Ринок на Петрівці знесуть заради Табачника?

Раніше торговців книгами добровільно-примусово просили розкладати на лотках книжки Литвина, тепер - твори Табачника. Тому що його рідний брат - власник Книжкового ринку в столиці ... Українське інформпростір облетіла новина про те, що в Києві знесуть ринок «Петрівка» . Директор ТОВ "Книжковий ринок" Віталій Правдивий заявив, що на місці господарського і частини рядів книжкового базару на Петрівці з'явиться великий торгово-розважальний центр. Директор ринку обіцяє, що в новому ТРЦ обов'язково будуть місця для тих торговців, чиї точки знесуть.

знесуть ринок «Петрівка»

- Ми заклали в план близько 10 тис. Кв. м торгової площі під диски і книги. Ті, хто захоче перейти з ринку в ТРЦ, - ласкаво просимо, - сказав Правдивий, зауваживши, що оренда зросте на 50-70%.

Новина про знесення частини книжкової Петрівки більшість торговців дізналися з преси. Директор досі не удостоїв їх особистим спілкуванням з цього приводу. Хоча розмови про майбутнє ТРЦ не вщухають протягом останніх кількох років.

Вчителька початкових класів Алла Анастасьева продає книги на Петрівці вже сьомий рік. Каже, торговці постійно "на валізах".

- Десь півтора року тому нам підняли оренду в два рази - і пішли вгору ціни на книги. Чи не тому, що я цього хотіла, а просто це невідворотно: чим більше ми витрачаємо, тим більший тягар лягає на плечі покупців, - розповідає Алла. - Адже ніхто не відшкодує нам матеріальних втрат, крім покупця. Я як заробляла свої 5%, так і заробляю. Ну заженуть нас в той ТРЦ, ну буду стояти я там красива, доглянута ... Я і сама хотіла тут утеплити своє місце, поставити двері, кондиціонер ... Але зрозуміло: випадкові покупці заходити не будуть. Я тут стою в проході, весь час напоготові: а що ви шукаєте, а що вас цікавить? .. У мене з'явилося своє коло читачів. Вони теж хвилюються, тому що знають, що в ТРЦ книжки будуть дорожче.

Продавець дисків Андрій каже, що чутки різні ходять. Хтось уже шукає запасний аеродром, хтось запевняє: нічого не буде.

- У мене ліцензійні аудіодиски, вони відрізняються високою якістю, - каже Андрій. - А ті, кого якість не цікавить, просто з Інтернету качають музику. Тому попит впав в рази. Якщо оренду піднімуть на 70%, то будемо закриватися. Тому що і так ледь животіємо.

Точка букініста Сергія знаходиться на місці майбутнього будівництва ТРЦ і в будь-якому випадку підпадає під знесення.

- Вам цензурно або нецензурно говорити? - обурюється чоловік. - За ці місця дуже дорого було заплачено, діватися людям нікуди. Влада перейшла до нових людей. Нова мітла по-новому мете, підбирають все під себе. Якщо ТРЦ таки будуватимуть, звичайно, нас викинуть на вулицю. Могли б потягнути таку оренду дісковікі, які торгують піратськими дисками, а для "книжників" - це нереально. Люди читають не так багато. Звичайно, приїжджають любителі на великих машинах, які можуть дозволити собі антикварні книги. А пересічним людям не до того, їм би на шматок ковбаси назбирати.

А пересічним людям не до того, їм би на шматок ковбаси назбирати

У 2006 році ТОВ "Книжковий ринок" з легкої руки "мера всіх киян" Черновецького отримало 4,45 га землі. З відповідним рішенням Київради, датованим 31 жовтня 2006 року №179 / 236, з довгою назвою "Про передачу земельних ділянок ТОВ" Книжковий ринок "для будівництва, експлуатації та обслуговування багатофункціонального і торгово-розважального комплексу та паркінгу з поетапним знесенням будівель і споруд ринків і проведенням благоустрою прилеглих територій на проспекті Московському, 10 в Оболонському районі м.Києва "можна ознайомитися на офіційному сайті столичної влади .

На той час "Книжковий ринок", створений в 1997 році, належав Ігорю Вільдману - тодішньому депутату Київської міської ради від Блоку Литвина, який входив до постійної комісії з питань торгівлі, побутових послуг та ринків Київради. Крім "Петрівки", в багатопрофільне підприємство "Солідарність" Вільдмана входили ще багато установ. У 2009 році журнал "Фокус" поставив Вільдмана на 65-е місце в рейтингу "100 найвпливовіших киян". Сьогодні Ігор Вільдман займається навколишнім середовищем і обіймає посаду заступника міністра екології. А в "Солідарності" нам повідомили, що книжковий ринок уже кілька років не має до них відношення.

Отже, повернемося до торгового центру. Після виділення землі в 2007 році містобудівна рада затвердила проект ТРЦ "Петрівка". Тоді ж мала розпочатися реконструкція ринків. Але сталася криза. А з кризою - і зміна керівництва.

А з кризою - і зміна керівництва

Самі торговці книгами "не для преси" розповідають, що спочатку над ними стояв Вільдман, потім деякий час - Литвин, а в даний час вони "під Табачником". Правда, за їхніми словами, пертурбації нагорі на них не дуже впливають. Хіба що раніше добровільно-примусово просили книги Литвина на лотках розкладати, а тепер - твори Табачника.

Співвласником Книжкового ринку виступає ТОВ "Тіко-Констракшен", яке входить до групи "ТІКО", чий власник - Михайло Табачник - брат Дмитра Табачника. На офіційному сайті компанії в розділі "Майбутні проекти" вже навіть оприлюднені основні показники майбутнього ТРЦ під назвою "Petrovka Mall" .

Депутат Київради Олександр Бригинець, який займається столичної культурою і туризмом, переконаний: якщо книжковий ринок і знесуть - він все одно згодом з'явиться, нехай і в іншому куточку Києва.

- З приходом нової влади відбувся перерозподіл майна, і тут нічого дивного немає. Ринок на Петрівці історично хороший, привабливий, ми все з задоволенням туди ходили. Я впевнений, як тільки він зникне (а потреба в книгах залишиться) - з'явиться інший ринок. Що б не робила влада, в Києві буде великий книжковий ринок в тому чи іншому місці. Я пам'ятаю, ходив ще на ринок в Ботанічному саду. Завжди так відбувається, коли певні місця "Прикормлюємо", туди приїжджають люди, а потім всіх звідти виганяють і починають будувати якісь комплекси. Інше питання - чи потрібно стільки торговельних комплексів? Якщо Табачник побудує черговий ТРЦ і він буде порожнім - це йому в збиток, і я за нього аж ніяк не хвилююся.

Директор Інституту міста Олександр Сергієнко вважає, що дрібні підприємці, які тримають 1-2 чи навіть 3 торгових точки на ринку, "не потягнуть" оренду в спеціально побудованому ТРЦ. І торгові центри не можуть повністю витіснити ринки як такі.

- Ринок за своєю природою демократичний, - розповідає пан Сергієнко. - У Франції ринки в приміських зонах перебувають на одному і тому ж місці сотні років. У Тулузі щотижня на центральному бульварі зранку до обіду торгують селяни ... Ринок розрахований на всі верстви населення ... Петрівка - це певна осередок книжкової культури. У книжкових магазинах ціни вищі. А такі антикварні книги, як у букіністів на Петрівці, я не знаю, де ще в Києві можна придбати. Це унікальний осередок культури, і її потрібно зберегти.

Крім того, Петрівка, за словами Сергієнка, і так перевантажена транспортом, а в разі побудови ТРЦ, який буде притягувати велику кількість машин, лише ускладнюватиме дорожній рух в цьому районі столиці.

Анна Ященко

фото УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Я тут стою в проході, весь час напоготові: а що ви шукаєте, а що вас цікавить?
Вам цензурно або нецензурно говорити?
Інше питання - чи потрібно стільки торговельних комплексів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация