Римський Капітолій на Капітолійському пагорбі

  1. На Капітолійському пагорбі знаходяться пам'ятки
  2. Історія Капітолію
  3. Реконструкція Капітолію Мікеланджело
  4. Капітолійські Музеї

Риму. Капітолій або Капітолійський пагорб - найнижчий з семи пагорбів Риму - центр духовного та політичного життя міста і одна з головних його пам'яток.

Своє значення Капітолій придбав майже відразу ж після заснування Риму, більше 2,5 тисяч років тому.

Риму

Риму. Капітолій (Капітолійський пагорб). Базиліка Санта Марія ін Арачелі, палаццо Нуово, Капітолійська сходи (Кардонату)

На Капітолійському пагорбі знаходяться пам'ятки

  1. Сходи від підніжжя пагорба до вершите - Кардонату;
  2. Капітолійська площа;
  3. Кінна статуя Марка Аврелія (в центрі площі);
  4. Капітолійська Вовчиця - символ Рима (знаходиться з правого торця Палацу Сенаторів - палаццо з годинниковою вежею по центру площі, строго за пам'ятником Марка Аврелія);

    Риму. Капітолій. Вид на Палац Сенаторів

  5. Палац Сенаторів (якщо підніматися по кардонат, то прямо перед вами і виявиться це палаццо. Позаду до нього прибудована годинна вежа, а на даху встановлені прапори: Ватикану, Італії і Євросоюзу);
  6. Палац Консерваторів (по праву руку від сенаторського палацу, якщо стояти до нього обличчям);
  7. Палаццо Нуово (строго навпроти Палацу Консерваторів);
  8. Базиліка Санта Марія ін Арачелі ( «за» палаццо Нуово).

Рим Капітолій. Капітолійська Вовчиця

Історія Капітолію

Спочатку на Капітолії размечались найзначніші і найстаріші язичницькі храми Риму: Храм Юнони (зараз нам знаходиться базиліка Санта Марія ін Арачелі), храми Юпітера і богині Віртус. Храм Юпітера на Капітолії був побудований в 509 столітті до нашої ери і по розміру був майже так само величезний, як Афінський Пантеон. Це був найбільш значимий храм в Римі, символ міста, його Caput Mundi ( «столиця світу»). А на тому місці, де зараз стоїть Сенаторський палац в 79 році до нашої ери був побудований будинок Табуларія (державного архіву).

А на тому місці, де зараз стоїть Сенаторський палац в 79 році до нашої ери був побудований будинок Табуларія (державного архіву)

Риму. Капітолій. Зліва Кардонату (сходи), праворуч Капітолійська площа

В середні віки вершину Капітолію займали кілька палаців, де засідав уряд імперії і сенат. До середини 16 століття знання на Капітолійської площі прийшли в занепад. У 1536 році, коли Рим збирався відвідати останній «офіційний» імператор Римської Імперії з династії Габсбургів Карл -V, глава Ватикану Папа Павло -III (Фарнезе) доручив великому Мікеланджело відреставрувати площа Капітолія.

Реконструкція Капітолію Мікеланджело

Реконтрукція Капітолійської площі почалася в 1546 році і повністю була завершена тільки в 17 столітті великими зодчими Карло і Джіроламо Райнальди (архітектори церква Святої Агнеси на пьяцца Нуово). Ідея та задуми Мікеланджело Буонарроті були повністю втілені.

Ідея та задуми Мікеланджело Буонарроті були повністю втілені

Риму. Капітолій. Палаццо Нуово - Капітолійський Музей

Мікеланджело перебудував Палаццо Сенаторів (центральна будівля на Капітолійської площі з невеликою годинниковою вежею); перебудував фасад Палацу Корсерваторов (якщо стояти обличчям до палаццо сенаторів, то палаццо Консерватори знаходиться по праву сторону); навпаки сенаторського Палацу побудував «дзеркальне» будівлю: палаццо Нуово; і побудував сходи (звану «кордоната») від підніжжя пагорба до площі.

Капітолійські Музеї

Зараз в будівлях на Капітолійської площі знаходяться знамениті «Капітолійські музеї», в яких зберігаються не тільки чудові колекції часів античного Риму, а й служать майданчиком для демонстрації актуальної політичної позиції суспільства. Так, в травні 2013 року на фасаді палаццо Нуово були вивішені фотографії людей, які постраждали (як вважають італійці) від свавілля правлячої влади.

Так, в травні 2013 року на фасаді палаццо Нуово були вивішені фотографії людей, які постраждали (як вважають італійці) від свавілля правлячої влади

Риму. Капітолійський пагорб

Примітно, що «демократична» суспільство сучасної Італії ратує за відновлення «істинної демократії» не тільки в своїй країні, але і в інших країнах, наприклад на Україні і в Ірані. На фасаді палаццо Нуово були вивішені фотографії (див. Фото): Емануель Орланді (молодої дівчини-громадянки Ватикану, яку викрали в 1983 році з метою обміну на турецького терориста, який стріляв у Папу. Напис під її фото: «Істина для Емануелли Орланді». викрадену дівчину так і не знайшли. Ватикан до сих пір відмовчується); Юлії Тимошенко (тут без коментарів ... Напис на фото значить: «Свобода для Ю.Т.») і Сакіне (іранська жінка, засуджена судом Ірану до ганебної смерті за зраду чоловіка і його вбивство).

Сумно усвідомлювати, що Тимошенко сприймається західним суспільством, як жертва свавілля пострадянської тиранії.

Ще по темі Рим

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация