Ритуали Збройних Сил Російської Федерації - Гіпермаркет знань

Гіпермаркет знань >> Основи безпеки життєдіяльності >> ОБЖД 10 клас >> ОБЖД Ритуали Збройних Сил Російської Федерації


Ритуали Збройних Сил Російської Федерації


Ритуал - це урочистий офіційний акт, при проведенні якої встановлено певний порядок - церемоніал. Ритуали, що проводяться в Збройних Силах Російської Федерації, концентрують у собі високі, благородні ідеали - ідеали захисту Вітчизни, вірності військовому обов'язку, Військовій присязі, Бойовому Прапора частини.

Статутом внутрішньої служби Збройних Сил Російської Федерації чітко визначено порядок (церемоніал) приведення до Військової присяги, вручення Бойового Прапора військової частини, вручення особистого озброєння і військової техніки і порядок проводів військовослужбовців, звільнених у запас або які вийшли у відставку.


Ритуал проведення до військової присяги

Основним і непорушним законом військової життя є Військова присяга. Вона має силу державного правового документа і є урочистою клятвою воїна виконати свій обов'язок перед Батьківщиною.

Громадянин Російської Федерації, вперше надходить на військову службу або який не проходив військової служби і вперше покликаний на військові збори, приводиться до Військової присяги перед Державним прапором Російської Федерації і Бойовим Прапором військової частини.

Час приведення до Військової присяги оголошується в наказі командира військової частини. У призначений час військова частина під Бойовим Прапора і Державний прапор Російської Федерації під супровід оркестру шикується у пішому строю в парадній, а у воєнний час в польовій формі одягу зі зброєю.
Після роз'яснювальної мови командир військової частини наказує командирам підрозділів приступити до приведення до Військової присяги.

Командири рот та інших підрозділів по черзі викликають з ладу військовослужбовців, що приводяться до Військової присяги. Кожен військовослужбовець, що приводиться до Військової присяги, читає вголос перед строєм підрозділи її текст (вклейка, фото 36).

Текст діючої Військової присяги затверджено Федеральним законом РФ «Про військовий обов'язок і військову службу», який набрав чинності 28 березня 1998 р .: «Я, (прізвище, ім'я, по батькові), урочисто присягаю на вірність своїй Батьківщині - Російської Федерації.

Присягаюся свято дотримуватися Конституції Російської Федерації, суворо виконувати вимоги військових статутів, накази командирів і начальників.

Клянуся гідно виконувати військовий обов'язок, мужньо захищати свободу, незалежність і конституційний лад Росії, народ і Батьківщину ».

Після прочитання тексту Військової присяги військовослужбовець власноруч розписується в спеціальному списку в графі проти свого прізвища і стає на своє місце в строю.

Після закінчення церемонії приведення до Військової присяги списки з особистими підписами військовослужбовців, наведених до Військової присяги, вручаються командирами підрозділів командиру військової частини. Командир військової частини вітає солдатів (матросів) з приведенням до Військової присяги, а всю частину з новим поповненням, після чого оркестр виконує Державний Гімн України.

Після виконання Державного гімну військова частина проходить урочистим маршем.

День приведення до Військової присяги є неробочим днем ​​для даної військової частини і проводиться як святковий день.

Складання Військової присяги для кожного військовослужбовця залишається в пам'яті на все життя. Вірність військовому обов'язку, Військовій присязі це традиція Російських Збройних Сил, і її дотримання є мірилом моральності громадянина, його справ і вчинків.


Ритуал вручення Бойового Прапора військової частини

Під час вручення Бойового Прапора в бойових умовах порядок шикування військової частини визначається з урахуванням бойової обстановки.

Для винесення Бойового Прапора до місця шикування в розпорядження начальника, який прибув для вручення Бойового Прапора командир військової частини призначає прапороносця і двох асистентів з сержантів, прапорщиків або офіцерів, преімущественнс з числа нагороджених орденами і медалями, відмінників бойової підготовки, і знаменний взвод.

У встановлений час прапороносець виносить Бойовий Прапор I чохлі і слід в трьох кроках за начальником, вручали Бойовий Прапор, до місця шикування військової частини. При цьому прапороносець тримає Бойовий Прапор на лівому плечі, праворуч і ліворуч від прапороносця слідують асистенти.

Коли особа, що прибула для вручення Бойового Прапора, наблизиться на 40-50 кроків до строю, командир військової частини подає команду: "Полк, на Прапор, смирно, рівняння - на-пра ВО!» Оркестр виконує «Зустрічний марш».

Командир військової частини, подавши команду, прикладає руку до головного убору, підходить до особі, яка прибула для вручення Бойового Прапора, і доповідає йому про те, що полк з нагоди вручення Бойового Прапора побудований.

У момент доповіді командира військової частини оркестр припиняє грати, Прапороносець ставить Бойовий Прапор до правої ноги вертикально.

Особа, що прибула для вручення Бойового Прапора, прийнявши доповідь, стає перед серединою строю, вітається з військовою частиною і підходить до прапороносцеві. Прапороносець нахиляє Бойовий Прапор і тримає його горизонтально.

Вручає Бойовий Прапор знімає чохол і розгортає Бойовий Прапор. Потім прапороносець, поставивши Бойовий Прапор вертикально і притримуючи його правою рукою, стає обличчям до строю.

Особа, вручає Бойовий Прапор, зачитує Грамоту Президента Російської Федерації, після чого вручає Бойовий Прапор та Грамоту командирові військової частини. Оркестр виконує Державний Гімн України.

Особа, вручило Бойовий Прапор, вітає військову частину з отриманням Бойового Прапора. Особовий склад частини на привітання відповідає триразовим протяжним «ура». Після цього командир виступає з відповідним словом.


Порядок (ритуал) вручення особовому складу озброєння і військової техніки

Час і порядок урочистого вручення озброєння і військової техніки особовому складу визначаються наказом командира військової частини.

У призначений час військова частина шикується у пішому строю зі зброєю під Бойовим Прапора і з оркестром.

Стрілецька зброя, що підлягає врученню військовослужбовцям, виноситься до місця шикування й розкладається на столах в 10 м від ладу. Інше озброєння і військова техніка вручаються на місцях їх зберігання.

Перед врученням зброї командир військової частини в короткій промові нагадує військовослужбовцям вимоги військових статутів про майстерному володінні довіреним озброєнням і військовою технікою, постійної підтримки їх в готовності до застосування для захисту Вітчизни. Потім оголошується наказ про закріплення озброєння і військової техніки за членами екіпажів (розрахунків), водіями та іншими особами бойових підрозділів.
Потім командир військової частини наказує командирам підрозділів приступити до вручення стрілецької зброї.

Командири рот (батарей) та інших підрозділів по черзі викликають з ладу військовослужбовців і вручають їм зброю.

Особовий склад для прийому озброєння і військової техніки вибудовується поекіпажно (за розрахунками) і по команді командира підрозділу перевіряє їх стан і комплектність.

Командири підрозділів приймають доповіді командирів екіпажів (розрахунків) водіїв (механіків-водіїв) або інших осіб, за якими закріплюється озброєння або військова техніка. Потім вручаються формуляри (паспорти), в яких особовий склад розписується і з цього моменту відповідає за закріплення озброєння і військову техніку.


Порядок (ритуал) проводів військовослужбовців, звільнених у запас або які вийшли у відставку

Проводи військовослужбовців, чесно відслужили встановлений термін, в запас або відставку проходять в урочистій обстановці. На них можуть запрошуватися ветерани військової частини, військовослужбовці інших військових частин, представники громадськості та члени сімей військовослужбовців.

Для проводів звільнених військовослужбовців військова частина шикується у пішому строю в повсякденній формі одягу. За рішенням командира військової частини може бути винесено Бойовий Прапор частини. Після побудови, зустрічі командира військової частини і виносу Бойового Прапора звільнені військовослужбовці по команді командира виходять з ладу і вибудовуються по підрозділам в 20-40 м перед строєм частини, а потім по команді командира змикаються до середини.

Начальник штабу військової частини оголошує наказ про звільнення військовослужбовців і про заохочення найбільш відзначилися. Нагородження проводиться командиром військової частини. Після цього надається слово кільком військовослужбовцям.

Командир військової частини дякує військовослужбовців за службу, після чого оркестр виконує Державний Гімн України.

Проводи завершуються проходженням військової частини урочистим маршем перед строєм звільнених військовослужбовців.


1. Розкрийте короткий зміст ритуалу приведення до Військової присяги і його значення.
2. Підготуйте повідомлення на одну з тем: «Ритуал вручення Бойового Прапора частини», «Ритуал вручення військовослужбовцям озброєння і військової техніки», »Ритуал проводів військовослужбовців, які звільняються в запас або у відставку».

Смирнов А. Т., Мишин Б. І., Васнев В. А. Основи безпеки життєдіяльності 10 клас
Відправлено читачами з інтернет-сайту

онлайн бібліотека з підручниками і книгами, плани-конспекти уроків по Основи безпеки життєдіяльності 10 класу, книги та підручники згідно календарного плану планування ОБЖД 10 класу

зміст урокуГіпермаркет знань   >>   Основи безпеки життєдіяльності   >>   ОБЖД 10 клас   >> ОБЖД Ритуали Збройних Сил Російської Федерації   Ритуали Збройних Сил Російської Федерації   Ритуал - це урочистий офіційний акт, при проведенні якої встановлено певний порядок - церемоніал

конспект уроку і опорний каркас конспект уроку і опорний каркас   презентація уроку   акселеративного методи та інтерактивні технології   закриті вправи (тільки для використання вчителями)   оцінювання Практика   завдання і вправи, самоперевірка   практикуми, лабораторні, кейси   рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський   домашнє завдання Ілюстрації   ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа   реферати   фішки для допитливих   шпаргалки   гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати Доповнення   зовнішнє незалежне тестування (ЗНО)   підручники основні і додаткові   тематичні свята, слогани   статті   національні особливості   словник термінів   інші Тільки для вчителів   ідеальні уроки   календарний план на рік   методичні рекомендації   програми   обговорення презентація уроку акселеративного методи та інтерактивні технології закриті вправи (тільки для використання вчителями) оцінювання Практика завдання і вправи, самоперевірка практикуми, лабораторні, кейси рівень складності задач: звичайний, високий, олімпійський домашнє завдання Ілюстрації ілюстрації: відеокліпи, аудіо, фотографії, графіки, таблиці, комікси, мультимедіа реферати фішки для допитливих шпаргалки гумор, притчі, приколи, приказки, кросворди, цитати Доповнення зовнішнє незалежне тестування (ЗНО) підручники основні і додаткові тематичні свята, слогани статті національні особливості словник термінів інші Тільки для вчителів ідеальні уроки календарний план на рік методичні рекомендації програми обговорення


Якщо у вас є виправлення або пропозиції до даного уроку, Напишіть нам .

Якщо ви хочете побачити інші коригування та побажання до уроків, дивіться тут - освітній форум .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация