамарж почав свою політичну кар'єру у віці 30 років. Відвідавши Росію, він познайомився там зі своєю майбутньою дружиною. Ця поїздка справила визначальний вплив на його політичний світогляд - він став прихильником панславізму,

Карел Крамарж   - нагадує Ірена Сайдлова, яка показала «Радіо Прага» зали вілли Крамарж, де нині розташовані апартаменти глав чеського уряду Карел Крамарж - нагадує Ірена Сайдлова, яка показала «Радіо Прага» зали вілли Крамарж, де нині розташовані апартаменти глав чеського уряду.

Проект вілли на Градчанах, де подружжю Крамарж належало прожити 40 насичених подіями років, створив віденський архітектор Фрідріх Оман. Реалізація задуму проходила під невсипущим наглядом Надії Миколаївни, випускниці Сорбонни по класу архітектури, яка керувала обробкою будівлі. У вигляді вілли Крамарж переплелися необароко і постмодерн. Парадне фойє прикрашають мармуровий камін, двері, віконні вітражі. Ідея слов'янської спільності не могла не відбитися на інтер'єрі залів - їдальня оформлена в російській або візантійському стилі. Її колони нагадують храм Божої мудрості в Константинополі. На настінних мозаїках зображено птиці, споживати плоду з дерева пізнання добра і зла. Будинок облаштували за останнім словом техніки: центральне опалення, розкішні на ті часи ванні кімнати, ліфт, призначався для транспортування провіанту, пилесборний система. У будівлі було зроблено вісім погребів, в тому числі окремі для вина і для бензину. Надія Миколаївна хотіла, щоб вигляд вілли відповідав її естетичним уявленням, підкреслює І. Сайдлова.

«Державного зрадника» заарештували в більярдній

Вілла Крамарж, фото: Ондржей Томша   Початок життя в особняку, що розкинувся на площі 700 кв Вілла Крамарж, фото: Ондржей Томша Початок життя в особняку, що розкинувся на площі 700 кв. м, де були облаштовані 56 приміщень, було затьмарене арештом Крамарж - над депутатом парламент, який став «державним зрадником», нависла загроза страти. Крамарж був заарештований в 1915 році в більярдному залі вілли, оббитому темним деревом і прикрашеному давньоруськими мотивами, що створюють атмосферу російського сільського будинку. Стіни прикрашені куполами російських церков і зображеннями тварин. Кахлі каміна, створеного в Раковник, - мотивами російських билин. Камін не використовувався за призначенням, залишаючись декоративним елементом більярдної.

Надія Крамаржова мужньо несла тягар дружини «зрадника батьківщини», а також тяжкість розлуки з рештою в Росії чотирма дітьми, гіркота, що не виправдалися надій на народження нащадка від чеського чоловіка. Шлюб, проте, виявився міцним, хоч і бездітним.

Підтримка російських біженців

Вілла Крамарж, фото: Ондржей Томша   Доля все-таки розпорядилася милосердно - Крамарж знайшов свободу в результаті імператорської амністії, разом з ореолом національним героя і мученика, і зайняв посаду першого прем'єра незалежної Чехословаччини Вілла Крамарж, фото: Ондржей Томша Доля все-таки розпорядилася милосердно - Крамарж знайшов свободу в результаті імператорської амністії, разом з ореолом національним героя і мученика, і зайняв посаду першого прем'єра незалежної Чехословаччини. Проживши в шлюбі 40 років, Карел і Надія зберегли романтику своїх відносин. Після Жовтневого перевороту подружжя надавали неоціненну допомогу російським біженцям і емігрантським організаціям. Згодом Надія Миколаївна, що розділяла погляди чоловіка щодо слов'янської взаємності, очолила «Братство для поховання православних російських громадян», покликаного опікати їх могили в Чехословаччині. Померло подружжя в другій половині 1930-х - Крамарж пішов з життя в 1937 р, через півроку після смерті дружини. Ми розмовляємо з Іреною Сайдловой.

- В оформленні фасаду переважає необароко, а в інтер'єрі - слов'янські мотиви. На портреті, що прикрашає один з головних залів, зображена Надія Миколаївна у віці 25 років. Неподалік від неї зі стіни на нас дивиться Карел Крамарж - портрет роботи російського художника-емігранта Андрія Бакуліна.

І І. Сайдлова, фото: Ондржей Томша - Тут же ми бачимо багато книг, однак, це, мабуть, не ті, які колись тут могли читати Надія і Карел Крамарж?

- На жаль ні. Зараз все книги Карла Крамарж знаходяться в Національному музеї.

Після смерті відомого політика віллу успадкувало суспільство Карела Крамарж. Частина кімнат використовувалась для експозиції, присвяченій його життя, а частина орендувалася Національною галереєю. Після розпуску суспільства в 1949 році вілла була передана Національному музею, де і зберігаються сьогодні значна бібліотека Крамарж і його особисті речі.

«Крамарж, мабуть, вітав би підставу федерації слов'янських народів під патронатом російського царя. А ось цей зал в даний час виконує важливу роль, служачи їдальнею, де влаштовуються урочисті обіди або вечері. За столом можуть одночасно зібратися приблизно двадцять гостей, повідомила І. Сайдлова.

Велика частина кімнат, в тому числі їдальня в візантійському стилі, Музичний салон, перш поселив фортепіано, яке умів «розговорити» Крамарж, служили для прийомів. Пізніше Музичний салон був названий Золотим.

Візитна картка - російський ведмідь і чеський лев

Вілла Крамарж, фото: Ондржей Томша   «Архітектор використав символіку Крамарж і його дружини Вілла Крамарж, фото: Ондржей Томша «Архітектор використав символіку Крамарж і його дружини. Фасад вілли прикрашають рельєфні зображення російського ведмедя і чеського лева - Крамарж вважав його своїм символом. Голови левів прикрашають і дверні ручки. На фасаді ми також бачимо корабель - символ подорожі Крамарж ».

Робочий кабінет Крамарж обладнаний безліччю вбудованих книжкових шаф темного дерева. На обтягнутому буйволяче шкірою письмовому столі, раніше стояв в кабінеті, підписувалися важливі документи, що давно стали історичними. У 1951 році вілла була передана в безоплатне користування чеському уряду і використовувалася для розміщення іменитих іноземних гостей з числа політиків та інших видатних діячів. Побував тут і Юрій Гагарін ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация