Рік тому в метро Петербурга прогримів вибух

  1. Чорний день
  2. розгляд триває
  3. Що змінилося після теракту

ФОТО: Інтерпресс

Рівно рік тому в метро Санкт-Петербурга стався теракт, жертвами якого стали 16 осіб. Через рік їх пам'ять вшанують жителі Північної столиці і всієї Росії. В цей же день Мосміськсуд розгляне клопотання слідства про продовження запобіжного заходу особам, які підозрюються в причетності до вибуху.

Чорний день

Вибух прогримів 3 квітня 2017 року перегоні між станціями петербурзького метрополітену «Сінна Площа» і «Технологічний інститут». Ще один теракт на станції «Площа Повстання» завдяки своєчасному виявленню вибухового пристрою вдалося запобігти. В результаті трагедії 16 осіб, в тому числі терорист-смертник Акбаржон Джалилов, загинули, більше сотні отримали поранення.

Через рік після трагедії в Петербурзі представлять «Книгу пам'яті». У неї включені спогади про загиблих, фотографії, записки небайдужих громадян, які залишали їх на стихійному меморіалі біля станції «Технологічний інститут». Книга буде вручена сім'ям жертв, повідомили в Петербурзькому метрополітені.

Крім того, з 11 години ранку біля станції «Технологічний інститут» волонтери роздаватимуть тисячу білих троянд. Як зазначила прес-секретар метрополітену Юлія Шавель, квіти були куплені на зібрані городянами кошти.

Також в Петербурзі в пам'ять про загиблих відбудуться ще кілька заходів. Зокрема, днем ​​представники уряду, сім'ї та близькі загиблих покладуть квіти біля станції «Технологічний інститут», а вечорів у Великому концертному залі «Жовтневий» пройде концерт «Музика проти терору».

Разом з тим найближчим часом родичі загиблих планують направити властям міста офіційне звернення з проханням встановити меморіальну дошку з іменами жертв вибуху.

розгляд триває

27 мільйонів чоловік в 2017 році догледіли в метро Санкт-Петербурга.Проверяющімі були виявлені близько 150 тисяч підозрілих предметів, включаючи кухонні ножі і підозріле обладнання.

Виконавцем теракту, за версією спецслужб, став Акбарджон Джалилов - узбек за національністю і уродженець Киргизії, який отримав в 2011 році громадянство Росії. Слідством встановлено, що в день скоєння теракту він спустився в метро на станції «Академічна» з рюкзаком і сумкою, в яких знаходилися вибухові пристрої. Під час вибуху Джалилов загинув.

Всього у справі про причетність до теракту арештовано 11 осіб, в тому числі передбачуваний організатор теракту Аброр Азімов. За даними слідчих, він і його брат - Акрам Азімов, також затриманий - отримали в Туреччині у активного учасника міжнародної терористичної групи гроші на вчинення теракту і потім перевили їх смертника. Також, за версією правоохоронних органів, Аброр Азімов займався фальсифікацією документів, щоб терористи могли по ним приїхати в Росію.

Звинувачення фігурантам було пред'явлено в травні 2017 року. Мосміськсуд 3 квітня розгляне клопотання слідства про продовження запобіжного заходу всім затриманим, а на 4 квітня призначено розгляд апеляційної скарги на продовження арешту.

Що змінилося після теракту

Теракт в метро Санкт-Петербурга не міг не відбитися на суспільному житті. В результаті події стало очевидно наявність проблем, сукупність яких і призвела до трагедії.

Одним з перших кроків законодавців стала боротьба з нелегальними сім-картами. За даними слідства, терорист-смертник і його поплічники використовували сімки, куплені з рук і не прив'язані до конкретної особистості. Ця обставина значно ускладнило роботу спецслужб. В результаті за ініціативою голови Ради Федерації Валентини Матвієнко був розроблений і надалі прийнятий закон, що забороняє компаніям стільникового зв'язку передавати сім-карти посередникам і «анонімно» продавати їх. На даний момент на розгляді Держдуми також знаходиться законопроект, який запроваджує покарання за нелегальний продаж засобів зв'язку.

Також після теракту парламентарії підготували поправки про скасування рішення про надання російського громадянства. Приводом для цього стала наявність у Акбарджона Джалілова набутого паспорта. Авторами відповідного законопроекту стали, зокрема, голова Держдуми В'ячеслав Володін і лідери чотирьох думських фракцій. Відповідно до прийнятого в результаті документу, позбавляти набутого громадянства Росії будуть іноземців, засуджених за «терористичним» і «екстремістським» статтями Кримінального кодексу. Відповідне рішення суду про винесення вироку стане доказом того, що у особи відсутнє намір «нести обов'язки, встановлені законодавством Росії», а також того, що громадянство виходило для «діяльності, що представляє загрозу основам конституційного ладу Російської Федерації». Разом з тим в підсумкову версію документа був також включений пункт про обов'язкову присяги громадянина Росії.

Ще одним нововведенням, до якого законодавців підштовхнув вибух в петербурзькому метро, ​​стало посилення антитерористичного законодавства. У липні 2017 року на розгляд Держдуми депутат Адальбі Шхагошев вніс поправки про довічне позбавлення волі для вербувальників терористів, а також осіб, озброївшись і тренували зловмисника. Крім того, під час розгляду документа в нього було внесено зміни про позбавлення волі на строк до п'яти років за пропаганду тероризму. Закон був прийнятий в грудні минулого року.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация