ритуали сумо

Обов'язковою частиною будь-якого поєдинку з сумо є певні ритуали, які часом займають набагато більше часу, ніж сам поєдинок Обов'язковою частиною будь-якого поєдинку з сумо є певні ритуали, які часом займають набагато більше часу, ніж сам поєдинок. Деякі з них є обов'язковими, інші ж забобонні борці придумують самі.

Після запрошення спеціального судді-зазивали сумоторі піднімаються на поміст. Традиційна «форма» борців - широкі (до 60 см) пояса (маваси) загорнуті кілька разів навколо тулуба. Як правило, маваси для поєдинку білого кольору, але правилами не забороняються пояса іншого кольору, аби вони були однотонними. Якщо пояс не приніс успіху (борець програв поєдинок), він зазвичай поступається місцем новому.
Волосся сумоторі зібрані в пучок на маківці. Таким чином борці віддають данину традиції епохи і захищають голову від травми в результаті падіння. Зачіска борця високого рангу набагато пишніше зачіски борця нижчих категорій.

Після виходу на дохе борець полоще рот водою. Воду в дерев'яному ковшике йому підносить зазвичай боєць, який переміг в попередньому поєдинку. Цей ритуал є символом очищення від поганих думок. Воду може принести і інший сумоторі, але тільки не той, хто програв в попередньому поєдинку - це погана прикмета.

Іншим важливим ритуалом є розкидання солі, яка в Японії є символом чистоти. Ця процедура може повторюватися кілька разів. Кидаючи сіль, борець також демонструє намір боротися чесно, налаштовується на поєдинок і виганяє злих духів. Сіль виконує й іншу функцію: запобігає потраплянню інфекції в рану при травмі. Кожен борець виконує цей ритуал по-різному: хтось розкидає сіль невеликими пучками, а хтось пригорщами.

На великому турнірі Суматори витрачають кілька сот кг солі. Цікаво, що після Другої світової війни, коли в Японії спостерігався дефіцит солі, духів виганяли піском, але потім традиція повернулася.

Кожен спортсмен на поєдинок налаштовується по-різному. Деякі хльостають себе долонями по щоках або тілу, інші плескають у долоні або виконують ритуальний танець. Словом, у кожного свої методи. Перед початком поєдинку борець обов'язково повинен стати в особливу позицію і торкнутися обома руками поверхні майданчика.

Після того, як один з суперників переможений, гёдзі (суддя на арені) простягає спеціальний віяло - гумбай - в східну або західну сторону. Справа в тому, що кожен з бійців представляє саме ці дві сторони світу. Потім він вимовляє ім'я перемігшого борця і вказує віялом вже в його сторону. Після цього переможець приймає дерев'яний ківш, в якому піднесе воду наступному учаснику змагань.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация