Рибачук Олег. досьє

  1. Рибачук Олег. досьє
  2. Під час парламентської кампанії 2002 року Рибачук вів фінансові питання виборчої кампанії. Олег Борисович...
22 Червня 2007
Рибачук Олег. досьє

Олег Рибачук з гордістю назіває собі "безнадійнім ющенківців". Це - людина- "МЕДІУМ" при Вікторі Ющенку.

Під час парламентської кампанії 2002 року Рибачук вів фінансові питання виборчої кампанії. Олег Борисович був однією з ключових фігур, через яку кандидату в президенти Ющенка "зливали" інформацію з СБУ і МВС про провокації.

амбіції

Комунікабельний Олег Рибачук не схожий на людину, яка за всяку ціну прагне задовольнити свої амбіції. Олег Борисович знає собі ціну. При цьому він не погоджується з твердженням, що у нього немає публічних амбіцій.

У численних інтерв'ю Рибачук натякає на те, що він - людина не останній в оточенні Віктора Ющенка. Олег Борисович - єдиний з тих людей, хто пройшов з Віктором Андрійовичем усіма ступенями влади - від керівництва НБУ до президентства. Вони знайомі вже 15 років.

Колись у Рибачука поцікавилися, хто є кризовим менеджером у штабі Ющенка, він відповів: "Складно сказати. Можливо, я теж належу до людей, які в критичний момент приймають рішення. Принципова відмінність штабу Ющенка від штабу Януковича в тому, що у нас рішення приймаються колегіально. У нас є приблизно десяток людей, в колі яких все обговорюємо. Ми практикуємо так звані мозкові штурми. Зазвичай, є дуже педантичні або важливі питання, які вирішуємо безпосередньо з нашим лідером "(" Львівська газета ", 19 листопада 2004 року).

По завершенню президентської кампанії 2004 року Олег Рибачук без зайвих реверансів заявив: ідеальної для нього є посада віце-прем'єра, який відповідає за європейську інтеграцію і адмінреформу. Хоча і зізнався: йому пропонували очолити уряд. "Але я не буду порушувати це питання перед Ющенком. Віце-прем'єр з євроінтеграції - це зараз ідеальне місце для мене ", - заявив він (" Українська правда ", 18 січня 2005 року).

4 лютого 2005 року мрія Рибачука здійснилася - він став заступником голови уряду з питань євроінтеграції.

Ще років п'ять тому, за словами Олега Рибачука, Віктор Ющенко в разі перемоги на виборах глави держави пропонував йому очолити адміністрацію президента, але він відмовився. Мовляв, уже тоді він поділився з Віктором Андрійовичем заповітним бажанням: рухати Україну до Європи.

"Якщо буду непотрібний в державних структурах, - каже Олег Рибачук, - я знаю, що точно перебуваю як міжнародний фахівець, як банкір, зі своєю репутацією, зі своїми зв'язками і досвідом. Я знаю, що зможу мати в Україні власний бізнес. Мені взагалі говорили, якщо ти такий розумний, чому ти не відкрив власну справу? Я скажу - бо після того як я зустрів Ющенка, мені було абсолютно немислимо піти від нього і заробляти власний капітал "(медіа-центр" Розмай ", 16 листопада 2004 року).

У вересні 2005 року Ющенко призначив Рибачука головою Секретаріату президента. Про своїй посаді в канцелярії глави держави Олег Борисович висловився так: мовляв, ми як ступені ракети, які одна за одною відвалюються, а ракета летить далі. "Це не місце для якоїсь кар'єри. На цьому місці ти повинен забути про власні кар'єрні амбіції, про себе коханого взагалі і робити так, щоб і зараз, і після твого відходу президента працювалося якнайкраще "(" Україна молода ", 3 лютого 2006 р.)

15 вересня 2006 року Олег Рибачук подав у відставку з посади глави Секретаріату президента.

біографія

Народився 22 квітня 1958 року в Вінницькій області. У Київському університеті ім. Т. Шевченка вчився за фахом перекладач-референт, а в столичному Національному економічному університеті отримав диплом економіста. Вільно володіє англійською мовою.

П'ять років працював в Індії за контрактом "Зарубежнефтестроя". Про подробиці свого перебування там Рибачук детально не розповідає. По поверненню з Індії працював в "Київбіржбанку". Звідти його взяли в департамент міжнародних зв'язків НБУ, який він згодом і очолив. "У мене було п'ять років роботи за кордоном, знання кількох мов, економічну освіту. Мене швидко знайшли і забрали в цей банк (мається на увазі - "Київбіржбанк". - С.Р.). Я зробив йому ліцензію НБУ на ведення зовнішньоторговельних операцій, почав шукати людей ... І тут Нацбанк мене вирахував ... Вони довго шукали людину на посаду відповідального за зовнішні відносини в НБУ ", - розповідає Олег Рибачук (" Українська правда ", 18 січня 2005 року).

З грудня 1999 по травень 2001 року Олег Рибачук очолював створену спеціально під нього Службу прем'єр-міністра Віктора Ющенка. Після відставки уряду працював в Салоніках (Греція) віце-президентом Чорноморського банку торгівлі та розвитку.

Стажувався на Уолл-стріт і в Сіті. Як говорить сам Рибачук, в Салоніках він повинен був працювати три роки, проте вже в 2002 році він розірвав контракт з банком і включився в парламентську передвиборну кампанію.

Народний депутат України 4 скликання. У Верховну Раду балотувався за списком блоку "Наша Україна" (№ 29). За інформацією "Дзеркала тижня", саме Олег Рибачук під час передвиборної кампанії контролював фінанси блоку "Наша Україна".

З червня 2002 року - уповноважений представник фракції "Наша Україна".

Був керівником депутатської групи "Разом".

4 лютого 2006 року одержав портфель віце-прем'єр-міністра з питань європейської інтеграції.

7 вересня 2005 року Олег Рибачук призначений державним секретарем України (пізніше посаду перейменована на посаду глави Секретаріату президента). "Для мене це було несподіванкою. Я не кокетую ... в прогнозах автоматично моє прізвище називалася, але для себе я це не прогнозував ", - говорить Рибачук (Українська служба Бі-Бі-Сі 7 вересня 2005 року).

У травні 2006 року Олегу Борисовичу пророкували крісло посла України в Швейцарії. Однак тоді Рибачук втримався в кріслі глави Секретаріату. У вересні 2006 року він подав у відставку. Як подейкують злі язики - останнім часом робота Олега Борисовича не зовсім влаштовувала Віктора Андрійовича. Тепер Рибачук задовольняється скромною посадою позаштатного радника глави держави. Олег Борисович каже, що поки не думав про те, чим би він хотів в перспективі зайнятися. "Я хотів би ліквідувати свою заборгованість перед сім'єю. Хочу провести з сім'єю кілька тижнів, це буде своєрідна відпустка ", - заявив Рибачук.

Був радником глави держави.

У 2006 році в "Топ-100" найвпливовіших людей України, яких визначає журнал "Кореспондент", Олег Рибачук зайняв 32-у позицію.

погляди

Олег Рибачук за:

  • вступ України до Євросоюзу та СОТ;
  • укладення між Україною та ЄС угоди про вільну торгівлю;
  • спрощення Євросоюзом візового режиму для українських студентів, дипломатів і бізнесменів;
  • створення в кожному міністерстві України департаментів з питань європейської інтеграції;
  • добросусідські відносини з Росією;
  • створення зони вільної торгівлі в межах Єдиного Економічного Простору;
  • створення Суспільного телебачення;
  • прийняття законів про президента, Кабінет міністрів і про опозицію;
  • проведення адміністративної реформи;
  • доповнення до конституційної реформи;
  • урядову програму реформ.

Олег Рибачук проти:

  • створення митного або монетарного союзу в рамках Єдиного Економічного Простору;
  • преференцій окремим бізнесменам;
  • доплати до зарплати державним службовцям за рахунок грошей фонду Сороса;
  • "Брудних" виборчих технологій.

Друг родини

Олега Рибачука вважають одним двох сімей - Ющенко і Пінчуків. За легендою, саме Олег Борисович під час однієї із закордонних поїздок познайомив Віктора Андрійовича з Катериною Чумаченко. Сам Рибачук каже, що Ющенко і Чумаченко познайомилися в 1993 році в літаку - їх місця були поруч. Тоді делегація українських банкірів літала в США, де вони знайомилися з банківською системою Америки. "Чумаченко тоді очолювала представництво в Україні компанії" Баретнс груп ", і вони виграли тендер Агентства США з міжнародного розвитку на проект реформування банківської системи", - стверджує він ( "Українська правда", 18 січня 2005 року).

У той же час, як каже політолог Кость Бондаренко, Олег Рибачук є другом сім'ї Віктора Пінчука та Олени Франчук (донька Леоніда Кучми). "Саме Рибачук вважається ініціатором організації переговорів між Ющенком та чинним президентом (Леонідом Кучмою. - С.Р.). Правда, за наявними даними, ці переговори не увінчалися успіхом ", пише політолог в своїй книзі" Система БЮТ або Блок Ющенко-Тимошенко ".

Сам Олег Рибачук каже, що вперше в житті побачив Віктора Пінчука в 2001 році, за два тижні до відставки Віктора Ющенка з посади прем'єра. Олег Борисович так описує своє знайомство з власником корпорації "Інтерпайп": "Ми зустрілися на одному приватному вечері. Я кажу: "Слухай, ти близька людина до Кучми, я є керівником служби прем'єра. Скажи, навіщо ви виштовхуєте Ющенко у велику політику? Ми ж вас "зробимо" через пару років! Ти ж розумієш, що ми підемо в парламент, створимо найбільшу фракцію, потім підемо на вибори президента - і візьмемо президентство! Набагато спокійніше для Кучми, якщо Ющенко залишиться прем'єром ". Відповіді були такі: "Ну, хлопці, пам'ять у народу коротка, восени про Ющенка все забудуть". Через рік ми зустрілися з Пінчуком в парламенті: "Ну що, Вітя? У нас найбільша фракція! ". Він відповів: "Ну, мовляв, подивимося, що буде через місяць". Я кажу: "Добре".

Коли ми підійшли до виборів в цьому році, він говорить: "Янукович буде президентом". Я кажу: "Ну, сперечаємося. Я не знаю, на що, але сперечаємося ". За формулою "Я тобі винен". Він так насторожено подивився. Я кажу: "Ну що ти, я ж не буду щось просити зробити захмарна. Але якщо ти виграєш - ти ж можеш у мене щось попросити ".

І так я своє право у Пінчука ще не використав. А більше він зі мною не сперечається "(" Українська правда ", 18 січня 2005 року).

компромат

Інформації, яка б компрометувала Олега Рибачука, немає. Олег Борисович - людина досить обережний. Очевидно, дається взнаки п'ятирічне його перебування за кордоном. Наприклад, своє рішення поїхати в Грецію він пояснив необхідністю мати хорошу "кредитну історію" для політики: "Я говорю Ющенко:" Ви йдете в політику. Я не можу йти в політику, якщо я не дам відповіді на питання, на що я живу. Я розумів, що не можна йти в політику з декларацію державного службовця "(" Українська правда ", 18 січня 2005 року).

Олег Рибачук каже, що до бізнесу він не причетний.

Матеріальне становище

Олег Борисович каже, що він - людина не бідна. В інтерв'ю "Українській правді" він зізнався, що під час роботи в Чорноморському банку торгівлі та розвитку (весна 2001 зима 2002 рр.) Він отримував $ 100 тис. На рік. Рибачук каже, що на таку ж зарплату йому пропонували очолити представництво в Україні одного з п'яти найбільших банків світу, але він відмовився, залишившись в Нацбанку. На згадані гроші, як каже Олег Борисович, він живе і зараз.

Має будинок в Плютах, що поблизу Києва. Квартиру на вулиці Костьольній в столиці, за словами Рибачука, він купив після повернення з Індії.

Радник глави держави невибагливий в матеріальному плані.
По крайней мере, він так сам стверджує

Має машину "Ауді-Олроуд". "Раніше я з Греції привіз" Джип-Крайслер ", перший випуск, але він дуже багато жере бензину. Я живу за містом, в Плютах. Туди і назад 100 кілометрів на день - це б'є по кишені. Тому я його продав. Вважаю, що сімейна машина повинна бути такою, яка витримає наші дороги. Чи не спортивної, а такий, що з бруду може виїхати "(УНІАН, 25 квітня 2006 р.)

оточення

Близькими до Олега Рибачука вважають Миколи Мартиненка , Давида Жванію , Олександра Морозова, Тараса Петріва.

регалії

Очолював підкомітет з питань банківської діяльності та валютного регулювання парламентського комітету з питань фінансів і банківської діяльності.

Був членом постійної парламентської делегації в ПАРЄ.

18 травня 2006 президент призначив Олега Рибачука замість Івана Васюника секретарем політради при главі держави.

сім'я

Олег Рибачук одружений. Його дружина Інна - професійний музикант, піаністка, раніше викладала в музичній школі. Родом з Донецька.

"Ми зустрілися в той момент, коли і у Олега, і у мене був дуже важкий період в житті: у обох на той момент завершувалася непроста історія попередніх відносин. Наші зустрічі і розмови нагадували скоріше не побачення і залицяння, а розмови двох добре розуміють одне одного ", - розповідає Інна (" Дзеркало тижня ", 5 березня 2005 року).

Рибачук виховують доньку Анну і сина Станіслава. Дочка закінчила філія Шеффілдського університету в Салоніках. Спеціаліст з питань маркетингу та банківської справи.


Олег Рибачук і його дружина - Інна (в центрі) - часті гості на показах моди. фото: TabloID

Свого сина Рибачук вважає таким же іронічним, як і він. "Дуже непогано розбирається в політиці ...", - стверджує Олег Борисович (УНІАН, 25 квітня 2006 р.)

Як каже Інна, Олег має великий вплив на дітей.

Тимошенко

"Якщо Юля Володимирівна хоче бути главою уряду, то вона повинна довести, що вона готова публічно взяти на себе відповідальність. Їй потрібно завоювати довіру, якої президент своїм указом не додасть. Але шанс є. Я вважаю, що шанс у кожного є завжди ", - говорить Рибачук.

Ющенко

Олег Рибачук розповідає, що з Віктором Ющенком його познайомив Вадим Гетьман в 1993 році. При цьому, як стверджує Олег Борисович, він давно вже зрозумів, що "Ющенко не вдасться розминутися з великою політикою" ( "Україна молода", 22 серпня 2002 р.)

Олег Рибачук - вірний друг і порадник Віктора Ющенка. Олег Борисовича
називають одним з тих, хто говорить президенту всю правду

Свої стосунки з Ющенком Олег Рибачук характеризує так: "... Я досить різкий і прямолінійний людина, і часто сам на сам говорю Ющенко дуже неприємні речі. Але роблю це відверто "(" Главред ", 14 квітня 2003 року). При цьому Олег Борисович підкреслює, що є командним гравцем і впевнений: "оточення Ющенка має бути святішим за Папу Римського".

Нижче - висловлювання Олега Рибачука про Віктора Ющенка, які не потребують додаткових коментарів:

"Ющенко довів українському народові, що є політиком з європейським мисленням. Він на владі не заробляє "(" Україна молода ", 22 серпня 2002 р.)

"У Ющенка так склалася доля, що він завжди йшов по столу, на якому стояла їжа. Її були гори. І мені життя давала можливість перекусити, і непогано. Але якби він це робив, або я, ми б зараз були не опозиція ... Я знаю Віктора. З Ющенком неможливо грати брудно, він не допускає аморальних речей ... Знаю, що в команді Ющенка неможливо зробити кар'єру аморально. Рано чи пізно тебе розкриють, і все завершиться ... "

"Віктор завжди був командним гравцем ..."

"Зрозумійте, в кінці кінців: Ющенка - не Ленін, йому броньовик не підходить" ( "Главред", 14 квітня 2003 року).

"Добре, що в моєму житті склалося так, що я завжди з Ющенком. Я політикою не займався - лише з ним працював "(" Час ", 9 жовтня 2003 року).

"Головна риса Віктора Ющенка - заохочення до командної гри, і я це кілька разів говорив. Я пропрацював з ним більше десяти років на різних посадах, і він завжди був моїм прямим начальником. Це унікальна риса. Людина не балансує на конфліктах, не заохочує гру однієї групи проти іншої. Людина, яка завжди садить людей за круглий стіл. Ось чому він був успішним у проекті "Наша Україна". Ніхто інший не зміг би об'єднати стільки партій і організацій. Його основна риса - командность "(медіа-центр" Кандидат ", 18 червня 2004 р.)

"Ющенко затребуваний часом і людьми. Він опинився в потрібний час і в потрібному місці. Це кандидат, який відповідає сподіванням виборців. Я не бачу когось, хто міг би скласти йому конкуренцію. Він відбувся як кандидат і як політик. Його досвід потрібен Україні. Він відомий як успішний прем'єр і голова НБУ. Ющенко подобається людям, таким його хочуть бачити: з його моральними цінностями, манерою висловлюватися, одягатися, поводитися "(" Версії "11 вересня 2004 р.)

Олег Рибачук в колі сім'ї: дружина Інна, дочка Анна і син Станіслав. фото: TabloID

"Для Ющенка існують люди, які є беззаперечними авторитетами в чомусь. Припустимо, я чітко знаю, що в деяких моментах я номер один, я, безумовно, більший авторитет. Це специфічні моменти, які стосуються моєї банківської, міжнародної діяльності, якимись загальними темами. В інших питаннях він чітко знає, що є інша людина, яка навіть може бути формально не у нас, але ця людина для нього є авторитетом ".

"Я точно знаю, що на моїх очах Ющенко намалював емблему" Нашої України ", ось сонечко - його. Я був свідком, як вночі він робив ескізи. Він любить символи, Ющенко - символіст. І дуже добре відчуває кольори. Ключове слово - це теплий колір. Теплого кольору в Україні немає, жодна політична сила його не використовує "(медіа-центр" Розмай ", 16 листопада 2004 року).

"Ющенко вимагає, щоб новий уряд було одним народу, оперативно реагувало на потреби народу. Кожен міністр буде публічною фігурою і не зможе підкуповувати ЗМІ. Тобто, можливо, вони будуть намагатися, але це буде дуже важко і громадська думка буде реагувати "(" Телекритика ", 24 січня 2005 року).

Я

"Я пам'ятаю своє велике здивування, коли після призначення керівником служби до мене пішли ходоки, які говорили, що у кожного прем'єра є своя каса. У мене був німе запитання: а за які послуги ви будете створювати таку касу для прем'єра? "

( "Українська правда", 19 липня 2002 р.)

"Я маю міжнародну освіту, відповідав в Нацбанку за зв'язки з іноземними банками. Близько п'ятнадцяти чоловік з мого департаменту в даний час працюють на керівних посадах в різних міжнародних установах, в Світовому і Європейському банках ".

( "Україна молода", 22 серпня 2002 р.)

"Я вважаю себе європейським політиком, оскільки дуже довго жив за кордоном".

"Я в НБУ, як кажуть, з" горщика ", саме я познайомив Ющенка з представниками МВФ і знаю правила гри".

( "Версії", 21 грудня 2002 р.)

"Я завжди сміюся, коли чую звіти, скільки технологів у нас працює. Ще з Нацбанку так повелося, що все зроблене нами протягом якогось часу стали кваліфікувати як професійні і висококласні технології ".

"Я міжнародник, у мене маса контактів за кордоном".

( "Главред", 14 квітня 2003 року).

"Я був глибоко вражений першими кроками Ющенка як прем'єра. Знаєте, він вивчив бюджет настільки, що міністр фінансів особисто не міг дати відповідь на багато питань. Це людина професійна, макроекономіст. Це людина, яка прекрасно розуміє логіку розвитку країни ".

(Медіа-центр "Кандидат", 18 червня 2004 р.)

"Я готовий підписатися під тим, що Ющенко, коли прийде до влади, цю владу буде міняти. Віктору Андрійовичу цей владний механізм, який використовував Леонід Кучма, абсолютно не потрібний ".

( "Версії" 9 вересня 2004 р.)

"Я знаю щурів, які вже почали перебігати з тонучого корабля Кучми. Чим далі таких людей буде більше ".

( "Час", 9 жовтня 2003 року).

"Я звертаюся до донецьких бізнесменів: хлопці, не паліть свої гроші більше, я знаю, що Янукович переконує вас вкласти в нього ще кілька мільярдів. Як банкір кажу - повірте, в світі є значно кращі можливості для ваших інвестицій. При президентові Ющенку ви будете мати можливість вести свій бізнес значно успішніше. Вас не будуть, як баранів стригти кожен місяць на кожну кампанію або знімати шкіру. Потрапити трошки і ви побачите переваги демократичної України, перед якою відкриються можливості цивілізованої торгівлі не тільки з Європою, Росією, але і цілим світом ".

( "Телекритика", 10 листопада 2004 року).

"Я, наприклад, теж став нечемним - якщо в 30 секунд я не почув суті, то відмовляюся далі від розмови".

"Я провів безсонну ніч, коли Ющенко був призначений прем'єр-міністром. Я чомусь уявив, що він заходить до Кабінету міністрів, де немає жодної людини, з яким він звик працювати. Я вже добре знав, що ця людина має потребу в партнері, який був би з ним ".

"Я перестав носити тризуб на лацкані, коли побачив, що всі комуністи носять тризуби. Мені взагалі подобається робити те, що підтверджує життєву позицію. Якщо це стає таким політичним McDonaldсом, то я втрачаю до цього інтерес ".

"Я насправді дуже скептично ставлюся до партій, нехай мене простять партійні товариші. Я не був членом жодної партії, що не був навіть членом КПРС ".

"Я гордий, що Україна прокинулася".

(Медіа-центр "Розмай", 16 листопада 2004 року).

"Я завжди жив за" формулою Єльцина ". Пам'ятайте - "прокинься і запитай, що ти сьогодні зробиш для України?"

( "Столичні новини", 11 січня 2005 року).

"Я завжди говорив, що Ющенко має Боже благословення!"

( "Українська правда", 18 січня 2005 року).

"Я розумію, і Ющенко розуміє, що незалежна преса, незалежне телебачення, в першу чергу, потрібні як індикатор того, що ти робиш правильно, що ти робиш неправильно".

"Я не збираюся працювати в адміністрації президента".

( "Телекритика", 24 січня 2005 року).

"Я стверджую, що українська революція, незважаючи на деяку схожість з грузинської, була значно м'якше і більш відповідала законодавству".

"Я переконаний, що розчарування в наших кроках не буде, нам не будуть докоряти через рік тим, чим зараз - грузинам".

( "Україна молода", 27 січня 2005 року).

"Я до президентських виборів Медведчуку говорив:" Знаєш, чому ви програєте вибори? Тому що ти ніколи Кучму не виведеш на непідготовлену аудиторію ". Кучма без "фільтра", без попередньої "просевкі" з народом ніколи не спілкувався. Я знаю про відеокасети, де Кучма був зафіксований в неадекватному стані, - їх просто вилучали в операторів, і все ".

"Я вважаю, що глава президентського секретаріату повинен бути принципово позапартійним. Це мені дозволяє мати рівні стосунки практично з будь-якою політичною силою в Україні. Те ж і з бізнесом: я не маю власної історії бізнесу і тому можу спокійно проводити переговори з будь-якими представниками бізнесу. Бо якщо раніше тут, на Банковій, вирішувалися не тільки кадрові, а й бізнесові питання, то тепер цього немає ".

( "Україна молода", 3 лютого 2006 р.)

"Я маю певні вимоги до годинників. Вони повинні бути плоскими, з датою, бо коли я накладаю резолюції, потрібно дату ставити, і він повинен бути з механічним заводом. Ось у мене подарунок на якийсь день народження - ІWC ".

(УНІАН, 25 квітня 2006 г.)

"Я сказав би образно, що перший раз це було кохання з першого погляду (про" помаранчеву "коаліцію. - С.Р.), а тепер це спроба повторного шлюбу без ілюзій і романтики".

"Я своєму ворогу не побажаю пережити те, що пережив президент. Ми на своїй шкурі відчули, що таке недемократична опозиція, тому ми ніколи не дозволимо, щоб при нашій владі опозиція відчувала себе так, як було ще рік тому ".

(Українська служба Бі-Бі-Сі, 28 квітня 2006 р.).

Сергій Руденко

Мені взагалі говорили, якщо ти такий розумний, чому ти не відкрив власну справу?
Скажи, навіщо ви виштовхуєте Ющенко у велику політику?
Через рік ми зустрілися з Пінчуком в парламенті: "Ну що, Вітя?
У мене був німе запитання: а за які послуги ви будете створювати таку касу для прем'єра?
Пам'ятайте - "прокинься і запитай, що ти сьогодні зробиш для України?
Quot;Я до президентських виборів Медведчуку говорив:" Знаєш, чому ви програєте вибори?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация