Результати Виборів 2018. Новини дня. Вибори-2018: Який результат буде кошмаром для Кремля Підсумки виборів 2018 року

12 лютого, в понеділок, «Перший канал» розпочинає показ 4-серійного фільму « Путін ». Більше половини тижня телеглядачів вечорами чекають зустрічі з чинним президентом. Він знову розповість про взаємини з США і НАТО, про війну в Сирії, про кризу на Україні. Нагадає про події з новітньої історії Росії. Ну, і повідає про сторінки своєї біографії, звичайно.

Знову - тому що це не прем'єра. Прем'єра документальної картини Олівера Стоуна відбулася в червні минулого року. І викликала бурхливу реакцію в зарубіжній пресі. В основному режисера лаяли. Західні ЗМІ в один голос називали фільм підлеслевим, підлабузницькими, пропагандистським. У Росії, зрозуміло, реакція була, в основному, протилежною.

Тоді, в червні 2017 го, фільм зібрав не найбільшу аудиторію. Що цілком зрозуміло: літо, спека, відпустки, дачі. Зараз на дворі зима. Довгими темними вечорами народ, особливо в невеликих містах, коротає час у «ящика». Стало бути, якийсь відсоток стрічку Олівера Стоуна напевно подивиться. В принципі, в цьому немає нічого поганого. Крім одного - в країні повним ходом йде передвиборна кампанія, хоча поки агітація в ЗМІ офіційно і не дозволена. А Путін - як до нього стався - один з кандидатів в президенти.

І тут виникають питання. Чому «Перший канал» затіяв показ саме тепер, за місяць з невеликим до виборів? На головній «кнопці» країни не впевнені в перемозі «претендента № 1» і вирішили таким чином йому підсобити? Або не вірять офіційним соцопитуваннями , Згідно з якими чинний президент випереджає всіх з великим відривом? Приклад-то Трампа - він адже ще свіжий. Пам'ятайте, як всі американські соціологи пророкували впевнену перемогу Клінтон? І що в результаті? Де зараз Трамп, де Клінтон і ці хвалені соціологи?

Читайте також

Може такий варіант повторитися в Росії? Чому ні?

Ясно ж, що кампанія пішла не за тим планом, який був написаний в Кремлі. Всі карти сплутав людина на прізвище Грудінін . Йде він, нагадаємо, не тільки від КПРФ, а від всіх ліво-патріотичних сил. А це вже набагато небезпечніша, ніж, наприклад, Собчак . Найнебезпечніше для влади, зрозуміло. Як ви думаєте, випадковим є той факт , Що Грудінін виявився лідером по числу негативних згадок на федеральних телеканалах? Звичайно, ні.

Адже тут в чому ще проблема для «команди Путіна»? У тому, що десь в кремлівських кабінетах вже напевно зверстаний планчик, в якому зазначено, скільки голосів має набрати діючий президент. А під ці цифри виділені гроші, і гроші дуже чималі. Хто ж буде за безкоштовно «мочити» «неправильних» кандидатів?

На минулих виборах, в 2012 році, за Путіна, нагадаємо, проголосували 63,6% виборців (45,6 млн. Осіб). за Зюганова , Який посів друге місце, - 17,1% (12,3 млн. Осіб). Не виключено, зараз планку підняли. Для чого? А щоб було видно, як незважаючи на підступи ворогів, Росія згуртувалася навколо лідера.

Засада для Кремля в тому, що 2012-й рік, як і що передував йому 2011-й - були ситим часом. Не було ні санкцій, ні падіння ціни на нафту, ні обвалу рубля. А зараз це все є. І # КримНаш вже не рятує, оскільки бідність в країні зростає, ціни летять вгору, а доходи населення падають. Як на цьому тлі забезпечити «беззаперечний успіх»? Правильно, за рахунок посиленої обробки мізків. І тут вже всі засоби хороші - від фільму Стоуна до фейковий новин в інтернеті. Тому що найстрашніше, що може бути для Кремля в нинішній кампанії - це другий тур. Ви уявляєте, скільки адміністративних голів тоді полетить? Кошмар, скільки. Та ще й гроші можуть «взад вимагати».

Читайте також

12 лютого, в понеділок, «Перший канал» розпочинає показ 4-серійного фільму «   Путін   » Вибори-2018: Замість птаха-трійки - побиті осли

Який агітацією нас будуть дивувати кандидати в президенти на цих виборах

Звичайно, цей варіант - другого туру - багато зараз всерйоз не розглядають. І дарма. За нинішніх розкладів, та ще при тій дратівливою настирливості, з якою з кожного праски переконують, що альтернативи ВВП немає, ну абсолютно ніякої, такий варіант не виглядає настільки вже нереальним. Все буде залежати від явки. У 2012 році на дільниці прийшло 65,3% виборців. Якщо явка в березні 2018 го хитнеться на 5-10% в ту або в іншу сторону, картина може вийти зовсім несподіваною.

Отже, чи є у Кремля «план Б», і за яких умов його стануть реалізовувати?

- Плани Кремля по контрольним цифрам голосування, які повинні були отримати учасники президентських перегонів, дійсно, серйозно поламав Павло Грудінін, - упевнений депутат Держдуми третього і четвертого скликань, представник постійно діючої Ради національно-патріотичних сил Росії Віктор Алксніс. - І зараз, як мені видається, адміністрація президента перебуває в розгубленості. Її антикампанія проти Грудінін привела до вибухового зростання рейтингу кандидата від КПРФ, лівих і патріотичних сил. І тепер справа, я вважаю, дійсно йде до другого туру. Тим часом, для Кремля такий сценарій смерті подібне.

«СП»: - Що в такій ситуації буде робити Кремль?

- Можливі найрізноманітніші варіанти. Я не виключаю, якщо в кінці кінців загроза перемоги Павла Грудінін стане реальною, влада може піти на крайні заходи. Аж до зняття опозиційного кандидата з виборів або порушення проти нього кримінальної справи. При найсприятливішому розкладі Кремль, я вважаю, може і зовсім опротестувати результати голосування.

Ситуація загострюється з кожним днем. Але якщо в Кремлі спробують не визнати результати виборів, це може, на мій погляд, привести лише до серйозної дестабілізації обстановки в Росії. Нічим хорошим таке загострення не скінчиться, в тому числі, для самого Кремля.

Зараз, за ​​моїми даними, в Московській області йде чіткий інструктаж адміністрацій всіх рівнів: за всяку ціну забезпечити перемогу Володимира Путіна - з явкою не менше 70% і результатом голосування не менше 50%.

Такі установки, зауважу, вироблені давно. Ще в кінці 2016 року в Корпоративному університеті Ощадбанку пройшов навчальний семінар для віце-губернаторів з внутрішньої політики, на якому заступник голови адміністрації президента Сергій Кирієнко говорив, що основний кандидат «повинен перемогти при дуже високій явці - 70%», і з результатом 70%. При цьому за нього повинні віддати голоси не менше половини виборців, що прийшли на вибори.

«СП»: - Ці установки зараз втілюють в життя?

- Так, причому ЦВК вважає за краще адміністративної накачування не помічати, а кидати всі сили, наприклад, на вилучення тиражу інформаційного бюлетеня «Правди», нібито не сплаченого з виборчого фонду кандидата від КПРФ. Тим часом «основний кандидат» щодня присутній на всіх телеканалах.

Так, Володимир Путін - чинний президент, і формально телебачення висвітлює його діяльність як голови держави. Але чому він не може піти у відпустку на час виборчої кампанії, щоб не мати переваг перед іншими кандидатами - питання відкрите.

Той же фільм Олівера Стоуна, я вважаю, не має прямого відношення до поточної діяльності президента РФ. Але фільм, як бачимо, демонструють за місяць до виборів. Чому б тоді не показати по ТБ ще й фільм, як Павло Грудінін піднімав «Радгосп імені Леніна»?

На ділі, Кремль грає за своїми правилами. Саме тому ми бачимо спецоперації поліції по вилученню «Правди», але не бачимо рейдів правоохоронців по Останкіно.

Читайте також

Олімпіада-2018: Відлік російського ганьби пішов Олімпіада-2018: Відлік російського ганьби пішов

Про перші стартах, старих страхах і грі без правил

- Ми спостерігаємо ознаки корекції виборчої кампанії Володимира Путіна, і її інтенсифікацію, - вважає політолог, директор Інституту політичних досліджень Сергій Марков. - На це вказують і показ фільму Олівера Стоуна, і перенесення дати щорічного послання Федеральним Зборам з грудня 2017 року на лютий 2018 го. І справа не тільки в даті.

По всій видимості, в штабі основного кандидата визнали, що сам текст послання потребує доопрацювання, в тому числі, для більш ефективного використання в передвиборних цілях. По суті, послання потрібно сформулювати таким чином, щоб воно било точно в ціль, з точки зору виборчої кампанії. А для цього, мабуть, потрібен додатковий час.

Все це, на мій погляд, говорить про те, що в штабі нинішню кампанію розглядають як досить проблемну.

«СП»: - Чому кампанія йде не так, як планувалося?

- Були допущені, я вважаю, кілька помилок. І головна полягає в зміні концепції самої кампанії. Як я розумію, спочатку акцент робився на високу явку - більш 70% виборців, з яких понад 50% повинні були проголосувати за Володимира Путіна.

Але потім концепція була змінена. По всій видимості, ставка тепер робиться на низьку явку. Я вважаю, таке рішення було прийнято під тиском опозиційних ЗМІ.

При низькій явці розрахунок будується на тому, що за Володимира Путіна проголосують, в основному, так звані керовані групи виборців. Мабуть, в штабі порахували, що додаткові зобов'язання перед виборцями зайві - адже «травневі укази», сформовані на підставі політичних зобов'язань Путіна, до сих пір не цілком виконані урядом.

Словом, при ставці на низьку явку можна не ставити на чільне місце політичну мотивацію. Вважається, нічого страшного не станеться, якщо хто не визначився частина виборців залишиться вдома, а на дільниці для голосування прийде лише ядро ​​путінського електорату. Причому, цих лоялістів досить зорганізувати бюрократичними методами.

Читайте також

Дебати-2018: Не царська це справа

Передвиборчі ТВ-суперечки повинні бути загальними і рівними для всіх претендентів

Мені видається, що така зміна концепції була стратегічною помилкою. У російському суспільстві є величезна кількість потенційних прихильників Володимира Путіна, але до них ще треба звернутися за підтримкою. Потенційним прихильникам потрібен діалог, потрібно, щоб влада відповідала на їхні запити і вимоги.

І зараз цю помилку слід виправляти. Можливо, її будуть виправляти за допомогою реконсолідації кримського більшості, і тоді тема Криму знову займе перше місце в медійній сфері. Можливо, це будуть робити за рахунок активної пропаганди особистості Путіна - чим, по суті, і є фільм Олівера Стоуна.

Обидва шляхи частково є вірними, але не заповнюють головного: за Путіна потенційно можуть проголосувати понад 60% виборців від облікового складу. Але вони вимагають дій від влади - з питань промислової політики, Донбасу, зниження корупції, збільшення підтримки науки і освіти, вирішення проблеми комерціалізації охорони здоров'я.

Спроба впоратися з цими викликами кампанії суто пропагандистськими методами, я вважаю, може стати ще однією помилкою виборчого штабу основного кандидата. За Путіна можуть проголосувати значно більше виборців, ніж показують нинішні соцопитування, але для цього з ними повинен бути налагоджений ясний політичний діалог.

Вибори президента РФ: Глава ЦВК Памфилова зізналася, що її «терпець увірвався»

Російські вибори і Україна: Влада України заборонили росіянам голосувати 18 березня

14 лютого стало відомо, що «Перший канал» скасував показ останньої серії фільму американського режисера Олівера Стоуна «Путін» після зауваження Центрвиборчкому.

«У зв'язку з мовленням на різні часові пояси ми не можемо змінити поточну сітку - в частині регіонів країни третя серія фільму вже була показана або показується. Але приймаємо рішення скасувати завтрашній показ фінального епізоду », - повідомили в прес-службі каналу.

При цьому телеканал заявив, що «показ фільму не суперечить чинному законодавству».

Чому «Перший канал» затіяв показ саме тепер, за місяць з невеликим до виборів?
На головній «кнопці» країни не впевнені в перемозі «претендента № 1» і вирішили таким чином йому підсобити?
Пам'ятайте, як всі американські соціологи пророкували впевнену перемогу Клінтон?
І що в результаті?
Чому ні?
Адже тут в чому ще проблема для «команди Путіна»?
Хто ж буде за безкоштовно «мочити» «неправильних» кандидатів?
Для чого?
Як на цьому тлі забезпечити «беззаперечний успіх»?
Ви уявляєте, скільки адміністративних голів тоді полетить?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация