Результати Виборів 2018. Новини дня. Київ погрожує Криму розправою за вибори президента РФ Підсумки виборів 2018 року

Громадянам України в разі їх участі в організації проведення виборів в Криму загрожує кримінальна відповідальність. Про це в неділю, 4 березня повідомив заступник прокурора Криму (структура в складі Генпрокуратури України) Олександр Удовиченко.

«Проведення будь-яких виборчих процесів на території Криму поза вимогами конституції України є незаконними. І, зокрема, організація та проведення виборів президента іншої держави на території Криму, який є територією України, тягне за собою для цих людей кримінальну відповідальність ... Людям, які приймають в цьому процесі участь, загрожує відповідальність. За якою статтею кваліфікувати їх дії і, відповідно, яке буде покарання - це індивідуальна ситуація. Тому що потрібно кожен випадок окремо розглядати ... Ті, хто прийшли голосувати - це інша ситуація, а ті, хто беруть участь в організації виборчого процесу ... тут питання відповідальності стоїть дуже гостро », - сказав Удовиченко в ефірі телеканалу« 112 Україна ».

Голова виборчої комісії Криму Михайло Малишев заявив, що загрози кримінального переслідування з боку київської влади через участь у виборах президента Росії нікого не хвилюють.

«Це зовсім ніяк не вплине на ту роботу, яку зараз виконує виборча комісія республіки Крим, територіальні та дільничні комісії. Жодним чином нас це не хвилює. Ми громадяни Російської Федерації і вибираємо президента своєї країни, тому всі ці вигуки і писки, які лунають з сусідньої держави, жодним чином не вплинуть на проведення виборів 18 березня 2018 року в Криму », - цитує Малишева РІА Новини.

Читайте також

Громадянам України в разі їх участі в організації проведення виборів в Криму загрожує кримінальна відповідальність Навіщо Україна спрямовує пасажирські поїзди до кордону Криму

І чим загрожує навала «Небрат», готових відпочивати в найдешевших халупах

Раніше про те, що МЗС направив ноту протесту Росії з приводу проведення виборів президента на території Криму, розповів глава зовнішньополітичного відомства Павло Клімкін.

Навряд чи можна припустити, що на Україні всерйоз вірять, що зможуть перешкодити виборчому процесу в Криму. Тоді навіщо всі ці загрози? Чергове заяву? Нагадаємо, Київ до цього обіцяв аналогічні заходи тим, хто візьме участь у голосуванні з виборів до Державної Думи РФ в Криму в 2016-му році, проте всі ці погрози залишилися лише словами.

Або все ж Київ спробує здійснити «показове покарання» кого-небудь з кримчан, який опинився на території України?

Подібні загрози і застереження, на думку доцента НДУ ВШЕ, члена Зінов'євського клубу МІА «Росія сьогодні» Павла Родькин, є ні чим іншим як стандартної в подібних випадках символічною формою вираження своєї позиції, які можуть виражатися з приводу і будь-якої активності.

- У практичному відношенні самі по собі вони на що не впливають і не несуть наслідків. А ось відмова від подібних символічних претензій означав би серйозна зміна ситуації на Україні.

«СП»: - Наскільки взагалі адекватні ці загрози? У Києві всерйоз розраховують цим когось налякати і змусити не брати участі у виборах?

- Звичайно, ніхто і не розраховує на реальний вплив, заяви подібного роду робляться заради самих заяв, як політичних маркерів. В даному випадку важлива демонстрація непохитності і непримиренності позиції, навіть якщо вона суперечить реальності.

«СП»: - У Києві обіцяють судити за різними статтями тих, хто організовує вибори, і тих, хто прийшов на виборчі дільниці ...

- Це не має значення, якщо протиправним з боку України вважається сам факт проведення і факт участі громадян в цих виборах. Тим більше, що до жителів Криму в України є свої рахунки.

«СП»: - У Криму ще залишилися люди, які зберегли українські паспорти? Чи можуть вони стати об'єктом переслідування? Чи можна очікувати, що вони реально спробують когось захопити і судити за участь у виборах?

- Очевидно, що певні наслідки при бажанні з української сторони можуть мати місце, якщо ці громадяни опиняться на території України. Інше питання, яким чином буде встановлено факт такого голосування, що, втім, не виключає можливість і виборчих провокацій. Насправді, питання це відноситься виключно до специфічно політичної, а не в правовій сфері.

«СП»: - Наскільки подібна реакція Києва впливає на електоральну активність кримчан і їхні політичні уподобання?

- Серйозного впливу ні на електоральну активність кримчан, ні на їх політичний вибір політичні демарші України надати не можуть. Багато в чому, Україна для Криму як політична реальність залишилася в минулому. Цей етап пройдено і забутий. Тому ставлення до заяв Києва в Криму навряд чи відрізняється від аналогічного в материковій Росії.

- Учасникам та організаторам виборів президента в Криму українська влада весь час чимось загрожують, - нагадує політолог, керівник експертної групи «Кримський проект» Ігор Рябов.

- У початку 2014 року ці влади погрожували владі Криму і кримчанам серйозніше - аж до загрози життю. Сам переміг в Києві «Майдан» - давно прожите загроза. Нічого нового в цьому плані ми не чуємо. Це порожні погрози, яких ніхто не розуміє, не боїться і не приймає.

«СП»: - Як у Києві це взагалі собі уявляють - переслідувати громадян Росії на території Росії? Або хтось зберіг українські паспорти?

- Навіть не уявляю. Мабуть відправлятимуть запити в Генпрокуратуру Росії. Розуміючи, що ніякої відповіді не буде. Це просто балаган, а не загрози.

Ситуація з українськими паспортами в Криму дуже цікава. Багато хто тримає ці паспорти в якості сувеніра. Хтось поповнив ними колекцію сімейного музею. Справа в тому, що київська влада не запропонували ніякої законної процедури щодо відмови від українського громадянства. Багато кримських чиновники, які за законом про держслужбу в Росії не повинні мати подвійного громадянства, заявили про відмову від українського громадянства в російські органи ФМС. Цього достатньо. Україна довгі роки використовувала цей момент для «захисту прав громадян України в Криму». Використовує цей момент і зараз, але тепер погрожуючи своїм віртуальним громадянам вже покараннями. Це просто безглуздо.

«СП»: - Судячи із заяв української «прокуратури», вони самі не дуже розуміють, як саме вони будуть переслідувати організаторів виборів, а також тих, хто просто голосує. З чим пов'язана така непослідовність?

- Така непослідовність говорить про те, що українська влада не розуміють, як їм ще вплинути на життя кримчан. Вони вирішили впливати нісенітницями, щоб гучний сміх звучав, і це свідчило б про великий суспільний резонанс в Криму на рішення української влади. Насправді всі ці рішення говорять про сильні прикрощі, які осягають України щоранку, яке починається з огляду новин з Криму. Ці засмучення поширилися і на ряд європейських держав, які вирішили не визнавати вибори президента в Криму. Українізація європейської політики не йде на користь європейцям. Вона йде на користь нам, і тому немає лиха без добра - нехай Європа йде і далі по граблях, підтримуючи київський режим.

Читайте також

«СП»: - Крім погроз Київ може ще якось перешкодити голосуванню? Влаштувати провокації? Диверсії?

- Спільно з російською опозицією Київ вже почав проводити якісь дивні заходи щодо зриву виборів в Криму. В основному вони фіксуються в українських ЗМІ і соцмережах. Наприклад, недавно в Криму приїхали активісти «Пуссі Райот», але нічого там не встигли організувати - тільки швидко розгорнули плакат на підтримку засудженого Сенцова, поширили знімок на Україні, але так і залишилися незрозумілими героями в Криму. Якісь такі дрібні провокації будуть. Взагалі, звичайно, запобіжні заходи в Криму підвищені - адже були спроби терактів, були припинені диверсійні групи. Є такий ризик і зараз. Заходи безпеки на поромній переправі, і аеропорту підвищені, але це робочий момент, який ніяк не впливає на загальну ситуацію. Крим безпечний і в урочистій обстановці готується до виборів.

Тоді навіщо всі ці загрози?
Чергове заяву?
Або все ж Київ спробує здійснити «показове покарання» кого-небудь з кримчан, який опинився на території України?
«СП»: - Наскільки взагалі адекватні ці загрози?
У Києві всерйоз розраховують цим когось налякати і змусити не брати участі у виборах?
«СП»: - У Криму ще залишилися люди, які зберегли українські паспорти?
Чи можуть вони стати об'єктом переслідування?
Чи можна очікувати, що вони реально спробують когось захопити і судити за участь у виборах?
«СП»: - Наскільки подібна реакція Києва впливає на електоральну активність кримчан і їхні політичні уподобання?
«СП»: - Як у Києві це взагалі собі уявляють - переслідувати громадян Росії на території Росії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация