Результати моніторингу виборчої кампанії з позачергових виборів ВР у Одеській області

  1. Позачергові вибори до Верховної Ради - 2014 03.10.2014 Результати моніторингу виборчої кампанії...

Позачергові вибори до Верховної Ради - 2014

03.10.2014

Результати моніторингу виборчої кампанії з позачергових виборів ВР у Одеській області

У вересні 2014 року Одеська обласна організація Комітету виборців України КВУ провела спостереження за діяльністю політичних партій, кандидатів у народні депутати України, їх виборчих штабів, місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, формуванням і початком роботи окружних виборчих комісій в Одеській області.

У вересні 2014 року Одеська обласна організація Комітету виборців України КВУ провела спостереження за діяльністю політичних партій, кандидатів у народні депутати України, їх виборчих штабів, місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, формуванням і початком роботи окружних виборчих комісій в Одеській області.

За результатами моніторингу Одеська обласна організація Комітету виборців України КОНСТАТУЄ:

- 30 вересня завершилася кампанія з реєстрації кандидатів в народні депутати. Зареєстровані виборчі списки 29-ти політичних партій, а також 293 кандидата в одномандатних округах Одеської області.

- У ряді виборчих списків партій є представники Одеси і області, зокрема, з досить відомих, в списку Опозиційного блоку - Микола Скорик і Вілен Шатворян, в списку Народного Фронту - Сергій Фаермарк, в ВО Свобода - Павло Кириленко, в Блоці Петра Порошенка - Ігор Палиця, Олексій Гончаренко, Володимир Курінний, Едуард Гурвіц, Андрій Юсов, в партії Сильна Україна - Світлана Фабрикант і Юрій Крук, в ВО Батьківщина - Олег Радковський, КПУ - Євген Царьков.

- З 293 кандидатів, зареєстрованих в 11 одномандатних округах Одеської області, 206 є самовисуванцями. Найбільша кількість кандидатів зареєстровано в в.о. 133 (34 кандидата), в.о. 135 (47 кандидатів), в.о. 141 (41 кандидат). При цьому, велика частина, зареєстрованих в якості самовисуванців, кандидатів не проявляє взагалі ніякої активності, т. Е. Не веде виборчу кампанію.

Виходячи із ситуації, що на даний момент конфігурації кандидатів, то найбільш гостра боротьба очікується в виборчих округах 133, 134, 135, 137, 138, 141 і 143.

- Кільком десяткам громадян, які виявили бажання стати кандидатом в Одеській області, ЦВК відмовила в реєстрації за формальними причинами. Серед найбільш відомих претендентів - Олег Марков і Вадим Чорний, які подавали документи для реєстрації в в.о. № 133 (Київський р-н). Олегу Маркову ЦВК відмовила через відсутність в його біографії даних про місце роботи і займаної посади, а в Вадиму Чорному - через відсутність в біографії даних про термін проживання на території України. Олега Маркова, Вадима Чорного, а також деяких інших кандидатів в Одеській області ЦВК зареєструвала з другої спроби.

- Аналіз процесу і результатів реєстрації кандидатів дозволяє говорити про використання ряду нечесних виборчих «технологій» в Одеській області. Так, у виборчих округах, чисельність кандидатів в яких становить понад 20-ти осіб, є підстави припускати наявність великої кількості «технічних кандидатів». «Технічні кандидати» в даному випадку беруть участь у виборчій кампанії не для реальної боротьби за мандат, а з метою збільшити кількість «лояльних» членів дільничних комісій більш впливовим кандидатам, своїм «патронам», (найбільш проблемні округи - 133, 135, 141, 143 ). Найменші побоювання викликають округу 137, 138 і 139.

- Інша нечесна виборча технологія, яка проявилася в процесі реєстрації кандидатів - використання кандидатів-двійників ( «клонів»). Так, в ряді виборчих округів Одеської області зареєстровано кандидатів однофамільці, а також, однофамільці і тезки одночасно, що, швидше за все, є спробою кандидатів «відтягнути» голоси у своїх супротивників. Зокрема, двійники є в округах 137, 140, 141, 143. Найбільш проблемним є округ 141, де зареєстровано чотири Дубових, з них два Сергія і чотири Барвіненко, з них два Віталія.

- Характерною рисою виборчих кампаній найбільш активних політичних партій і найбільш активних кандидатів є передчасний старт агітації (до офіційної реєстрації). Найбільш використовуваними формами агітації політичних партій є зовнішня, а також медійна агітація. В кінці місяця партії почали використовувати і вуличну агітацію. Кандидати в одномандатних округах за краще зовнішню агітацію і вуличну. Рідше застосовуються медійна агітація. В кінці місяця кандидати почали вдаватися до прямий працювати з виборцями.

- З політичних партій найбільш активно ведуть агітаційні кампанії ВО Батьківщина, Народний Фронт, Сильна Україна, Опозиційний блок, Блок Петра Порошенка, Громадянська позиція. Менш активні Інтернет партія, ВО Свобода. Мляві кампанії ведуть Блок лівих сил, ВАО Лопата і партія 5.10

- На жаль, жодна політична партія не змогла зробити процес формування своїх списків відкритим для обговорення. Також партії не проводять презентації своїх передвиборчих програм та виборчих списків.

- У мажоритарних округах найбільшу активність проявляють кандидати-самовисуванці, які на минулих виборах було обрано в тих же округах від Партії Регіонів, а також активні функціонери даної політичної сили. Під кінець місяця почали проявляти активність кандидати Народного Фронту, ВО Батьківщина, Блоку Петра Порошенка, Сильної України.

- На жаль, серед кандидатів в одномандатних округах Одеської області, поширеною є практика непрямого підкупу виборців. Такі факти зафіксовані у всіх округах Одеської області. Серед кандидатів, від імені яких (або від «благодійних фондів», що носять їх імена) здійснюється підкуп виборців - самовисуванець Едуард Матвійчук (самовисуванець, ІО 133), Геннадій Чекіта (БПП, ІО 134), Сергій Ківалов (самовисуванець, ІО 135), Дмитро Голубов (БПП, ІО 136), Ігор Лосєв (самовисуванець, ІО 136), Леонід Клімов (самовисуванець, ІО 137), Іван Фурсін (самовисуванець, ІО 138), Олександр Пресман (самовисуванець, ІО 139), Василь Гуляєв (самовисуванець, ІВ 140), Василь Резніченко (самовисуванець, ІО 141), Антон Кіссе (самовисуванець, ІО 142), Алекса ндр Урбанський (Сильна Україна, ВО 143), Микола Пундик (самовисуванець, ІО 143), Олександр Дубовой (самовисуванець, ІО 143), Дмитро Шідер (ІС № 143).

- Досить поширеною технікою серед кандидатів в мажоритарних округах стає використання «адміністративного ресурсу». Серед кандидатів, хто прибіг до такого інструменту - Сергій Ківалов (ІС 135), Леонід Клімов (ІС 137), Олександр Пресман (ІС 139), Олександр Урбанський (ІС 143), Юрій Маслов (ІС, 143).

- Наприкінці вересня в ряді округів Одеської області були зафіксовані випадки перешкоджання агітаційній діяльності кандидатів. Зокрема, в окрузі 137 Леоніда Климова на зустрічі з виборцями намагалися кинути в сміттєвий бак, в окрузі 139 скоєно кілька нападів на агітаційні точки з псуванням майна кандидата Дмитра Пеструєва, в окрузі 141 зафіксовані поодинокі випадки псування агітаційних біл-бордів кандидатів Сергія Дубового і Алли Гінак. В Одесі 30 вересня було скоєно напад на кандидата Опозиційного Блоку Нестора Шуфрича.

- Зафіксовані поодинокі випадки розміщення агітації в громадському транспорті (або на поверхнях): «Народний Фронт» в Одесі та Володимир Рондін в в.о. 135, а також на території комунального підприємства (в в.о. 141 - Володимир Мензілінцев, Віталій Барвіненко і Олександр Морозов)

- У 143 виборчому окрузі зафіксовані випадки поширення т. Зв. «Чорного PR».

Робота окружних виборчих комісій Одеської області на протязі місяця здійснювалася без істотних проблем, за винятком ОВК 142 (Арциз), де через низьку явку членів комісій не вдалося провести засідання.

- За минулий місяць в деяких ОВК області відбулися істотні ротації, зокрема в комісіях виборчих округів № 141, 135, 139, 133 і 142, в яких замінили від третини до половини первісного складу. У п'яти комісіях замінені голови, а в ОВК 135 (Приморський район, м.Одеса) - весь керівний склад.

- Зроблені в двох ОВК області заміни голів викликають у КВУ серйозні побоювання. Зокрема в ОВК 141 (м Татарбунари) і ОВК 139 (м Роздільна) головами стали, відповідно, Юрій Авербах і Анна Тріфан, які на виборах до Верховної Ради в 2012 році займаючи керівні пости в цих же комісіях відзначилися серйозними порушеннями виборчого законодавства , в т. ч. щодо перешкоджання роботі офіційних спостерігачів і спостерігачів міжнародних місій.

Одеська обласна організація КВУ сподівається, що на цих виборах дані керівники виборчих комісій будуть строго дотримуватися чинного законодавства і не будуть перешкоджати роботі спостерігачів або допускати інших порушень закону.

- Незадовільною на даному етапі є робота відділів ведення Державного реєстру виборців в м Одеса по інформуванню про необхідність звірки даних в списках виборців, процедурах зміни місця голосування, в т.ч. для осіб, які проживають на окупованій території АР Крим, а також для тимчасово переміщених осіб.

Трохи активніше інформуванням виборців займаються відділи ведення реестрав районах Одеської області.

Побоювання в належному забезпеченні виборчих прав громадян викликає також графік роботи ряду відділів ведення реєстрів, які як і раніше продовжують працювати максимум до 18.00 тільки і тільки по буднях (зокрема, Суворовського району Одеси, Татарбунарського, Котовського, Ширяївського районів).

Повний звіт можна завантажити тут .

  • інші статті
  • Популярні статті

19 липня 2019 р 17:07 15 липня 2019 р 18:49 10 липня 2019 р 19:23 5 липня 2019 р 11:01 12 січня 2018 р 19:24 1 червня 2017 р 3:00 10 жовтня 2017 р 19:01 1 січня 2018 р 19:09

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация