Рідкісні пам'ятні монети Австрії

  1. Де можна купити монети?
  2. Історія монетного двору
  3. Пам'ятні монети Австрії XX століття
  4. Пам'ятні монети Австрії XXI століття

Нумізматика - одне з найстаріших хобі, яке з'явилося ще в епоху Відродження. Не втрачає воно популярності і в наш час.

Австрія - справжній рай для нумізматів, а її грошова система - одна з найбагатших і різноманітних в Європі. Карбування монет має багаторічну історію, тісно пов'язану з історією самої країни. В Австрії можна знайти багато і старовинних, і сучасних незвичайних монет.

В Австрії можна знайти багато і старовинних, і сучасних незвичайних монет

Колекціонування рідкісних монет - нумізматика - виникло в Італії в XIV столітті

Де можна купити монети?

Купити пам'ятні монети в Австрії нескладно: їх можна знайти практично в будь-якому великому відділенні банку. В австрійських монетних каталогах зустрічаються не тільки австрійські або угорські монети, але і російські, і радянські. Звичайно ж, існують і нумізматичні магазини з різними рідкісними дарами, а також кіоски, де такі монети скуповують.

Історія монетного двору

Монети в Австрії стали карбувати в Пізніше Середньовіччя, в епоху Габсбургів. Це були віденські пфеннинг. Починаючи з XV століття в імперії чеканилося величезна кількість монет. З'явилися срібні і золоті екземпляри: талери, гульдінери, дукати. До речі, останні були популярними торговими монетами до XX століття.

Одиниця талер сталася від гульдінера. За місцем карбування їх спочатку стали називати іоахімсталер, а потім - талерами. До речі, від цієї ж валюти стався і долар.

На початку XVII століття виник грошовий криза. Запасів срібла в країні не вистачало, а попит на платіжні засоби зростав. Багато міст в результаті цього стали карбувати монети зі срібла нижчої якості, використовуючи ранні талери для переплавки. Однак після того як чиновники перестали їх приймати, влада повернула карбування зі срібла 889 проби, але зменшили вагу монет.

У XVIII столітті карбування талера практично припинилася. На заміну йому з'явився кроненталер зі срібла 873 проби. В середині XIX століття для спрощення торговельних зв'язків між Австрією і Німеччиною був введений союзний талер - єдиний для обох країн. У 1892 році на зміну талера прийшла крона.

Австрійський талер 1640 року

Спочатку крона дорівнювала 100 геллерам. На лицьовій стороні монети (аверсі) друкувався бюст імператора, а на задній (реверсі) - двоголовий орел. Після Першої світової війни, в 20-х роках XX століття, крона сильно знецінилася. Вона виявилася дорівнює 100 невеликим бронзовим монетки. У 1925 році влада провела грошову реформу, і з'явився шилінг.

Довгий час основною валютою Австрії був шилінг. Під час включення Австрії до складу Німеччини шилінг змінила рейхсмарка, все австрійські монети перестали карбувати. Але після відновлення незалежності повернувся шилінг, і карбування відновилася. Номінали залишилися ті ж, але ось сплав змінився: срібло замінив алюміній. Карбувалися і пам'ятні монети: 25 і 50 шилінгів були срібними, а понад - золотими.

У 2002 році шилінг вийшов з обороту і замінився євро.

Сучасні монети Австрії - євроценти і євро

Пам'ятні монети Австрії XX століття


  • 25 австрійських шилінгів 1956 року в честь 200-річчя від дня народження Моцарта

У 1956 році була випущена монета на честь двохсотріччя від дня народження Моцарта. Виконана вона була зі срібла 800 проби, а вага становила 13 грамів. На лицьовій стороні зображений сам Моцарт в повний зріст, вказані його ім'я - Вольфганг Амадей Моцарт і пам'ятні роки: 1756 і 1956.

На зворотному боці можна побачити номінал цієї монети. Вийшла вона накладом в 4 млн і 999 тис. Монет, і вартість на російському ринку коливається від 300 до 600 рублів.


  • 50 австрійських шилінгів на честь сторіччя автомобіля Lohner Porsche

У 2000 році в Австрії були випущені монети, присвячені сторіччю з дня випуску першого гібридного автомобіля Porsche. На монеті, тираж якої становив 700 тис., Був зображені Фердинанд Порше, творець автомобіля, роки його життя, сам транспортний засіб, а на зворотному боці вказані номінал монети та країна її виготовлення.

Сама монета поєднує в собі два металу: центр виконаний з нікелевого сплаву, а коло - з бронзи. Вага її становить 8 грамів, а ціна коливається від 700 до 900 рублів.

50 шилінгів, випущені на честь автомобіля Porsche


  • 100 австрійських шилінгів 1975 року

У 1975 році була випущена монета на честь великого австрійського композитора Йоганна Штрауса: виповнювалося 150 років з дати його народження. Монета виконана з срібла 640 проби і важить майже 24 грами. На ній зображений сам Штраус в процесі гри на скрипці і зазначено період його життя.

В цьому ж році в Австрії були випущені кілька різних монет, присвячених зимовим Олімпійським іграм в Інсбруку, монета, присвячена 50-річчю шилінги, монета на честь 20-річчя державного договору.


  • 100 австрійських шилінгів 1976 року

Роком пізніше була випущена подібна монета, але вже в честь 175-річчя від дня народження Йоганна Нестроя. На ній зображений профіль цього знаменитого австрійського актора і драматурга. Тираж її склав 1 млн 700 тис. Примірників.

В цьому ж році випуском монет відсвяткували:


  • 1000-річчя Карінтії;

  • 200-річчя Бургтеатра.

Також в цьому десятилітті приводами для карбування пам'ятних монет стали:


  • 700-річчя віденського Домського собору (1979);

  • 1100-річчя міста Філлах (1978);

  • створення Віденського міжнародного центру.

Пам'ятні монети Австрії XXI століття

Практично кожен нумізмат чув про «Великого Філа» - велику монету з чистого золота (проба 999,9). Вага її становив 31 кг (1000 унцій), а тираж - всього 15 екземплярів. Він був миттєво розпроданий за 330 тис. Євро. На аверсі зображено орган, вказані вага і матеріал монети, на реверсі - оркестрові інструменти.

На аверсі зображено орган, вказані вага і матеріал монети, на реверсі - оркестрові інструменти

Тридцятикілограмовий «Великий Філ» в порівнянні зі звичайною монетою

Влітку 2008 року була випущена монета, присвячена чемпіонату Європи з футболу. Тираж її склав усього 2008 примірників, а вага - 120 г. Дизайн її повторює монету, випущену 500 років тому: на лицьовій стороні - коронація Максиміліана, на зворотному - люди, які внесли великий вклад в історію країни: Мартін Лютер, Вівальді, Джеймс Ватт.

Звичайно ж, це далеко не повний список незвичайних монет, за якими полюють колекціонери. А у вас є який-небудь цікавий екземпляр? Розкажіть нам в коментарях.

Якщо ж ви хочете регулярно отримувати цікаві матеріали про історію Австрії і особливості життя в цій країні, підпишіться на нашу розсилку.

Де можна купити монети?
А у вас є який-небудь цікавий екземпляр?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация