Риси романтизму в одному з творів російської літератури XX століття.



Є що додати?
Надсилай нам свої роботи, отримуй litr `и і обмінюй їх на майки, зошити і ручки від Litra.ru!

/ твори / Грін А. / багряні вітрила / Риси романтизму в одному з творів російської літератури XX століття.

У повісті-казці Олександра Гріна "Червоні вітрила" чітко проглядається різкий поділ людей на два світи. Це світ мрійниці Ассоль і світ обивателів, що її оточують. Ассоль рано втратила матір, а батько її почав заробляти на життя виготовленням і продажем іграшок. Світ іграшок, в якому жила Ассоль, природно, формував її характер. А в житті їй довелося зіткнутися з плітками і злом. Цілком закономірно, що реальний світ злякав її. Тікаючи від нього, намагаючись зберегти в своєму серці почуття прекрасного, вона повірила в красиву казку про червоні вітрила, розказану їй добром людиною. Цей добрий, але нещасна людина, безсумнівно, бажав їй добра, а обернулася його казка стражданнями для неї. І все ж саме казка допомогла їй не опуститися в болото обивательської життя.
Там, в цьому болоті, жили люди, яким недоступна була мрія. Вони готові були знущатися над будь-якою людиною, що жив, думати, відчувати не так, як жили, думали і відчували вони. Тому Ассоль, з її прекрасним внутрішнім світом, з її чарівної мрією, вони вважали сільської дурепою. Мені здається, ці люди були глибоко нещасні. Вони обмежено мислили, відчували, самі бажання їх були обмеженими, але підсвідомо вони страждали від думки, що їм чогось бракує.
Це "щось" не було їжею, дахом, хоча у багатьох навіть це було не таким, як їм би хотілося, немає, це було духовною потребою людини хоч зрідка бачити прекрасне, стикатися з прекрасним. Мені здається, що цю потребу в людині не можна витравити нічим.
І не злочин їх, а нещастя в тому, що вони настільки огрубіли душею, що не навчилися бачити прекрасне в думках, в почуттях. Вони бачили тільки брудний світ, жили в цій реальності. Ассоль ж жила в іншому, вигаданому світі, незрозумілому і тому не прийнятому обивателем. Зіткнулися мрія і дійсність. Це протиріччя і погубило Ассоль.
Це дуже життєвий факт, напевно, пережитий самим письменником. Дуже часто люди, які не розуміють іншу людину, може, навіть великого і прекрасного, вважають його дурнем. Так їм легше.
Ассоль дуже пощастило в тому відношенні, що її знайшов Грей. Теж мрійник по натурі, він все ж не думав про щось нездійсненне. Мріяння в багатій родині підтримували його. Йому було легше, ніж Ассоль, незрівнянно легше, але все ж він зрозумів її, зрозумів її нездійсненну мрію, від якої вона не могла відмовитися, зрозумів тоді, коли навіть рідний батько не розумів свою дочку. А адже її батько був людиною великої душі, але і його засмоктує і калічив вир обивательського життя.
Повість "Червоні вітрила" прекрасна своїм оптимізмом, ве- • рій в мрію, перемогою мрії над обивательським світом. Прекрасна тим, що вселяє надію на існування в світі людей, здатних почути і зрозуміти один одного. Ассоль, звикла тільки до насмішок, все ж вирвалася з цього страшного світу і попливла до корабля, довівши всім, що будь-яка мрія може здійснитися, якщо дуже вірити в неї, не зрадити її, не поставити під сумнів ній. І може, хтось від цього став краще, вище, чистіше душею, кого в цій повісті віднесли до загального "болоту" і хто вийде з нього для нової повісті про мрію.


6558 чоловік переглянули цю сторінку. Зареєструйся або увійди і дізнайся скільки людина з твоєї школи вже списали цей твір.



Дивіться також за твором "Червоні вітрила":


Є що додати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация