Рішення про входження Південної Осетії до складу РФ доведеться прийняти - не зараз, так через 10 років

Президент Південної Осетії Леонід Тібілов заявив про намір провести в республіці референдум про приєднання до Росії. Заява пана Тібілова стало несподіванкою, як в Москві, так і в Цхінвалі. Президент Південної Осетії Леонід Тібілов заявив про намір   провести в республіці референдум про приєднання до Росії

Джерело: АР

Про те, чи можливо це і які перспективи у цієї ідеї, в інтерв'ю Pravda.Ru розповів Ростислав Іщенко, голова Центру системного аналізу і прогнозування.

"Думаю, що з точки зору народних інтересів це логічний крок. По-перше, тому, що Південна Осетія є тільки частиною Осетинської державності. Є ще Північна Осетія, яка входить до складу Російської Федерації. Зрозуміло, що вона не відійде від Росії, тому навіть просто для об'єднання народу логічно входження Південної Осетії в наш склад ", - вважає експерт.

У бесіді з кореспондентом Правди.Ру Ростислав Іщенко розповів, які економічні перспективи у цього плану.

"Південна Осетія - держава маленьке, бідне, і в найближчому майбутньому, та й у віддаленому, шансів серйозно розбагатіти у нього немає. Це навіть не Абхазія, де є курортна зона, просто невелика гірська республіка. І навіть з точки зору економічного розвитку, то є соціально-економічної успішності, Південної Осетії теж цікаво перебувати в складі Росії. Тому є два моменти, мінімум, для приєднання до числа суб'єктів РФ: об'єднання народу і підвищення рівня життя населення ", - додав президент Центру системного аналізу і прогнозир ованія.

Кореспондент Правди.Ру поцікавився у Ростислава Іщенко, яку реакцію від світу можна чекати на цей референдум і якими можуть бути його підсумки для Росії.

"Це проблема вольового рішення державного керівництва. Тому що опоненти будуть завжди. Але, з урахуванням того, що Росія визнала незалежність Південної Осетії, і Росія захистила її від Грузії, велика частина негативу, пов'язаного з цим питанням, вже отримана нашою країною. Можна очікувати погіршення відносин з Грузією, яка буде це розглядати, як анексію їхніх території, і те, що США використовують цей елемент для антиросійської пропаганди ", - попередив наш співрозмовник.

Глава Центру системного аналізу і прогнозування розповів в інтерв'ю кореспонденту Правди.Ру про те, які позитивні риси для Росії в потенційному входження Південної Осетії до її складу.

"Це буде досить чіткий сигнал, в тому числі, друзям і союзникам Росії, що в плані захисту своїх інтересів на Кавказі Російська Федерація готова йти до кінця, не звертаючи увагу на певні міжнародні витрати. Я не готовий сказати, чи прийме Росія сьогодні або завтра , в разі успішного референдуму, рішення про приєднання Південної Осетії. Але те, що рано чи пізно таке рішення доведеться прийняти, наприклад, через 10 років, я не сумніваюся ", - впевнений Іщенко.

В кінці бесіди з кореспондентом Правди.Ру експерт розповів, наскільки ця ситуація схожа і різна зі станом справ в Донбасі.

"Там ситуація дещо інша. По-перше, інтеграція Донбасу йде досить високими темпами, тому, що там і економіка вся вже давно зав'язана на Росії, і рублева зона працює, і очікується в цьому році початок роздачі російських паспортів. Треба розуміти, що якщо все-таки в Осетії живуть осетини, нехай вона і розділена, і частина її знаходиться в складі РФ, то в Донбасі живуть росіяни. і в плані возз'єднання розділеного народу не треба ніяких інших моделей або аргументів, тому що це безумовне право будь-якого народу - возз'єднуватися у одне м державі ", - резюмував Ростислав Іщенко.

Читайте останні новини Pravda.Ru на сьогодні

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация