Результати виборів до Держдуми по округу в Петербурзі можуть бути переглянуті

Центрвиборчком знайшов на виборах в Держдуму в Санкт-Петербурзі порушення

Є. Єгоров / Відомості

Центрвиборчком вивчив відеозаписи процедури підрахунку голосів, зроблені в ході парламентських виборів на дільницях, що відносяться до 217-му одномандатному округу Санкт-Петербурга, і прийшов до висновку: як мінімум на 32 з них були допущені порушення, які можуть бути підставою для скасування результатів голосування і перерахунку голосів. Перевірку ініціювала балотувалася по цьому округу Оксана Дмитрієва (кандидат від Партії зростання), яка не згодна з результатами виборів: за її даними, процедура підрахунку голосів була порушена на 92% виборчих дільниць.

Центрвиборчком знайшов на виборах в Держдуму в Санкт-Петербурзі порушення   Є

Такі дані були отримані на основі аналізу відеозаписів з 205 виборчих дільниць з 211, що входять в округ (ще на чотирьох ділянках відеозапис не вівся). Практично скрізь при сортуванні бюлетенів не оголошувалися містяться в кожному з них позначки, бюлетені не представлялися для візуального контролю спостерігачам і членам комісії. Часто бюлетені вважалися методом «загибания куточків», а не перекладанням, що дає можливість підкласти бюлетені одного кандидата в стопку бюлетенів іншого. На кількох ділянках їх взагалі не вважали. На думку Дмитрієвої, порушення процедури підрахунку стали основним інструментом фальсифікації виборів: в протоколи вносилися завідомо неправдиві цифри, які не мають відношення до реальних даних. Вона просила ЦВК скасувати власну постанову про підсумки голосування «в зв'язку з нововиявленими обставинами» і призначити повторний підрахунок. Відео Дмитрієвої переглядали спочатку співробітники апарату ЦВК, а у вівторок члени комісії витратили на це видовище близько шести годин. В результаті порушення визнані істотними далеко не на всіх ділянках - в постанові йдеться тільки про 32, при цьому «допущені порушення <...> можуть бути підставою для проведення повторного підрахунку голосів виборців на окремих виборчих дільницях», наголошується в постанові ЦВК.

Але, вважає ЦВК, зараз вже тільки суд може прийняти рішення про перерахунок голосів - якщо прийде до висновку про те, що виявлені порушення не дозволяють достовірно визначити волю виборця. При цьому ЦВК готова підтримати свою позицію в суді, пообіцяла голова ЦВК Елла Памфілова. Виборчкому Санкт-Петербурга доручено вжити заходів щодо посадових осіб, які проштрафилися комісій - але вже за підсумками судової перевірки. Позовні заяви Дмитрієвої про скасування підсумків голосування знаходяться в Колпінском і Фрунзенському судах Санкт-Петербурга, нагадала член ЦВК Майя Гришина.

«Голос» почутий

ЦВК рекомендував губернатору Московської області включити до складу облвиборчкому експерта з виборів Андрія Бузина. Його висунули до складу комісії президентський Рада з прав людини і рух «Голос».

Голова міськвиборчкому Петербурга Віктор Панкевич сказав, що там встигли переглянути відео з 78 ділянок: порушення були, але в основному процедурного характеру. Висновки зроблені: у виборчкомі створили методичний кабінет і почнуть навчати членів дільничних комісій. Сама Дмитрієва впевнена, що перерахунок бюлетенів на кількох ділянках, якщо суди приймуть рішення, мало що дасть: місцева влада легко заметуть сліди, взявши відсутні бюлетені з інших ділянок.

Це не перший раз, коли в ЦВК вивчали відео з дільниць: у 2011 р голова ЦВК Володимир Чуров при спільному перегляді з кандидатом від «Справедливої ​​Росії» Олегом Шеїн відеозаписів з виборчих дільниць в Астрахані не побачив фальсифікацій, а лише порушення процедурного характеру.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация