Рід, головний бог слов'ян, творець світу, причиною всіх причин.

16 вересня 2014 • 11 872 огляд.

16 вересня 2014 • 11 872 огляд

Кожен народ знає свого першого бога - живу і нескінченну в просторі і часі Всесвіт, створив силою думки. У всіх народів космос був один, але, одночасно, його було нескінченно багато. Так і бог був єдиний і множинні одночасно. І все, що існувало в світі, було лише малою частиною цього бога. У древніх слов'ян головним богом був Род. Він був творцем світу, причиною всіх причин, первинним духом, який створив все існуюче.

Стародавні слов'яни вважали, що спочатку Рід знаходився всередині якоїсь просторово-часової одиниці, яка існувала за межами буття. Однак до Рода ніякого буття, так само як і небуття, не було. Світло, темряву і все існуюче створив саме Рід. Як говорили слов'яни - народив. Від цього слова і походить ім'я цього верховного бога. Хоча у Рода було безліч імен, наприклад, Вишній (або Всевишній) бог, Свентовид, Белбог.Іменно

Рід створив світ таким, яким ми його знаємо сьогодні: небо, земля, річки і гори. Він населив все це рибами, комахами і тваринами. Він так само поділив весь світ на три частини: Верхній (або Прав), в якому жили його діти і всі інші боги; Середній (або Яв), який населяли тварини, а потім люди; Нижній (або нав), який вважався світом мертвих, оплотом тьми. Світове Древо, яке посадив Рід, охопило своєю кроною вищий світ, своїм стовбуром пронизало земний світ, а корінням пішло в світ підземний. Богиня кохання Лада, що з'явилася з дихання Рода, в образі птаха літала по Середньому Світу і доносила волю верховного бога до всього живого на землі. У процесі створення світу Родом з'явилися богині Частка і Недоля. Пізніше вона разом з Макошью протегували людських доль, а так же плели нитки доль божественних.І все в тому світі було добре і спокійно. Але неупорядоченно, так як не було кому стежити за його законами. Тому бог Рід створив великого бога-коваля Сварога, який скував сталеві ланцюги. Ці ланцюги зв'язали всі елементи світобудови між собою. Так в світі з'явилася впорядкованість. Сварог (єдиний син Рода) допоміг Всевишньому Богу завершити розпочате творіння. І тепер бог Рід, виконавши свою місію, міг спокійно відпочивати за межами Всесвіту. З Родом в слов'янської міфології крім Лади пов'язані і інші жіночі божества - рожанниці (Леля і Жива).

Наші предки з давніх часів шанували Рода. Вони вважали його предком всього. Він єдиний був втіленням різнопланового і різноманітного світу. Тому сьогодні найважливіші слова в російській мові вважаються відбулися від імені цього верховного бога (батьки, Батьківщина, природа, рідний і т.д.). Звалася Рода стародавні слов'яни так само називали найменші структурні одиниці суспільства - пологи. Цікаво, але слово «урод» у слов'ян давніх часів мало значення, сильно відрізняється від того, яке ми йому надаємо зараз. Виродком вважався первісток, людина, що стоїть на чолі роду, перша дитина в роду. А страшного і дурного людини стародавні слов'яни позначали словом «виродок».

Так як бог Рід не мав конкретного обличия, кумирів йому ніколи не ставили. Він був всім сущим. Фактично Рід вважається найдавнішим архетипом безсмертного і єдиного в часі і просторі Творця, який створив абсолютно все від землі і до зірок. Так як неможливо визначити якимось одним символом весь навколишній світ, символу бога Рода не існує. Однак, згідно з деякими джерелами, символом Верховного бога слов'ян може вважатися зображення Світового Древа (дуба) або стилізована свастика (емблема світобудови у слов'ян).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация