Ринок праці виходить з січневої сплячки: найбільше вакансій у банківській сфері та маркетингу

Зарплати по курсу долара індексували лише в 5% компаній.

Фото: ТАСС

Січень - місяць післясвяткового затишшя, коли роботодавці не дуже активні. На початку 2017 го вони традиційно опублікували менше вакансій, ніж в листопаді-грудні 2016 року, відзначають фахівці експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна.

"Також на кадрову політику компаній вплинув закон про мінімальну зарплату. З січня 2017 року вона становить 3200 грн, роботодавцям довелося переглядати бюджети зарплат на 2017 року і тимчасово призупинити набір персоналу ", - пояснює керівник центру Катерина Мащенко.

Аналітики HR-провайдера Smart Solutions відзначають, навпаки, зростання пропозицій роботи.

"За останні два місяці, з грудня по лютий, кількість вакансій збільшилася на 20%. Цей показник трохи вище за дані річної давнини - було 15%, - говорить директор Smart Solutions Тетяна Микитович. - Більшість роботодавців збільшило бюджети на рекрутмент в цьому році в порівнянні з 2016 р, плануючи розширення штату ".

Кількість безробітних зменшилася на 16%, в свою чергу повідомляє Держслужба зайнятості, на 26% знизилася кількість звільнених в порівнянні з січнем 2016- го. На 48% більше стало вакансій в базі даних служби зайнятості, а середня зарплата тепер становить 3900 грн, що майже в два рази більше, ніж в минулому році.

ДЕ ШУКАТИ РОБОТУ. Найбагатшими на вакансії в січні були сфери продажів, IT, маркетингу, а також банківська і адміністративного персоналу. Найменша кількість вакансій було в таких областях, як видобуток сировини, держслужба і домашній персонал. Більше претендентів зосереджено в продажах, IT-секторі, початку кар'єри, бухгалтерії і виробництві. Набагато рідше поповнюються резюме в розділах "інсталяція та сервіс", "страхування", "послуги для населення" і "автомобільний бізнес".

"Загалом активність претендентів була помітно вище, ніж роботодавців, що призвело до зростання конкуренції. З листопада-грудня 2016 р до січня 2017 р hh.індекс (співвідношення кількості резюме до кількості вакансій) збільшився з 2,8 до 3,1 : на одне вакантне місце в середньому претендувало три людини ", - повідомляє Мащенко.

Як і місяцями раніше, найвищою конкуренція була серед топ-менеджерів, юристів, держслужбовців, студентів і фахівців без досвіду, а також висококваліфікованих фахівців виробничих спеціальностей. Набагато важче відшукати претендентів на позиції менеджерів з продажу, менеджерів туристичних агентств, співробітників консалтингових компаній, працівників в автомобільному бізнесі і робочого персоналу.

НОВА зарплатних ПОЛІТИКА. Як показало опитування роботодавців, дві третини компаній за підсумками 2016 р підвищили зарплати своїм співробітникам, повідомляють фахівці HeadHunter. У більшості випадків розмір надбавки в гривні склав 10-15% і не компенсував втрати від інфляції в 2016 р У кожній шостій компанії надбавку отримали тільки цінні фахівці. Індексація з прив'язкою до поточним курсом долара сталася не більше ніж в 5% компаній. "Безумовно, зростання долара впливає на зарплатні очікування кандидатів, але роботодавці не відповідають на запит. Вимоги до кандидатів високі, від бюджету на зарплати компанії не відхиляються. Тому почастішали випадки, коли кандидат раптово відмовляється від пропозиції, - розповідає Тетяна Микитович. - Якщо роботодавці і роблять надбавки, то в основному за рахунок бонусів. Таким чином зростає попит на співробітників, які готові до постійної перекваліфікації ".

"Мінімалку-3200". Недавній рада у прем'єр-міністра Володимира Гройсмана видав позитивну статистику за результатами нововведень.

"Лютий і березень чітко покажуть, що у нас є збільшення кількості підприємців, мінімальної зарплати, середньої зарплати при тому, що ціни будуть залишатися в рамках сезонних коливань без будь-яких додаткових інфляційних процесів", - заявив глава Кабміну.

У перший місяць нових зарплат саме інфляція поки і помітна, каже Дмитро Боярчуков, виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE-Україна.

"Зростання цін в січні був трохи вище, ніж очікувалося, але не можна стверджувати, що саме через зростання мінімалки - були ще коливання валют, - пояснює він. - Думаю, місяця через 3-4 результати підвищення соцстандартів будуть більш явними: доходи Пенсійного фонду, споживчий настрій українців, рівень безробіття ".

Хоча, за словами експерта, і тут не все просто: у нас прийнято не звільняти людей в відкриту, а переводити їх на нібито часткову зайнятість.

Відбилося підвищення мінімалки і на рядових співробітників. "Довелося звільнити одного працівника, залишився ще один - і це я", - ділиться фермер з Трипілля Олексій. "Фактично підвищення мінімалки не вплинуло на реальні доходи, але збільшило податковий тягар. Тому при прийнятті на роботу тепер пріоритет у тих, хто погоджується працювати неофіційно", - анонімно розповів нам власник фірми з Київської області Борис. "Це побутові спостереження, а бачачи, що відбувається лише в вашому оточенні, неможливо зрозуміти, масштабно чи явище", - відповідає на це Боярчуков. З'явилася у населення ще одна претензія: якщо підняли зарплати, пора індексувати і пенсії. А ось цього робити категорично не можна, зазначає Боярчуков: "Зарплату піднімали, щоб наповнити Пенсійний фонд. А якщо виплати збільшать, то сенс в підвищення мінімалки втрачається. Залишається лише поштовх для інфляції".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини на наших сторінках Facebook , Twitter , Telegram , Instagram

джерело: сьогодні
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация