Ринок золота в Україні заполонили підробки

Після того як з українського ринку золота пішли банки , Туди відразу ж ринули підробки - людям намагаються продати під виглядом банківських золотих злитків як злитки-муляж, так і звичайний лом, переплавлений в кустарних умовах. Більш детально про підробки, які заполонили український ринок золота, дізнавалися журналісти розділу " Новини України "Видання" Біржовий лідер ".

Інформагентство UBR звертає увагу на той факт, що обсяг завезення банківських металів в Україна скоротився практично в 20 разів: якщо в роки активного розвитку банківського ринку в країну щорічно ввозилося від 12 до 18 тонн дорогоцінного металу, то в минулому році цей показник просів до 0,5-1 тонни. Більш точної цифри колишні завсідники золотого ринку сьогодні назвати просто не можуть. Українські банки сьогодні втратили інтерес до ринку золотообмена, і велика частина фінустанов вже відмовилася на ньому працювати, хоча раніше, в періоди активної торгівлі, щомісяця на покупці-продажі золотих злитків вони могли заробляти до 2 мільйонів гривень , Ділячись при цьому частиною отриманих доходів з державою.

В даний час весь вторинний ринок, на якому купують або продають раніше завезені в країну злитки, або пішов "в тінь", або сконцентрувався в ломбардах. Щоденний оборот зі злитками і з ломом, в залежності від величини ломбарду, може доходити, за словами експертів, і до 5 кілограм. Вітчизняні фінустанови почали залишати ринок золота ще в позаминулому році, в розпал валютної кризи. У період, коли курс вільно конвертованої валюти стрімко зростав, а обмінні пункти відчували її гострий дефіцит, саме золото стало для українських громадян другим за своєю затребуваності засобом заощаджень. Але у вересні 2014 року Національним банком було введено обмеження на валютному ринку, згідно з якими люди не мали права купувати дорогоцінних металів на суму більш ніж в 3 тисячі гривень на добу. Іншими словами, українці були позбавлені Нацбанком можливості купувати 100-грамові, найбільш ходові на той момент злитки, не кажучи вже про більш важких.

В результаті у населення країни залишилося право купувати в   банках   золоті злитки вагою в 5 грам, і тільки лише в період, коли вартість грама золота ненадовго опускалася до позначки 600 гривень або просідає нижче її В результаті у населення країни залишилося право купувати в банках золоті злитки вагою в 5 грам, і тільки лише в період, коли вартість грама золота ненадовго опускалася до позначки 600 гривень або просідає нижче її. Втім, найчастіше в той період вартість грама золота коливалася в межах від 602 до 644 гривень: у такі дні українці могли придбати в банках тільки 1-грамові або 2,5-грамові золоті злитки.

Трохи більш доступним для населення України золото зробили тільки 5 березня поточного року - Національний банк дозволив купувати даного дорогоцінного металу на суму не більше ніж 6 тисяч гривень. 5-грамові злитки вже перестали бути настільки недоступними, як раніше, а більш важких злитків за ці гроші вже не придбати, адже поки регулятор зволікав з ослабленням обмежень, ціни на золото пішли вгору разом з курсом американської валюти.

За словами Володимира Піщаного, який очолює в "Апекс-Банку" відділ операцій з банківськими металами, сьогодні фактично спостерігається повернення до ситуації моменту введення Національним банком початкових обмежень, оскільки тоді фінустанова теж могло продати клієнтові злиток золота вагою не більше 5 грам. Решта на ринку золота банки працюють сьогодні, сподіваючись на скасування введених Національним банком обмежень.

Банкіри констатують, що номінал золотих злитків в 100 і в 50 грам завжди був найбільш привабливим і ходовим, однак сьогодні такі злитки продовжують залишатися недоступними для рядових українців , Бажаючих відразу ж отримати куплений злиток на руки. Без порушення чинного законодавства введене регулятором обмеження можна обійти тільки лише за допомогою поточного рахунку, але тут необхідно дотримуватися досить жорсткі умови - кожен день покупка буде відбуватися в рамках введеного НБУ ліміту, і на придбання золотого злитка вагою 100 грам може знадобитися тиждень.

Фінансові установи через введені регулятором установ не помітили зростання інтересу з боку громадян до операцій купівлі-продажу безготівкових металів. Для людини обгрунтовано придбання золотого злитка вагою 100 грам є мізерною інвестицією, тоді як громадяни, що мають невисокі доходи, через падіння заробітків і зростання безробіття просто не в змозі викласти 107 тисяч гривень за 100-грамовий злиток золота. Розвиток даного ринку також гальмуватися і через підірваної довіри до вітчизняної банківської системи - за визнанням самих банкірів, для того, щоб відновити колишню довіру, знадобляться роки. Крім цього, у банків відсутній інтерес до пошуку, і ось до чого залученню нечисленних клієнтів, здатних сьогодні придбати золотий злиток вагою в 100 або в 50 грам.

Офіційний ринок банківських металів в Україна можна назвати мертвим, і в цей час заробляють на золоті прудкі ділки "чорного ринку" - нелегальні міняйли і ломбарди. Але якщо в ломбардах шанси клієнтів нарватися на підробку мінімальні, то в разі покупки у нелегальних міняв ймовірність придбання фальшивок постійно зростає. Попереджають банкіри і про інших видах підробок банківських дорогоцінних металів - переплавлений лом і муляжі, причому придбання першого варіанту ще не означає катастрофу, оскільки у таких злитків, як правило, витримується і питома вага, і проба.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация